Bartosiak 8(k), Paluchowsk 22(k) - Klabnik 38
Arbiter: Mateusz Jenda ( Warszawa)

Owczarzak- Kuban, Cyfert, Pielach, Cheba, Skałecki, Ednilson Furtado, Carlos Daniel Bartosiak, Lisowski, Paluchowski
Komar- Szymorek, Gabor, Dobosz, Warnecki, Golański, W.Gancarczyk, Sołtysiński, Ryszka, Klabnik, M.Gancarczyk

Już w sobotę 31 lipca puławska Wisła po trzech latach wraca na szczebel centralny. W pierwszym spotkaniu po powrocie do eWinner 2 ligi zmierzymy się z GKS-em Bełchatów. Początek naszej relacji o 17:45.
 Dzień dobry w ten wielki dzień dla Wisły i jej kibiców mówi Piotrek
 Przed nami arcytrudne ale i bardzo ważne spotkanie ze spadkowiczem z Fortuna I ligi GKS-em Bełchatów
 Pierwszy raz po trzech latach mogę Was powitać ze szczebla centralnego. Dzień dobry raz jeszcze.
 Mamy już skład Wisły. Zaraz go podamy
 Wybiegają bramkarze Wisły na rozgrzewkę. Pusty jeszcze stadion MOSIR-u w Puławach
 Ale spore kolejki pod kasami.
 Pojawili się wiślacy na rozgrzewce!!!!
 Takiego oblężenia trybuny prasowej nie pamiętam od dawna.
 Pod stadionem WISEŁKA K, WISEŁKA S WISŁA PUŁAWY NASZ KS.
 Mamy też skład gości
 Oblężenie trybuny prasowej w Puławach. Są przedstawiciele GKS-u, ale także widzimy Radio Lublin oraz Radio Łódź
 Co ciekawe ekipy Radia Lublin w Puławach nie widzieliśmy 3 lata....
 Gromadzą się powoli fani na trybunach.
 W Puławach około 25 stopni ciepła, lekko przebija się słońce.
 Jest nawet Tomasz Jasina, który dawno nie gościł w Puławach
 W Pruszkowie Motor prowadzi 2:0 ze Zniczem
 Tłoczno na miejscach dla PZPN-u. Jest i obserwator Michał Wójcik z Lublina oraz Delegat meczowy Michał Gościcki
 15 minut do rozpoczęcie spotkania. Klatka pusta, ale goście deklarowali swoje przybycie w liczbie 100 kibiców
 Rozpoczyna się prezentacja składów obu ekip
 W międzyczasie zraszacze nas boiskiem i zraszanie murawy
 Obie ekipy w szatni gdzie słuchają ostatnich uwag szkoleniowców
 Na placu gry pojawia się GKS, który zagra w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach
 Wybiegają wiślacy!!!!! Ekipa Dumy Powiśla w pasiakach!!!!!!
 Przed meczem Puchar od prezesa Zbigniewa Bartnika
 Puchar otrzymał kapitan Wisły Mateusz Pielach
 Minuta ciszy ku pamięci Powstańców Warszawskich
 KTO WYGRA MECZ?? WISŁA WISŁA krzyczy prosta na pytanie Fanatyków!!!!
2' Rzut z autu dla Wisły
2'  Ednilson za faul na Gaborze
4' Groźna akcja gości prawą stroną Cheba na róg.
5' Próba Mateusza Gancarczyka zza pola karnego, ale piłka leci wysoko nad bramką Piotra Owczarzaka
 Dużo nerwowości w wykonaniu wiślaków. Widać, że to debiut, że 3 lata nas tu nie było
7' Za mocne podanie do Bartosiaka. Od autu goście
 Będzie rzut karny dla Wisły!!! Faulowany Adrian Paluchowski!!!!!!!
 Bartłomiej Bartosiak......
8' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL BARTŁOMIEJ BARTOSIAK!!!!! 1:0 BRAWO BARTEK!!!! BRAWO WISŁA!!!!
 Pewne wykonanie rzutu karnego przez wychowanka GKS-u Bełchatów i tym golem otwieramy nowy rozdział!!!
12' To powinno być 2:0, ale Bartosiak w obrońcę!!!!
