Wisła Grupa Azoty Puławy : Hutnik Kraków: Stal Stalowa Wola-

Noiszewski 71, Janicki 90+2 -
Arbiter: Aleksander Kozieł ( Kielce)

12. Łakota - 66. K.Kaczorowski. 99. Noiszewski, 3. Seweryś, 37. Przywara, 8. Kumoch, 26. Kołtański, 16. Nojszewski, 10. Janicki (kpt) 34. Bortniczuk, 94. Szymanek

39. W.Kaczorowski -7. Światek (kpt), 9. Lelek, 17. Chmiel,18. Ikwuka, 21. Szablowski, 27. Budziński, 30. Jania, 36. Wenger, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 47. K.Głogowski

Już w środę 9 sierpnia ekipa Wisły Grupa Azoty zmierzy się w meczu rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski z Hutnikiem Kraków. Początek relacji od 17:45.
 17:20 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u
 Przed nami spotkanie rundy wstępnej Fortuna Polski w której zagramy z Hutnikiem Kraków.
 Około 20 stopni ciepła, nie pada. Trwa rozgrzewka bramkarzy
 Zawodnicy Wisły Grupa Azoty już na rozgrzewce. Dziś ekipa Dumy Powiśla w dosyć zmienionym składzie.
 Na ławce Wisły Grupa Azoty zasiedli dziś 13. Oskar Mielcarz, 7. Krystian Puton, 11. Dawid Retlewski, 17. Danian Pavlas, 18. Łukasz Wiech, 21. Jakub Wlaźlik, 31. Kamil Kargulewicz, 74. Przemysław Skałecki, 88. Adam Gałązka
 Na ławce Hutnika zasiedli dziś 12. Damian Hoyo-Kowalski, 8. Dominik Zawadzki, 10. Miłosz Drąg, 11. Patryk Kieliś, 23. Jakub Marcinkowski, 25. Krystian Stodulski, 77. Michał Głogowski, 92. Deniss Rakels, 99. Marcin Wróbel
 Trwają inne spotkania rundy wstępnej. W Krakowie zespół Garbarni remisuje 1:1 z Sandecją Nowy Sącz 1:1, w Siedlcach Pogoń prowadzi z Olimpią Elbląg 1:0 a ekipa Stomilu przegrywa z Radunią Stężyca 0:1
 Delegatem meczowym jest Dariusz Derewicz z Warszawy, a obserwatorem Paweł Wysocki także ze stolicy
 Obie drużyny już w szatniach słuchają uwag swoich szkoleniowców.
 Wychodzą!!!!
 Hutnik na czarno, Wisła Grupa Azoty Puławy w białym komplecie strojów
 W klatce 5 kibiców z Krakowa.
1'  Zaczyna Hutnik
2' Nojszewski wywalczył wrzut autu.
 Około 30 Fanatyków na sektorze od początku dopinguje Wisłę.
4' Dużo walki w środku pola. Widać, że obie ekipy po sporych zmianach kadrowych
7' Centruje Przywara, ale tylko rzut rożny
 Centra Kołtańskiego, ale pewnie piłkę łapie Wiktor Kaczorowski
8' Ładna kontra wiślaków, Nojszewski do Kołtańskiego, który wpadł w pole karne i strzelił na bramkę Hutnika. Po strzale młodzieżowca Wisły piłka mija bramkę o około 20 centymetrów=
11' Kacper Szymanek skandują Fanatycy. Nasz wychowanek debiutuje dziś na szczeblu centralym
 I niewiele brakowało aby kibice raz jeszcze mogli skandować nazwisko Szymanka, dobrze uderzył młodzieżowiec, ale łapie piłkę Wiktor Kaczorowski
 Kibice z Nowej Huty milcząco oglądają swoich piłkarzy
15' Zablokowane uderzenie Janickiego
17'  Daniel Hoyo-Kowalski za faul na Kołtańskim
 W mur z rzutu wolnego uderzył Bortniczuk do odbitej piłki dopadł Nojszewski, ale jego uderzenie mija bramkę W.Kaczorowskiego
19' Nojszewski centruje piłka trafia do Kołtańskiego ale jego strzał na rzut rożny zbija W. Kaczorowski
 Złe rozegranie cornera i tylko aut dla Dumy Powiśla
20' Tym razem faulowany Szymanek. Kolejny rzut wolny dla Wisły Grupa Azoty
 Krótko wiślacy rozegrali ten rzut wolny, Kaczorowski wrzuca piłkę do Janickiego a ten głową ale obok bramki Hutnika
23' Z dystansu próbuje uderzyć Kołtański, ale piłka po jego strzale szybuje nad bramką.
27' Zatrzymany wbiegający w pole karne Janicki. Tylko aut dla Wisły Grupa Azoty
30' Kolejna akcja Dumy Powiśla Janicki zgrywa piłkę do Kacpra Kaczorowskiego ten uderza, ale pewnie broni to Wiktor Kaczorowski
32' Przerwa w grze. Urazu doznał Świątek
 Z kapitanem Hutniak wszystko OK, więc gramy dalej
34'  34. Bortniczuk za faul taktyczny
 Od Olsztyna do Rzeszowa płynie piosnka ta wesoła czyś emeryt czyś małolat śpiewaj z Nami WISŁA Gola niesie się z sektora Fanatyków
