Orłowicz 20, Wolkiewicz 90+2 -
Arbiter: Maciej Mikołajewski ( Świebodzin)

Wnuk, Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Nitkiewicz, Niziołek, Kasperkiewicz, Nowacki, Hober,Reinhard , Kojder
Leszczyński, Edwards, Pielach, Budzyński, Lisiecki, Maksymiuk, Filpov, Szczotka, Litwniuk, Niezgoda, Nowak

Już w sobotę 9 maja puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Kluczborku z MKS-em. Początek relacji od 16:45.
 15:50 Piotrek wita z Kluczborka
 Na razie opustoszały obiekt MKS-u, ale za nieco ponad godzinę zaczynamy kolejny mecz wiślaków w lidze.
 Około 20 stopni ciepła, nie pada, ale niebo zasnute chmurami w Kluczborku
 Wiślacy powoli przygotowują się do rozgrzewki. Trwają rozmowy trenerów i piłkarzy.
 16:24 wiślacy i gospodarze na rozgrzewce
 Zaraz składy.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś
Nazar Penkowec, Patryk Dobrowolski, Dawid Pożak, Piotr Charzewski i Raphael
 Z różnych powodów w kadrze Wisły brakuje Szymona Martusia, Tomasza Sedlewskiego i pauzującego za kartki Macieja Machalskiego
 Na ławce gospodarzy zasiedli dziś
Michał Sarna, Tomasz Swędrowski, Michael Komor, Piotr Burski, Krzysztof Wolkiewicz, Jakub Grzegorzewski i Mateusz Arian
 W toczących się już spotkaniach Błękitni Stargard Szczeciński prowadzą 2:1 z Rakowem Częstochowa, a Okocimski Brzesko wygrywa niespodziewanie z Rozwojem Katowice 2:0
 Gromadzą się kibice na trybunach. Głównie to fani MKS-u, ale wiadomo że są fani Wisły, którzy jak zawsze jeżdżą za swoją ekipą.
 W Warszawie w hicie Ekstraklasy Legia przegrywa z Lechem 1:2.
 Nie uwierzycie ale muszę użyczyć swojego internetu miejscowym. No mam nadzieję, że piłkarze MKS-u odwdzięczą się porażką :).
 Rozpoczyna się prezentacja składów.
 Wiślacy schodzą powoli do szatni. Za kilka minut zaczynamy.
 Taka ciekawostka, jednym ze sponsorów MKS-u jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn Koźle. Tak więc to starcie w Grupie Azoty, bowiem wiślaków wspiera Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.
 W głośnikach Farben Lehre Anioły i Demony.
Powiedz mi co się ze mną dzieje co za demon we mnie drzemie.... - niesie się po Kluczborku
 Gospodarze także w szatni. Minuty dzielą nas od początku spotkania.
 Wychodzą!!!!!!
 Wiślacy oczywiście na czerwono, MKS na biało-niebiesko
 Zaraz mobilizacyjne kółeczko Wiślaków i za chwilę głośne kto wygra i głośne WISŁA!!!!!!
 Tak było bardzo głośny okrzyk wiślaków w kółeczku!!!!!!
2' Wiślacy w natarciu, uderzał Maksymiuk ale w nogi obrońców MKS-u
3' Powinno być 0:1, Jarosław Niezgoda uderza ale Wnuk wybija piłkę. Dobitka Filipova także złapana przez bramkarza z Kluczborka
5' Wiślacy dziś bardzo często grają prawą stronę tam gdzie gra Edi.
6' I kolejna szarża Edwardsa ale tym razem piłka wyszła i od bramki zacznie Wnuk
 Dobry musi być to o Edim po kolejnym rajdzie naszego obrońcy.
9'  Kojder za brzydki faul na Nowaku.
10' Uderza Lisiecki ale niestety niecelnie. Od bramki Wnuk
 W Stargardzie mimo prowadzenia Błękitni tylko zremisowali z Rakowem 2:2
14' Reinhard za faul na Edim
 Wrzutka w pole karne Lisieckiego Wnuk nie pewnie i obrońcy gospodarzy w aut
17' Denerwują się kibice z Kluczborka bo sędzia odgwizduje każdy faul na wiślakach
 Dobra centra z prawej strony w pole karne Wisły Kojder z kilku metrów nie trafia w piłkę. Było groźnie
20' Nowacki do Kojdera, który nie opanował piłki i Budzyński bez zastanowienia na róg
20'  Orłowicz 1:0
 Niestety bramka dla gospodarzy. Dobra centra Nowackiego w pole karne do Orłowicza pierwszy strzał broni Leszczyński przy dobitce z 3 metrów niestety bramkarz Wisły bezradny
 Niby to wiślacy grali lepiej, ale gola zdobyli gospodarze. Taka jest piłka niestety.
