-
Arbiter: Kornel Paszkiewicz ( Wrocław)

Gliwa- Basta. Szufryn, Piter-Bućko, Słaby, Wdowiak, Baran, Trochim, Danek, Dudzic, Piszczek
Witan - Sedlewski, Litwniuk, Poznański, Hiszpański, Maksymiuk, Szczotka, Patejuk, Darmochwał, Popiołek, K.Nowak

Już w niedzielę 28 maja o 12:30 puławska Wisła rozegra kolejne spotkanie w Nice I lidze. Tym razem w Nowym Sączu z Sandecją. Początek naszej relacji ze stadionu im Ojca Władysława Augustynka od 12:15.
 11:50 Piotrek wita ze stadionu Sandecji w Nowym Sączu
 Idealna pogoda do gry w Nowym Sączu. Około 20 stopni słońce. Murawa idealnie przygotowana do gry
 W powietrzu unosi się oczekiwanie fety, która odbędzie się po meczu z okazji awansu Sandecji do Ekstraklasy. Pod obiektem kolejki. Chyba dziś komplet widzów
 To ostatni mecz gospodarzy na tym obiekcie. Po meczu na teren stadionu wchodzą spychy, które równają obiekt z ziemią. Do lutego 2018 ma powstać w tym miejscu nowoczesny obiekt spełniający wymagania Ekstraklasy
 Mamy składy.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Nazar Penkovets, Adrian Cierpka, Jakub Smektała, Dawid Pożak, Adrian Dudkowski, Łukasz Płonowski i Łukasz Turzyniecki
 Na ławce gospodarzy zasiedli dziś Łukasz Radliński, Szymon Kuźma, Michał Gałecki, Adrian Jurkowski, Wiktor Nowak, Bartłomiej Kasprzak i Hubert Maślanka
 Laptop na kolanach, ale przebolejemy to jak dziś wygramy.
 Na meczu obecny dziś kontuzjowany Mateusz Pielach. Brawo Beny za wizytę. Jest też prezes Wisły Grzegorz Nowosadzki
 Jest też kibic o niku star. Zapełniają się trybuny stadionu przy Kilińskiego 54.
 Śmieją się miejscowi dziennikarze,że dziś po meczu każdy zabiera do domu swoje krzesełko.
 Robi się ścisk ma trybunie prasowej
 Miejscowy spiker przedstawia historię Wisły. To miłe
 Przed meczem układ taneczny dziewczyn z zespołu Jet Crew.
 Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą - tak można podsumować wydarzenia w Nowym Sączu. Tłumy na trybunach gęstnieją. Coraz mniej wolnych miejsc. Będzie komplet, którego miejscowi mówią nie było od lat.
 A teraz występ zespołu tańca nowoczesnego Katharsis.
 Występy zakończone zaraz inne występy.
 Wisła zagra dziś na czerwowno
 Obie ekipy udają się do szatni.
 Czekamy. Nic tylko dopingować.
 I trzymać kciuki.
 Przed meczem puchar piłkarzom Sandecji wręczy marszałek województwa małopolskiego.
 Ależ ciasno na prasówce dziś.
 Na trybunach praktycznie nie ma wolnych miejsc
 Rozpoczyna się prezentacja składów. Zaczynamy od składu Dumy Powiśla
 Pan Jacek Krupa marszałek województwa małopolskiego przygotowany aby wręczyć puchar piłkarzom Sandecji.
 WYCHODZĄ!!!!!!!!!!
 A jednak puchar wręcza przewodnicząca Sejmiku, która wchodzi na tę piękną murawę w szpilkach.
 Kochani Małopolska jest z Was dumna mówi Pani Urszula Nowogórska do piłkarzy Sandecji
 A teraz kolejne upominiki od Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Obecni są prezes Ryszard Niemiec i Zbigniew Lach
 Awans jest nasz śpiewają fani.
 Sandecja zagra w niebieskich koszulkach i białych spodenkach
 A teraz podziękowanie zawodników jednemu z kibiców.
 Nagrody przekazane. Zaraz gramy
 I już feta kibiców. Awans jest nasz niesie się po obiekcie. Troszkę zazdrościmy tego luzu miejscowym.
1'  Zaczyna Sandecja
2' Wdowiak faulował w ataku Hiszpańskiego. Od wolnego Wisła.
