Arbiter: Karol Mazuro ( Olsztyn)

P. Misztal, - Kraska (69 Bylak), Jędrych, Jędrzejczyk, Kasztelan - Kopciński, Kucharski, Sztybrych, Łudziński (82 Springer), - Tomas (69 Rackiewicz), Wojdyga Penkowec - Budzynski, Kursa, Jagla, Ł. Misztal - Skornicki - Kycko (91 Giziński), Orzędowski (75 Mokiejewski), Wiącek, Pożak (73 Jabkowski) - Nowak

Kartki:
Sztybrych

Już 14 kwietnia Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie ekipa Znicza Pruszków. Nasza redakcja postara się przeprowadzić relację live. Początek od 16:15
 O 16:07 z Pruszkowa witają Adqs i Piotrek. Mamy już sklady, mamy juz na rozgrzewkach zawodników Wisly i Znicza, a na antenie Radia Puławy 24 swoją mowę wygłasza Paweł Nowosadzki, który dzis bedzie prowadził relacje wraz z dobrze znanym Piotrkiem.
 Słuchamy wyliczanki sponsorów przez spikera dysponującego zaiste nudzącym głosem. Na antenie RP24.pl Gigi d'Agostino, a na ławce Wisly jej dotychczasowy wice-kapitan Piotr Mokiejewski, poza kadrą kapitan Mateusz Gawrysiak a także Radek Muszyński. Kapitanem Wisly jest dzisiaj Konrad Nowak.
 Na trybunie prasowej trwa piknik, a na boisku Wisła ćwiczy strzały.
 Wisła na biało-niebiesko, gospodarze na żółto-czerwono. Tradycyjne barwy po obu stronach.
1'  Nowak

oczywiście testujemy

Drużyny schodzą z rozgrzewki.
 Stadion nie robi specjalnego wrażenia, jest tylko jedna trybuna oraz klatka, mimo wszystko jednak na trybunie prasowej warunki dobre.
 Spiker sypie żartem w stylu Karola Strasburgera.

w stronę ławki zmierzają nasi rezerwowi wraz z masażystami (jednym z nich tradycyjnie Tomek Bednaruk), a na boisku już oba zespoły. Piotr testuje mikrofon i wchodzi na antenę RP24.pl
 Analiza trawy przez Piotrka oraz mobilizujące kółeczko wiślaków.
12' Wiącek gra fałszywego lub jak kto woli defensywnego napastnika.
1' Kursa na aut
1' I piłka w rękach Nazara. Złe wybicie piłki, ale sytuacja opanowana przez Jagłę. Wisła od obrony, super przerzut do Pożaka! Fatalny kiks Wiącka, piłka na 12 metr, ale niestety nie trafił w nią Rafał.
3' Akcja Znicza, na szczęście dobrze w obronie Łukasz Misztal.
Bardzo długa piłka i mamy wolnego z lewej strony.

Fatalnie Kycko
4' Crossowe zagranie Znicza, wrzutka Kopcińskiego, pewnie jednak Nazar.
5' Na aut Jędrych, w pole karne Misztal i ponownie stoper Znicza pewnie.
7' Orzędowski szukał Nowaka, nie znalazł go jednak na 20 metrze przed bramką MKS, dobra akcja Dumy Powiśla.
8' Traci piłkę na własnej połowie Kasztelan na rzecz Skórnickiego, zła wrzutka pomocnika Wisły.
9' Faulowany Skóra, Kycko prawą nogą z lewej strony i mamy róg.
10' Spadła tam piłkę na głowę Jagły, był na piątym metrze Kycko, ale niestety brak strzału i Misztal mógł zrobić przysiad i dopiero złapać piłkę.

Obrońcy Znicza spokojnie rozgrywają piłkę.
11' Na 16-tce Piotr Misztal wybija głową pod nogi Seby Orzędowskiego, ten niestety nie mal na aut. Budzyński z 40 metrów próbował, ale w nogi obrońców.

To Wisła przeważa.
12' Za wysoko uniesiona noga Seby i od wolnego ze środka boiska Znizc.
Wrzutka stopera Znicza w głąb pola karnego w ręce Penkowca.
13' Kucharski fauluje Orzędowskiego na 25metrze przed bramką, wolny z lewej strony. Pożak...
13' A jednak Kycko, uderzał Kursa ale w ręce bramkarza. Łudziński nie zdołał uderzyć na bramkę Penkowca i gramy dalej
14' Kycko źle przyjmuje piłkę, od autu MKS. Wrzutka... i pewnie Nazar. Która to już interwencja Ukraińca na przedpolu?

