3:1

Niezgoda 89, 90+1 - Jaroń 72
Arbiter: Damian Gawęcki ( Kielce)

Zolech, Komar, Pielach, Gorskie, Edwards, Litwniuk, Wiącek, Jabkowski, Filipov, Paluch, Martuś Frąckowiak, Zontek, Karwan, Komor, Falisiewicz, Stachyra, Koziara, Król, Kądzior, Wrzesiński, Tataj

W sobotę 17 maja puławska Wisła rozegra kolejne spotkanie. Tym razem rywalem w derbach Lubelszczyzny będzie ekipa Motoru Lublin.
Początek naszej relacji od 17:45
 14:09 Piotrek podaje pierwszy meldunek z meczu. Po nocnych opadach deszczu boisko MOSIR-u w Puławach jest w niezłym stanie. Na chwilę obecną można spokojnie grać w piłkę.
 Tak więc spokojnie możecie udać się do klubu po bilet, tak aby od 18 dopingować puławską Wisłę
 15:42.
Burza nad Puławami, leje i grzmi. Oj ciężkie będą warunki do gry dzisiaj.
 Zmienna ta dzisiejsza pogoda niczym nastrój kobiety. Na niebie nie ma śladu po burzy wyszło słońce.
 17:31 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u
 Na stadionie trwa rozgrzewka około 16 stopni ciepła. Na szczęście nie pada
 Na wiślackiej ławce zasiedli dziś Piotr Lipka, Konrad Nowak, Wojciech Jakubiec, Jarosław Niezgoda,Konrad Szczotka, i Mateusz Antoniak
 Na ławce Motoru Paweł Lipiec, Damian Jaroń, Arkadiusz Lewiński, Mateusz Pawłowicz, Dawid Ptaszyński, Kamil Wolski, Maciej Zieliński
 Wyszło słoneczko nad stadionem MOSIR-u.
 Schodzą się powoli kibice na stadion. Kolejki pod kasami, niestety ludzie nie kupują wcześniej biletów czekając na ostatnią chwilę.
 Na trybunie prasowej tłumy. Są dziennikarze Radia Lublin, których widzimy w Puławach wyłącznie na derbach i na meczach Azotów.
 Wiemy jedno. W tym spotkaniu wiślaków interesuje tylko wygrana. Inny wynik nic ekipie Wisły nie daje.
 Nie pada piękne słońce nad Puławami. Nic tylko czekać na mecz.
 Obie drużyny już w szatniach
 Rozpoczyna się prezentacja składów.
 Trwają ostatnie rozmowy w szatniach. Za chwilę początek spotkania.
 Wychodzą obie ekipy. Wisła na czerwono, Motor na żółto- niebiesko
 Klatka dla gości pusta. To efekt kary nałożonej przez PZPN na kibiców Motoru za zachowanie w Radomiu.
 Wiślacy w kółeczku, zaraz głośny okrzyk Wisła.
 Kto wygra mecz WISŁA krzyknięte przez zawodników, przyjęte brawami przez kibiców
1'  Zaczyna Motor
3' Za mocne podanie do Martusia. Łapie piłkę Frąckowiak
4' Wrzutka Kądziora z rzutu wolnego. Od bramki Zolech.
5' Z dystansu uderza Koziara. Obok bramki Zolecha
8' Zontek nabija Komara i Motor od rzutu rożnego
9' Karwan przy próbie główki fauluje Gorskiego. Od wolnego Wisła
10' Tym razem Zolech zatrzymuje Wrzesińskiego róg.
 Zakotłowało się pod bramką Wisły i kolejny róg dla gości. Zaskakująco dobra postawa lublinian w dzisiejszym spotkaniu.
12' Uderzał z dystansu Tataj kolejny róg dla ekipy Motoru.
16' Centruje Stachyra wysoko nad bramką Wisły. Dziennikarze z Lublina w szoku bo Motor bardzo dobrze dziś.
17' Z dystansu Kądzior pewnie w bramce Wisły Jakub Zolech.
18' Tym razem po dograniu piłki z autu przez Pawła Komara uderza z przed pola karnego Szymon Martuś. W bramce Motoru Przemysław Frąckowiak
21' Leży jeden z graczy Motoru. Przerwa w grze.
22' Z zawodnikiem Motoru OK.
Tym razem faulowany jeden z wiślaków. Gospodarze od wolnego
23' Zakotłowało się pod bramką Motoru po centrze Litwniuka jednak uderzenie Ukraińca mija bramkę Frąckowiaka
24'  Wiącek za ostry faul na Karwanie
25' Szarża Jabkowskiego zatrzymana faulem, ale złe wykonanie tego rzutu wolnego
