-
Arbiter: Mateusz Czerwień ( Kraków)

Socha- Król, Poznański, Litwniuk, Sulkowski, Szymankiewicz, Maksymiuk, Szczotka, Zmorzyński, Puton, Stanisławski Sobieszczyk- Darmochwał, Nowak, Cichocki, Bonin, Brzyski, Gałecki, Michota, Kamiński, Ranko, Paluch

Kartki:

Już w niedzielę 2 września puławska Wisła rozegra Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem Lublin. Początek naszej relacji od 16:45.
 16:15 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u
 Taki apel do kibiców z Puław. Jeśli możecie to zostawcie samochody w domach a na mecz przyjdzie pieszo. Policja zamknęła parking dla kibiców z Puław na którym parkują kibice Motoru
 Mamy składy. Już je podajemy
 W Wiśle brakuje pauzującego za żółte kartki Mateusza Pielacha.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Tomasz Pawlikowski, Karol Barański, Michał Kobiałka, Krystian Kusal, Łukasz Kacprzycki, Adrian Popiołek i Jakub Mażysz
 Na ławce Motoru zasiedli dziś Adrian Olszewski, Michał Wołos, Patryk Słotwiński, Irakli Meskhia, Dawid Pożak, Jakub Buczek, Rafał Dusiło
 W Puławach około 28 stopni ciepła, słońce.
 Kibice Motoru powoli wchodzą do klatki
 Są wiślacy na rozgrzewce!!!!
 Pod kasami kolejka. Prosiliśmy o wcześniejszy zakup biletów.
 Jest kawa można rozpoczynać relację.
 Trwa rozgrzewka. Powoli schodzą się fani na trybuny. Klatka praktycznie pełna
 Na pewno sporo kibiców Wisły ugrzęzło w kolejkach przed kasami. A prosiliśmy mówiliśmy o zakup biletów wcześniej
 Jupitery zgaszone. Na boisku ostatnie minuty rozgrzewki. Czuć w powietrzu, że masz jest bardzo ważny dla obu ekip.
 Czuć, że to są Wielkie Derby Lubelszczyzny
 Paweł Nowosadzki rozpoczyna prezentację sylwetki i historii spotkań Wisły z Motorem
 Na meczu bramkarz Stali Kraśnik Jakub Zolech.
 Jest też Tomasz Bednaruk i Adam Piekutowski
 Schodzą powoli wiślacy do szatni. Za kilka minut zaczynamy ten ważny i prestiżowy mecz.
 Składy zaprezentowane.
 Zaraz gramy. Obie ekipy w szatniach.
 Około 800 kibiców na trybunach puławskiego stadionu. Mamy nadzieję, że jeszcze kibice poprawią frekwencję
 Jeszcze chwila jeszcze moment!!!!!! Oj ciężko będzie. Ale wierzymy, że te 3 oczka zostaną w Puławach
 Czekamy. Obie ekipy jeszcze w szatni!!!!!!. Ale już za moment zobaczymy 22 bohaterów Wielkich Derbów Lubelszczyzny!!!!!!!!!
 Wychodzą!!!!!!!!
 Motor żółte koszulki, białe spodenki, Wisła w tradycyjnych pasiakach
 Kapitanem Wisły dziś Arkadiusz Maksymiuk
1'  Zaczyna Wisła
 Gromkie WISŁA WISŁA WISŁA z prostej. Brawo!!!!!
2' Bardzo dużo walki w środku pola.
3' Faulowany Nowak. Rzut wolny dla Motoru
 Pewnie puławska obrona a przy okazji faul w ataku jednego z graczy Motoru i tym razem Wisła zaczyna od rzutu wolnego.
6' Bardzo dużo nerwów i walki z obu stron
7' Bardzo dobra solowa akcja Piotra Zmorzyńskiego i uderzenie, ale jego strzał szybuje nad bramką Andrzeja Sobieszczyka
10' Wpadł w pole karne Stanisławski i sędzia pokazuje faul wiślaka
 Jesteśmy zawsze tam gdzie nasz Motorek gra z klatki
11' Nowak centruje z lewej strony prosto w Poznańskiego i róg dla Motoru. Jesteśmy u siebie krzyczą fani z Lublina. Skwitowane to gwizdami kibiców Wisły
 WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy cała prosta!!!!
15' Michota wywalcza corner dla Motoru.
17' Uderza Kamiński, ale bardzo niecelnie. Od bramki zacznie Paweł Socha
18' Nowak na spalonym.
 Za naszymi plecami siedzi prezes Motoru, który żywo reaguje na wydarzenia na placu gry
19' Faulowany Stanisławski. Od wolnego Wisła
20' Tym razem przewinił w ataku Stanisławski.
22'  Puton
 Kontrowersyjna sytuacja w Puławach, bo Puton wpadł w pole karne i został powołany przez obrońce Motoru a sędzia Czerwień pokazał żółtko pomocnikowi Wisły. Oj dziwne zachowanie sędziego z Krakowa
24' Powinno być 1:0. Po podaniu Stanisławskiego w pole karne wpadł Konrad Szczotka, ale uderzenie pomocnika Wisły broni Sobieszczyk. Rzut rożny
 Kontra Motoru uderza Bonin ale pewnie Paweł Socha. Chwilę później brzydkie zachowanie Piotrka Darmochwała
25' Paluch z dystansu ale obok bramki Sochy.
28' Faulowany w środku pola Szymankiewicz. Bez kartki ale ile można???
 I znowu faul na Szymankiewiczu. Panie Czerwień może czas uspokoić nerwy lublinian kartką?