24' Nowak na spalonym
25'  Hober
29' Ręka Ganowicz. Od wolnego Wisła
 Lisiecki z rzutu wolnego, jednak pewnie broni Wnuk
32' Po rzucie rożnym głową uderza Kojder. Nad bramką Leszczyńskiego
34' Gospodarze spokojniej. Oni mają już to czego chcieli. Prowadzą
35' Centro strzał Ediego i Wnuk na róg
35' Z dystansu Lisiecki piłka od nóg obrońców i kolejny róg
36' Upadł w polu karnym Niezgoda i co?? I nie ma karnego. Dziwne.....
38' Tym razem Nowacki ale Kojder nie sięga piłki.
 Po chwili centro strzał Nowackiego Leszczyński przerzuca piłkę na róg
39' Teraz kontuzja bramkarza Wisły po strzale Kojdera chyba jakieś zderzenie. Przerwa w grze
 Z Leszczem wszystko OK. Gramy dalej. Bardzo nerwowo się zrobiło w Kluczborku.
41' Za mocne podanie do Nowaka. Łapie Wnuk
42' Jakieś spięcie piłkarzy. Chyba będą kartki
43'  Nowak za co??? Za walkę o piłkę z obrońcą Kluczborka, który nie otrzymał upomnienia.
45' +1
45+1' Szczotka w pole karne, ale ani Nowak ani Litwniuk nie sięga piłki
45+1'  Koniec pierwszej połowy
 Wyrównane spotkanie w Kluczborku, ale to gospodarze prowadzą. Mamy nadzieję że druga połowa będzie lepsza
 Obserwator PZPN-u nieśmiało potwierdza, że był karny na Niezgodzie.
 Zapraszamy na kilka chwil przerwy
 W przerwie na murawie pojawiły się zraszacze. Ciekawe co by było jakby mecz potrwał dłużej.
 W Wiśle będą chyba dwie zmiany. Do gry gotowi Dawid Pożak i Piotr Charzewski
 Są wiślacy a na zapleczu trybuny dla prasy prawdziwa uczta. Dobrze że tego nie widzicie :)
46'  Pożak za Litwniuka
Charzewski za Filipova
46'  Zaczyna MKS
 W Brzesku Okocimski pokonał Rozwój Katowice 3:1. To na pewno niespodzianka
48' Spokojny początek drugiej części gry. MKS dobrze się broni nie dając wiślakom stworzyć żadnej groźnej akcji
49'  Reinhard za brzydki faul nakładką na Pielachu
  Reinhard to drugie żółtko tego zawodnika. MKS w 10
50' Sędzia ch..... niesie się z trybun
 Oj teraz nie będzie się śpieszyło gospodarzom. Drukarze i baranie to najłagodniejsze okrzyki z trybun.
53' Nowak na spalonym. Dziwne
54' Pogubił się sędzia bo od tyłu faulowany Charzewski.
55' Wnuk poza polem karnym uprzedza Nowaka
 Nie śpieszy się ekipie z Kluczborka, przeciwnie wiślakom.
58' Dużo nerwów dużo fauli. MKS całą drużyną broni prowadzenia
 Z dystansu Niziołek nad bramką Leszczyńskiego
58' Charzewski w pole karne łapie Wnuk i długo długo leży na boisku
 Kolejna próba Charzewskiego na bramką. I znowu Wnuk wieki wznawia grę
61' Uderza Niezgoda broni Wnuk
62'  Lisiecki
63' Będzie nam cięzko
71' Nadal wynik bez zmian. Wisła w ataku
 Do gry gotowy Raphael
73'  Raphel za Nowaka
75'  Arian za Kojdera
 Jak na razie pewnie broni się MKS ale mamy nadzieję, że Wisła zdoła strzelić celnie chociaż raz
78' Wisła całym zespołem w natarciu. Niestety bez efektu
79' Uderza jeden z wiślaków niecelnie. Od bramki bardzo bardzo wolno Wnuk
81' Lisiecki ale do kogo?? No właśnie
82' Kradną czas gracze MKS-u. Leży jeden z graczy
86' Lisiecki prosto w ręce Wnuka
 Bronią się gospodaarze.
Wolkiewicz za Hobera
89' +4
90' Kradną czas gracze MKS-u. Szczotka zablokowany
90+1' Maksymiuk głową pewnie broni Wnuk
90+2'  Wolkiewicz
 Kontra gospodarzy wystawienie na 11 metr do Wolkiewicza a ten pakuje piłkę do siatki. 2:0. Koniec marzeń Wisły
90+3' Niezgoda i broni Wnuk
90+5'  Koniec spotkania
 Niestety nie udało się wygrać wiślakom kolejnego spotkania w lidze. Tym razem puławianie przegrali w Kluczborku z MKS-em 2:0