Hirsz 89 - Mączyński 9, Sedlewski 11 (s), Nagy 63, Sadiku 90+1
Arbiter: Bartosz Frankowski ( Toruń)

Penkovets- Sedlewski, Poznański, Litwniuk, Smektała, Darmochwał, Maksymiuk, Szczotka, Meskhia, Popiołek Hirsz
Cierzniak - Czerwiński, Dąbrowski, Guilherme, Moneta, Kopczyński, Kucharczyk, Nagy, Chukwu,Ł.Broź, Mączyński

Już we wtorek 8 sierpnia w ramach 1/16 Pucharu Polski do Puław przyjedzie ekipa Mistrza Polski warszawskiej Legii. Początek naszej relacji od 17:45
 16:16 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u
 Pustego, bo kibice w bardzo niewielkiej liczbie pojawili się na trybunach. Chyba wszyscy czekają na ostatni moment
 Około 26 stopni ciepła słonecznie nad Puławami.
 Co ciekawe pod stadionem sporo policji w kaskach, pojawiła się nawet polewaczka jak na meczach z Radomiakiem i Motorem
 Dziś jak zapowiada oficjalna strona Wisły zobaczymy naszych piłkarzy w nowych strojach
 Powolutku wchodzą kibice na swoje sektory. Na pewno potrwa to, ale wierzymy, że uda się wszystkim wejść o czasie na obiekt
 Czekamy na składy. Za kilka minut na pewno je dostaniemy.
 Na stadionie Paweł Nowosadzki zabawia kibiców Wisły konkursami z wiedzy o Wiśle i Legii
 Zapełnia się także trybuna prasowa.
 Są już składy. Zaraz je wpiszemy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Sebastian Madejski, Alen Ploj, Kacper Szymankiewicz, Dawid Pożak, Bartosz Sulkowski, Krystian Kusal i Dawid Brzeski
 Na ławce Legii zasiedli dziś Jakub Szumski, Hildeberto Pereria, Cristian Pasquato, Sebastian Szymański, Artur Jędrzejczyk, Thibault Moulin i Armando Sadiku
 Gromadzą się kibice na stadionie. Są te kibice z Warszawy.
 Słońce grzeje mocno, na rozgrzewce bramkarze obu ekip.
 Są wiślacy powitani brawami przez kibiców na rozgrzewce
 Sporo fanów jeszcze pod kołowrotkami. A prosiliśmy by przyszli wcześniej
 Trwa rozgrzewka a w głośnikach Sen o Warszawie.
 Na meczu witamy Pawła Mogielnickiego twórcę portalu 90 minut.pl. Witamy Mogiel
 Jak na razie jupitery zgaszone. Trwa rozgrzewka. Prosta prawie pełna.
 Paweł Nowosadzki rozpoczyna prezentację sylwetki Legii.
 Obie ekipy schodzą już do szatni. Za kilka minut tego wielkiego piłkarskiego święta w Puławach
 Rozpalają się jupitery nad stadionem
 Rozpoczyna się prezentacja składów obu ekip. Zaraz zaczynamy
 Prosta oprócz sektora buforowego zajęta. Kibice Legii w większości zajęli łuk
 Witamy w Puławach Mateusza Borka
 Niestety jak dowiadujemy się sporo ludzi pod kołowrotkami.
 Wychodzą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Wisła na czerwono, Legia na szaro
 Przywitanie kapitanów losowanie stron i zaraz gramy!!!!
 Kółeczko wiślaków. Zaraz zaczynamy!!!! WISŁA WISŁA
 WISŁA PUŁAWY na trybunach.
2' Atak Legii i rzut rożny dla gości
3' Szczotka zatrzymany i od bramki zacznie Cierzniak. Za nasze miasto za nasze barwy śpiewają fani z Warszawy
5' Bardzo dobra akcja Wisły. Smektała dogrywa do Darmochwała ten wpada w pole karne i strzela minimalnie niecelnie.
