Arbiter: Mariusz Śledź ( Biała Podlaska)

Giertl, Pielach, Michalak, Klajda, Tymosiak, Zielony, Zaugurskas, Bodziak, Żuber, Szymanek Beszczyński, Kowalski, Bednaruk, Mróz, Misztal, Gawrysiak, Kozieł, Mokiejewski, Wójtowicz, Kamola, Kiedrzynek

14.08 Wtorek witamy wszystkich kibiców z pięknego stadionu w Łęcznej. O 15 Wisła zmierzy się z rezerwami Górnika. Jak na razie na obiekcie praktycznie żywej duszy.
 Wiślacy są już w Łęcznej w szatni trener Sawa opracowuje taktykę na spotkanie.
 Na meczu tradycyjnie prezesi Śliwa i Kapciak.
 Pierwotnie jak informowaliśmy to spotkanie miało zostać rozegrane w Puławach, ale niestety otwarcie nowego stadionu opóźnia się i wiślacy kolejny raz zmuszeni są grać na obcych boiskach. Ileż to jeszcze razy?? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale.
 W porównaniu do obiektów w Mielcu czy Chełmie obiekt Górnika prezentuje się super. Czujemy się prawie jak na meczu Ekstraklasy.
 Na rozgrzewce dwaj bramkarze Wisły. Bez zaskoczenia Beszczyński i Stachurski.
 Rafał Dryk jeszcze w dresie delektuje się popołudniową kawą. Niech mu pójdzie na zdrowie. Znikoma ilość widzów na stadionie.
 Jak dowiadujemy się od Prezesa Wisły Pana Andrzeja Śliwy kolejne spotkanie z Izolatorem rozegrane zostanie na IZO- Arenie w Boguchwale.
 Pozostali wiślacy wychodzą na rozgrzewkę, którą poprowadzi drugi trener Jacek Magnuszewski
 W Łęcznej idealne warunki do gry. Praktycznie brak zachmurzenia około 20 stopni, murawa idealnie przygotowana do gry.
 Wtorkowy termin meczu spowodowany jest występem pierwszej drużyny Górnika, która w piątek podejmie w Łęcznej Pogoń Szczecin.
 Jak na razie mamy tylu samo czytelników co widzów na obiekcie w Łęcznej.
 Za kilka chwil poznamy składy obu ekip. Ciekawe czy Górnik zostanie wzmocniony graczami z pierwszego składu. Przypuszczamy, że niestety tak.
 Intensywnie grzeje się Kamil Beszczyński. Czyżby on dziś wyjściowej jedenastce Wisły?
 W drużynie Górnika Litwin Eivinas Zaugurskas, reprezentant Litwy U-21. Poza tym Gierl, Pielach i Szymanek. Łatwo nie będzie
 Na ławce Wisły, Giza, Nowak, Orzędowski Dryk Gawidziel, Stachurski jako piłkarze i Chwiszczuk jako masażysta Kursa jako lekarz i Michał Budzyński jako osoba towarzysząca.
 Rozpoczyna się prezentacja dokonań Wisły. Nasi piłkarze już w szatni górnicy jeszcze się grzeją.
 Wiślacy wystąpią dziś w swoich tradycyjnych pasiakach a górnicy na zielono- czarno.
 Głośne Wisła rozległo się w szatni Wiślaków. Nasi gracze zmobilizowani widać to po ich twarzach.
 Na stadionie około 40 widzów.
 Wychodzą już gracze obu ekip prowadzeni przez trójkę sędziowską.
  Zaczyna Górnik.
1' Długa piłka do Kiedrzynka i pewnie obrońcy z Łęcznej. Chwilę później za mocne podanie do Zielonego i od bramki Kamil Beszczyński
2' Gawrysiak do Kamoli ale akcja Wiślaka zatrzymana.
3' Tym razem próba dogrania do Kiedrzynka kończy się na Jakubie Giertlu.
