Stomil Olsztyn : Wisła Grupa Azoty Puławy -

Kurbiel 4 - Puton 47
Arbiter: Mateusz Jedna ( Warszawa)

30. Garstkiewicz- 3. Kuban, 14. Szabaciuk, 18. Bezpalec, 23. Laskowski, 25. Sadowski, 26. Walencik (kpt).27. Brkikner, 50. Karlinkowski,8. Retlewski, 9. Kurbiel

13. Mielcarz - 3. Seweryś, 31. Flak, 18. Wiech, 17. Pavlas, 99. Noiszewski, 7. Puton (kpt), 91. Klichowicz, 10. Janicki, 11. Kargulewicz, 9. Giel

Już w niedzielę po zimowej przerwie do rywalizacji powrócą piłkarze 2 ligi. W pierwszej kolejce po przerwie ekipa Wisły Grupa Azoty zmierzy się w Olsztynie ze Stomilem. Początek relacji od 11:45
 11:15 Piotrek wita z Olsztyna
 Około 6 stopni ciepła, murawa w dobrym stanie. Nic tylko czekać na pierwszy gwizdek
 Mamy już składy
 Na ławce Wisły Grupa Azoty zasiedli dziś. 76. Paweł Łakota, 2. Kamil Kumoch, 5. Janusz Nojszewski, 11. Adam Gałązka, 16. Damian Kołtański, 22. Maciej Bortniczuk, 23. Manuel Ponce Garcia, 25. Kacper Kaczorowski, 77. Kacper Szymanek
 Wybiegają wiślacy!!! Są brawa
 Ekipa Dumy Powiśla w nowym komplecie strojów.
 Na ławce Stomilu zasiedli dziś. 1. Łukasz Jakubowski, 7. Hubert Krawczun, 11. Filip Wójcik, 17. Łukasz Szramowski, 19. Daniel Pietraszkiewicz, 29. Radosław Tuleja, 47. Dawid Rezeian, 74. Mateusz Drabiszczak, 77. Bartosz Florek
 Trwa rozgrzewka a w głośnikach w Olsztynie skocznie gra Radio Eska
 Wychodzi słońce nad stadionem przy Piłsudskiego 69. Oby to było słońce dla Wisły Grupa Azoty. Decyzją organizatorów pierwsza połowa odbędzie się bez zapalonych jupiterów
 Wiemy, że to ważne spotkanie dla obu ekip. Możemy spodziewać się wielu emocji. Dla obu trenerów to oficjalne debiuty w swoich zespołach
 Na meczu witamy Dominika Chebę, który zasiadł na trybunach i pozdrawia mnie oraz wszystkich kibiców. Zdrowia Chebcia!!!!
 Poczuj magię w powietrzu taki przebój serwuje nam Radio Eska Olsztyn.
 Nowe koszulki wiślaków zgodnie z życzeniem fanów mają nazwiska.
 Schodzą powoli do szatni gracze obu ekip. Będą jakieś uroczystości
 Ciężko zrozumieć za co wręczane są koszulki, bo słabo słychać miejscowego spikera
 Aaa już wiemy koszulkę za dobrą współpracę z klubem dostał wójt gminy Ostróda. Przypominamy już 7 kwietnia wybory
 Nerwowo czekamy na ten mecz. Teraz mamy dobre humory a jak będzie za 90 minut? Oby tak samo i żeby droga do domu upłynęła szybko i miło.
 Jeszcze chwila i obie jedenastki wyjdą na plac gry.
 Wychodzą!!!!!
 Wisła Grupa Azoty na granatowo, Stomil białe koszulki błękitne spodenki
1'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty Puławy
 Na stadionie pojawił się Marcin Możdzonek. Tak tak ten siatkarz
2'  8. Retlewski za faul
3' Od początku dużo walki. To wiedzieliśmy.
4'  Kurbiel
 No pechowo zaczyna się to spotkanie. Nie trafił w piłę Karlikowski ta pechowo trafiła do Kurbiela, który z bliska pokonał Mielcarza.
7' Zablokowany Kargulewicz. Od autu Wisła Grupa Azoty
8' I pierwszy corner dla Dumy Powiśla
 Centra Putona głową uderza Wiech, ale wiślak faulował w ataku. Od rzutu wolnego ekipa Stomilu
10' Za mocne podanie do Kargulewicza.
11' Zablokowana centra Klichowicza. Kolejny corner dla Wisły
 Zła centra puławian, ale piłka dla ekipy z chemicznego miasta
 Ucierpiał w starciu z rywalem Janicki. Przerwa w grze
13' Kolejne zagrożenie bramki Mielcarza znów uderza Kurbiel, ale tylko boczna siatka!!!
 Poważny uraz jednego Daniana Pavlasa
 Pojawiły się służby medyczne...
 Niestety biegną noszowi....
17' Nadal czekamy. Służby medyczne na boisku
 Doszło do zderzenia głowami z rywalem.
 Rozgrzewa się Kacper Kaczorowski.
 Gorzej, że Pavlas nadal nie podnosi się z boiska
 Na noszach Pavlas opuszcza plac gry
22'  66. Kaczorowski za 17. Pavlasa
 Pożegnany brawami Danian, który zaraz został zaniesiony do karetki
24' Na razie badany w karetce wiślak. Oby to nic poważnego. Zdrowia Danian
25' Noiszewski do Giela, ale szybszy Garstkiewicz nogą
26' Giel do Klichowicza ten wpada w pole karne, ale uderza zbyt lekko i pewnie łapie piłkę Garstkiewicz
29' Nieporozumienie Flaka i Mielcarza i głową ten pierwszy na rzut rożny
 Złe dośrodkowanie, ale piłkę nadal mają olsztynianie
32' Brawo Mielony!!!. Kurbiel wycofuje na 11 metr do Karlikowskiego, ale jego strzał broni Mielcarz. Tylko corner dla Stomilu
