0:0

-
Arbiter: Łukasz Szczech ( Warszawa)

Witan- Duda, Pielach, Budzyński, Litwniuk, Maksymiuk, Głaz, Patejuk, Szczotka, Tetych, Nowak Pogorzelec, Orłowicz, Brodziński, Kursa, Nitkiewicz, Gondek, Niziołek, Tunkiewicz, Szewczyk, Olszewski, Kowalczyk

Już w sobotę 30 lipca puławska Wisła rozegra pierwsze w historii spotkanie w I lidze. Rywalem Dumy Powiśla będzie ekipa MKS-u Kluczbork. Początek naszej relacji od 18:45.
 16:51 Piotrek wita wszystkich jeszcze ze studia. Od rana w Puławach piękne słońce, ale teraz zachmurzyło się i niestety zaczęło padać.
 Cieszy nas to, że w dwóch sektorach puławskiego stadionu A6 i A5 nie ma już wolnych miejsc.
 Już nie pada nad Puławami
 18:29 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u
 Upalnie około 23 stopni słońce w Puławach
 Trwa rozgrzewka. Zaraz składy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Nazar Penkovets, Klimas Gusocenko, Patryk Słtowiński, Dawid Pożak, Piotr Darmochwał, Mateusz Olszak i Adrian Popiołek
 Na ławce gości zasiedli dziś Grzegorz Wnuk, Paweł Gierak, Michał Kojder, Paweł Kubiak, Krystian Sanocki, Jakub Skoczylas i Łukasz Ganowicz
 Sporo kibiców w kolejce przed kołowrotami. Około `1400 biletów zostało sprzedanych
 Jupitery zapalone
 Za mikrofonem Paweł Nowosadzki, który rozpoczyna prezentację zespołu MKS-u
 Obie ekipy już w szatniach.
 Zapełniają się powoli trybuny.
 Na meczu obecni będą prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik. Jest także prezydent Puław Pan Janusz Grobel
 Klatka dla kibiców gości pusta.
 Przed meczem wiślakom zostanie wręczony Puchar za awans do I ligi. Wręczy go prezes LZPN-u prezes Bartnik w towarzystwie Roberta Gromysza
 Powoli schodzą się kibice na stadion. Niestety część z nich przyszła za późno i są kolejki
 Aaa zapomniałem, że Piotrek wita z nowego miejsca
 Wisła w swoich pasiakach, MKS czerwone koszulki białe spodenki
 Będzie więcej pucharów. Puchar wręczy także dyrektor MOSIR-u Pan Antoni Rękas, a także pan Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel
 Na meczu obecny także wiceprezes Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy S.A, Pan Zbigniew Gagat
 Każde nazwisko wiślaków nagradzane brawami. Brawo
 Kółeczko wiślaków i głośne WISŁA !!!!!!!!!!!!
1'  Zaczynają goście
 Zaczęli historyczne spotkani Wisły w I lidze. Oby historyczne 3 punkty zostały w Puławach.
2' Szarżował Konrad Nowak, ale od bramki zacznie Oskar Pogorzelec
 Nie ma dopingu Fanatycy przed stadionem czekają na wejście.
3' Bardzo spokojny mecz. Póki co trwa wzajemne badanie się
4' Patejuk kapitalnie do Nowaka, ale ten w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę MKS-u
6' Prawą stroną Szewczyk wykłada piłkę Kowalczykowi, ale ten uderza niecelnie
7' Na swoim sektorze Fanatycy rozwiesili dwie flagi i rozpoczęli doping dla Wisły
9' Pielach wślizgiem zatrzymuje Orłowicza. Rzut rożny dla gości
9' Nie opanował zbyt mocnej piłki od Dudy Nowak
12' Tym razem za mocne podanie do Olszewskiego. Od autu Wisła
 Widać, że obie ekipy nie chcą stracić tutaj bramki. Dużo walki
13' Tetych fauluje Kursę. Od wolnego MKS
 W meczach od 18 Stomil Olsztyn prowadzi z Chrobrym Głogów 2:0, Znicz Pruszków przegrywa z Bytovią Bytów 2:1, Olimpia Grudziądz przegrywa z Podbeskidziem Bielsko Biała 2:0
 Bramek nie zobaczyli do tej pory kibice w Katowicach, gdzie GKS remisuje z Wigrami Suwałki
17' Dużo walki w środku pola i dużo nerwów.
18' Wrzutka Gondka wyłapana przez Witana
19' W odpowiedzi uderza z dystansu Patejuk pewnie broni Pogorzelec
20' Tunkiewicz po plecach obrońców Wisły i róg dla gości
 A pod kasami nadal ogromne kolejki
21' Nowak strąca piłkę głową prosto w ręce Oskara Pogorzelca. Od bramki goście
22' Cały stadion odpowiada, kto wygra mecz?????
 WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy cała prosta.
23' I powtórka tyle, że głośniej!!! I jeszcze głośniej krzyczą Fanatycy
24' Faulowany w środku pola Szczotka
25' Powalczył o piłkę Duda i wiślacy od autu
26' Tetych ostro w nogi Szewczyka. Od bramki ekipa z Kluczborka
27' Tym razem akcja pod bramką Wisły i Szewczyk fauluje Litwniuka. Od wolnego Duma Powiśla
 Dziś w 18 meczowej Legii Warszawa Jarosław Niezgoda
30' Patejuk kapitalnie prostopadle podaje do Nowaka a ten uprzedzony w ostatniej chwili przez wychodzącego z bramki Pogorzelca. Dobra akcja Wisły
