1:1

Reiman (k.) 38' - Nowak 69 (k)
Arbiter: Robert Marciniak ( Kraków)

Wietecha - Czarny, Reiman, Kantor, Juda, Łanucha, Bartkiewicz, Majowicz, Argasiński, Mikołajczak, Bogacz Penkowec - Budzyński, Gawrysiak, Kwiatkowski, Pielach - Jabkowski, Maksymiuk, Wiącek Litwiniuk, - Nowak, Martuś

Już 10 sierpnia puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie ekipa Stali Stalowa Wola. Początek naszej relacji z ulicy Hutniczej 15 już od 16:45
 Duszno i parno w Puławach, pogoda nie sprzyja grze w piłkę, ale grać trzeba. Już o 17:00 ekipa Wisły rozegra bardzo ważne spotkanie w Stalowej Woli ze Stalą.
 16.25 Witamy z przepięknej Stalowej Woli. Dzień dobry za mikrofonu mówią Piotrek i Adqs
 Podkarpacie powiatało nas chłodem. Na termometrach około 20 stopni, na niebie chmury.
 W składzie Wisły m.in. Rafał Wiącek i Szymon Martuś
 Na ławce Wisły pozostają Zolech, Niezgoda, Charzewski, Jakubiec, Nowosielski, Zabielski i Pożak. Trener Wtorek do dyspozycji ma jeszcze: Wołoszyna, Sikorskiego, Tura, Fabianowskiego, Płonkę i Komadę. W meczowej osiemnastce Stalówki siedemnastu zawodników.
 Na ławce Wisły II trener Marek Nowak pełniący dziś także funkcję kierownika oraz Jacek Magnuszewski jako I trener, trener bramkarzy Wojciech Pięta oraz masażysta zespołu Marcin Sikora.
 Nic się nie dzieje, choć warto dodać, że oba zespoły zeszły do szatni.
 Na trybunach bardzo mało widzów, niewidoczny młyn gospodarzy.
 Wychodzą. Formuje się młyn na przeciwległej trybunie. Zaraz zaczynamy walkę o kolejne ważne punkty.
 Chłopcy do podawania piłek towarzyszą w wejściu na murawę tylko gospodarzom.
 Nie dodaliśmy, że kapitanem Wisły jest dziś Mateusz Gawrysiak, wracający po dość długiej przerwie jedyny puławianin w pierwszej jedenastce.
1'  Zaczynają Martuś i Nowak.
2' Parę stoperów tworzą Pielach i Budzyński. Na boisku Wisła gra na swojej połowie bez choćby próby ataku jak dotąd.
3' Wisła z pressingiem na połowie Stali, radzą sobie z nim gospodarze.
3' Akcja Mikołajczaka, Gawryś blokuje i róg dla SSW.
4' Wybija Budzyński, piłkę zbiera Mikołajczak i uderza parę metrów nad bramką.
5' Litwiniuk z wolnego po faulu na Gawrysiaku wrzuca piłkę, którą łapie Wietecha. Żal, że nikt tego nie przeciął.
6' Dzida Kwiatkowskiego, na Konrada Nowaka i wywalczyliśmy aut.
7' Mikołajczak próbował wymusić karnego, ale sędzia nie zareagował. Jak dotąd nie dzieje się nic specjalnego, mecz na typowe 0:0, ewentualna pierwsza bramka może rozstrzygnąć.
10' Tymczasem na europejskich boiskach hattrick Pierre'a Emericka Aubameyanga w debiucie w barwach Borussii Dortmund.
Jak dotąd najgłośniejszy na boisku Tomasz Wietecha, bramkarz Stalówki, pokrzykuje też trener Magnuszewski.
11' Kantor wrzuca piłkę z lewej strony, oczywiście piłka ląduje za bramką.
12' Wybijają gospodarze, Magnuszewski źle skleił piłkę. Po aucie gospodarze wybijają na róg, z którego dorzucał będzie Iwan Litwiniuk.
13' Wybijają, wybijają gospodarze, Wisła ma chyba podobny sposób na grę dzisiaj.
14' Ciekawsze od futbolowych popisów graczy obu drużyn są okrzyki kibiców i drużyn. Na aut wybija Stalówka.
16' Po bardzo dobrej akcji naszej drużyny, w sytuacji sam na sam złapany przez Wietechę Jabkowski. Teraz z dystansu uderza Litwiniuk, piąstkuje bramkarz gospodarzy!
17' Na 4:0 w Augsburgu strzela tymczasem z karnego Robert Lewandowski.
za faul taktyczny dla Arka Maksymiuka, wychodzili z kontrą gospodarze.
19' Akcja Stali zakończona podaniem do Penkowca.
21' Niezła akcja Wisły, zakońcozna wybiciem na aut.
Teraz Martuś na 3 metrze od bramki nie trafia w piłkę. Tak nie można.
Róg dla Wisły, przewaga i niezła gra jak dotąd naszego zespołu.
22' Maksymiuk z dystansu, pół metra od bramki
24' Mikołajczak z 20 metrów prosto w ręce Penkowca. Ten zawodnik jako jedyny stanowi zagrożenie dla puławskiej defensywy.
25'  Mikołajczak, pewnie za dyskusje z arbitrem.
27' W Tarnobrzegu Siarka remisuje z Radomiakiem 1:1.
Jabkowski ładnie się zabrał, był pociągany, trzymany, zdołał zagrać do Martusia a ten kolejny raz dziś pudłuje w dobrej sytuacji.