34' Z dystansu uderza Noiszewski. Ale strzał jedynie do statystyk bez zagrożenia dla gospodarzy
35' Kargulewicz nabija rywala i mamy rzut rożny... Może teraz??
 Wiech głową, ale nadal piłka dla Wisły Grupa Azoty
37' Centra Kaczorowskiego ale olsztynianie na koleiny róg...
 Głową po centrze Putona Noiszewski, ale nad bramką Garstkiewicza
41'  7. Puton
23. Laskowski za faul na Janickim
44' Noiszewski faulem zatrzymuje Briknera. Domagają się kartki dla wiślaka kibice
45' +7
45+1' Długo trwała ta przerwa dlatego aż tyle minut dłużej gramy
45+2' Centra Kargulewicza, ale podbita przez rywala i łapie piłkę Garstkiewicz
45+3' Centra Karlikowskiego, ale tylko aut dla Stomilu
 Przy linii ogląda ten mecz Mikołaj Raczyński
45+4' Przeciągnięte dośrodkowanie Klichowicza. Od bramki grę wznowi Garstkiewicz
45+5' Jeszcze aut dla Dumy Powiśla
45+6' Flak nabija rywala i jeszcze corner!!!!
 Zamieszanie w polu karnym Stomilu, ale ucierpiał jeden z gospodarzy i sędzia przerywa grę
45+8'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Pierwsza połowa za nami. Od 4 minuty po bramce Kurbiela przegrywamy w Olsztynie ze Stomilem. Obie ekipy miały swoje okazje, ale to gospodarze wykorzystali jedną z nich i w lepszych nastrojach udają się do szatni na przerwę
 Wierzymy, że drugie 45 minut będzie lepsze dla Nas. A teraz zapraszamy na kilka minut przerwy
 Są już na na placu gry wiślacy
 Będzie zmiana w ekipie Wisły Grupa Azoty Puławy. Manuel Ponce Garcia
46'  55. Ponce Garcia za 10. Janickiego
46'  Zaczyna Stomil
47' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL KRYSTIAN PUTON!!! BRAWO CIRSU!!! BRAWO WISŁA
 No i mamy wyrównanie!!! Kapitalnie lewą stroną powalczył Klichowicz wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Putona i mamy 1:1. BRAWO
49' Ależ blisko był Noiszewski!!!!
51' Wrzutka Kaczorowskiego wybita. Wiślacy z nowym duchem walki!!!
52' Szarża Kurbiela i tylko róg dla Stomilu
 Dobrze puławianie na aut
 Głową Sadowski, ale nad bramką
55' Ręką jedne z graczy Stomilu po strzale Manuela, ale sędzia każe grać dalej!!!!
56' Centra Szabaciuka zablokowana i aut dla Stomilu
57' Aktywny dziś Kurbiel uderza, ale pewnie broni Mielcarz
59' Wiech uprzedza Retlewskiego i tylko aut
60' Kargulewicz wywalcza corner!!!
 Centra Putona wypiąstkowana. Strzał Wiecha na przerwanie kontry rywali
63' Zamieszanie po strzale Karlikowskiego, ale ostatecznie Mielcarz na rzut rożny
66'  7. Krawczun za 27. Briknera
67' Do gry gotowy Maciej Bortniczuk
69'  34. Bortniczuk za 11. Kargulewicza
70' Z dystansu Manolo, ale nad bramką Garstkiewicza
72' Rzut wolny dla Wisły Grupa Azoty
 Centra Putona, ale Seweryś nie zdołał dojść do tej piłki. Od bramki grę wznowi Stomil
74' Szabaciuk wrzuca w pole karne, ale Wiech uprzedza Retlewskiego
 Zgranie Retla, ale kolejne zderzenie głowami Wiecha i Krawczuna. Na szczęście obaj gracze są do gry
 Założył kurtkę trener Raczyński, bo prawie cały mecz w bluzie
76'  25. Sadowski za faul na Gielu
 Giel wywalcza corner
 Zła centra puławian
79' Zamieszanie w polu karnym Stomilu piłka trafia do Bortniczuka, ale ten uderza zbyt lekko
80'  11. Wójcik za 25. Sadowskiego
77. Florek za 8. Retlewskiego
81'  16. Nojszewski za 91. Klichowicza
82' Upadł w polu karnym Giel,ale uznał sędzia Jenda ze nic nie było
83' Bezpalec obok bramki!!!!
85' Faulowany Puton. Jeszcze rzut wolny dla Wisły Grupa Azoty
 Centra Nojszewskiego po głowie rywali wychodzi na rzut rożny
 Ależ kocioł w polu karnym Stomilu!!. Ostatecznie Manuel uderza, ale Garstkiewicz broni!!!
 1730 osób ogląda ten mecz
88' Faulował w ataku Giel
89' Puton w aut. Bez ryzyka
90' +3
90+1' Rzut rożny dla Wisły Grupa Azoty!!!!
 Fatalna centra Nojszewskiego
90+2' Jeszcze piłka dla Dumy Powiśla
90+3' Faulował Bortniczuk w ataku
90+4' Giel wpada w pole karne, ale broni to Garstkiewicz!!!
90+5' Koniec spotkania
 No cóż nie udało się wygrać na początek wiosny zespołowi Wisły Grupy Azoty. Puławianie po słabej pierwszej połowie i znacznie lepszej drugiej remisują w Olsztynie 1:1
 No cóż nie udało się wygrać ale dobrze, że do możemy wrócić do domu z punktem. Dzięki za walkę.