1:3

Drozdowicz 59 - Wiktoruk 64,Mroziński 69, Hudzik 81
Arbiter: Jakub Moskal ( Kielce)

Kołotyło- Kuban, Pielach, Cyfert,Cheba, W.Puton, Skałecki, Ednilson Furtado, Drozdowicz,Czelny, Paluchowski
Wietecha- Waszkiewicz,Hudzik, Wojtak, Grabarz, Mroziński, Mistrzyk, Stelmach, Pietrzyk, Jopek, Drobot

Już w niedzielę 30 maja ekipa Dumy Powiśla rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Pułach ze Stalą Stalowa Wola. Początek naszej relacji od 17:45
 17.06 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach
 Przed nami kolejne ligowe jeszcze III ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie zespół Stali Stalowa Wola
 Taki krótki meldunek spod stadionu. Sporo sił policyjnych, pozamykane ulice czyli puławska policja szykuje się na przyjazd sporej grupy kibiców Stali
 Około 16 stopni ciepła w Puławach. Lekko przez chmury przebija się słońce.
 Czekamy na bohaterów dzisiejszego popołudnia a także składy w jakich wystąpią obie drużyny
 Delegat meczowy dokładnie sprawdza ustawienie ławek rezerwowych....
 Pod kasami kolejki kibiców. Na rozgrzewce bramkarze Wisły
 Mamy skład Wisły Są zmiany co do ostatnich spotkań.
 Mamy składy obu ekip.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Piotr Owczarzak, Bartłomiej Bartosiak, Rafał Kiczuk, Łukasz Kacprzycki, Łukasz Wiech, Kacper Kondracki, Tomasz Zając
 Na ławce Stali zasiedli dziś Maciej Siudak, Wiktor Stępniowski, Volodymir Khorolsky, Michał Zięba, Bartosz Wiktoruk, Tomasz Płonka, Harrison Pera Espana
 Obserwatorem dzisiejszego spotkania jest Pan Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa. Nie tak dawno prowadził on spotkania Wisły w lidze.
 Delegatem na ten mecz jest Pan Konrad Krzyszkowski z Lublina
 Na sektorze pod zegarem powoli gromadzą się kibice. Co ciekawe aż trójka ochroniarzy na sektorze.
 Czeka nas dziś trudne spotkanie. Ekipa Stali mocno zmobilizowana chce dziś zmazać plamę po jesiennej porażce z Wisłą, która tak naprawdę wykluczyła ją z walki o awans do II ligi.
 Wyszło słońce nad Puławami. Na trybunach gromadzą się fani. Klatka pusta nie ma kibiców Stalówki w Puławach
 Na płocie Flaga Fanatycy
 Schodzą wiślacy do szatni. Za kilka minut zaczynamy kolejny ligowy mecz.
 Zraszacze nad placem gry. Jeszcze trener Pawlak chce zrosić boisko przez rozpoczęciem.
 Goście udali się też do szatni.
 Jeszcze cztery spotkania z dzisiejszym tyle muszą rozegrać w III lidze wiślacy.
 Wychodzi Stal zielone koszulki, czarne spodenki
 Wybiegają wiślacy. Ekip Dumy Powiśla w tradycyjnych pasiakach
 Są sędziowie. Cała trójka sprawiedliwych z Kielc na czarno
 Gracze Stali przekazali pamiątkową tablicę z gratulacjami za awans Wisły do II ligi
 Z sektora Fanatyków serpentyny. I głośny doping.
2' Mogło być 1:0, Drozdowicz w pole karne do Paluchowskiego ten uderza jednak tylko w boczną siatkę!!!!
