Walencik 7, Nowak 29, Majewski 73 73 - Kacprzycki 58 (k)
Arbiter: Michał Górka (Tarnów)

Oleszewski- Pajnowski, Walencik, Poźniak, Majewski, Nowak, Cichocki, Bonin, Brzyski, Gałecki, Ranko

Socha- Litwniuk, Poznański, Pielach, Barański, Supryn, Maksymiuk, Chudyba, Zuber, Kacprzycki, Stanisławski

Już w środę 10 kwietnia puławska Wisła rozegra na Arenie Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem Lublin. Początek naszej relacji z lubelskiej Areny od 17:45
 17:29 Piotrek wita z Areny Lublin
 Obie ekipy już na rozgrzewce. Niewielu fanów, ale gromadzą się kibice na trybunach.
 Póki co niestety nie dysponujemy składami
 Mamy skład Wisły
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Krzysztof Kurek, Krystian Kusal, Krystian Żelisko, Michał Król, Piotr Zmorzyński, Adrian Popiołek
 Na ławce Motoru zasiedli dziś Paweł Lakota, Michał Wołos, Dawid Pożak, Marcin Michota, Szymon Kamiński, Szymon Rak, Michał Paluch
 Arena Lublin przypomina mi stadion GKS-u Tychy. Fajny obiekt. Na Edukacji ucieszyliśmy gospodarzy może i teraz uda się ??
 W Lublinie około 10 stopni jupitery zapalone
 Według składów, które otrzymaliśmy Motor gra dziś ze Spartakusem Daleszyce....
 Przemysław Ziemiński rozpoczyna show za mikrofonem.
 Wiślacy już w szatniach
 W Nowym Targu Avia przegrała z Podhalem Nowy Targ 2:1
 Obie ekipy w szatni
 Jeszcze czekamy. Oba zespoły w szatni słuchają uwag swoich szkoleniowców.
 Wychodzą!!!!!!!!!!!!
 Jakaś skoczna muzyka z głośników. Wisła na czerwono, Motor żółte koszulko białe spodenki
1'  Zaczyna Wisła
2' Bardzo dużo nerwów na Arenie
3' Faulowany Barański. Od wolnego Wisła
4' Wisła od swojego pola karnego. Głośny doping dla Motoru
 Za mocne podanie do Zubera. Od bramki Olszewski
5' Motor wywalczył rzut rożny.
 Spore zamieszanie pod bramką Wisły ale obrońcy Dumy Powiśla na kolejny róg
 Udane piąstkowanie Sochy
6' Strata w ataku wiślaków i Bonin nabija Barańskiego i kolejny róg. Przewaga gospodarzy
7'  Walencik
 Niestety dobra centra Brzyskiego głową Wlaencik pakuje piłkę do siatki.
8' Wrzutka Litwniuka zablokowana
10' Wrzutka Kacprzyckiego wyłapana przez Olszewskiego. Wisła bardzo nerwowo. Widać, że stawka paraliżuje Dumę Powiśla
 Uraz Ranki. Przerwa w grze
 Kuleje zawodnik Motoru. I chyba będzie zmiana
13' Z dystansu Bonin, ale bardzo niecelnie
 Brzydkie zachowanie Majewskiego.
 Ranko wraca
16' W pierwszym kwadransie Wisła sprawia wrażenie zagubionej na pięknej Arenie.
17' Złe podanie Poznańskiego. Od bramki Olszewski. Cała Polska w cieniu Śląska na trybunach
19' Znowu leży Ranko. Chyba tym razem będzie już ta zmiana
 Znowu kuśtyka Ranko do ławki.
21'  Michota za Ranko
22' I już kapitalna interwencja Wołosa, który uprzedził Barańskiego, który mógłby wyjsć sam na sam z Olszewskim
25' Na spalonym Bonin
26' Źle wiślacy z rzutu wolnego. Na razie ekipa Wisły bardzo nerwowo
27' Bardzo niecelne uderzenie Gałeckiego. Od bramki Socha
29'  Nowak
 Ładna akcja Motoru piłka trafia na 12 metr do Konrada Nowaka i były wiślak pogrąża Wisłę
 Cóż spodziewaliśmy się, że będzie ciężko, ale nie że będziemy przegrywać już 2:0. Po bramce szalona radość Nowaka.
31' To mogło być 3:0. Bonin centruje głową Nowak i piłka minimalnie nad bramką Pawła Sochy
 Trójkę wyrwiecie Motor najlepszy na świcie na trybunach. Smutne to
34' I kolejny corner dla Motoru.
 Brzyski chciał bezpośrednim strzałem zaskoczyć Pawła Sochę. Piłka w boczną siatkę
37' W końcu zaczęło się coś dziać pod bramką Motoru. Najpierw Stanisławski zatrzymany w polu karnym potem uderzenie Maksymiuka po nogach obrońców i mamy róg...
 Uraz Pajnowskiego.
 Centra Kacprzyckiego nie sięgnął piłki Barański. Szkoda
39' Majewski uderza nad bramką. Wraca Pajnowski
 Kolejny raz leży Pajnowski.
 Trup ściele się gęsto. Ale to derby