 Pusto i cicho na stadionie w Łęcznej. Słychać tylko pokrzykiwania obu szkoleniowców.
4' Uderza z 20 metrów Kamola, ale piłka o metr mija bramkę Giertla.
6' Minuta faulowany na lwej stronie Wójtowicz i od rzutu wolnego Łukasz Misztal
7' Wrzutka w pole karne piłka mija wiślaków i od bramki Jakub Gietl
9' Faul Jabłońskiego i kolejny rzut wolny dla Wisły, tym razem na połowie Dumy Powiśla
10' Uderza z przed pola karnego Tymosiak na szczęście obok bramki Wisły
11' Spokojnie wiślacy od tyłu budują swój atak.
12' Uderza Kamola z przed pola karnego Giertl broni i mamy rzut z autu na wysokości pola karnego Górnika.
13' Centra Mokiejewskiego w pole karne Kamolę uprzedza Bodziak i mamy rzut rożny
 Niestety piłka mija wiślaków i od autu Górnik.
14' Szybka strata Górników i tym razem od wrzutu z autu wiślacy. Po jednym z wrzutów uderza Kiedrzynek, ale za lekko i spokojnie Giertl w bramce Górnika
15' Tym razem kolejna dobra akcja Wisły. Na uderzenie z dystansu decyduje się Gawrysiak, ale niestety niecelnie
16' Szybka akcja Górnika rzut wolny wykonuje Michalak
 Centra w pole karne sytuację głową wyjaśnia Adam Mróz
17' Kolejny raz prawą stroną wiślacy i Jabłoński zmuszony wybić piłkę a aut
 Po wrzucie z autu na splaonym Kamola i od bramki Jakub Gietl
18'  Gawrysiak ukarany żółtą kartką za faul na Zielonym i od rzutu wolnego dla Górnika.
 Centra w pole karne, ale pewnie Kamil Beszczyński
19' Kontra wiślaków Kozieł do Mokiejewskiego ale ten nie sięga piłki i radzą sobie obrońcy z Łęcznej
20' Prawą stroną Tymosiak w pole karne do Szymanka, ale pewnie łapię piłkę Kamil Beszczyński
22' Lewą stroną szarzuje Zuber i rzut rożny dla gospodarzy.
23' Dobra centra uderzenie głową Pielacha jednak nie celne i od bramki Beszczyński
23' Uff groźna akcja prawą stroną Górnika, podanie do Szymanka zatrzymuje obrona Wisły.
24' Tym razem akcja wiślaków ale pewnie łęczyńska defensywa.
26' Ładne przepuszczenie piłki do Misztala i obrońcy Górnika na aut.
27' I po akcji, bowiem jeden z górników faulowany i gospodarze od rzutu wolnego.
28' Michalak walczy na lewej stronie pomocy i rzut rożny dla Górnika
29' Uff Poprzeczka po uderzeniu głową Szymanka po centrze z rzutu rożnego. Było groźnie.
30' Wiślacy troszkę cofnięci a górnicy co chwila groźnie atakują na bramkę Beszczyńskiego. Po akcji Zubera wrzut z autu dla Górnika
31' Wiślacka obrona radzi sobie z atakami gospodarzy i długa piłka do Mateusza Kozieła, jednak młody wiślak nie opanowuje piłki i od autu Górnik
32' Długa piłka do Kiedrzynka i górnicy na aut.
33' Po wrzucie z autu faul na jednym z wiślaków i Misztal od rzutu wolnego. Uderzenie Łukasza mocne, ale niecelne i od bramki Jakub Giertl
35' Obaj szkoleniowcy na stojąco oglądają to spotkanie.
36' Faulowany w środku boiska Mróz i od rzutu wolnego Wisła.
37' Tym razem faulowany Wójtowicz po wrzutce w pole karne ręką zagrywa jeden z obrońców Górnika, ale gwizdek sędziego milczy.