26' Paluch na spalonym według sędziego.
29' Komar centruje łapie piłkę Frąckowiak
30' Kontra Motoru Wrzesiński w dobrej sytuacji podaje i kończy się na strachu.
31' Edwards wywalcza róg dla Wisły
32' Złe wykonanie rzutu rożnego piłka w powietrzu opuściła plac gry.
35' Komor uprzedził w ostatniej chwili Martusia
36' Za mocne podanie do Palucha Frąckowiak nogami poza polem karnym.
37' Jabkowski centruje wprost w ręce Frąckowiaka
39' Litwniuk centruje kolejny raz prosto w ręce bramkarza
42' Groźnie pod bramką Wisły Tataj ale zbyt lekko i łapie Zolech
43' Głową uderza Pielach, ale piłka obok bramki Motoru.
45'  +1
45+1' Akcja Motoru Komar na róg
45+1' To już ostatnia akcja tej połowy
45+2'  Koniec I połowy
 Pierwsza połowa spotkania wyrówna, ale z lekką przewagą ekipy Motoru. Na razie jednak nie padły żadne bramki.
Zapraszamy na chwilę przerwy.
 Rozpalają się jupitery nad stadionem.
 Zachmurzyło się nad stadionem.
 W Legionowie gospodarze przegrywają ze Stalą Rzeszów 2:3
 Wychodzą wiślacy witani brawami.
46'  Jaroń za Wrzesińskiego
46' Martuś uderza Frąckowiak na róg
47' Martuś i kolejny róg dla Wisły
 Piąstkuje Frąckowiak wrzuca Litwniuk ale po jego centrze Pielach nie trafia w piłkę.
49' Kolejna dobra akcja Wisły. Po centrze Jabkowskiego głową uderza Paluch, jednak uderza prosto w obrońców później próbuje strzelać Wiącek daleko od bramki Motoru.
51' Zagrzmiało w Puławach. Oj szykuje się burza.
55' Czarno nad Puławami. Na boisku kilka dziwnych decyzji arbitra z Kielc
56' I już pada w Puławach
59' I nadal festiwal błędów arbitra.
60' Litwniuk bardzo źle centruje. Od bramki Frąckowiak
62' Paluch zablokowany przez obronę Motoru
65' Podanie do Martusia zablokowane. Dobrze gra dziś obrona Motoru
68' Jezus Maria. Martuś zatrzymany w sytuacji sam na sam z Frąckowiakiem
 Już nie pada.
69'  Niezgoda za Palucha
72'  Jaroń
 Uderza Zontek broni Jakub Zolech, jednak do niej dopada Jaroń i pakuje do siatki. Niestety
72'  Lewiński za Króla
 Tak naprawdę bramka dla Motoru to pierwsza akcja w tej połowie.
74'  Szczotka za Jabkowskiego
77' Zolech uprzedza Koziarę.
79' Litwniuk wywalcza róg
 Radzą sobie lublinianie. Edi i znowu róg
 Tym razem Motorowcy w aut.
83' Leży Lewiński. Gra na czas ekipy Motoru
83' Uderza głową Pielach. Obok bramki
84' Coraz mniej czasu.
85' Po centrze Komara głową Wiącek. I róg
 Oczywiście leży bramkarz Motoru. Przerwa
85'  Ptaszyński za Koziarę
89'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL JAROSŁAW NIEZGODA
 Po rzucie rożnym piłka trafia do Jarosława Niezgody a ten precyzyjnym strzałem wyrównuje stan spotkania
90'  +3
90+1'  GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL JAROSŁAW NIEZGODA
 Tym razem podanie z głębi pola Niezgoda w sytuacji sam na sam z Frąckowiakiem trafia pomiędzy jego nogami 2:1.
Ależ kapitalna atmosfera na stadionie
 Wiślacy wyraźnie uwierzyli w wygraną. Kibice na stojąco, po stadionie niesie się głośne WISŁA WISŁA
90+3'  GOOOLLLLLLLLLLLLL SZYMON MARTUŚ 3:1
 Demolki Motoru część trzecia. Szymon Martuś po solowej akcji pokonuje Frąckowiaka. Derby są nasze!!!!!!
90+4'  Koniec spotkania!!!!!!!!
 Cieszą się wiślacy. Trwa dialog z kibicami kto dziś wygrał. Takiej atmosfery dawno w Puławach nie było. Kapitlanie
 Emocjonująca druga połowa i kapitalne wejście smoka Jarka Niezgody. W takim szampańskim nastroju za uwagę dziękuje Piotrek.