K. Nowak 83 - Pieceluk 60
Arbiter: Leszek Gawron ( Mielec)

Penkowec - Gawrysiak Rafał Kursa, Skórnicki, Budzyński - Charzewski, Maksymiuk, Popławski, Orzędowski - Nowak M., Nowak K.

Oszust - Kanarek, Karwan, Matuszczyk, Klepczarek, Falisiewicz, Pyda, Kostrubała, Ciarkowski, Niżnik, Piceluk

Już w sobotę 4 sierpnia na stadionie w Puławach odbędą się kolejne Wielkie Derby Lubelszczyzny, pomiędzy Wisłą a Motorem. My zapraszamy na relację live z tego wydarzenia. Początek w sobotę o 17:45.
 Póki co nad Puławami okropny upał. Około 30 stopni duszno i parno. Może do 18 troszkę się schłodzi. Bo teraz ciężko będzie grać zawodnikom obu ekip.
 Witamy wszystkich niecierpliwie czekających na derby. Miło nam, że już tu jesteście.
 A to tak dla przypomnienia najbardziej radosna chwila podczas ostatnich derbów.
Oby dziś takie same takie chwile.
 Informacja dla puławian. Od 15 otwarte będą kasy biletowe. Zapraszamy w imieniu klubu do zakupu wcześniej biletów.
 Słońce mocno grzeje do meczu 2 godziny.
 17.37 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u
 Przed nami Wielkie Derby. Obie drużyny już na boisku, trwa rozgrzewka. Na niebie piękne słońce około 28 stopni. Duszno i parno
 Pod kasami kolejki, słychać już kibiców Wisły. Kibiców Motoru na razie nie widzimy.
 Za chwilę powiemy kto na ławkach rezerwowych.
 W Wiśle debiutują Charzewski, Maksymiuk, Marek Nowak i Popławski.
 1000 osób pod bramami stadionu MOSIR-u. Wszyscy raczej nie zdąża wejść
 Na ławce Wisły Chojak,Kozieł, Wiącek, Wójtowicz, Pożak, Misztal i Jabkowski.
 Zapełniają się trybuny puławskiego obiektu. Czy będzie więcej kibiców niż w kwietniu??? Oby tak było.
 W Tarnowie Unia remisuje do przerwy z Wisłą Płock 1:1, a Radomiak w Radomiu prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0.
 W pozostałych meczach 0:0.
 Póki co może około 700 osób na trybunach.
 Rozpoczyna się prezentacja składów
 Obie drużyny już w szatni. Za kilka minut pierwszy gwizdek
 Pojedyncze jednostki z Lublina za płotem. Kibiców Motoru na pewno nie będzie tylu co zawsze.
 Trybuna prasowa pęka dziś w szwach. Jest Dziennik Wschodni, lubgol.pl, Telewizja Lublin. Długo by wymieniać.
 Na sektorze są też kibice Wisły. Słychać bęben, który będzie pomagał w dopingu.
 Wychodzą obie ekipy prowadzone przez sędziów.
 Wisła dziś na biało- niebiesko, Motor na żółto-biało-niebiesko.
 Nazar Penkowec na czerwono, Mateusz Oszust na szaro.
1'  Zaczyna Motor
 Kursa nabija Klepczarka i od autu Wisła
 Wisełka Wisełka Wisełka na trybunach na boisku od wolnego Wisła
3' Uderza z dystansu Klepczarek ale piłka daleko od bramki Penkowca.
 Trener Sawa w krótkich spdenkach i zielonej koszulce, trener Magnuszewski czarne spodenki i biała koszulka.
4' Charzewski, ale przewrócił się na piłce. Ech
5' Kursa wślizgiem zatrzymuje Piceluka
6' Faulowany Rafał Niżnik. Przerwa w grze
 Z graczem Motoru wszystko OK, już gramy. Kibice Motoru gromadzą się pod płotem i w ciszy oglądają ten mecz
7' Charzewski wzdłuż bramki niestety nikt tego nie przecina i kończy się na strachu dla Motoru
 Kto wygra mecz??? Pytają się w młynie. Cały stadion odpowiada WISŁA. Brawo.
9' Dwóch graczy Motoru leży na placu gry. Ożywili się kibice z Motoru.
 Liczba fanów z Lublina kolejny raz robi wrażenie. Oczywiście nie wchodzą oni na stadion, mecz oglądają z górki pod stadionem
12' Matuszczyu uprzedza Konrada Nowaka piłka wysoko za stadion.
 Około 900 osób z Lublina eksportowanych przez puławską policję.
 Bardzo głośne Wisła Puławy. Pięknie to brzmi.
16' Wszyscy wstają i śpiewaają. Ależ atmosfera WISŁA WISŁA WISŁA.
17' Na boisku walka w środku pola. Wisła aktywniejsza Motor przyczajony czeka na kontry
19' Pyda bardzo brzydko fauluje jednego z wiślaków.
20' Tym razem falowany Maksymiuk.
22' Niżnik centruje w pole karne prosto w ręce Penkowca.
23'  Karwan za faul na Popławskim
24' Z wolnego Skórnicki ale wysoko nad bramką Oszusta
26'  Klepczarek za brzydki faul na Charzewskim.
 Lublinianie tracą powoli nerwy. Co chwila brzydkie faule z ich strony.