6' Na łuku zasiedli dziś kibice Legii, Pogoni Siedlce a także Fanatycy puławskiej Wisły
7' Nagy centruje, ale Chukwu fauluje wiślaka i od bramki Penkovets
9'  Mączyński
 Błąd puławskiej obrony, piłkę przejmuje Chukwu wycofuje piłkę do Mączyńskiego, a ten strzałem zza pola karnego pokonuje Penkovetsa
11'  Sedlewski
 Niestety błąd Tomka Sedlewskiego, który głową pakuje piłkę do siatki. Przegrywamy 2:0
15' Legia prowadząc 2:0 nadal w ataku. Rzut rożny dla gości
18' Bardzo spokojny mecz. Widać, że Legia zadowolona z prowadzenia. Nie będą legioniści forsować tempa.
21' Za krótkie wybicie Cierzniaka, ale Litwniuk głową w aut.
23' Tym razem Broź przewinił w ataku. Od rzutu wolnego Wisła
25' Niezły atak Wisły. Smektała do Meskhii, ten zablokowany piłkę sięga Darmochwał, ale i on został zablokowany.
 Kibice z Warszawy dopingują z dwóch trybun. Z łuki i klatki. Na pewno mamy dziś rekord kibiców na stadionie
27' Leży Jakub Czerwiński. Pokazują masażyści, że będzie potrzebna zmiana.
 Na razie Czerwiński opuszcza plac gry na noszach. Fani Legii krzyczą Wisła Puławy. To miłe. Prosta nagradza brawami legionistów
30'  Jędrzejczyk za Czerwińskiego, którego żegnają brawa.
32' Sedlewski blokuje rywala. Od bramki grę wznowi Nazar Penkovets
35' Na pewno uspokoiło nam się spotkanie. Widać przewagę i doświadczenie Legii.
36' Bardzo ostre wejście Guilherme w nogi jednego z wiślaków.
37' Upadł Tomasz Sedlewski sędzia Frankowski każe grać dalej
38' Kucharczyk chciał do Chukwu, ale niecelnie i piłkę łapie Penkovets
39' Za mocne podanie do Darmochwała. Od autu Legia
42' Leży Meskhia. Źle to wygląda..
 Wstał Ira, ale musi opuścić boisko. Zaraz gramy dalej
44' Legia Warszawa całe Puławy pozdrawia z trybun. Pozdrawiamy także kibiców Legii
45' A teraz głośne Legia Warszawa na trybunach.
45' +3
45+1' Na spalonym Hirsz.
45+2' Jeszcze rzut wolny dla Legii. Faulował Irakli Meskhia.
 Dąbrowski po krótkim rozegraniu z Guilherme ale pewnie w bramce Nazar Penkovets
45+3'  Koniec pierwszej połowy
 No cóż pierwsza połowa za nami. Wiślacy źle zaczęli ten mecz, z biegiem czasu spotkanie się wyrównało, chociaż widać doświadczenie Mistrzów Polski. My wracamy za kilka chwil
 W Zdzieszowicach Ruch pokonał Górnika Łęczna 2:1 i gra dalej. W Tarnobrzegu dogrywka.
 Termalica prowadzi w dogrywce z Siarką 2:1.
 Wybiegają wiślacy!!!!!
 Są legioniści. Za chwilę druga połowa spotkania.
46' Leży kontuzjowany Moneta
 Przerwa w grze.
47' Z Monetą wszystko OK. Legioniści oddają piłkę i gramy dalej
 Centruje Smektała i Dąbrowski głową na róg
 Radzi sobie obrona Legii z tym rzutem rożnym. Na trybunach oprawa kibiców Wisły
50' Faulowany w środku pola Meshkhia
51' Dobra akcja Szczotki, który wrzucił piłkę, ale złapał ją Cierzniak
 I kolejna próba Wisły. Tym razem Smektała i Hirsz nie sięga piłki.
 Za mocne podanie do Smektały.