 Miłe zachowanie ekipy ze Stalowej Woli. Jako główny rywal Wisły złożyli jej gratulacje. Brawo
 Hudzik ryzykownie do Wietechy, który naciskany przez Paluchowskiego musi wybić piłkę w aut
4' Na spalonym Grabarz. Od bramki grę wznowi Kacper Kołotyło
6' Naprzód piłkarze ambicja każe wygrać ten mecz bo to święta rzecz niesie się z sektora Fanatyków Wisły
7' Mroziński faulem zatrzymuje Skałeckiego. Od rzutu wolnego Wisła
 Wrzutka Włodka Putona wyłapana przez Tomasza Wietechę
 Ładnie wpadł w pole karne Ednilson ale broni to Wietecha
9' Zamieszanie w polu karny gości Drozdowicz do Paluchowskiego, ale ten stał tyłem do bramki Stali i nie zdołał oddać dobrego strzału na bramkę Stali
12' Nieudana wrzutka Wojtaka. Od bramki grę wznowi Kacper Kołotyło
 Pozdrowienia dla Pogoni Siedlce oraz Legii Warszawa
15' Uderzenie Mrozińskiego szybuje nad poprzeczką bramki Kołotyły
 A teraz cały stadion odpowiada. Pytają Fanatycy kto wygra mecz!!! WISŁA WISŁA krzyczy prosta
17' Pierwszy corner dla Stali.
 Krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry piłka trafia do Jopka, który niby centruje, ale wyszedł z tego strzał, który o mały włos nie zaskoczyłby Kołotyły.
19' Faulował w ataku Grabarz. Od rzutu wolnego wiślacy.
 Obaj szkoleniowcy na stojąco. Więcej uwag na trener Pawlak, który nerwowo krzyczy i przekazuje sporo wskazówek swoim piłkarzom
20' Centrował Mistrzyk piłka odbija się od Kubana i wychodzi na rzut rożny
 Bardzo nerwowy dziś Szymon Grabarz, który przepycha się z Lukasem Kubanem
 Wiślacy wybijają piłkę, która trafia do Drobota, który uderza ale piłka po drodze ociera się o Ednilsona i kolejny corner
23' Odważnie Wietecha poza polem karnym uprzedza Czelnego
24' W odpowiedzi Mistrzyk uderza ale Kołotyło wybija piłkę na rzut rożny. Otwarty i ciekawy mecz w Puławach
26' Ostro Pietrzyk w nogi Paluchowskiego. Bez kartki. Tylko rzut wolny dla Wisły
27'  Mroziński za faul na Kubanie
29' Na spalonym Mroziński
30' Błąd puławskiej obrony piłka trafia do Piotra Mrozińskiego ale uderzenie wychowanka Stali Mielec broni Kacper Kołotyło
 Na trybunach O moja Wisełko nie zdradzę Cię...
34' Kuban zatrzymany przez Wojtaka Od autu gospodarze
35' Nie opanował zagranej w pole karne piłki Drozdowicz i ląduje ona w rękach Wietechy
 Centra Cyferta i blisko bramki samobójczej po uderzeniu Pietrzyka. Ostatecznie kończy się jedynie rzutem rożnym...
 Dobra próba Pelacha głową po centrze Włodka Putona, ale piłka mija bramkę Stali...
38' Klatka nadal pusta. Nie ma jeszcze fanów Stalówki w Puławach/
39'  Ednilson za faul na Mrozińskim
 Mroziński z rzutu wolnego ale w mur i goście wznowią grę od rzutu rożnego
 Głową wiślacy i tylko aut dla Stali
41' Przewinił w ataku Mroziński faulując Pielacha. Wiślacy od rzutu wolnego
42' Nikt nie sięgnął piłki po centrze Waszkiewicza
44' Paluchowski wycofał do Włodka Putona, który uderzył nad bramką Tomasza Wietechy
45' Kapitalne podanie Karola Czelnego do Ednilsona Furtado ten przełożył sobie rywala uderzył ale piłka trafia w słupek bramki Stali!!!!!
45'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut przy Hauke-Bosaka. Póki co bardzo wyrównane spotkanie może lepsze okazje ku zmianie wyniku mieli wiślacy, ale zarówno Adrian Paluchowski czy Ednilson Furtado nie potrafili pokonać legendy Stali Tomasza Wietechy
 Oby drugie 45 minut było dla puławian lepsze a co ważne skuteczniejsze. Do Puław wracamy za kilka minut
 Są gracze Stali
 Wybiegli też już wiślacy. Będzie jedna zmiana w zespole Dumy Powiśla
 Do gry gotowy Bartłomiej Bartosiak
46'  Bartosiak za Czelnego
46'  Zaczyna Stal
47' Na spalonym Cheba.