 Podobno kibice Sandecji przygotowali na dziś najlepszą w historii oprawę. Telefony czas szykować
3' Zablokowany Popiołek. Atmosfera jest kapitalna
4' Wszyscy wstają i śpiewają, oby nie na trybunie prasowej. Szkocja na trybunach. Na boisku za mocne podanie do Sedlewskiego. Zaczyna od bramki Gliwa
5'  Wdowiak za faul na Hiszpańskim
6' Wrzutka Hiszpańskiego w pole karne, głową Patejuk ale zbyt lekko. Bez problemu łapie piłkę Michał Gliwa
 Hiszpański do Konrada Nowaka, ale zbyt mocno i piłkę łapie Gliwa
 W Nowym Sączu zbrakło biletów. Kibice zza płotu i na stojąco oglądają ten mecz
 Na trybunach pozdrowienia dla zgód Cracovi, i Czarnych Jasło
7' Nie zdołał oddać strzału Adrian Popiołek
 Oczywiście kolejne pozdrowienia dla zgód. Dla Korony Kielce, Polonii Warszawa i Stali Mielec
8' Tym razem zablokowany Darmochwał. Szkoda, że wiślacy nie mogą oddać czystego strzału na bramkę gospdoarzy
9' Poznański głową na róg
 Lekko zakotłowało się pod bramką Andrzeja Witana, ale kończy się na strachu.
10' Sedlewski wybija i kolejny corner dla gospodarzy
11' I tym razem rzut rożny dla Wisły.
12' Hiszpański centruje głową uderza Patejuk ale nad bramką.
13' Gliwa głową poza polem karnym uprzedza Popiołka
17' Trochim z dystansu trafia w Hiszpańskiego i róg dla gospodarzy
18' Konrad Nowak wpadł w pole karne gospodarzy oddał strzał Gliwa broni, piłka trafia do Sylwestra Patejuka, ale nie miał miejsca Patej i broni Gliwa!!!!
19' W odpowiedzi Trochim, Witan na raty ale broni
20' Wiślacy od wolnego
 Hiszpański wrzuca w pole karne ale piłka nie trafia do nikogo
22'  Hiszpański za faul na Wdowiaku
23' Trochim wrzuca piłkę w pole karne ta trafia do Wdowiaka, który uderza sprzed pola karnego. Daleko od bramki Witana
 A spiker prosi o zwrot piłki meczowej, która wyleciała na trybuny
23' Ależ okazja dla Wisły!!!! Darmochwał wrzuca piłkę w pole karne głową Konrad Nowak. Minimalnie niecelnie
24' Jak to nie wpadło??? Tym razem Konrad Nowak do Piotra Darmochwała ten wpada w pole karne i broni Gliwa. Nie chce cytować co powiedziałem przy tej sytuacji bo czytają nas dzieci!!!!
26' Fajnie grają te Puławy mówią miejscowi.
27' Uderzał głową Danek, ale kończy się na strachu.
28' Trochim przedryblował kilku wiślaków, podał do Danka, ale ten nie sięgnął piłki
30' Przerwa na uzupełnienie płynów. Ciepło dziś w Nowym Sączu.
32' Nowak traci piłkę.
33' Rzut wolny dla Wisły. Faulowany Adrian Popiołek
 Wrzutka w pole karne Hiszpańskiego pewnie obrona gospodarzy.
34' I kolejny faul. Tym razem na Konradzie Nowaku
  Słaby za ten faul
 Zablokowany Popiołek
 Kolejowy Klub Sportowy Sandecja na trybunach
36' Darmochwał do Szczotki ten wpada w pole karne i róg...
 Złe wykonanie tego cornera, Litwniuk musi wycofać piłę do Witana
37' Witan trafia we Wdowiaka. Na szczęście od bramki zacznie Wisła
38' Bardzo spokojny dziś przy linii Radosław Mroczkowski.
39' Hiszpański z wolnego na głowę Poznańskiego, ale uderzenie wiślaka trafia w obrońcę Sandecji
40' Groźnie pod bramką Wisły, wrzutka do Piszczka ten głową ale Witan piękną paradą. Nawet gdyby piłka wpadła do siatki gola by nie było. Bo był spalony
42'  Baran
 A chwilę wcześniej dobra kontra wiślaków uderza Sedlewski, ale pewnie Gliwa
44' Faulowany Sedlewski.
 I znowu Szkocja na trybunach.
45' Maksymiuk faulem zatrzymuje Trochima
45' +2
45+1' Uff!!! Trochim z rzutu wolnego w poprzeczkę. Kapitalne uderzenie zawodnika Sandecji
45+2' Patejuk uderza niecelnie.