38' Akcja Górnika piłka do Zubera ale głową pewnie do Beszczyńskiego Kowalski
39' Tym razem akcja Kamoli ręką trafia w rękę obrońcy Górnika i rzut karny dla Wisły
40' Do piłki podchodzi Mateusz Gawrysiak
41'  0:1 Gawrysiak. Uderzenie z karnego broni Giertl, ale Mateusz dopada do piłki i dobija swoje uderzenie 0:1 dla Wisły
41' Górnicy od autu daleko do bramki Beszczyńskiego
42' Kowalski dobrze blokuje Zubera i od autu wiślacy.
43' Przerwa w grze leży na placu gry Szymanek i rzut wolny ze środka boiska dla Górnika
44'  Bodziak za odkopnięcie piłki po gwizdku
45' Dobrze przy bocznej linii boiska Kozieł i od rzut wolnego Łukasz Misztal
 Misztal wprost na głowę Bodziaka
45' Piłkę przejmują wiślacy i Misztal wywalcza rzut rożny.
  Chwilę później sędzia Śledź kończy pierwszą połowę spotkania. Po 45 minutach wiślacy prowadzą po golu Gawrysiaka 1:0. Zapraszamy kibiców na szybki obiad.My wracamy za 15 minut
 Bardzo wyrównane spotkanie w Łęcznej. Mimo wszystko więcej z gry mieli wiślacy, którzy zasłużenie prowadzą 1:0
 Jak się dowiedzieliśmy, dotychczasowy główny sponsor lubelskich szczypiornistek, Zakłady Azotowe Puławy, na dzień dzisiejszy nie będzie wspierał finansowo SPR-u. Czyżby zakłady przeznaczyły pieniądze dla Wisły? Miejmy nadzieję, że tak
 Obie ekipy już na boisku. Czekamy na sędziów.
 Obie ekipy bez zmian
46'  Zaczną Wiślacy
47' Misztal do Wótjowicza a ten do Kamoli i z rzutu rożnego Wisła
46' Kiedzrzynek cóż za okazja sam na sam z Giertlem ale bramkarz Górnika na rzut rożny.
49' Wiślacy niczym hokeiści w zamku zamknęli Górnika na swojej połowie. W końcu wiślacy jednak tracą piłkę i od bramki Giertl
50' Strata Górnika, długa piłka od Mroza do Kiedrzynka Pielach na aut
51' Gawrysiak podaje do Kamoli ale zbyt mocne podanie pomocnika Wisły
53' Akcja Wisły faulowany Wójtowicz i czerwona kartka dla Tymosiaka.
54'  Tymosiak za faul
55' Uderzenie Mokiejewskiego i od bramki Giertl
55' Zbyt mocna piłka do Kamoli i wyjaśniają to obrońcy Górnika. Zarysowuje się przewaga Wisły.
56' Kozieł prawą stroną w pole karne do Kiedrzynka, jednak przecina to wszystko Giertl
57' Tym razem kontra Górnika faulowany Zielony i rzut wolny
58' Kontra Wisły Kiedrzynek do Kozieła uderzenie tego drugiego i rzut rożny dla Wisły
59' Złe wykonanie tego rzutu rożnego i od bramki gospodarze.
59' Kolejny faul na Wójtowiczu. I kolejna okazja z rzutu wolnego dla Misztala
60' Centra w pole karne, ale pewnie górnicza obrona.
61' Kontra gospodarzy uderza Szymanek i na szczęście piłka przelatuje obok puławskiej bramki
 Do wejścia gotowi Orzędowski i Giza
60'  Orzędowski za Mokiejewskiego a Giza za Kiedrzynka
62' Faul jednego z wiślaków i rzut wolny dla Górnika. Może być groźnie, Kamil Beszczyński pieczołowicie ustawia mur
62' Uderzał Zagurskas ale górą bramkarz Wisły
63' Z dystansu Wójtowicz, ale piłka wysoko ponad bramką Górnika.
