0:1

- Patejuk 72
Arbiter: Karol Rudziński ( Olsztyn)

Wrąbel - Ciechanowski, Żitko, Malec, Jasiński, Kłus, Smoliński, Angielski, Kaczmarekm Kurowski, Michalik Witan- Patejuk, Budzyński, Pielach, Litwniuk, Głaz, Maksymiuk, Pożak, Szczotka, Tetych, Nowak

Już w sobotę puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem ekipy Dumy Powiśla będzie zespół Olimpii Grudziądz. Początek naszej relacji od 17:45.
 16:48 Piotrek wita z Grudziądza
 Za ponad godzinę początek spotkania Wisły w I lidze z miejscową Olimpią. Wiślacy są już po zapoznaniu się z obiektem, teraz są w szatni.
 Warunki są całkiem znośne. Póki co walczymy z hasłem do miejscowego wifi.
 Nie pada w Grudziądzu. Około 23 stopni na niebie troszkę chmurek zza których nieśmiało błyska słonko
 W głośnikach Bon Jovi Its my life.
 Ja już po przywitaniu z zawodnikami oczekuje początku spotkania. Jeszcze godzina do pierwszego gwizdka. Dopiero o 17:00 otwarto bramy stadionu dla kibiców tak więc na trybunach pusto
 A teraz miejscowi serwują Natalię Nykiel Bądź dużym chłopcem.
 A teraz piosenka o Olimpii.
 Nagle ze wszystkich stron słychać, że to najważniejszy dzień bo Olimpia gra. No dla nas to mega ważny dzień, pierwszy historyczny mecz wyjazdowy.
 Na razie zraszacze na połowie na której rozgrzewać się będzie ekipa Wisły.
 Serdeczne przywitanie Adama Piekutowskiego i Jacka Paszulewicza. Obaj panowie znają się z występów w krakowskiej Wiśle
 Są na rozgrzewce bramkarze Wisły Nazar Penkovets i Andrzej Witan. Oczywiście powitani brawami.
 Mamy składy.
 Są wiślacy na rozgrzewce. Miło powitani przez miejscowego spikera i brawami oczywiście klaskałem ja
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Nazar Penkovets, Klimas Gusocenko, Mateusz Olszak, Adrian Popiołek, Tomasz Sedlewski, Patryk Słotwiński i Szymon Wiejak
 Na ławce Olimpii zasiedli dziś Patryk Królczyk, Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Klemenz, Jakub Łukowski, Adrian Bielawski, Adam Banasiak i Nildo
 W Wiśle brakuje Piotra Darmochwała i Sebastiana Dudy.
 Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy w głośnikach na stadionie Olimpii.
 No i miejscowe wifi chodzi.
 Trwa prezentacja ekipy Wisły
 Na trybunie prasowej rozmowy o meczu Legii w 4 rundzie Ligi Mistrzów.
 Wiślacy już w szatni.
 Trwa oczekiwanie. Obie ekipy w szatniach. Kibice schodzą się na trybuny
 Na początek wychodzą młodzi piłkarze Olimpii z klubową flagą
 A w głośnikach hymn Euro 2016 David Guetta - This One's For You
 WYCHODZĄ!!!!!!!!!!!
 Wisła w swoich tradycyjnych pasiakach, Olimpia zielone koszulki białe spodenki
 Walczyć trenować Olimpia musi panować krzyczą miejscowi.
 Za chwilę kółeczko wiślaków i głośne WISŁA!!!!!
2' Wiślacy w ataku i mamy aut
 Zbyt lekko Szczotka łapie pewnie Wrąbel
4' Było groźnie pod bramką Wisły. Niepewna interwencja Witana po uderzeniu Angielskiego piłka trafia do Kaczmarka ale ten z kilku metrów nad bramką Wisły
5' Sylwester Patejuk dziś na prawej obronie.