29' Ależ kapitalnie Piotrek Zmorzyński ograł Brzyskiego. Wpadł w pole karne, ale jego uderzenie obronił Sobieszczyk
 Kilka sekund później z dystansu uderza Maksymiuk minimalnie niecelnie.Zerwał się znowu doping dla Wisły
31' Bardzo groźnie pod bramką Wisły. Dwójka eks-wiślaków Nowak i Darmochwał, ale Donio uderza obok bramki.
32' Zmorzyński solowa akcja uderzenie ale pewnie Sobieszczyk. Mógł podawać Szczotce na lewą stronę.
35' Kolejny raz na spalonym złapany Nowak
36' Za mocno wypuścił sobie piłkę Szymankiewicz i łapie ją Sobieszczyk
36' 11 zapraszam do siebie krzyczy Matusz Czerwień. Chodzi oczywiście o Konrada Nowaka z Motoru Lublin
38' Rzut rożny dla Wisły... Może teraz się uda...
 Uderzał Maksymiuk głową, ale zbyt lekko
40' Szczotka wywalcza aut
 Centruje Szczotka piłka trafia do Zmorzyńskiego a ten wywalcza aut
42' Starcie Stanisławskiego i Brzyskiego. To są derby to jest walka
44' Kamiński do Sochy.
45'  Koniec pierwszej połowy
 Bardzo wyrównane spotkanie w Puławach, ale tego się spodziewaliśmy. Wiślacy mieli dwie znakomite okazje, ale dwa razy w bramce Motoru bardo dobrze spisał się Andrzej Sobieszczyk. Motor bardzo groźny, szczególnie Nowak i Darmochwał.
 Zapraszamy na kilka minut przerwy. Zaraz wracamy
 Myślę, że ponad 900 osób na trybunach dziś.
 Jupitery zgaszone
 Wybiegają zawodnicy Wisły
46'  Zaczyna Motor
 Nie było żadnych zmian.
47' Zatrzymany Stanisławski. Od bramki goście
49' Nowak do Darmochwała ten uderza ale piłka nad poprzeczką bramki Pawła Sochy
52'  Kacprzycki za Szczotkę
53' Rzut rożny dla Wisły. Może teraz się uda??
54' Źle wiślacy rozegrali ten stały fragment gry kontra Motoru ale Zmorzyński zatrzymuje Nowaka
55' Bardzo groźnie pod bramką Wisły uderza Bonin i piłka po nogach obrońców wychodzi na róg
58' Kacprzycki nie zdołał przebić się przez obronę Motoru
58' Do gry gotowy Karol Barański
60'  Barański za Sulkowskiego
  Gałecki
61'  Pożak za Darmochwała
 Pożegnany gwizdami Darmochwał
63' Z dystansu Szymamkiewicz ale niezbyt dobra próba młodego pomocnika Wisły
64' Ufff. Wycofanie piłki przez Palucha do Bonina ten uderza Poznański głową podbija piłkę i tylko róg...
65' Rzut wolny dla Motoru.
 Brzyski mocno, ale na szczęście niecelnie. Od bramki Paweł Socha
67' Słaba postawa arbitra. Faulowany Stanisławski bez reakcji arbitra
68' Wpada w pole karne Nowak, ale uderza bardzo niecelnie.
69' Stanisławski wywalcza aut
 Wrzutka Kacprzyckiego pewnie wyłapana przez Sobieszczyka
69' To powinno być 1:0 dla Wisły. Kacprzycki wycofuje piłkę do Szymankiewicza ten uderza zza pola karnego i piłka leci nad bramką Motoru
70'  Kobiałka za Putona
74' Barański zatrzymuje rywala
73' Kacprzycki fauluje w ataku Rankę
77' Nikt nie sięga piłki zagranej przez Zmorzyńskiego ale obrońcy Motoru i tak na róg...
 WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy prosta
 Ten doping się przyda
79' Źle wiślacy i kontra Motoru. Zmorzyński zatrzymuje Nowaka i rzut rożny dla gości
80' Ranko uderza ale piłka leci prawie poza stadion
81'  Bonin za faul na Kobiałce
82' Poznański zatrzymuje Kamińskiego. Aut dla Motoru
 Tym razem zatrzymany Pożak.
83' Brzydki faul Nowaka na Barańskim. Od wolnego Wisła
85' Kolejny corner dla Motoru
 Brzyski daleko od bramki Sochy.
86' Wrzutka Zmorzyńskiego i pewnie Sobieszczyk
87' Zmorzyński zatrzymany. I aut dla Wisły
 Szymankiewicz wywalcza rzut rożny....
 Uderza Maksymiuk głową, ale piłka nad bramką.
 Do gry gotowy Krystian Kusal
88'  Kusal za Szymankiewicza
89'  Dusiło za Bonina
 Brzydko fauluje Pożak.
90' Kacprzycki wpada w pole karne i broni Sobieszczyk!!
90+1' +3
90+1' Leży jeden z wiślaków. A na boisku rzut rożny po wrzutce Nowaka. Musimy bronić!!!!!
90+2' Zablokowany Cichocki.
90+3'  Koniec spotkania
 Jakieś pretensje piłkarzy Motoru do sędziego głównego. Dziwne bo to raczej wiślacy mogą mieć pretensje do arbitra
 No cóż nie ma rozstrzygnięcia w Wielkich Derbach Lubelszczyzny. Wiślacy mieli swoje okazje tak samo jak goście, ale kończy się remisem. Co da ten punkt zobaczymy. Na pewno to cenny punkt bo urwany faworytowi do awansu
 Idą zawodnicy Wisły podziękować kibicom za doping.