Faulowany Nowak na 35 metrze.
16' Misztal po ziemi, niczym w Poniatowej, ale chyba troszkę za daleko.
17' Mija się z piłką Jagła, na szczęście Łudziński fauluje go.
 Nowak raz gra w linii z Pożakiem, raz z Kycką a kiedy indziej z Wiąckiem.
 W klatce dziesięciu wiślaków.
19' Wolny z prawej strony, piłka przeszła wszystkich, wybicie obrońców Znicza, Kycko uderza, piłka trafia do Wiącka... SŁUPEK! Niestety spalony.

"Duma Powiśla" na płocie.
22' Wrzutka, kopanina, strzał z połowy... takim mniej więcej schematem toczy się mecz.
22' Na "jesteśmy zawsze tam" odpowiada 50-letni kibic Znicza "jebać Wisłę jebać". Gratulujemy klasy, ciekawi jesteśmy jak zachowałby się pan w sytuacji ewentualnego kontaku z kibicami ;)
Penkowec łapie piłkę po rogu, przed którym piłkarze Znicza byli niesieni dopingiem - klaskali pruszkowscy kibice.

Kursa przegrał pojedynek biegowy, ale bez konsekwencji.
25' Kursa fauluje w narożniku. Pytamy: PO CO?
26' Dobrze nasi obrońcy. Była szansa na kontrę, ale niestety zmarnowana, znów przy piłce Znicz.
26' strata Dawida Pozaka.
26' "Ole to my kibole" ze strony pruszkowskich kibiców spod stadionu.
Nie łapie piłki Misztal, jednak bez konsekwencji...
Kursa znów fauluje, bezsens.
29' Nudy
30' Strzał z 40 mtrów na wiwat jednego z graczy Znicza.
Od bramki Nazar.
Orzędowski do Kycko, ten próbował strzału. Efekt pewnie znacie.
33' Kasztelan z 25 metrów, piłka w rękach Penkowca.
Zarysowuje się przewaga Znicza.
35' Kopanina, kopanina, piłka trafia do Kycki, wrzuca, w nogi obrońcy.
37' Kycu z 20 metrów, szukał długiego rogu. Niestety...
38' Kycko, Orzedowski, szukał Nowaka, ale niestety na aut bramkowy.
40' Wojdyga po wolnym z dziesięciu metrów nad poprzeczką, na szczęście nie trafił.
41' Błąd Misztala, Kopciński ni to wrzucał ni lobował, ale stracha nam napędził.
42' Tak dobrego jak Nazar na przedpolu bramkarza - nie mieliśmy.
Mecz nie zachwyca, ale walka to jedno słowo jakimi określilibyśmy ten mecz.
43' Misztal z wolnego, do Nowaka, ten minął jednego, mijał drugiego, chciał z 12-13 m strzelać, ale niestety zdjęta piłka z jego nogi.
Aktywny z przodu Kopciński, ma z nim problemy Kaśka, na szczęście niefrasobliwość grajków Znicza i 0:0.
45' Takiego Nowego znamy! Wszedł między stoperów i uderzył z 17m, szkoda, że w Misztala. Ale zwiastuje to dobrą formę Nowego po przerwie ;)

Kopciński mija Misztala, na szczęście jest Sławek Jagła. Powstrzymany Nowak na środku boiska.
 Koniec pierwszej połowy.
Wracamy za kwadrans.
 Niezbyt bogate jeśli chodzi o bramki są dziśmecze II Ligi Wschodniej.
 Z pozdrowieniami dla fanów Widzewa, podajemy skład Legii na dzisiejszy mecz przy Piłsudskiego.
28. Danijel Ljuboja
 W radiu Puławy24 "Welcome to St. Tropez" a na boisku czas na drugą połowę.
 "Jesteśmy zawsze tam" naszych skwitowane gwizdami. Jedziemy Wisła, po 3 punkty.
46' Na barierkach przed nami sporo vlepek Legii Warszawa.
Oby po przerwie spotkanie było ciekawsze.

