Puton 38 - M.Bartosiak 77, Kona 85(k)
Arbiter: Marcin Szrek ( Kielce)

Owczarzak- Cheba- Wiech, Pielach, Kuban, Puton, Ednilson Furtado, Kondracki, Carlos Daniel, Drozdowicz, Paluchowski

Broda- Grolik, M.Bartosiak, Pląskowski, Kona, Mazek, Grobelny, Mikołajczyk, Skrzypaczak, Olszewski, Wolsztyński

Już w sobotę ekipa Dumy Powiśla rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Puławach a jej rywalem będzie faworyzowana Chojniczanka Chojnice. Początek naszej relacji od 17:00
 16:21 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach
 Z pustego jeszcze obiektu MOSIR-u na którym trwają ostatnie przygotowania do spotkania z Chojniczanką.
 Punktualnie godzinę przed meczem zapalone zostały jupitery. No cóż takie są wymagania telewizji
 Około 21 stopni ciepła, nie ma mocnego słońca w Puławach
 Mamy już skład Wisły.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Kacper Kołotyło, Błażej Cyfert, Piotr Lisowski, Jakub Konc, Jakub Figura, Bartłomiej Bartosiak, Dylan Ruiz- Diaz, Łukasz Kacprzycki
 Mamy skład Chojniczanki.
 Na ławce gości zasiedli dziś Szymon Lewandowski, Szymon Emche, Adrian Rakowski, Tomasz Mikołajczak, Michał Marszałkiewicz, Kacper Kasperowicz, Mateusz Cegiełka, Damian Byrtek, Mateusz Klichowicz
 Obie ekipy już na rozgrzewce
 Jupitery zapalone trwa rozgrzewka. Nic tylko oczekiwać tego spotkania. Wiadomo faworytem są goście, ale wierzymy, że wiślacy sprawią dziś niespodziankę.
 Bardzo przyjemna muzyka w głośnikach puławskiego obiektu. Naprawdę miło się tego słucha
 Arbitrem technicznym dzisiaj jest Karol Iwanowicz z Kraśnika, Delegatem PZPN Krzysztof Buba z Krosna a obserwatorem PZPN Mariusz Szumigaj z Lublina
 Rozpoczyna się prezentacja składów obu ekip
 Wiślacy już w szatni.
 Do szatni udają się także gracze Chojniczanki.
 Ostatnie uwagi szkoleniowców przekazywane w szatni.
 Jesteśmy już na wizji za plecami słyszymy komentarz telewizyjny.
 Dziwimy się, że nie jest to komentarz związanego z Lubelszczyzną Tomasza Jasiny
 Jeszcze jeszcze chwila i zaraz pojawią się bohaterzy dzisiejszego popołudnia
 Wybiegają wiślacy. Ekipa Dumy Powiśla w pasiakach
 Gorąco przywitani puławianie.
 Jest ekipa Chojniczanki. Goście czerwone koszulki i czerwone spodenki
1'  Zaczyna Chojniczanka
 Olszewski faulował Chebę i od rzutu wolnego Wisła
3' Wrzutka Carlosa Daniela, ale pewnie w bramce gości Kamil Broda
4'  Kondracki
6' Brutalne wejście Mikołajczaka w nogi Kondrackiego bez kartki!!!!
 Sprawia wrażenie pogubionego sędzia Szrek
 Uderzenie Puton, ale zbyt lekko i pewnie Broda
 WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy prosta. Fajna sportowa atmosfera na stadionie
9' Przerwa w grze uraz Ednilsona. Oby wszystko było OK z zawodnikiem Wisły
 Z Edim OK gramy dalej
12' Kontra gości, ale na spalonym Łukasz Wolsztyński.
 Za nami 12 minut spotkania. Dużo walki i bardzo mądra gra puławian, którzy wiedzą z jakim rywalem dziś grają
14' Ostre wejście Kondrackiego w nogi Olszewskiego. Bez kartki dla wiślaka, ale Kacper musi uważać
 Wrzutka z rzutu wolnego Mikołajczyka, ale pewnie Piotr Owczarzak
17' Próba Grobelnego zablokowana i tylko aut dla Chojniczanki
18' Olszewski strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Owczarzaka, ale pewnie bramkarz Wisły
19' Ucierpiał po starciu z Carlosem Danielem Olszewski. Chwila przerwy
 Już podniósł się młodzieżowiec ekipy gości. Gramy dalej
20'  Olszewski za brutalne wejście w nogi Pielacha. To chyba rewanż za starcie z Carlosem Danielem
22' Głową Mazek, ale niecelnie
24' Kolejna próba gości tym razem Wolsztyński z dystansu ale wysoko nad bramką Wisły
25' Ostre starcie Mikołajczyka z Kondrackim. Sędzia Szrek pokazuje faul na zawodniku gości.
 Nie jest zadowolony z postawy arbitra obserwator, który co chwila pisze w swoim notatniku.
27' Nie opanował piłki Mikołajczyk po dograniu od Olszewskiego. Od autu grę wznowi Wisła
28' Pielach na 20 metrze fauluje Pląskowskiego. Od rzutu wolnego grę wznowią goście
 Wrzutka Mikołajczyka, ale pewnie obrona Wisły.
30' Uderzenie Carlosa Daniela z 20 metrów obcierka o nogi obrońców i rzut rożny....
 Wrzutka Krystiana Putona i drugi corner dla Dumy Powiśla