45+3'  Koniec pierwszej połowy
 Bardzo wyrównane spotkanie w Nowym Sączu. Widać, że wiślacy walczą i braki nadrabiają walecznością i ambicją. Brakuje tylko bramki dla Wisły. Oby w drugiej połowie coś wpadło do bramki strzeżonej przez Michała Gliwę
 Zapraszamy na niedzielny rosołek. My wracamy za kilka chwil
 W głośnikach Kombii każde pokolenie.
 Przed nami bardzo ważne 45 minut. Musimy zdobyć bramkę. Dopingujcie Wisłę.
 Są wiślacy!!!!!
 Będzie zmiana w Sandecji
46'  Kasprzak za Danka
47' Zablokowane uderzenie Kasprzaka
49' Centrował Pateuk, piłka trafiła do Szczotki, ale ten uderzył źle i piłka leci obok bramki Gliwy
50' Sedlewski faulowany w obronie. Od wolnego Wisła
51' Starcie Poznańskiego i Piszka. Bez kartki
50' Hiszpański uderza w obrońcę gospodarzy
51' Darmochwał wywalcza róg...
 Dobra centra Hiszpańskiego zgranie piłki do Szczotki ten z woleja ale nad bramką!!!!
53' Rzut wolny dla Wisły wrzutka Hiszpańskiego jeden z obrońców o mały włos nie pokonuje Gliwy.
55' Jest oprawa. Sandecja Mistrz I ligi sektorówka
56' Do gry przygotowany Hubert Maślanka
59'  Maślanka z Wdowiaka
60' Popiołek wywalcza aut
61' Słaby zablokowany przez Sedlewskiego. I róg dla Sandecji
 Radzą sobie wiślacy chociaż jeden z gracy Sandecji Kamil Słaby padł w polu karnym
62' Odpalili fani Sandecji race.
63' Jedna raca wylądowała na boisku.
 Kolejna raca ląduje na boisku. Przerwa w grze
64' Przerwa w grze. Race nadal odpalone.
 Przy okazji przerwy zawodnicy uzupełniają płyny.
66' Gramy dalej. Race zgaszone.
67' Faulowany Szczotka w środku pola
67'  Dudzic za faul
68' Dlaczego to nie wpadło???? Przewrotką Patejuk i piłka o milimetry mija bramkę Gliwy!!!!!!!
70' Leżał Hiszpański, ale gramy dalej
71' Nie żebym coś mówił, ale Wisła na ten moment spada z ligi mówią miejscowi. Niestety tak jest. My wierzymy!!!!
75' Uff!!!! Trochim uderza z dystansu minimalnie niecelnie!!!!
76'  Gałaecki za Dudzica
 Wejdzie do gry Adrian Cierpka
77'  Cierpka za Szczotkę
78' Będzie kolejna zmiana w Wiśle
 Dawid Pożak
80'  Dudkowski za Popiołka
 Szykował się Pożak, ale zmiana decyzji. Debiut Dudkowskiego w I lidze
81' Gramy jeszcze!!! Krzyczę ja!!!!!! Wierzymy!!!!!!!
81' Od wolnego Wisła...
 Faul w ataku wiślaków. Niestety. Gramy jeszcze!!!!!!
 Teraz wejdzie Dawid Pożak
82'  Pożak za Darmochwała
83' Miejscowi szykują się do fety.
84' Trochim wpadł w pole karne ale uderzył fatalnie.
84' Faulowany Parejuk
 Piąstkuje Gliwa. Róg!!!!!
 Dlaczego?? Śmieją się miejscowi, że krzyczę, ale my gramy o wszystko!!! Oni mają awans!!!!!
86' Padł jeden z graczy Sandecji w polu karnym ale o faulu nie ma mowy
 Nie opanował piłki Pożak
88' Piszczek z dysttansu. Nad bramką
90' +5
90+1' Rzut rożny dla Sandecji. Eh...
  Pożak
90+2' Baran uderza ale jego uderzenie zablokowane i kolejny róg
90+3' Jeszcze gramy jeszcze!!!!!!!!!!!!!
 Uderzenie broni Gliwa!!!!!
90+4' My wierzymy!!!!!
90+5' Za mocne podanie do Cierpki....
90+5' Jeszcze !!!!!!!!
90+6'  Koniec spotkania.....
 Niestety koniec tego spotkania. Przy wygranej Drutex-Bytovii ze Stomilem Wisła spada w tabeli i traci do miejsca barażowego jeden punkt....
 Teraz wszystko rozstrzygnie się w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze.... To będzie mecz o być albo nie być w Nice I lidze....