52' Moneta wpadł w pole karne Wisły zacentrował ale nikt nie sięgnął tej piłki
53' Meskhia podaje do Smekały o centymetry za mocno. Szuka Wisła swojej szansy
54' W odpowiedzi Legia Kucharczyk zablokowany tak samo jak Chukwu
55' Nagy centruje Sedlewski na róg
 Bardzo dobre wykonanie rzutu rożnego. Centra Mączyńskiego głową Dąbrowski i kapitalnie w bramce Penkovets. Brawo Nazar!!!
57' To mogło być 0:3. Guilherme kapitalnie urwał się lewą stroną wyłożył piłkę Chukwu ale ten nie trafił
59' Od rzutu wolnego Wisła
 Szczotka głową i Dąbrowski na róg
 Mecz ogląda 3900 osób. To rekord
 Przewinił jeden z wiślaków w ataku. Od wolnego Legia
60' Smektała wywalcza aut
61' Guilherme do Chukwu ten głową nad bramką Wisły
62' Nagy ale wysoko nad bramką Penkovetsa
63'  Nagy
64'  Sadiku za Guilherme
 Bardzo dobra akcja ekipy z Warszawy piłkę na środek wystawił Chukwu a Nagy płaskim strzałem wpakował ją do siatki
 Do gry gotowy Dawid Pożak
 Tym razem Sadiku głową nad bramką
66' Sedlewski na spalonym
65'  Hildeberdo Pereria
65'  Pożak za Darmochwała
68'  Szczotka za faul na Dąbrowskim
68'  Kusal za Sedlewskiego
69' Centruje Meskhia, ale dobra postawa Cierzniaka w bramce Legii
70'  Meskhia
71' Faulowany Pożak. Od wolnego Wisła
 Wrzutka w rzutu wolnego Meshkii głową Poznański, ale obok bramki
72'  Ploj za Meshkię
72' Uderza Sadiku a piłka o mały włos nie ląduje w klatce
74' Za mocne podanie do Smetkały. Piłkę łapie Cierzniak
74' Wrzutka Pożaka, ale piłki nie sięga Hirsz
77' Na spalonym Smektała
78' Moneta faulem zatrzymuje Smektałę. Od wolnego Wisła
 Wrzutka w pole karne Szczotki, ale pewnie obrona Legii
78' Wpadł w pole karne Wisły Sadiku, ale uderzył nad bramką
 Wpadł w pole karne Smektała, ale nie zdołał oddać piłki ta trafiła do Szczotki, który chciał dograć futbolówkę do Pożaka. Pomocnik Wisły uprzedzony przez obrońcę Legii
 Smektała centruje i mamy rzut rożny
82' Rzut wolny dla Legii.
83' Wpadł w pole karne Wisły Kopczyński uderzył odbił ten strzał Penkovets a z linii bramkowej piłkę wybił Maksymiuk
 Chwilę później akcja Wisły Smektała dostał piłkę od Szzczotki i róg...
84' Centruje Smektała Cierzniak z kłopotami piąstkuje. Wisła walczy o bramkę honorową
86' Sadiku wywalcza róg
87' Smektała do Ploja ale za mocne podanie i łapie piłkę Cierzniak
89' Z dystansu uderza Ploj Cierzniak z kłopotami ale broni
89' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL ROBERT HIRSZ!!!!!!!!!!!!!!
90' +3
 Bardzo dobra akcja Smektały i wrzutka z prawej strony i Hirsz głową pakuje piłkę do siatki
90+1'  Sadiku
 Wpadł w pole karne Nagy odbił jego strzał Penkovets futbolówka wpadła pod nogi Sadiku i mamy gola dla Legii
90+2' Brawa dla wiślaków, którzy mimo, że stracili dziś 4 gole zagrali naprawdę dobry mecz.
90+4'  Koniec spotkania
 Żegnamy się z Pucharem Polski po porażce z Legią Warszawa. Warto zaznaczyć, że druga połowa w wykonaniu Legii była naprawdę dobra i chyba ta porażka jest troszkę za wysoka.