 W Katowicach Wigry prowadzą z GKS-em 1:0
33' I kolejna próba wiślaków. Z przed pola karnego uderza Konrad Nowak, ale nad bramką
 Na trybunach pozdrowienia dla zgód Pogoni Siedlce i warszawskiej Legii.
34' Po centrze z lewej strony niecelnie uderza Niziołek. Od bramki Andrzej Witan
37' Za mocne podanie do Tetycha
38' Bardzo dobra akcja ekipy gości, Szewczyk do Olszewskiego, ale napastnik gości na spalonym. Inna sprawa,że Witan kapitalnie obronił
38' Powalczył do końca o piłkę Konrad Nowak i róg dla Wisły
39' Ależ kapitalna okazja dla Wisły. Po centrze Głaza głową uderza Michał Budzyński broni to jednak Pogorzelec
41' I kolejny corner dla wiślaków. Jest doping
 Tym razem inne wykonanie rogu, piłka dograna na Pielacha, ale ten nie zdołał uderzyć.
 Ale naprawdę zawył ten stadion. Dziś w Puławach czuć atmosferę piłkarskiego święta.
43' Patejuk ale zbyt lekko i broni Pogorzelec
45'  Koniec pierwszej połowy
 Nie doliczył sędzia Szczech ani minuty do pierwszej połowy.
 Niezły mecz w Puławach. Wiślacy rozpoczęli z respektem dla rywala, ale z czasem grali coraz lepiej i w końcówce mogli objąć prowadzenie
 Zapraszamy na kilka minut przerwy i na drugie 45 minut.
 Na boisku są już wiślacy powitani brawami przez fanów.
 Będzie zmiana w Wiśle. Za Konrada Szczotkę pojawi się Piotr Darmochwał
46'  Darmochwał za Szczotkę
 Są już gracze MKS-y. Zaraz gramy
46'  Zaczyna Wisła
47' Za mocne podanie do Patejuka. Szybszy Oskar Pogorzelec
48' Tym razem akcja gości Gondek ale od bramki Witan
49' Kontuzja gracza gości. Niech się grzeje krzyczą piłkarze MKS-u.
 Kontuzji uległ Radosław Kursa, który urodził się w Puławach.
 Kursik poza placem gry, a my gramy dalej
51' Kursa na boisku.
 Rozpoczął się doping, lekko zachodzi słońce nad Puławami
52' Lekka przewaga gości.
53' Patejuk z lewej strony ale pewnie łapie piłkę Pogorzelec
55' Nowak faulował jednego z rywali. Od wolnego goście
56' Rozgrzewa się Mateusz Olszak
57' Za mocne podanie do Olszewskiego. Od autu gospodarze
58' Rozgrzewa się także Dawid Pożak
59' Głośny doping dla wiślaków i mamy róg. Wywalczył go Sylwester Patejuk
60' Przerwana akcja wiślaków w polu karnym faulował jeden z graczy gospodarzy. Goście od wolnego.
63' Ależ kapitalna okazja wiślaków. Patejuk idealnie podaje do Darmochwała ten uderza Pogorzelec kapitalnie broni!!! Tylko róg
65' Kontuzjowany Nitkiewicz.
67' Fanatycy nadal wierzą w dobry wynik. Głośny doping. A na boisku kolejny róg dla Wisły
68' Patejuk dorzuca piłkę z tego cornera, uderza Nowak, ale prosto w obrońców gości
69' Tym razem aut. Po wrzutce z autu Nowak w górną siatkę.
 W drużynie gości zmiana. Wejdzie Krystian Sanocki
 Wszyscy wstają i śpiewają zachęcają Fanatycy. Cała prosta na stojąco!!!
71' Olszewski uderza łokciem Budzyńskiego. Bez kartki
72'  Sanocki za Olszewskiego
73' Patejuk za długo zwlekał z oddaniem strzału, a mogło być groźnie
74'  Sanocki za faul na Budzyńskim
75'  Pożak za Patejuka
 W drużynie gości do gry gotowy Paweł Kubiak
76' W kapitalnej sytuacji gości ratuje Oskar Pogorzelec. Głową uderzał Nowak kapitalnie obronił ten strzał bramkarz MKS-u
77' Gotowy do gry Kubiak, ale nie ma przerwy w grze i nie ma zmiany
78' Za mocne podanie do Nowaka Pogorzelec w aut
 Nie było nadal tej zmiany w ekipie MKS-u. Kubiak dobre kilka minut przy linii
79'  Kubiak za Szewczyka
80' Centra Kowalczyka wychodzi na aut
81' Za mocne podanie Pożaka do Nowaka. Łapie Pogorzelec
83'  Olszak za Nowaka
 W ekipie gości jakaś kontuzja.
 Drugi raz urazu doznał Kamil Nitkiewicz
 Z graczem MKS-u wszystko OK
84' Olszak wpadł w pole karne ale tylko aut dla Wisły
85' Z dystansu Sanocki ale obok bramki Witana
87' Duda zatrzymał czysto Sanockiego.
88'  Gierak za Tunkiewicza
88' Wisła walcząca Wisła walcząca do końca krzyczą Fanatycy
90' +4
90+1' Pożak wywalcza aut.
90+2' Wiślacy nadal na połowie gości. Ale dobrze gronią się gracze z Opolszczyzny
90+3' Maksymiuk i kolejny aut
90+4' Jeszcze centra Dudy wyłapana przez Pogorzelca
90+5' Chyba ostatnia akcja meczu. Aut dla gości
90+5' Gierak prosto w ręce Witana
90+6'  KONIEC SPOTKANIA
 Nie udało się wygrać wiślakom historycznego spotkania w I lidze. Ekipa Dumy Powiśla miała więcej z gry, ale dobrze w bramce gości spisywał się Oskar Pogorzelec