27' Charzewski wraca na boisko.
28' Charzewski przerywa akcje Klepczarka. Mogło być groźnie
29' Rzut rożny dla Motory dobra centra głową uderza Karwan na szczęście niecelnie.
31'  Pożak za Charzewskiego
32' Ależ kapitalna akcja Wisły uderza Pożak, ale Oszust na róg
 Zmiana wymuszona kontuzją Charzewskiego.
33' Jakieś kamienie lecą w stronę policji.
 Policja pałuje kibiców Motoru.
 Niepotrzebne zachowanie kibiców Motoru.
35'  Orzędowski
36' Na boisku rzut rożny dla Motoru, za stadionem względny spokój, póki co butelek i kamieni nie widzimy.
37' Kapitalny rajd Orzędowskiego centra w pole karne ale do kogo?? Właśnie nie wiemy
37'  Budzyński.
39' Motor częściej pod bramką Wisły, jednak lublinianie bez strzału na bramkę.
41' Popławski fauluje Klepczarka.
42' Za mocne podanie do K. Nowak łapie Oszust
43' Tym razem za mocne podanie do łapie Penkowec
44' Wycofanie piłki do Orzędowskiego ten uderza ale obok bramki
 +2
45' Matuszczyk fauluje M. Nowaka. Wiślacy od wolnego
 Wrzutka w pole karne wybijają obrońcy Motoru. Szkoda
45+2'  Koniec I połowy
 Pierwsza połowa wyrównana, jednak leeką przewagę mieli wiślacy, którzy oddali kilka strzałów na bramkę Oszusta. Lublinie bez strzału na bramkę Penkowca.
 Zapraszamy na 15 minut przerwy.
 Garbarnia Kraków przegrała z Resovią Rzeszów 1:0, Unia Tarnów wygrała z Wisłą Płock 2:1, a Radomiak prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0.
 W pozostałych meczach bramek brak.
 Obie ekipy już na boisku. Za chwilę druga połowa
 Jeszcze Concordia Elbląg przegrała ze Stalą Stalowa Wola 1:0.
 Na meczu obecny między innymi Łukasz Giza
47' Centra w pole karne Wisły, piłka mija wszystkich i wychodzi za linię bramkową.
48' Oszust uprzedza K. Nowaka poza polem karnym
 Około 2000 widzów na stadionie.
50' Z wolnego Motor dobre piąstkowanie Penkowca.
51' W drugiej połowie to Motor częściej pod bramką Wisły.
52' Falisiewicz do Pieculuka ale bardzo niecelnie
52' Skórnicki fauluje Piceluka goście od rzutu wolnego
 Klepczarek w pole karne, radzą sobie obrońcy z Puław.
54' Leży jeden z wiślaków brzydko sfaulowany przez Kostrubałę.
55' Budzyński zatrzymuje Ciarkowskiego.
57' Ręka zagrywa Kanarek
58' Karwan uprzedza K.Nowaka
58' Uderzał z dystansu Pożak, szkoda że obok bramki.
60'  Piceluk
 Pierwszy strzał gości i niestety bramka. Dobre wejście w pole karne Piceluka i ten strzałem po ziemi pokonuje Penkowca
61'  Jabkowski za Maksymiuka
Wiacek za M. Nowaka
63' Jabkowski z dystansu obok bramki Oszusta.
65' Ładna akcja Motoru. Niżnik do Pieculuka ten po długim rogu piłka o metr mija bramkę Wisły
66' Orzędowski w uliczkę do Nowaka ale piłkę łapie Oszust
69' Lubelski Pies to Motor RKS niesie się z trybun
71' Skórnicki uprzedza Niżnika
 Motor szanuje piłkę i oddala grę od swojego pola karnego.
72' Piękna szarża Pożaka,który podaje do środka do Wiącka ten uderza minimalnie niecelnie.
75' Faul Falisiewicza w środku pola.
76' Tym razem faul Falisiewicza na Pożaku. Przy linii pola karnego
 Dobra centra w pole karne ale Budzyńskiego uprzedzają gracze Motoru
77' Będzie zmiana w drużynie gości.
78'  Czułowski za Kanarka
79'  Ciarkowski za odkopnięcie piłki po gwizdku
80'  Horodeński za Ciarkowskiego
 Oj piłkarze z Lublina nie mają już sił. Ledwo biegną do tych zmian
82' Jabkowski i mamy aut
83' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL K.NOWAK
 Dogranie z autu do Nowaka a ten kapitalnym uderzeniem poknuje Oszusta
85'  Pożak za faul
85'  Węska za Piecluka
86' Wiślacy w natarciu. Nowak wywalcza róg.
 Za mocna centra z rzutu rożnego
87' Wisła kapitalnie. Co chwila akcje pod bramką Motoru. Lublinianie nie wiedzą co się dzieje.
 Rzut rożny dla Wisły. Róg róg róg ale radzi sobie orbona Motoru
89' Penkowec ratuje Wisłę. Sam na sam Węska prosto w ręce bramakrza Wisły
90' Faulowany Orzędowski. Mozę teraz????
  +2
90+1' Na spalonym Czułowski.
90+2' Jeszcze faul Popławskiego.
  Koniec!!!!!!!!
 Remisem kończy się spotkanie
 Był to na pewno zasłużony remis, bowiem pierwsza połowa należała do Wisły druga do Motoru. Jak to derby to remis.