- Ryszka 13, Wiech 16, Kaczmarek 51, Kołtański 90+3
Arbiter: Szymon Lizak ( Poznań)

Drazik- Słodowy, Lech, Kamiński, Kulawiak, Stanclik, Wybraniec, Szymczak, Boruń, Zahkarchenko, Mucha
Zieliński- Cheba, Majewski, Wiech, Ryszka, Skałecki, Banach, Klichowicz, Kaczmarek, Puton, Retlewski

Już w sobotę ekipa puławskiej Wisły rozegra w Jastrzębiu-Zdroju kolejny ligowy mecz. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie zespół GKS-u. Początek naszej relacji od 13:15
 12:31 Piotrek wita z Jastrzębia -Zdroju
 Przed nami arcytrudne spotkanie z miejscowym GKS-em.
 Na początek taka dygresja jeśli ktoś narzeka, że w Puławach pod stadionem nie można zaparkować to zapraszamy do Jastrzębia- Zdroju. Tu parking graniczy z cudem
 Mamy godzinę do spotkania i mamy składy. To akurat na duży plus
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Fili Rutz, Agwan Papikyan, Ednilson Furtado, Bojan Gvozdenović, Damian Kołtański, Oskar Przywara, Maciej Kona, Piotr Azikiewicz, Adrian Paluchowski
 Na ławce GKS-u zasiedli Michał Antkowiak, Dominik Klimkiewicz, Jakub Kasperowicz, Kamil Jadach, Natan Wysiński, Dawid Szkudlarek, Szymon Gołuch, Salvador Pyrka, Kacper Kawula
 Lekko siąpi deszcze w Jastrzębiu-Zdroju, około 8 stopni ciepła.
 Wybiegają wiślacy na rozgrzewce i podobnie jak we Wronkach biegną pod sektor mediów, aby się przywitać
 Obie ekipy już na rozgrzewce a Piotrek zajada dobrą kiełbaskę z grilla za 15 złotych.
 W głośnikach Sobel i Drobna zabawa.
 Trzeba przyznać, że miejscowi mają bogaty gust muzyczny. Wcześniej techno, teraz Skobel
 Trwa rozgrzewka. Za 18 minut zaczynamy
 Schodzą obie ekipy do szatni. Za kilka minut zaczynamy
 Ostatnie nerwowe chwile wyczekiwania na piłkarzy
 Jupitery zgaszone tak więc raczej dziś zagramy przy świetle naturalnym
 Wychodzą!!!!!!
 Wisła dziś w szarych kompletach, gospodarze zielone koszulki i czarne spodenki
 Obu ekipom towarzyszy muzyka z filmu Rocky.
1'  Zaczyna GKS
2' Za krótka centra Banacha i pewnie obrona gospodarzy. Dużo walki dziś
3' Ależ okazja dla Klichowicza, ale niestety piłka mija bramkę Drazika!!!
4' Bardzo wyrównane spotkanie w którym dominuje spora ilość walki. Kamiński wpadł w pole karne, zablokował go Majewski i tylko rzut rożny dla GKS-u
 UFF!!! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym uderza Zakharczenko, ale piła trafia w poprzeczkę!!!
8' Boruń decyduje się na strzał, ale trafia w Majewskiego i kolejny corner dla gospodarzy
 Tym razem głową strzela Wybraniec, ale daleko od bramki Piotra Zielińskiego
11' Ryszka nabija rywala i aut dla Wisły
12' Rozpędzony Kaczmarek zahaczony przez Wybrańca. Wiślacy wznowią grę od rzutu wolnego
13' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL MARCIN RYSZKA!!!! BRAWO RYCHA!!!!!
 No i mamy prowadzenie w Jastrzębiu-Zdroju. Wiślacy mądrze rozegrali rzut wolny piłka trafiła do Dawida Retlewskiego, którego strzał odbił przed siebie Draźik. Do bezpańskiej piłki dopadł Marcin Ryszka i zdobył gola!!!
15' To powinno być 0:2, kapitalnie Klichowicz do Retlewskiego, ale jego strzał broni Draźik i tylko rzut rożny!!!
16' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL ŁUKASZ WIECH!!!!! BRAWO WIECHU!!!!
 Zamieszanie pod bramką gospodarzy po rzucie rożnym piłka trafia do Łukasza Wiecha, który mocnym strzałem nogą pokonuje Drazika. Brawo WISŁA
19' Zrobiło się jakoś przyjemniej i cieplej na sercu dziś w Jastrzębiu. Dwa zabójcze strzały Wisły i propwadzimy
20' Centra Klichowicza uprzedzony Retlewski i mamy rzut rożny...
 Centra Putona i głową obrona gospodarzy na kolejny corner
23' Cheba głową uprzedza rywala i wybija piłkę na rzut rożny
26' Uprzedzony przez Majewskiego Stanclik. Od autu gospodarze
28' Kamiński szarżuje prawą stroną, ale wybijają to wiślacy. To nie jest jeszcze wygrany mecz!!!
29' Klichowicz do Putona, ten zatrzymany przez rywala i od bramki grę wznowi Drazik
31' Nie opanował piłki Boruń. Od autu wiślacy
32' Klichowicz do Kaczmarka ten wpada w pole karne ale wywalcza tylko rzut rożny dla Wisły
 Po centrze Putona głową uderza Majewski, ale piłka mija bramkę Drazika
33' Bardzo zła centra Borunia nagrodzona ironicznymi brawami miejscowych fanów
34' Kamiński nabija Banacha i rzut rożny dla GKS-u
 Dużo zamieszania, ale ostatecznie mamy corner dla gospodarzy z drugiej strony boiska
38'  Kulawiak za faul na Putonie
39' Centra Borunia, Cheba na wszelki wypadek głową wybija piłkę na róg
 Głową uderza Stanclik, ale piłka mija bramkę Zielińskiego
42' Za mocne podanie Wybrańca do kolegi i piłka wychodzi na aut.