 Podjechał autokar z kibicami GKS-u
14' Bartosiak zatrzymany przez Szymorka i tylko aut dla Wisły
 Opanowali nerwy wiślacy. To ważne
15' Nikt nie sięgnął piłki w polu karnym po centrze Cheby. Zarysowuje się przewaga Dumy Powiśla
16' Bartosiak wywalcza corner dla Wisły
 Zamieszanie w polu karnym gości wycofanie piłki do Cheby ten uderza ale obok bramki Komara
 Na trybunach pozdrowienia dla Legii Warszawa i Pogoni Siedlce
17' Komar poza polem karnym uprzedza Paluchowskiego
19' Tym razem Pielach uprzedza Waldemara Ganarczyka i róg dla GKS-u
20' Drugi rzut karny dla Wisły!!! Tym razem faulowany w polu karnym Ednilson!!!!!!!!!
 Jeszcze uraz Komara
  Dobosz
 Ponownie Bartłomiej Bartosiak ustawił piłkę na 11 metrze....
 A jednak Adrian Paluchowski będzie wykonawcą rzutu karnego!!!!
22' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!!!! 2:0 BRAWO PALUCH!!!! BRAWO WISŁA!!!!!!
 Pewny strzał Paluchowskiego i kibice mogli głośno fetować nazwisko strzelca bramki dla Wisły!!!!
 Kibice na stojąco dopingują Wisłę!!!!
 Opuścił trybuny delegat meczowy
28' Leży na placu gry Sołtysiński. Przerwa w grze
30' Szarża Ryszki, który trafia w Chębę i goście od rzutu rożnego
 Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza GIEKSA gra z klatki
32' Uspokoiła się gra w Puławach. Pozdrowienia z klatki dla Wisły Sandomierz
33' Zablokowany Ednilson i rzut rożny dla Wisły.
 Zamieszanie w polu karnym gości piłka znowu trafia do Cheby ten z pierwszej piłki, ale nad bramką GKS-u
34' Szymorek do Gabora ten wpada w pole karne ale jego strzał blokuje Pielach i tylko róg dla gości
 Zła centra GKS-u i od bramki grę wznowi Piotr Owczarzak
35' To powinno być 3:0, ale piłka po strzale Bartosiaka trafia tylko w słupek bramki Kewina Komara!!!
36' Leży jeden z graczy gości, który wcześniej ucierpiał w starciu z Przemysławem Skałeckim
 Graczowi GKS-u udzielana będzie pomoc medyczna na boisku fizjoterapeuci GKS-u
 Ucierpiał w tym starciu Gabor, ale chyba wszystko OK z graczem gości
38' Klabnik
 Bardzo mocne uderzenie Martina Klabnika i piłka przełamuje ręce Piotra Owczarzaka i wpada do siatki
41'  Przywara za Gabora
42' Szybszy od Ednilsona Komar i od bramki grę wznowi GKS
43' Cheba zatrzymuje Przywarę. Aut dla GKS-u
 Teraz jakiś uraz Dominika Cheby. Ale wstał wiślak
45' +2
45+1' Carlson Daniel faulem zatrzymuje rywala. Od rzutu wolnego goście
45+2' Waldemar Gancarczyk wrzuca piłkę z rzutu wolnego Pielach głową na róg...
 Pewnie obrona Wisły po tym stałym fragmencie gry
45+3'  Koniec pierwszej połowy
 Za nami pierwsze 45 minut inauguracyjnego spotkania Wisły w eWinner 2 lidze. Pierwsze minuty to sporo nerwów ze strony wiślaków, ale później puławianie opanowali sytuację i po dwóch skutecznie wykonanych rzutach karnych prowadzą z GKS-em 2:1. Bramka kontaktowa dla gości zwiastuje w drugiej połowie sporo emocji.
 My mamy jednak nadzieję, że drugie 45 minut będzie nie gorsze dla puławian. Z takim przesłaniem oddajemy głos do studia i zapraszamy na kilka chwil przerwy.
 Pojawili się gracze GKS-u Bełchatów
 Wybiegają powitani brawami wiślacy!!!!
 Zmian nie widzimy
46'  Zaczyna GKS
 Organizatorzy zdecydowali, że drugą połowę rozegramy bez włączenia jupiterów
48' Starcie Pielacha i Sołtysińskiego i rzut wolny dla GKS-u.
 Tym razem centra Waldemara Gancarczyka, ale jeden z rywali faulował w ataku i piłka dla Wisły
 Witamy ponownie Pana Delegata
52' Ednilson z lewej strony w pole karne, ale ne sięgnął tej piłki Adrian Paluchowski
53' Dużo walki w Puławach. Głośny doping dla obu ekip na trybunach
54' Za mocna centra Ednilsona piłka trafia do Dominika Cheby, który próbuje strzelać, ale pewnie Kewin Komar w bramce gości
 Kibice GKS-u skandują nazwisko Bartłomieja Bartosiaka.