28' Nowak po tym jak piłka odbija się od niego po wybiciu obrońcy, strzela z narożnika pola karnego, ale piłka daleko od bramki.
30' Na płocie zawisa flaga "Stalówka The Firm"
31' Karnego domagali się kibice Stali, po "faulu" Gawrysia na Mikołajczaku. Decyzja na naszą korzyść. Bardzo ostro przez Łanuchę faulowany Maksymiuk.
32' Litwiniuk z wolnego ponad bramki.
33' Czarny uderza 5 metrów obok bramki Nazara.
34' Litwiniuk za faul w środku boiska.
37' Kwiatkowski zagrywa ręką, klnie Magnuszewski no i mamy rzut karny.
38' Wojciech Reiman z karnego i 1:0 dla Stalówki.
38' To już czwarty karny przeciwko Wiśle w tym sezonie. Co gorsza, przeciwnicy mają stuprocentową skuteczność. Oszołomiona Wisła, Magnuszewski zdjął dres. A kibice Stali zaczynają doping.
40' Litwiniuk z wolnego, ale Pielach głową niecelnie.
40' Juda powstrzymany w ostatniej chwili przez Budynia. Z gry Wisła lepsza, ale nie zmienia to faktu, że przegrywamy.
42' Reiman z 18 metrów, broni Penkowec.
42' Kibice Stali pozdrawiają swoich układowiczów z Przemyśla i Biłgoraja. Dołączamy się do pozdrowień.
44' "W tramwaju jest tłok, kibice na mecz już jadą(...) Stalowa ma Mistrza Polski". Chyba żyją kibice Stalowej w innej rzeczywistości. ;)
Faulowany Martuś, szansa dla Iwana na dobrą wrzutkę.
45' Minutę dłużej pooglądamy mecz w pierwszej połowie.
45+1' Wiącek . Trzecia kartka, trzecia za faul na połowie Stali.
Stal prowadzi do przerwy, powodów do optymizmu niewiele, bowiem od straty bramki Stal zdaje się kontrolować mecz.
  Koniec I połowy
 Niestety nie mamy dobrych informacji dla kibiców. Wiślacy byli lepsi ale to ekipa gospodarzy prowadzi po rzucie karnym. To już 4 rzut karny przeciwko Wiśle w tym sezonie
 Pecha mają wiślacy. W każdym meczu karny to musi się skończyć
 Obie drużyny już na boisku
46'  Zaczyna Stal
47' Wietecha uprzedza Nowaka
49' Kwiatkowski fauluje jednego z graczy Stali. Nie wygląda to dobrze. W ataku gospodarze wiślacy bez pomysłu na grę
50' Za mocne podanie do Majowicza. Od autu Wisła
52'  Budzyński
54' W przerwie jedna zmiana. Trener Magnuszewski zmienił krótkie spodnie na czarne dresy.
56' Gramy jeszcze gramy krzyczą wiślacy. Ale póki co nasi piłkarze bezradni. Stalówka dobrze odcina od podań naszych napastników
60' Dwie zmiany szykowane w Wiśle. Wołani Nowosielski i Niezgoda
61' Centra Litwiniuka kompletnie nieudana.
63' Potrójna zmiana w Wiśle
  Charzewski za Litwiniuka
  Niezgoda za Jabkowskiego
  Nowosielski za Marusia
67' Rezerwowi wnieśli ożywienie w grę Wisły, ale niestety bez bramki dla Dumy Powiśla. Nie jest dobrze
68' Zakotłowało się pod bramką Wisły.Uderzał głową jeden z graczy Stali piłka na linii dobitkę broni Penkowec
69' Karny dla WIsły
69'  GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL NOWAK!!!!!!!!!!!!!!
 Winni jesteśmy napisanie jak doszło do karnego. Wrzucał piłkę w pole karne Charzewski obrońca Stali dotknął piłkę ręka i sędzia Marciniak podyktował karnego.
70' Uderza z dystansu Łanucha Penkowec z kłopotami ale łapie piłkę.
71'  Reiman
 Traci piłkę Wiącek i Penkowec sam na sam broni uderzenie napastnika Stali
74' Charzewski zamiast strzelać podaje i tylko róg dla Wisły
78' Charzewski szarżuje w polu karnym pomocnik Wisły przewraca się, ale o karnym nie ma mowy
78' Bartkiewicz i Nowosielski mieli sobie coś do powiedzenia. Wkroczył w to sędzia i ostrzegł obu graczy
81' Co ciekawe trener Stali nie dokonał żadnej zmiany
82' Centra Lanuchy do Judy ale radzą sobie obrońcy Wisły
83'  Pielach za faul na Mikołajczaku. 20 metrów od bramki Penkowca
84' Kapitalnie Penkowec w bramce. Z wolnego Juda ale bramkarz Wisły instynktownie broni nogą ten strzał
87' Ależ sytuacja dla Wisły. Nowak w polu karnym broni Wietecha
88' Bogacz sam na sam z Penkowcem i broni bramkarz Wisły!!!!! Kapitalnie Nazar!!!!!!
  Lanucha
90'  +3
90+1' Za mocne podanie do Lanuchy. Piłka w rękach Penkowca
 Panie sędzio czas kończyć. !!!!!!!
90+2' Faulowany Juda.
90+3' Broni Penkowec. Koniec panie sędzio ile!!????????