6' Budzyński zatrzymuje w ostatniej chwili szarżującego rywala. Róg dla Olimpii
 Jak najdalej puławianie
7' Szczotka podaje niecelnie. Piłka dla gospodarzy
 Był będzie jest grudziądzki GKS śpiewają fani
9' Centra z prawej strony Kurowskiego, ale pewnie łapie piłkę Witan
 Widać kto jest ograny w I lidze, a kto się uczy tej ligi.
10' Przerwa w grze. Uraz jednego z graczy gospodarzy
13' Ciechanowski centruje prosto w ręce Witana
14' Cały czas doping dla gospodarzy
15' Wyszli grudziądzanie z szybką kontrą, ale uderzenie Michalika zbyt lekki i łapie piłkę Witan
17' Bardzo dobra kontra Wisły. Tetych podaje do Nowaka ten uderza z kąta Wrąbel na raty ale łapie ten strzał!!!
18' Wiślacy od rzutu wolnego.
 Centra Głaza wybita przez obrońców Olimpii piłka trafia do Dawida Pożaka, który uderza obok bramki
20' Kaczmarek z dystansu, ale bardzo dobrze w bramce Witan. Tak z około 20 metrów od bramki Wisły
22' Makysmiuk z dystansu nad bramką.
23' Centra Parejuka i kolejny aut
24' Nowak zatrzymany w kontrze
26' Za mocno wypuścił sobie piłkę Pielach
 Wiślacy chyba powoli zaczynają łapać swój rytm gry.
28' Odrobinę za mocne podanie Tetycha do Nowaka, którego uprzedza Wrąbel
29' I było groźnie pod bramką Wisły. Nie sięgnął głową piłki dogranej z lewej strony Litwniuk ta trafiła do Kaczmarka, który uderzył minimalnie niecelnie
 Zmiana trenerze krzyczy Dariusz Kłus
31' Wpadł w pole karne Olimpii Głaz ale nie ma faulu i chyba słusznie bo nie było kontaktu z obrońcą
 Do gry gotowy Adrian Bielawski
33'  Bielawski za Jasińskiego
 A to niespodzianka. Bo krzyczał wyraźnie do trenera Kłus. Dziwne
34' Maksymiuk centruje w pole karne Wrąbel uprzedza Pożaka i łapie piłkę
37' Padł w polu karnym Wisły Kaczmarek, ale sędzia każe grać dalej. Raczej słuszna decyzja sędziego
39' Nie opanował piłki Nowak. Co ciekawie miejscowi dziennikarze także podzielają zdanie, że karnego nie było.
40' Ależ okazja dla Wisły!!! Nowak w kontrze uderza i Wrąbel na róg!!!!!!
41'  Pożak za przerwanie kontry Olimpii
 Na rozgrzewce Brazylijczyk Nildo
43' Oby to utrzymać.!!!!!
44' Jeszcze rzut wolny dla gospodarzy.
45' +3
45+1'  Żitko
45+2' Uderza Pożak ale bardzo niecelnie.
 Było groźnie pod wiślacką bramką, ale kończy się na strachu. Bronić WISŁA!!!!
45+3'  Koniec pierwszej połowy
 Bez bramek w Grudziądzu. Wiślacy póki co bardzo mądrze się bronią i wyprowadzają kontry. Oby druga odsłona nie była gorsza dla ekipy Dumy Powiśla
 Zapraszamy na kilka minut przerwy. My wracamy dosłownie za moment
 Organizatorzy zdecydowali, że drugą połowę zagramy bez świateł.
 Są wiślacy!!!!!
 Bez żadnej zmiany w ekipie Dumy Powiśla.
 Są i gracze gospodarzy. U nich jedna zmiana
 Do gry gotowy Adam Banasiak
46'  Banasiak za Smolińskiego
46'  Zaczyna Olimpia
 Na rozgrzewkę ruszyli Mateusz Olszak i Tomasz Sedlewski
48' Za mocne podanie Patejuka do Nowaka
50' Nie doszedł do piłki Kurowski Witan szybszy.