43' Banach przerzuca na drugą stronę do Klichowicza ten uderza ale jego uderzenie zablokowane
45'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut spotkania w Jastrzębiu- Zdroju. Jest bardzo dobrze, bo puławianie prowadzą po dwóch szybkich ciosach 2:0. Trzeba uważać po zmianie stron, ale mamy nadzieję, że za godzinę będziemy mogli cieszyć się z 3 punktów i pierwszej historycznej wygranej z GKS-em
 Zapraszamy na smaczny sobotni obiad a do Jastrzębia-Zdroju wracamy za kilka minut
 Na meczu dyrektor sportowy Wisły Kamil Dylda oraz Prezes Piotr Włodarczyk
 Wychodzą wiślacy!!!
 Pojawiają się gospodarze
46'  Szkudlarek za Wybrańca
47' Podaje Retlewski, ale uprzedzony przez rywala Klichowicz i tylko aut dla Wisły
48' Klichowicz w pole karne, ale Kaczmarka uprzedza Drazik, który pewnie łapie piłkę.
 Rozpoczyna się szydera na trybunach po każdym zagraniu miejscowych ironiczne brawa.
51' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL MATEUSZ KACZMAREK!!!! BRAWO KAKA!!! BRAWO WISŁA
 Kapitalnie wiślacy!!. Mateusz Klichowicz podaje z lewej strony na piąty metr do Kaczmarka a ten pewnym strzałem pokonuje Drazika!!!!
55' Zieliński uprzedza Muchę i pewnie łapie piłkę!!.
56' Klichowicz do wbiegającego w pole karne Banacha, ale wychowanek Opolanina Opole Lubelskie uderza nicelnie
58'  Gołuch za Szymaczaka
59' W poprzeczkę Retlewski, ale nawet jak piłka wpadłaby do siatki to asystent podniósł chorągiewkę tak więc napastnik Wisły na spalonym
60'  Kona za Ryszkę
62' Stanclik ale za bardzo odchylony i piłka mija bramkę Zielińskiego
63' Centra Cheby Drazik z kłopotami, ale wybija piłkę
65' Kamiński głową, ale zbyt lekki żeby sprawić kłopoty Piotrowi Zielińskiemu, który pewnie łapie piłkę
 Niepotrzebna zabawa Zielińskiego, który o mały włos nabiłby Stanclika na szczęście błąd bramkarza Wisły naprawiony przez niego samego
66' W odpowiedzi uderzenie z dystansu Klichowicza i Drazik odbija piłkę na róg
67' Centra Kaczmarka nie sięga piłki Retlewski, ale zdaniem arbitra jeden z gospodarzy dotknął piłki i mamy rzut rożny
 Zderzenie Skałeckiego z rywalem kontra GKS-u, ale Kaczmarek wybija piłkę w autu. Leży Skała...
 Chwila i Skałecki doszedł do siebie. Ciekawe czy gospodarze oddadzą piłkę??
 Nie oddali futbolówki gracze z Jastrzębia-Zdroju
 Bardzo mocno i niecelnie uderza Lech. Głośne ole na trybunach
69' Niecelnie głową uderza Kamiński. Piłka mija bramkę Zielińskiego. Dzwony nad Jastrzębiem-Zdrojem wszak to godzina miłosierdzia w kościele katolickim
73' Cheba uprzedza rywala i wybija piłkę z pustej wiślackiej bramki
 Przewaga gospodarzy, którzy chcą tutaj zdobyć chociaż bramkę honorową
74' Mocne ale niestety niecelnie uderzenie Retlewskiego. Od bramki Drazik
76' Zaczyna się polowanie na nogi wiślaków. Ucierpiał Cheba, ale sędzia Lizak nakazał grać dalej
78' Wyjechał z piłka za linię boczną Kaczmarek. Płka dla gospodarzy
 Szybko jednak odzyskali ją wiślacy, którzy spokojnie grają kolejny atak
78' Kaczmaarek ale nie sięga piłki Retlewski
80'  Kołtański za Kaczmarka
Papikyan za Putona
82' Z dystansu uderza Lech, ale futbolówka szybuje nad bramką Zielińskiego
84'  Ednilson Furtado za Klichowicza
Gvozdenović za Majewskiego
85'  Klimkiewicz za Kulawiaka
86' Z dystansu uderza Papikyan ale niestety piłka szybuje nad bramką Drazika
87' W odpowiedzi obok bramki Zielińskiego Gołuch
88' Szalona akcja wiślaków Ednilson piętką piłka trafia do Kony, który jednak uderza obok bramki gospodarzy
89'  Zahkarchenko
90' +3
90+1' Jeszcze chwila i będziemy mogli się cieszyć z pierwszej wygranej z GKS-em
90+2' Nie opanował piłki Banach.
90+3' Ednilson w poprzeczkę, dobitka Papikyana broni Drazik!!!!
90+3' GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL DAMIAN KOŁTAŃSKI. BRAWO DAMIAN!!!
90+4'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!
 Kotłowało się pod bramką Drazika piłka trafiła pod nogi Damiana Kołtańskiego, który strzela na 0:4.