1:0

Ednilson Furtado 87 -
Arbiter: Mateusz Kowalski ( Kielce)

Kołotyło- Kuban ,Pielach, Wiech, Cheba, Ednilson Furtado, Skałecki, Kacprzycki, Kondracki, Drozdowicz, Paluchowski Sobieszczyk- Kursa, Górka, Dobrzyński, Wójcik, Kompanicki, Maluga, Drozd, Uliczny, Darmochwał, Białek

Już w sobotę ekipa Dumy Powiśla rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zmierzymy się z Avią Świdnik. Początek naszej relacji od 17:45.
 17:24 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach. To przedostatni mecz ligowy w III lidze.
 Obie ekipy już na rozgrzewce
 Mamy już składy. Zaraz je podamy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Piotr Owczarzak, Dariusz Brągiel, Włodzimierz Puton, Rafał Kiczuk, Błażej Cyfert, Karol Czelny, Tomasz Zając
 Na ławce Avii zasiedli dziś Bartosz Szelong, Dawid Kuliga, Jakub Cielebąk, Cezary Zdunek, Kamil Oziemczuk, Bartłomiej Poleszak, Roman Mykytyn
 Około 20 stopni ciepła. Słońce lekko za chmurami
 Obie ekipy już na rozgrzewce. Na trybunach powoli gromadzą się kibice.
 Wchodzą na obiekt Fanatycy ze śpiewem na ustach. Około 40 osoba grupa kibiców
 Na sektorze pod zegarem kibice z flagą Fanatycy
 Do Puław zawitała pierwszy raz w sezonie Telewizja Lublin
 Obie ekipy już w szatni.
 Na trybunach ten sam obserwator, który gościł na meczu Wisły w Sieniawie z Sokołem.
 Mocno zraszana murawa przed meczem.
 Wychodzi Avia, która zagra na żółto
 Wybiegają wiślacy. Ekipa Dumy Powiśla w swoich pasiakach
1'  Zaczyna Avia
1' Przewinił w ataku Maluga i od rzutu wolnego Wisła
3' Uliczny w pole karne Białek w ostatniej chwili zatrzymany przez Pielacha
5' Głośny doping Fanatyków. Naprzód piłkarze a na placu gry za mocne podanie do Paluchowskiego
7' Wrzutka Ednilsona ale żaden z wiślaków nie sięga piłki. Grę od bramki wznowi Sobieszczyk
8' Kapitalna akcja Wisły Cheba z prawej strony wykłada piłkę Paluchowskiemu, ale ten za bardzo odchylony strzela nad bramką!!!
10' Drozd wykłada piłkę przed pole karne do Kompanickiego, ale ten uderza obok słupka bramki Kacpra Kołotyły
11' Tym razem za mocne podanie do Ednilsona i od bramki grę wznowi Sobieszczyk
12' Pogoń Siedlce pozdrowienia dla drużyn z Siedlec. Nie zapominają o Legii Warszawa Fanatycy spod zegara
14' Fanatycy na swoim sektorze bez koszulek
16' Cały stadion odpowiada krzyczą FANATYCY. KTO WYGRA MECZ??? WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy prosta
17' Kolejna szansa dla Wisły Kacprzycki centruje z prawej strony a Paluchowski głową uderza jedynie w słupek!!!!!
19' Tym razem próba Kacprzyckiego z rzutu wolnego Sobieszczyk na róg...
 Niestety faulował w ataku Pielach i od bramki goście. No sporo pecha wiślaków
20' Drozdowicz do Paluchowskiego, ale za mocne podanie i od bramki Sobieszczyk
22' Tym razem próba Kondrackiego po centrze Cheby, ale za lekkie uderzenie młodego pomocnika Wisły i broni to Sobieszczyk
 Chwilę później z dystansu uderza Skałecki, ale niecelnie. Sporo strzałów, ale póki co wiślakom brakuje skuteczności i wykończenia stworzonych sytuacji
23' W odpowiedzi Kompanicki do Białka, ale szybszy Kołotyło wyjaśnia sytuację.
 W Dębicy Wisłoka prowadzi z Chełmianką 2:0 a w Tarnobrzegu Siarka przegrywa 2:0 z rezerwami Korony Kielce
25' Ednilson centruje do Paluchowskiego ten zablokowany i tylko rzut rożny...
 Niezła centra Kacprzyckiego wypiąstkowana jednak przez Sobieszczyka.
28' Cała Wisła bez koszulek krzyczą Fanatycy :)
30' Kursa brzydko fauluje Drozdowicza. Od rzutu wolnego wiślacy. Pretensje Kursy do sędziego o tę decyzję...
32' Pokazywał Emil Drozdowicz, że chyba będzie potrzebował zmiany....
 Leży Emil Drozdowicz... Źle to wygląda....
33'  W.Puton za Drozdowicza
35' Wrzutka Białka wybita przez Wiecha
37' Kacprzycki źle opanował piłkę naciskany przez Górkę i niestety od bramki grę wznowią goście
40' Niecelne uderzenie Białka