41' Brzydkie zachowanie i faul Brzyskiego na Litwniuku
42'  Kamiński za Pajnowskiego
 Złą centra Kacprzyckiego.
45' +3
45+1' Uderzenie Kamińskiego ale pewnie Socha
45+2' Zuber wywalcza róg....
 Centra Kacprzyckiego i kolejny róg...
 Tym razem pewnie obrona Motoru i kontra gospodarzy
 Centra Brzyskiego nieudana
45+3'  Koniec pierwszej połowy
 No cóż możemy napisać o pierwszej połowie. Niestety nie za wiele dobrego bo wiślacy wyszli na murawę Areny bardzo przestraszeni. Wykorzystali to lublinianie, którzy tutaj prowadzą 2:0
 Puławianie zaczęli grać dopiero od 40 minuty,ale bramek dla Dumy Powiśla nie ma
 Liczymy, że drugie 45 minut będzie lepsze dla Wisły. Z takim nastawieniem oddajemy głos do studia
 Wracają wiślacy!!!!!!!!
 Będą zmiany w Wiśle
 Do gry gotowy Michał Kobiałka
46' Drugim zmiennikiem będzie Michał Król
46'  Kobiałka za Supryna
Król za Barańskiego
46'  Zaczyna Motor
47' Strzał Litwniuka, ale niecelny
 Szkoda,że miejscowi nie przewidzieli dla prasy żadnej kawy ani herbaty
48' Motor spokojny a Wisła odważniej ale póki co bez bramki
50' Motor bez pomysłu na dalsze ataki
52' Majewski minął Pielacha, ale wracający Poznański uprzedza rywala i róg dla Motoru
 Brzyski, ale zła centra i od bramki Paweł Socha
53' Przewinił Stanisławski w ataku
54' Centra Bonina Nowak nie sięga piłki
56' Tym razem zlitował się nad nami Konrad Nowak. Dobre podanie na piąty metr i były wiślak przenosi piłkę nad poprzeczką
 3086 kibiców ogląda ten mecz podał spiker
 Rzut karny dla Wisły!!!! Faulowany Łukasz Kacprzycki!!!!!!!!!
58' GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL ŁUKASZ KACPRZYCKI!!!!!! BRAWO WISŁA!!!!! BRAWO MAŁY!!!!!!!
 Ogromne gwizdy na Arenie ale nic z tego nie robił sonie Łukasz Kacprzycki. Pewne uderzenie Małego i mamy bramkę kontaktową!!!! GRAMY!!!!!!!
61' Kacprzycki wywalcza róg..... Wisła WISA WISLA
 Głową Maksymiuk ale niecielnie
63' Na spalonym Kamiński
65' Zdecydowanie lepsza postawa Wisły. Oby tak dalej!!!!!
66' Kolejny raz faulem zatrzymany Kacprzycki. Tym razem rzut wolny
 Wrzutka Kacprzyckiego głową Poznański nad bramką.
67'  Litwniuk
 Ostre wejście Ivana.
  Gałecki
 Zakotłowało się między zawodnikami. Widać, że to derby.
70' PZPN j.... PZPN na trybunach.
71' Wrzutka w pole karne Olszewskiego i pewnie łapie bramkarz Motoru
71' Pielach zatrzymuje szarżującego Nowaka. Rzut rożny
73'  Majewski
 Niestety dobra centra Brzyskiego z rzutu rożnego Majewski głową od słupka i gol dla Motoru
75'  Paluch za Nowaka
 Do gry gotowy Krystian Żelisko
 I Piotr Zmorzyński
77'  Żelisko za Stanisławskiego
Zmorzyński za Chudybę
78' Pielach faulem zatrzymał Majewskiego. Od rzutu wolnego Motor
 Niestety dziś raczej nie wygramy. Motor wygra pierwsze derby od 2011 roku.
80' Zatrzymał Pielach Majewskiego. Wisła na pełnym ryzyku
 Król w pole karne i obrońcy Motoru na aut
83' Wstrzymana zmiana Pożaka. Bo leży Cichocki
 A chwilę wcześniej ładne uderzenie Poznańskiego. Niestety niecelne
83' Faulowany Zmorzyński tuż przed linią pola karngo
 Do gry gotowy Michał Wołos
 Kacprzycki uderza w słupek piłka jeszcze po rękach Olszewskiego i nie ma rogu!!!!!
 Słaba postawa arbitra
85'  Wołos za Brzyskiego
 Wejdzie jeszcze Pożak
86' Kacprzycki fauluje Michotę
86' Michota ale bardzo niecelnie
87'  Pożak za Poźniaka
89' Wisła walczy, ale chyba nic tu się nie zmieni
 Faulowany Żelisko ale bez reakcji sędziego
90' +5
90+1' Przewinił Maksymiuk w ataku.
90+2' Cieszą się miejscowi. Niestety derby są ich.
90+3' Jeszcze rzut wolny dla Wisły
90+3' Bonin stracił piłkę.
90+4' Na spalonym Zmorzyński
90+5'  Koniec spotkania
 Niestety nie udało się wygrać na Arenie Lublin. Pierwsza połowa dla Wisły była fatalna i to właśnie pierwsza odsłona zadecydowała o tym, że do domu wracamy bez punktów.