48' Wpadł w pole karne Wisły Wojtak ale uderzenie mija bramkę Kacpra Kołotły
 Kolejna próba gości tym razem w wiślackie pole karne wpadł Grabarz, ale uderzył obok słupka bramki
49' Pietrzyk w ostatniej chwili zatrzymał Ednilsona gdyby nie on Edi wyszedłby sam na sam z bramkarzem Stali
50' Uderzenie Jopka, ale piłka mija bramkę Kacpra Kołotyły
52' Brzydkie zachowanie Wojtaka, który nie chciał oddać piłki Kubabowi po faul
53' Wietecha ratuje Stal!!! Wpadł w pole karne Stalówki Paluchowski ale jego uderzenie zbił na rzut rożny bramkarz ze Stalowej Woli!!!!!!
 Złe wykonanie cornera przez wiślaków i od bramki grę wznowi Stal
54' Pietrzyk faulem zatrzymuje Paluchowskiego. Od wolnego wiślacy
 Wrzutka Bartosiaka i kolejne piąstkowanie Wietechy
55' Wojtak wycofuje piłkę do Mrozińskiego, ale jego uderzenie szybuje nad bramką Kołotyły
57' Drozdowicz do wychodzącego sam na sam Paluchowskiego, ale chorągiewka sędziego asystenta w górze.
59' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL EMIL DROZDOWICZ!!!!!!!! 1:0 BRAWO WISŁA!!!! BRAWO EMIL!!!!!!!!!!
 Kapitalna akcja lewą stroną boiska Bartosiaka, który dograł piłkę w na 11 metr do Drozdowicza, który ładnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki!!! BRAW WISŁA!!!!
61'  Kiczuk za W.Putona
Kacprzycki za Ednilsona
63'  Wiktoruk za Grabarza
64'  Wiktoruk
 Ależ wejście Witkroruka. Błąd Mateusza Pielacha, który chciał wybić piłkę głową a ta trafiła w stojącego na piątym metrze Wiktoruka i mamy wyrównanie
67' Spory pech wiślaków, ale cóż zrobić. Musimy nadal walczyć
69'  Mroziński
 No nie są to dobre minuty dla puławian. Z lewej strony centrował Drobot, który dograł piłkę Mrozińskiemu ten w trudnej pozycji od poprzeczki i Kacpra Kołotyły wpakował ją do siatki
72'  Kondracki za Skałeckiego
 Rzut wolny dla Wisły.
 Źle Bartosiak i goście zaczną od bramki
74'  Zięba za Wojtaka
Stępniowski za Drobota
75' Nie poddawaj się ukochana ma na trybunach
78' Odepchnięty bez piłki Bartosiak!!!!!
 Jakiś uraz Wietechy.
 Wstał bramkarz Stali ale kilka cennych sekund ukradł.
79'  Bartosiak
81' Uderzenie Stępniowskiego na róg piłkę wybija Kołotyło
81'  Hudzik
 Centrę z rzutu rożnego wykorzystał Hudzik, który głową pokonał Kołotyłę
83' Na spalony Stępniowski
84'  Płonka za Mrozińskiego
 Próba Kacprzyckiego, ale pewnie Wietecha
85' Ręką jeden z graczy Stali ale gramy dalej
 Zła centra Bartosiaka. Od bramki goście
86'  Wiktoruk za faul na Pielachu
 Udzielana jest pomoc Pielachow. Widać, że ostre wejście Wiktoruka
90' +4
90+1' Jeszcze faulowany Cyfert
90+2' Z dystansu niecelnie uderza Kacprzycki
90+3' Leży Wiktoruk. Kradną czas goście
90+4' Nie opanował piłki Kiczuk
 Wietecha szybszy od Paluchowskiego
90+5' Kacprzycki, ale złapał pewnie piłkę Wietecha.
 Leży jeszcze Waszkiewicz
90+6'  Koniec spotkania
 No cóż niestety pierwsza porażka w Puławach stała się faktem. Wiślacy przegrali ze Stalą Stalowa Wola 3:1 chociaż wcale na to nie zasłużyli. Cóż ekipa gości wykorzystała swoje okazje i wygrała
 Cóż smutno, ale niestety taka jest piłka.
 Idą smutni wiślacy podziękować kibicom za głośny doping. I tak nikt nam nie zabierze awansu.
 Z trybun czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cię w moim sercu na dobre i na złe WISŁA
 Dzięki za walkę Wisełko dzięki za walkę.