36' Wrzutka piłki w pole karne do Swiątka ale szybszy Łakota łapie piłkę
40' Dużo walki w Puławach.
42' Pierwszy strzał gości. Z dystansu uderza Chmiel, ale piłka mija bramkę w której widzimy dziś Pawła Łakotę
45' +1
45+1'  99. Noiszewski za faul
45+2' Zamieszanie pod bramką Wisły Grupy Azoty uderzenie Daniela Hoyo-Kowalskiego nad bramką
45+3'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsza połowa spotkania rundy wstępnej Pucharu Polski z Hutnikiem Kraków. Po pierwszej odsłonie lepsze wrażenie sprawiają piłkarze Wisły Grupa Azoty, ale bramek nie oglądamy
 Do Puław wracamy za kilka minut
 Nie zdecydowali się organizatorzy na włączenie jupiterów
46'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty
 Zaczyna padać nad Puławami
47' Faulowany Przywara. Od wolnego wiślacy
49' Szymanek wykłada piłkę na 11 metr Bortniczukowi, ale ten nie trafia w bramkę!!!
52' Z dystansu na bramkę Łakoty uderza Lelek, ale piłka po jego strzale szybuje nad bramką Wisły Grupa Azoty
54' Z dystansu uderza Kumoch, ale także niecelnie. Mało mamy dziś składnych akcji
57' To powinno być 1:0 dla Wisły Grupa Azoty, ale Kaczorowski z 3 metrów w bramkarza Wiktora Kaczorowskiego i kończy się tylko rzutem rożnym.
 Trener Piros na siedząco ogląda to spotkanie
58'  18 Ikwuka za faul na Szymanku
61' Centra Kacpra Kaczorowskiego z prawej strony prosto w ręce Wiktora Kaczorowskiego
62' Z dystansu uderza Ikwuka, ale obok bramki Pawła Łaktoty
  M.Głogowski za 18. Iwukwę
92. Rakels za 9. Lelka
8. Zawadzki za 21. Szabłowskiego
65' Będą także trzy zmiany w zespole Wisły Grupa Azoty
 Do gry gotowi Kamil Kargulewicz Krystian Puton oraz Danian Pavlas
66'  7. Puton za 8. Kumocha
31. Kargulewicz za 16. Nojszewskiego
17. Pavlas za 26. Kołtańskiego
69' W ataku przewinił Przywara
71' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL KAROL NOISZEWSKI!!!! BRAWO NOISZA!!! BRAWO WISŁA!!!
 No i w końcu mamy gola w Puławach. Kapitalnie w środku pola piłkę przejął Karol Noiszewski, który podał ją do Krystiana Putona, ostatecznie piłka trafia do Noiszewskiego, który z bliska pokonuje jak napastnik Wiktora Kaczorowskiego
75'  74 Skałecki za 94. Szymanka
75' Kolejna okazja Noiszewskiego, który ma ochoty na gole. Tym razem piłka uderza w górną siatkę
77' Za mocna centra Kargulewicza. Od bramki grę wznowią goście
78' Rzut rożny dla Wisły Grupa Azoty
 Centra Putona wybita ale piłka nadal dla Dumy Powiśla
80' W zespole gości szykują się dwie zmiany. Marcin Wróbel i Patryk Kieliś. Stawiają krakowianie wszystko co mają na szalę
81'  11. Kieliś za 30. Janię
99. Wróbel za 17. Chmiela
 Nie opanował piłki Pavlas. Od bramki Wiktor Kaczorowski
84'  17. Pavlas za odkopnięcie piłki po gwizdku
85'  11 Kieliś za faul taktyczny na Kargulewiczu
88' Ciśnie ekipa Hutnika teraz uderza Wróbel ale nad bramką Łakoty
 Gramy do końca śpiewają Fanatycy
89' Skurcze łapią Świątka. Przerwa w grze
 Zamieszanie pod bramką Łakoty, ale Wróbel nad bramką!!!
90' +4
90+1' Kargulewicz zatrzymany i od autu ekipa Wisły Grupa Azoty
90+2' Do gry gotowy Dawid Retlewski
90+2' GOOOOOOOOOOOOLLLLLLL ROBERT JANICKI!!!! BRAWO JANIK!!! BRAWO WISŁA!!!!
90+3'  11. Retlewski za 34. Bortniczuka
 Zamieszanie pod bramką Hutnika najpierw próbował uderzać Puton, ale trafił w rywala do piłki dopadł Janicki, który pokonał W.Kaczorowskiego i dał ekipie Wisły awans!!!
90+4'  8. Zawadzki za gadanie
90+5'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!
 Mamy to!!!! Wiślacy po przerwie awansują do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski!!!. Zasłużona wygrana i to ekipa Dumy Powiśla gra dalej.
 Nie był to wybitny mecz, ale to ekipa Wisły Grupa Azoty wygrywa i może cieszyć się z awansu. Brawo Panowie