41' Zderzenie Sobieszczyka i Ednilsona i co?? I nie ma karnego...... Dziwne
 Co gorsza nie podnosi się Edi z placu gry.
43' Wraca Endilson na plac gry. Ale bardzo twardo świdniczanie tutaj
 Pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki Uliczny i wiślacy wznowią grę od rzutu wolnego
45' +2
45+1' Za mocno wypuścił sobie piłkę Cheba i od autu grę wznowi Avia
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut spotkania z Avią. Było w niej dużo walki i kilka sytuacji dla wiślaków. Najlepszą zmarnował Adrian Paluchowski, który trafił głową w słupek. Widać, że wiślacy dzisiaj aktywnie, ale póki co brakuje skuteczności
 Mamy nadzieję, ze druga część gry będzie dla puławian lepsza. Z takim przesłaniem oddajemy głos do studia.
 Obiegając jednak od dzisiejszego spotkania poznaliśmy kolejnych rywali Wisły w eWinner II lidze. Dziś szeregi Fortuna I ligi opuścił zespół GKS-Bełchatów i jesienią zagramy z tą ekipą na szczeblu centralnym.
 Pojawiają się wiślacy na placu gry
 Są też zawodnicy Avii
46'  Kuliga za Darmochwała
48' Rzut wolny na 26 metrze dla ekipy gości.
 Białek mocno, ale w mur
51' Kopnięty brzydko Kuban przez Kompanickiego. Od wolnego wiślacy
53' Faulowany Kondracki. Dużo walki
56' Jak określił obserwator tego meczu mamy tutaj wakacyjny futbol
57'  Górka za faul na Ednilsonie
58' Wójcik mocno w nogi Ednilsona i co?? I nie ma faulu
59' Maluga z dystansu i Kołotyło zmuszony wybić piłkę na rzut rożny
 Wysoko nad bramką centruje Białek po krótkim rozegraniu z Kuligą
61' Uprzedził rywala Pielach i kolejny róg dla Avii
 Zakotłowało się pod bramką Wisły najpierw Górka uderza potem próbuje Kursa, ale broni to Kołotyło a na koniec jeszcze jedna próba gości mija bramkę Wisły
64' Niezła próba Kacprzyckiego, ale pewnie broni to Sobieszczyk
 Będą dwie zmiany w Wiśle. Do gry gotowi Tomasz Zając oraz Karol Czelny
65' Kursa o mały włos od bramki samobójczej ale tylko róg...
66'  Czelny za Kondrackiego
Zając za Kacprzyckiego
67' Wiech zatrzymuje Kompanickiego.
69' O moja Wisełko na trybunach
 Kibice wierzą w Wisłę. WISŁA WISŁA na trybunach
72' Wychodzi sam na sam z Sobieszczykiem Paluchowski uderza nad Sobieszczykiem ale z pustej bramki wybija piłkę Kursa!!!!
73'  Skałecki za faul na Maludze
73' Wycofana zmiana Oziemczuka
76' Rzut rożny dla Wisły
77'  Oziemczuk za Wójcika
78' Za mocne podanie od Zająca do Paluchowskiego i szybszy Sobieszczyk
79' Kursa z łokcia potraktował Paluchowskiego ale bez kartki
 Chwilę później z dystansu uderza Włodek Puton, ale nad bramką gości
83' Próba Ednilsona, ale za lekka i pewnie łapie piłkę Sobieszczyk
 Świdniczanie zadowoleni z wyniku niewiele dzisiaj zmieniają.
85' Maluga głową nad bramką Kacpra Kołotyły
87' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL EDNILSON FURTADO!!!!!!! BRAWO EDEK!!! BRAWO WISŁA!!!!!!
 W końcu wiślacy dopięli swego. Kapitalne podanie Przemysława Skałeckiego do Ednilsona Furtado, który wpadł w pole karne gości nawinął obrońców i bramkarza i pewnym strzałem pokonał Sobieszczyka!!!! BRAWO WISŁA.BRAWO EDEK
 Można powiedzieć, że jak bramki w końcówce to Ednilson zawsze służy pomocą.
90' +2
90+1' Teraz o dziwo śpieszy się graczom Avii
 Fatalne uderzenie Białka w dobrej sytuacji miał piłkę na remis
 Nie poddawaj się ukochana Ma na trybunach!!!!
90+2' Paluchowski z ostrego kąta ale w boczną siatkę
90+3' Czas czas krzyczy trener Pawlak
90+3'  Koniec spotkania!!!!!!!!
 No i w końcu koniec spotkania. Zasłużona wygrana puławskiej Wisły w trudnym spotkaniu z Avią.
 Który to już raz trzy oczka wiślakom dała bramka Ednislona Furtado zdobyta w końcówce spotkania. Ważna wygrana, która na pewno pozwoli wiślakom w lepszych humorach podejść do środowego spotkania w Pucharze Polski z Orlętami Radzyń Podlaski
 Tak się tak się bawi WISEŁKA w kółeczku!!! KTO WYGRAŁ MECZ?? WISŁA bawią się piłkarze Dumy Powiśla