2:1

Goncerz 59, 60 (k) - Pożak 10
Arbiter: Tomasz Wajda ( Żywiec)

S.Nowak,D.Abramowicz, Czerwiński, Kalinkowski, Goncerz, Mandrysz, Prokić, Prażnkovsky, Kamiński, Zejdler, Lebedyński Penkovets, Turzyniecki, Budzyński, Gusocenko, Litwniuk, Maksymiuk, Popiołek, Patejuk, Pożak, Szczotka, K.Nowak

Już w piątek 9 września puławska Wisła rozegra swoje kolejne spotkanie w I lidze. Tym razem w Katowicach z miejscowym GKS-em. Początek naszej relacji z Bukowej od 18:45.
 17:50 Piotrek wita ze stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach.
 Dokładnie jest to granica Katowic i Chorzowa, ale administracyjnie stadion należy do Katowic
 Około 30 stopni ciepła w Katowicach, żadnej chmurki na niebie
 Mamy już składy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Andrzej Witan, Piotr Darmochwał, Mateusz Olszak, Adam Patora, Tomasz Sedlewski, Patryk Słotwiński i Bartosz Tetych
 Na ławce GKS-u zasiedli Maciej Wierzbicki, Damian Garbacik,Krzysztof Wołkowicz, Paweł Szołtys, Sławomir Duda, Łukasz Pielorz i Eryk Sobków
 Na razie pusto na trybunach katowickiego stadionu.
 Miejscowi nie spodziewają się dziś dużej frekwencji. Może będzie około 1000 widzów mówią. Zobaczymy. W klatce zameldować ma się 24 fanów Wisły
 Bramkarze Wisły już na rozgrzewce
 Polsat opublikował plan transmisji spotkań 10 kolejki I ligi. Pierwszy raz na szklanym ekranie zagości puławska Wisła, która w tej serii gier zagra w Bielsku Białek z miejscowym Podbeskidziem. Mecz zostanie rozegrany 25 września o 18:00.
 Rozpalają się jupitery nad stadionem przy Bukowej.
 Wiślacy już na rozgrzewce. Przywitani brawami.
 Moimi oczywiście
 18:30 Piotrek raz jeszcze wita z Bukowej. Z rozmowy z miejscowymi wiem, że jedna z bramek leży już na terenie Chorzowa. No ciekawe to rzeczy.
 Sam obiekt pamięta wszystkie sukcesy ekipy GKS-u. Przyjeżdżał to Bayer Leverkusen i inne kluby w Pucharze UEFA. Czuć duch, ale widać, też że obiekt swoje najlepsze czasy ma za sobą
 Ja już po przywitaniu z piłkarzami Wisły a także klubową maskotką GKS-u Gieksikiem.
 Dzisiejszy mecz ogląda wychowanek puławskiej Wisły a obecnie zawodnik Ruchu Chorzów Jarosław Niezgoda
 Sylwetkę Wisły przedstawił Paweł Nowosadzki.
 Mecz przy Bukowej oglądają hokeiści GKS-u Katowice.
 Obie ekipy już w szatni. A murawa zostaje zroszona
 Skład wiślaków przedstawia Paweł Nowosadzki.
 Już za chwilę zaczynamy!!!!
 Wychodzą!!!!!!!!
 Wiślacy w koszulkach Dudi trzymaj się!!!!!!
 Wiślacy zagrają w pasiakach GKS na czarno z żółtymi wypustkami
 Za chwilę kółeczko wiślaków!!!! I pytanie kto wygra mecz!!!!!
 WISŁA poniosło się po stadionie
1'  Zaczyna Wisła
2' Mimo pustego Blaszoka doping dla GKS-u bardzo dobry
3' Centra Zejdlera wyłapana przez Penkovetsa
4' Nieudana centra Patejuka. Od bramki Sebastian Nowak
5' Patejuk na spalonym. Ale kapitalne podanie Maksymiuka z głębi pola
7' Uderza Goncerz, ale obok bramki Wisły. Od bramki Nazar Penkovets
 Na trybunach Banik Ostrawa, jedna ze zgód GKS-u
 A teraz pozdrowienia dla ekipy Górnika Zabrze
9' Gusocenko nieprzepisowo zatrzymywał rywala. Od wolnego GKS
 Dobre piąstkowanie Nazara
10' GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL DAWID POŻAK!!!!!! 0:1!!!! BRAWO WISŁA BRAWO POŻI!!!!!!