Nowak z ostrego kąta, niestety pewnie Piotr Misztal.
46' Nowak po raz drugi przed szansą, zablokowany przez Jędrycha.
48' Dzida na Nowego - taki mamy sposób na strzelenie bramki.
50' Relacja milczy, natomiast pewnie tak jak niektórzy z nas, przysłuchuję się relacji Piotrka i Pawła Nowosadzkiego.
Nowak zgrywał do Wiącka, ale niestety nic z tego.
51' dobre przeciecie Kursy.
53' nas czyta ponad 100 osób, ciekawe ile osób słucha relacji live?

Boiskowe wydarzenia, to walka w środku. Teraz Pożak do Budynia, ten wrzuca, Wiącek i Jędrzejczyk skacząc do głowy zderzyli się i bez efektu strzałowego.
55' Wrzutka Tomasa mija stoperów i Kopcińskiego.
57' Kasztelan... 10 metr, na szczęście w Jagłę !
58' Skóra ładnie w środku. Kycko wrzuca... do kogo?
59' W radiu ciekawie sobie Panowie rozmawiają, a na boisku dalej dalej nic się nie dzieje.

Powiedziałem to w złą godzinę, bo Kopciński strzelał z niewielkiej odległości, pewnie jednak Penkowec!

Skóra do Nowego, jednak w rękach Misztala piłka.
63' Penkowec uprzedza gracza Znicza.
Faul Wiącka na połowie gospodarzy.
65' Skórnicki w środku faulowany. Sztybrych
66' Przypadkowy róg dla Wisły.
66' Misztal... Misztal piąstkuje.
67' Kopciński z łatwością mija Budynia, wrzutka na szczęście fatalna.
67' wygląda to trochę tak jakby obu drużynom zależało na 0:0.
69' Nie widać podstaw, dla których nasi piłkarze mieliby wygrać, to Znicz jest gospodarzem i dominuje, naszym jednak brak werwy. Ładnie nabity na róg przez Kasztelana Budyń, w zamieszaniu najlepiej odnajduje się Penkowec. Znowu! Penkowec jednak na aut.
71' "Co Ty robisz? Krzysiek!!" komenatrz jednego z kibiców na strzał Kopcińskiego. Do wejścia szykuje się Jabko.

Kycko do Nowaka, o dziwo strata.
Kycko wrzuca, jednak bez efektu.
73' Nowak szukany tam długim podaniem, ale pewnie Jędrzejczyk.
75' Idealnie na przedpolu Penkowec, długa na Nowego, niestety strata...
Za Orzędowskiego Mokiejewski
76' W radiu frywolne dyskusje. Ze strony miejscowych narzekania na poziom meczu.
Budyń źle z wolnego.
Strata Kycki.
77' Róg dla Znicza. O dziwo nie Nazar, lecz nasi obrońcy przerwali akcję. Nadal bez bramek.
81' Znicz z wolnego w boczną siatkę.
Oj, cięzko będzie dowieźć ten wynik.
Leży Budyń, mimo to chcieli kontynuować grę zawodnicy MKS-u.
85' Naciska Znicz. Nazar na 8 metrze łapie piłkę.
86' zmierzała piłka na 20 metr przed naszą bramką, ale na szczęście był tam Wiącek.
Obrona Częstochowy - tak gramy.
87' Na spalonym Kopciński.
88' Może jakiś magiczny kontratak?
89' Piłka na połowie Znicza.
Nowak, Jabkowski... strata. kontra Znicza przerwana.Kycko do Nowaka, strata.
Ojejej, ależ Springer kopnął Skórnickiego. Nieładnie to wygląda.
90' Do wejścia gotów Gaza. Nowak wychodzi na aut, a mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90+1 ' Przy Piłsudskiego Nacho Novo trafia w poprzeczkę, przy Bohaterów Warszawy zaś kibice wychodza z obiektu. Oby przegapili bramkę dla Wisły.
Giziński za Kyckę.
90+1' Giziński na aut.
90+2' Znów w aut Gaza.
Aut na wysokości pola karnego, zpiątego metra Skórnicki do przodu. Faulowamy Nowak, chciał Budzyński szybko do Gizińskiego, ale niestetyn ie pozwolił sędzia.
90+3' Budyń w ręce Misztala. Mokiej mógł przejąć piłkę i szukać Nowego, został sfaulowany.
90+3' Dobra wrzutka, ale piąstkuje Misztal.