56' Mocne ale i bardzo niecelnie uderza Golański. Od bramki grę wznowi Piotr Owczarzak
57' Mateusz Gancarczyk ucierpiał w starciu z Przemysławem Skałeckim, który został słownie upomniany przez arbitra
57'  Golański za faul na Carlosie Danielu
59' Ucierpiał w jednym ze starć Ednilson i wiślacy wybijają piłkę na aut
 Faulował Mateusz Gancarczyk, który przeprosił za to zagranie Portugalczyka
 Ze zdrowiem wiślaka wszystko OK gramy dalej
61'  Flaszka za Sołtysińskiego
62' Do gry przygotowany Łukasz Kacprzycki
 Dobosz uderza przed siebie Piotr Owczarzak a dobitka Przywary zablokowana i tylko róg dla GKS-u.
 I kolejny raz goście rozpoczną od cornera.
 Dobra kontra wiślaków wpada w pole karne gości Ednilson ale nie zdołał oddać strzału wycofał piłkę do Paluchowskiego a ten w plecy Warneckiego
65' Spora przewaga GKS-u. Kuban na kolejny róg.
 Nadal nie wszedł na plac gry Kacprzycki
 Kuban i kolejny róg..
66'  Kacprzycki za żegnanego oklaskami Bartosiaka
69' Brzydki faul Waldemara Gancarczyka na Paluchowskim
68' Zaczyna powoli gubić się młody arbiter z Warszawy. Kolejna dziwna decyzja gdzie wyraźnie faulowany był wiślak
 Jakiś uraz Błażeja Cyfera. Przerwa w grze
 Błażej wraca do gry.
70' Z dystansu Piotr Lisowski, ale obok słupka bramki Komara
71' Kontra gości, którzy nie wybili piłki jak piłką trafiony został Kacprzycki ale Golański uderza obok bramki Piotra Owczarzaka
 Ostrzeżony Piotr Owczarzak, który kradnie sekundy
73' Sporo nerwów i niestety sporo błędów arbitra Jendy z Warszawy
 Delegat bawi się komórką a obserwator pilnie notuje błędy młodego arbitra
 Do gry gotowy Karol Czelny
 Na boisku zobaczymy także Krystiana Putona.
76'  Czelny za Lisowskiego
K.Puton za Ednilsona
77' Obrazili się chyba Fanatycy Wisły, którzy wyszli ze stadionu
 Faulowany Karol Czelny przez Flaszkę
 Do gry gotowy Adrian Bielka w ekipie gości
 Na placu gry zobaczymy także Kamila Mizerę
80'  Bielka za Warneckiego
Mizera za Golańskiego
81' Zamieszanie pod bramką Wisły uderza Bielka ale prosto w obrońców Wisły!!
83' Faulowany Kacprzycki i od wolnego Wisła
 Wrzutka w pole karne Kacprzyckiego, ale pewnie Komar w bramce GKS-u
85' W odpowiedzi Bielka, ale pewnie Piotr Owczarzak w bramce Wisły
 Podbite uderzenie Krystiana Putona i pewnie Komar łapie piłkę
86' Uderza Mizera, ale trafia w Mateusza Pielacha i tylko aut dla GKS-u
87'  Ryszka za taktyczny faul na Carlosie Danielu
88'  Skałecki za taktyczny faul na Flaszce
 Kradną te sekundy wiślacy.
89' Ryszka faulem zatrzymuje Paluchowskiego
90' +4
 Do gry przygotowany Emil Drozdowicz
 Drozdowicz zmienia Carlosa Daniela
90+1'  Drozdowicz za Carlosa Daniela
90+2' Mądrze wiślacy. Daleko od swojego pola karnego
90+3' Śpieszy się gościom
90+4'  Waldemar Gancarczyk za taktyczny faul na Drozdowiczu
90+5' Ile jeszcze to potrwa???
90+6' Jeszcze wiślacy w ataku ale ile jeszcze???
90+7' Zablokowany Waldemar Gancarczyk!!!!!
90+8'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!!!!!!
 Ależ nerwowa końcówka spotkania w Puławach arbiter przedłużył to spotkanie bardzo długo, ale obrona Wisły wytrzymała i dzięki temu ekipa Dumy Powiśla może cieszyć się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa!!!!
 Kółeczko wiślaków !!!! Tak się bawi tak Wisełka
 Teraz dialog kibiców z zawodnikami kto wygrał mecz!!!! Brawo WISŁA!!!! Brawo Kibice!!!!!!
 Idą piłkarze Wisły podziękować fanom za doping.
 Było to trudne spotkanie goście to doświadczona i dobra ekipa ale tym razem Duma Powiśla okazała się lepsza.