64'  Bujak i Stachyra na placu gry zmieniają Jabłońskiego i Zielonego
65' Walka Walka Walka Wisełka chciałoby się zaśpiewać. Tym razem wiślacy przerywają akcję Górnika w środku pola i łęcznianie od rzutu wolnego
66' Stachyra z prawej strony do Szymanka ale ten głową ponad bramką Wisły
67'  Nowak za Kamolę. Dzięki Kama za dobrą grę
67' Od rzut wolnego wiślacy centra w pole karne, ale wcześniej faul i od bramki Górnik
68' Nowak ostro wchodzi w Pielacha ale kończy się słownym ostrzeżeniu
69' Wójtowicz do Orzędowskiego za mocno i piłkę łapie Giertl.
70'  Zaugarskas
  Raczkiewicz ale nie wiemy za kogo wszedł.
73' Szymanek w polu karny, ale pewnie radzi sobie puławska obrona.
74' Misztal przerywa w brzydki sposób akcję Górnika.Ważny jest cel nie środki.
 Raczkiewicz za Zagurskasa jak dobrze widzimy.
75' Jeszcze aż 15 minut tego spotkania. Czy my to wytrzymamy??
76' Nowak dlaczego on się kiwał zamiast oddać piłkę. Kontrę górników zatrzymuje Wójtowicz
77' Faul w środku pola Gawrysiaka.
77' Centra z lewej strony jednego z graczy gospodarzy Misztal głową na róg
78'  Flis zmienia Bodziaka
79'  I Flis już zapisuje się protokole paskudny faul na Misztalu.
80' Leży kontuzjowany Adam Mróz. Przerwa w grze.
81' Z Adamem wszystko OK, wiślacy oddają piłkę w geście fair-play i Górnik w natarciu.
82'  Mróz za wbiegnięcie na boisko bez pozwolenia sędziego głównego.
83' Pielach naciskany przez Gizę na aut.
84' Misztal spokojnie głową do Beszczyńskiego.
85' Nowak do Wójtowicza i tylko jęk zawodu bo było to zł podanie.
86' Uderzał Michalak zadrzały nam serca, ale obok bramki
87' Długa piłka od Mroza do Kozieła, jednak za długa i spokojnie Górnik.
88' Orzędowski ale traci piłkę i jeszcze gospodarze.
88' Kolejna akcja gospodarzy Wiślacy jak najdalej od bramki
89' Szarża Nowaka, ale jego akcja zatrzymana i kolejna okazja Górnika, jednak za mocne podanie i piłka w rękach Beszczyńskiego
89' Będzie zmiana w Wiśle. Przy linii stoi Jakub Gawda.
90' Faulowany Szymanek i wolny dla Górnika
90'  Gawda za Kozieła
90+1 ' To już doliczony czas gry strzela z wolnego Flis pewnie w bramce Beszczyński
90+2' W ataku Górnik faul na Bednaruku. Panie Śledź kończ Pan ten mecz!!!
90+3' Giza zablokowany. Ile to jeszcze potrwa???
 Czas czas krzyczą kibice. Panie Śledź chyba czas kończyć ten mecz
90+4' Orzędowski byle dalej w ataku nadal Górnik. Rozpaczliwa obrona Wisły.
90+5'  KONIEC !!!!!!!! Sędzia Śledź kończy w końcu to spotkanie. Brawo Wisła.
 Wielka radość kibiców z Puław, którzy przybyli dziś do Łęcznej a Wiślacy w kółeczku świętują te 3 punkty. Po stadionie w Łęcznej niesie się chóralne Wisła Wisła Wisła. Brawo Panowie.
 To już koniec naszej relacji ze szczęśliwej dla nas Łęcznej. Wiślaków kibiców z Puław żegnają brawami piłkarzy. Dziękujemy za te cenne 3 punkty.
 Ze szczęśliwej Łęcznej żegna Was Piotrek.