51' Michalik wywalcza róg dla Olimpii
52' Ratuje nas Witan. Uderzał głową Malec Witan kapitalnie przerzuca piłkę nad poprzeczkę!!!!
 Kolejny corner dla gospodarzy.
 Pusty przelot Witana Michalik głową nad bramką!!! UFF!!!!!
54' Patejuk do Pożaka ten zatrzymany przez obronę gospodarzy
55'  Maksymiuk
 Nildo Nildo krzyczą kibice na trybunach i Brazylijczyk zbiega do ławki
 Nildo gotowy do gry. Ma tu status gwiazdy cały stadion klaszcze
56'  Nildo za Angielskiego
57' Szczotka uderza z przewrotki ale niecelnie.
58' Bielawski faulem zatrzymuje Patejuka
 Kradną cenny czas wiślacy.
60' Nildo głową niecelnie. Ale akcja nagrodzona brawmai
61' Nowak i mamy róg.
 Nie sięgnął tej piłki Pielach. Będzie zmiana w Wiśle
 Do gry gotowy Tomasz Sedlewski
62'  Sedlewski za Głaza
 Na stojąco ten mecz ogląda Robert Złotnik.
64' Wolno biegnie nam dziś czas.
66' Bronią się wiślacy.
 Zachmurzyło się nad Grudziądzem
68' Do gry gotowy Mateusz Olszak
69'  Olszak za Szczotkę
70' Ależ okazja dla wiślaków. !!!! Uderza Patejuk Wrąbel broni!!!!
71' Wiślacy od rzutu rożnego. Uderza Maksymiuk i kolejny corner
72' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!
SYLWESTER PATEJUK!!!! BRAWO!!!!!
 BRAWO WISŁA!!!!!!!! Kapitalna kontra wiślaków Sylwester Patejuk wychodzi sam na sam z bramkarzem i pakuje piłkę do siatki!!!! BRAWO SYLWEK!!!! BRAWO WISŁA!!!!!
 Historyczna pierwsza bramka Sylwestra dla Wisły!!!! GRAMY!!!!!!! PANY!!!!!!!!!!!!!!!
76' Jeszcze masa czasu. Wściekłe ataki gospodarzy!!!!!
78' Wiślakom się nie śpieszy. Dziwicie się???
78' Rzut rożny dla gospodarzy
 Uderza wolejem Kaczmarek obok bramki. Przetrwać to wygrać i wrócić do Puław z 3 punktami!!!!!
80' Bronić WISŁA BRONIĆ !!! Sedlewski w aut.
82' Za mocne podanie do Olszaka
83' Akcja Olimpii i corner
84' Groźnie pod bramką Wisły. Zitko głową do Malca ale ten drugi nie trafia w piłkę.
 Troszkę ciemno się robi w Grudziądzu. Mecz bez świateł to zły pomysł
85' Głową po rzucie rożnym Maksymiuk minimalnie niecelnie
86' Dawać dawać jeszcze 3 minuty krzyczą z ławki WISŁY!!!!
87' Nildą głową źle!!!!.
88' Jeszcze gramy!!!!. Wygraj to dla Nas Wisełko!!!!!
89' Kurowski fauluje Pożaka.
90' +2
 Brzydki faul na wiślaku. Gramy !!!!
90+1' Patejuk aby dalej z tego wolnego!!!
 Dajmy radę!!!! Panowie wierzę w Was!!!!!!!
90+2' Panie sędzio!!!!! Ile jeszcze????
90+3' KONIEC SPOTKANIA!!!!!!!!!!!!
 BRAWO WISŁA!!!!!! Cieszą się wiślacy!!!!!! Zaraz kółeczko wiślaków!!!!!!!!!!! KTO WYGRAŁ MECZ????
 Bardzo mądra gra wiślaków i gol Sylwka Patejuka dały nam wygraną i 3 punkty!!!
 TAK SIĘ BAWI TAK SIĘ BAWI WISEŁKA kółeczko!!!!!!