T.Nowak 9, Pribula 21, 61 - Idzik 34
Arbiter: Łukasz Szczech ( Warszawa)

Fabisiak- Sierczyński, Bartczak, Bogusławski, Budek, Milewski, T.Nowak, Michalak, Łuczak, Pribula, Fidziukiewicz
Penkovets- Hiszpański, Żemło, Poznański, Litwniuk, Patejuk, Głaz, Maksymiuk, Smektała, Szczotka, Idzik

Już w sobotę 29 kwietnia puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Sosnowcu na Stadionie Ludowym z Zagłębiem. Początek naszej relacji od 17:45
 17:24 Piotrek wita ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu
 Rozpoczyna się rozgrzewka przed dzisiejszym spotkaniem z Zagłębiem
 Pogoda całkiem OK. Około 13 stopni ciepła, nie pada. Przez chmury przebija się błękit chmur
 Mamy składy. Zaraz je podamy
 Wiślacy brawami przywitani już na rozgrzewce
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Andrzej Witan, Adrian Cierpka, Dawid Pożak, Konrad Nowak, Tomasz Sedlewski, Toni Kolehmainen, Adrian Popiołek
 Na ławce Zagłębie zasiedli dziś Wojciech Skaba, Robert Barczak, Dawid Ryndak, Dominik Boettcher, Igor Krzyżkowski, Łukasz Matusiak, Fabian Klama
 Trwa rozgrzewka. Za pół godziny zaczynamy trudną walkę. Oby zwycięską.
 Na trybunach coraz więcej fanów w trójkolorowych barwach Zagłębia. Pasiaki identyczne jak szale Legii Warszawa
 Organizatorzy zdecydowali się już teraz rozpalić jupitery. Słusznie, bo słońca się nie spodziewamy nad Sosnowcem
 Ben E. King - Stand by me na trybunach. Zapełnia się kryta trybuna. Są fani z Puław. Nie ma Fanatyków
 Trzeba powiedzieć że w Zagłębiu są ładne dziewczyny :). Pozdrawiamy fanki Zagłębia ale tym razem chcielibyśmy żeby miały grosze nastroje po meczu, a żeby nam się te 280 km wracało lepiej. Jak będzie? Zobaczymy. Wygraj to dla Nas Wisełko wygraj to dla Nas
 Do przerwy w pobliskich Katowicach GKS wygrywa z GKS-em Tychy 1:0.
 Niby pobliskich, ale do Katowic potrzeba paszportów jak to mówią w Sosnowcu. :)
 Schodzą do szatni obie ekipy.
 A miejscowy spiker rozpoczyna prezentację składów i wyników aktualnej kolejki.
 Przed meczem organizatorzy zraszają murawę
 Kapitanem Wisły oczywiście Ivan Litwniuk
 Jakoś spiker chyba zamotał skład, bo nie zgadza się on z tym co widzimy na kartkach. No nic to przekonamy się kto miał racje
 Wychodzą!!!!!!!!!!!
 Wisła na czerwono, Zagłębie na biało
 Będzie minuta ciszy
 Dziś zmarł jeden z kibiców Zagłębia Emil
 Niech odpoczywa w spokoju.
 Kółeczko Wiślaków i WISŁA niesie się po Ludowym!!!!!!!
1'  Zaczyna Wisła
2' Maksymiuk faulem zatrzymuje rywala. Od wolnego gospodarze
 I spiker miał rację. Nie ma Najemskiego a gra za niego Bartczak
4' Dużo walki. Widać że nie będzie to łatwy mecz
 Z prawej strony uderza Budek, ale niecelnie. Od bramki Penkovets
5' Smektała faulowany. Od wolnego Wisła
 Wrzutka w pole karne Szczotki piąstkuje Fabisiak i kontra Zagłębia
 Źle rozegrana ta akcja gospodarzy.
9'  T.Nowak
 Uderzenie Tomasza Nowaka zza pola karnego piłka po drodze odbija się o nogi jednego z wiślaków i myli bezradnego Nazara Penkovetsa
11' Smektała centruje prosto w ręce Fabisiaka.
12' Szarższa Hiszpańskiego aut dla Wisły, ale nasz zawodnik leży chyba dostał łokciem
 Z Hiszpanem już wszystko OK. Gramy dalej
13' Smektała i mamy róg
14' Znowu z dystansu Tomasz Nowak. Tym razem jednak niecelnie
 Nikt nie sięgnął zagranej wzdluż pola karnego piłki przez Smektałę. Ale i tak róg
 Nieudana centra Szczotki z cornera
16' Poznański zatrzymuje Bartczaka.
17' Rzut wolny dla Wisły. Może teraz?
 Głaz do Poznańskiego, ale ten uprzedzony przez obrońców Zagłębia.
21'  Pribula
 Drugi strzał w światło bramki i druga bramka. A jak do tego doszło? Pribula popisał się solową akcją i przelobował Penkovetsa. Źle to wygląda
23' Idzik zza pola karnego ale Fabisiak broni!!!!
24'  Litwniuk
 To trzecia kartka Ivana w sezonie.
26' Dużo problemów sprawia wiślakom szybki Pribula.
29' Wpadł w pole karne Wisły Bartczak ale zbyt długo czekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
31' Mecz toczony w ciszy. Słychać podpowiedzi zawodników na placu gry. Słychać też rozmowy fanów.
32' Zagłębie już spokojne. Wisła póki co bez pomysłu na pokonanie rywali.
33' Bardzo ładna akcja gospodarzy piłka jak po sznurku trafiła do Pribuli, który został zablokowany.
34' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL MARIUSZ IDZIK!!!!! BRAWO IDZI!!!!! BRAWO WISŁA!!!!!!!!
 Bardzo dobra akcja Smektały prawą stroną, który wrzucił piłkę w pole karne, nie sięgnął jej Fabisiak dopadł do niej Idzik i szczupakiem wpakował do siatki!!! Brawo IDZI!!! WRACAMY DO GRY
35'  Budek za faul na Idziku
37' Z rzutu wolnego minimalnie niecelnie Patejuk!!! Gramy!!!!!!!!!
39' Sierczyński z dystansu Penkovets końcówkami palców przerzuca piłkę nad poprzeczkę
41' I mogło być 2:2. Ponownie Smektała i znowu centra i znowu głową Idzik, ale tym razem prosto w Fabisiaka.
43' I mamy jeszcze rzut rożny. Czas na głowę Poznańskiego. Co wy na to???
44' Nie sięgnął pilki Poznański a obrońcy Zagłębia na róg!!!!
45' Zakotłowało się pod bramką Fabisiaka uderzał dwa razy Patejuk ale nie ma bramki
45'  Koniec pierwszej połowy
 Bardzo dobre spotkanie w Sosnowcu. Szkoda jednak ostatniej okazji Patejuja bo powinno być remisowo na Ludowym
 Wracamy do Sosnowca za kilka chwil
 Było już bardzo źle, a do przerwy jest tylko źle a mogło być wspaniale. Oby druga odsłona była szczęśliwsza dla wiślaków.
 Są zawodnicy obu ekip. Zaraz gramy
 Bez zmian w obu ekipach.
46'  Zaczyna Zagłębie
 Za mocne podanie do Patejuka wyłapane przez Fabisiaka. Wisła od razu ruszyła do ataku
47' Smektała na spalonym
48' Naciskany przez wiślaków Fabisiak w aut.
49' Faul Maksymiuka na Bartczaku. Od wolnego Zagłębie
 T.Nowak wywalcza róg dla gospodarzy
52' Brzydki faul Milewskiego na Szczotce. Bez kartki
53' Ależ szczęście wiślaków. Strata Maksymiuka uderzenie w słupek Milewskiego piłka trafia pod nogi Michalaka a ten z kilku metrów fatalnie nad bramką
 Będzie zmiana w Wiśle. Do ławki przywołani Toni Kolehmainen
55' Centruje Idzik łapie ją Fabisiak
 Toni już przy linii
57'  Kolehmainem za Głaza
58' Michalak wykłada piłkę ale nikt jej nie sięga
59' Szczotka wywalcza aut
 A Patejuk rzut rożny
 Dobra centra Kolehmainena ale piąstkuje Fabisiak
 Chwilę później uderza Poznański ale blokuje ten strzał jeden z graczy gospodrzy
62'  Pribula
 Zabójcza kontra Zagłębia. Pomknął prawą stroną Łukczak wyłożył piłkę Pribuli a ten wpakował ją do siatki.
63' T.Nowak fauluje Szczotkę.
64' Smektała zza pola karnego ale minimalnie niecelnie
66' Wiślacy od kolejnego rzutu wolnego
 Centra w pole karne wypiąstkowana przez Fabisiaka
68' Penkovets poza polem karnym zatrzymuje Michalaka
69' Do gry gotowy Konrad Nowak
70' Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy
 Pewnie łapie Penkovets
71'  Konrad Nowak za Szczotkę
72'  Matusiak za Priublę, którego żegnała owacja. Trener Zagłębia stawia już na obronę
73' Fidziukiewicz w kapitalnej sytuacji nie trafia w światło bramki.
 Sierczyński brzydko fauluje Patejuka
75' I kolejna setka nie wykorzystana przez gospodarzy. Kontra Zagłębia w pole karne wpadł Michalak, który uderzył obok bramki Wisły. Widać, że ekipa Dumy Powiśla gra o remis i poszła do przodu narażając się na kontry
77' Hiszpański w pole karne pewnie Fabisiak
79' Hiszpański kolejny raz centruje Patejuk nie sięga piłki przy okazji taranując Fabisiaka. Od wolnego gospodarze
 Do gry szykuje się Dawid Pożak
 Pożak wejdzie chyba za Patejuka
81' Konrad Nowak ale zbyt lekko i broni Fabisiak
82' W odpowiedzi Łuczak i Penkovets na róg
 W ekipie gospodarzy do gry gotowy Dawid Ryndak
84' Stoją i marzną przy linii bocznej dwaj rezerwowi. Nie ma czasu na zmiany
85' Uderzał Fidziukiewicz ale Penkovets broni
85'  Pożak za Smektałę
86'  Ryndak za Fidziukiewicza
87'  Łuczak
88' Jeszcze jeszcze mobilizuje trener Buczek
 Wiślacy przez moment w 10 bo opatrywany poza boiskiem był Fabian Hiszpański
 Do gry szykuje się Igor Krzykowski
90' +3
90+1'  Krzykowski za Milewskiego
90+2' Faulowany Kolehmainen
90+3' Litwniuk w pole karne piąstkuje Fabisiak
 I chyba zaraz sędzia zakończy ten mecz
90+4'  Koniec spotkania
 Niestety nie udało się wiślakom podtrzymać dobrej passy z Zagłębiem. Dziś ekipa Dumy Powiśla przegrała w Sosnowcu 3:1
 Wiślacy walczyli dziś, ale niestety nie byli w stanie zdobyć żadnego punktu. Za uwagę dziękuje smutny Piotrek