 Tym razem inaczej Puton do Carlosa Daniela ten wrzuca, ale pewnie łapie piłkę Broda
32' Ależ okazja dla Wisły. Wrzutka Kondrackiego a tam głową uderzył Carlos Daniel, ale piłka mija minimalnie bramkę. Bardzo dobra akcja puławian
35' Wrzutka w Ednilsona w pole karne zderzenie Brody z obrońcą a sędzia Szrek pokazuje faul Paluchowskiego.
35' Przewinił w ataku Wolsztyński. Od wolnego Wisła
38' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL KRYSTIAN PUTON!!!!!!! BRAWO WISŁA!!!! BRAWO KRISU!!!!!!!
 Ależ radość przy Hauke- Bosaka bowiem to Wisła otwiera wynik spotkania. Kapitalna centra z lewej strony w wykonaniu Emila Drozdowicza piłka trafia do Krystiana Putona, a ten głową pokonuje Brodę!!!!
42' Bardzo uważnie wiślacy. W szoku media, które przyjechały z Chojnic. Oni byli pewni wysokiej wygranej!!!!
44' Stracił piłkę w ataku Kondracki. Od autu goście
 Mikołajczak fauluje Ednilsona. Bez kartki
45'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut spotkania w Puławach. Bardzo dobra postawa Wisły, któa prowadzi po bramce Krystiana Putona. Wiślacy grają bardzo ambitnie i walczą z faworyzowanym zespołem z Chojnic
 Oby tak dalej i oby w drugich 45 minutach Duma Powiśla potrafiła utrzymać to prowadzenie.
 Chwila przerwy oddajemy głos do studia. Do Puław wracamy za kilka minut
 Szybko na placu gry pojawili się gracze z Chojnic
 Są też wiślacy witani brawami
46'  Rakowski za Wolsztyńskiego
46'  Zaczyna Wisła
47' Upadł po starciu z Carlosem Danielem Olszewski i faul wiślaka
48' Ależ mogli to rozpocząć wiślacy. Kondracki z lewej strony w pole karne do Carlosa Daniela, ale pomocnik Wisły nie trafia w piłkę!!!
49' Wrzutka Mikołajczyka ale źle Skrzypczak i kończy się na strachu dla Wisły
 W odpowiedzi kontra Wisły, ale Broda poza polem karnym uprzedza Ednilsona
51' Paluchowski w pole karne do Ednilsona ale szybszy Broda
52' O mały włos wiślacy strzeliliby sobie bramkę samobójczą, ale uderzenie kolegi fantastycznie broni Owczarzak
 Jest i Tomasz Jasina na stadionie
52' Kona w poprzeczkę!!!!!
 Faulowany w kontrze Paluchowski!!!!. A gdzie kartka??
 W mur Carlos Daniel a dobitka Putona zbyt lekka i pewnie Broda
55'  Pielach
57' Kocioł w polu karnym Wisły, ale bronią się puławianie!!!!!
59' Pląskowski do nikogo. Od bramki Owczarzak
61'  Skrzypczak za faul na Kondrackim
 Coraz więcej nerwów po stronie ekipy z Chojnic. Mnożą się ostre zagrania gości
62' Mazek zablokowany przez Chebę
64'  Lisowski za Kondrackiego
Kacprzycki za Drozdowicza
67' Faulowany Carlos Daniel
67'  Grobelny za faul na Kacprzyckim
 Problemy z barkiem Kacprzyckiego po tym faulu Grobelnego
 Wrzutka w pole karne Putona ale łapie pilkę Broda
 Wrócił wiślak
70' Olszewski łokciem uderza Pielacha. Od wolnego Wisła
72' Uderzenie Kubana ale nad bramką Brody
72' Emche za Olszwskiego
Mikołajczak za Skrzypczaka
Klichowicz za Mazka
75' Głową Paluchowski ale piłka mija bramkę Brody
77'  M.Bartosiak
78'  Byrtek za Grolika
 Niestety nie udało się wiślakom utrzymać prowadzenia. Centra z prawej strony boiska zamieszanie w polu karnym Owczarzaka i Mateusz Bartosiak pakuje piłkę do siatki
79'  M.Bartosiak
82'  Mikołajczyk za faul na Kacprzyckim
84' Niestety będzie rzut karny dla Chojniczanki!!! Faulował zdaniem arbitra Mikołajczaka Pielach
85'  Kona
 Zdaniem nawet mediów z Chojnic nie było karnego!!. Błąd Marcina Szreka z Kielc
87' Teraz głośniej krzyknął Klichowicz i kolejny faul.....
 Będzie zmiana w Wiśle. Do gry gotowy Dylan Ruiz- Diaz
 Dołączył do niego także Bartłomiej Bartosiak
 Przewracany w polu karnym Paluchowski i nie ma karnego!!!!!!!
90'  B.Bartosiak za Ednilsona
Ruiz-Diaz za Carlosa Daniela
90' +4
90+1' Oby dalej goście...
90+2' Kacprzycki centruje w pole karne ale łapie to Broda
90+3' Wrzutka Cheby. Goście aby dalej
 Ruiz- Diaz ale Broda na róg.....
90+4'  Koniec spotkania
 Niestety kończy się to spotkanie. Walczyli wiślacy bardzo mocno, ale cóż z błędami arbitra się nie wygra...
 Pożegnani wiślacy brawami bo zasłużyli to. Faworyt nie pokazał dziś nic wielkiego a wygrał dzięki błędnej decyzji Marcina Szreka z Kielc.
 Smutne, że w XXI wieku jeden zły gwizdek decyduje o wyniku spotkania.