 Ależ kapitalna akcja Konrada Nowaka, który idealnie podał na piątym metrze do Dawida Pozaka, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. 0:1. BRAWO!!!!!!
14' Od razu do ataków ruszył GKS, ale pewnie puławska obrona!!!.
14' Kontra Wisły Konrad Nowak sam na sam z Sebastianem Nowakiem, ale uderzenie napastnika Wisły nad bramką GKS-u
16' Schłodziło się w Katowicach. Na boisku za mocne podanie do Konrada Nowaka
18' Ależ walczą wiślacy!! Adrian Popiołek zatrzymuje rywala. Brawo Popiół
19' Ależ okazja dla wiślaków. Konrad Nowak do Szczotki ten zablokowany i tylko róg dla Wisły
 Po rzucie rożnym głową uderza Klimas Gusocenko. Niecelnie. Od bramki Sebastian Nowak
21' Faulowany Konrad Nowak. Od wolnego na środku boiska wiślacy
24' Z dystansu uderza Arkadiusz Maksymiuk. Pewnie w bramce Sebastian Nowak
24' Uderzają Prokić i Goncerz, ale jeden w obrońcę Wisły a drugi nad bramką Penkovetsa
 Leży na placu gry Michał Budzyński
 Na szczęście z Budyniem już OK i gramy dalej.
26' Zablokowana centra gospodarzy. Rzut rożny
27' Aktywny Prokić uderza i kolejny corner dla GKS-u
24' Tym razem z dystansu Dawid Abramowicz. Nad bramką Wisły
25' Penkovets poza polem karnym uprzedza Mandyrsza. Miejscowi protestują domagając się rzutu karnego i czerwonej kartki dla bramkarza Wisły. Na szczęście innego zdania jest arbiter,
 Klatka nadal pusta
27' Uderza Zejdler minimalnie niecelnie. Uff!!!
28' Złe wybicie Sebastiana Nowaka piłka trafia do Patejuka ten od razu chciał do Konrada Nowaka, ale wszystko przecinają obrońcy GKS-u
 GKS dopinguje także sekcja młodych kibiców. Na czele z Gieksikiem
32'  Szczotka
34' Głową strzela Lebydyński. Obok bramki Wisły. Kradnie minuty sekundy Nazar Penkovets
36' Uff!!!!. Głową Goncerz kibice GKS-u wstali miejsc widząc piłkę w siatce, ale Penkovets na róg!!!
37' Za mocne podanie do Goncerza. Łapie Penkovets
39' Zbyt lekko uderza Popiołek.
 Niecierpliwią się fani w Katowicach.
40' To już 40 minuta. Jest pięknie, jest wspaniale, aby tak dalej!!!!!
41' Ratuje nas Penkovets!!!!!!!!. Uderzał jeden z graczy GKS-u a Penkovets kapitalnie z odległości około 10 metrów.
43' Kradnie kolejny raz sekundy Penkovets. Nie podoba się to miejscowym
44'  Patejuk. I dodatkowo rzut wolny dla GKS-u
45' +1
45+1' Uff!!! Było groźnie uderza Prokić, ale prosto w obrońców Wisły!!!!
45+2'  Koniec pierwszej połowy
 Kapitalne 45 minut Wisły w Katowicach. Wiślacy na tle faworyzwoanego GKS-u prezentują się bardzo dobrze
 My zapraszamy na kilka minut przerwy
 W klatce pojawili się kibice Wisły.
 W klatce 4 kibiców Wisły
 Są wiślacy!!!. Nie ma zmian w składzie
46'  Zaczyna GKS
 I od razu rzut rożny dla GKS-u
 Po centrze z rogu uderza Lebedyński, ale prosto w ręce Penkovetsa
48' Uderza Maksymiuk ale pewnie Sebastian Nowak w bramce
49'  K.Nowak
50' Faulowany Szczotka. Od wolnego Wisła
51' Centruje Pożak prosto w ręce Sebastiana Nowaka
52' Nie sięgnął za mocno dogranej piłki Konrad Nowak
52' Bez zabawy Penkovets w aut. No tak trzeba
56' Mądrze wiślacy. Nie ustaje doping dla GKS-u
57' Popiołek ruletą mija rywala.
 A teraz za mocne podanie do Pożaka i łapie je Sebastian Nowak
 Mecz ogląda także Zbigniew Boniek prezes PZPN-u
59'  Goncerz
 A teraz rzut karny dla GKS-u!!!.
Co tu się dzieje!!!!
 Cały stadion na stojąco!!!
 Piłkę ma 11 metrze ustawił Goncerz
60'  Goncerz
 Pewny strzał Goncerza w górny róg i katowiczanie w minutę odwrócili losy meczu
 Winni jesteśmy napisać jak padła pierwsza bramkarza dla GKS-u. Zakotłowało się pod bramką Wisły piłka trafiła do Goncerza a ten wpakował piłkę do siatki
63'  Olszak za Szczotkę
66' No niestety było wspaniale, ale musimy walczyć dalej!!!. Walczyć WISŁA walczyć!!!!!
68' I kolejne uderzenie Goncerza. Niecelne.
 Będą dwie zmiany w Wiśle
69' Do gry szykuje się Tomasz Sedlewski
69' Katowice Katowice GKS trwa dialog trybun. Piękna atmosfera
70'  Sedlewski za Pożaka
72'  Garbacik za Prokicia
73'  Darmochwał za Patejuka
 Zapełnia się klatka
74' Gusocenko głową na róg
 Kolejny raz zakotłowało się pod bramką Wisły, ale ostatecznie tylko róg dla gospodarzy.
76'  Darmochwał
77' Rzut wolny dla gospodarzy. Wierzymy, ze wiślacy zagrają do końca i uda im się do Puław wrócić z jednym punktem
79' Ciężko wiślakom przebić się przez mur katowickiej obrony. Ale wierzymy
 Na sektorze około 20 fanów Wisły
80' Centra Sedlewskiego wybita
81' Wisła to pany trójkolorowe szatny z klatki.
Na boisku zatrzymany Konrad Nowak i od bramki Sebastian Nowak
83'  Pielorz za Lebedyńskiego
84' Uderza Litwniuk. Nad bramką
86' Co chwilę słychać okrzyki z klatki. Prośba do kibiców Wisły, aby po ostatnim gwizdku pozostać na swoim sektorze
87'  Darmochwał
  Darmochwał. Za drugą żółtą kartkę
89' Sedlewski i mamy róg
 Mecz oglądają także piłkarze Górnika Łęczna
90' I kolejny corner dla wiślaków
 Gospodarze byle dalej!!!
90'  Wołkowicz za Goncerza
 Nie śpieszy się graczowi GKS-u
90' +4
90+1' Jeszcze walczą wiślacy!!!!
90+2' Faul Popiołka
 Chwalą nas miejscowi. Jedna z lepszych drużyn, która grała na Bukowej
90+3' Jeszcze rzut wolny dla Wisły.
90+4' W pole karne biegnie Nazar Penkovets
  Kamiński
90+5' Sedlewski uderza w poprzeczkę!!!!!!!
90+6'  Koniec spotkania!!!
 Nie udało się wiślakom zdobyć punktów w starciu z GKS-em Katowice. Mimo tego gra Wisły naprawdę mogła się podobać. W końcówce bohaterem Wisły mógł zostać Tomek Sedlewski, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę
 Nasi zawodnicy idą po pod klatkę, aby podziękować kibicom.