1:1

Budzyński 43 - Kwiatkowski ( s) 79
Arbiter: Michał Grocki (Łódź)

Penkowec, Budzyński, Gorskie, Gawrysiak, Kwiatkowski, Jabkowski, Litwniuk, Martuś, Maksymiuk, Wiącek, Nowak Sotnicki, Majcher, Kulewicz, Garzeł, Basta, Pyciak, Pietras, Skiba, Komorek, Serafin, Dziadzio

Już w piątek 11 października puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie ekipa Limanovii Limanowa. Początek naszej relacji od 16:45
 Od rana w Puławach piękna pogoda, która sprzyja grze w piłę. Około 20 stopni, na niebie słońce żadnej chmurki.

– Musimy skończyć z rozdawaniem rywalom prezentów. W ostatnim spotkaniu znowu pobawiliśmy się w Mikołaja. Nie możemy tracić goli w tak prosty sposób. Z czego wynika słabsza postawa obrony? Na pewno wpływ mają kontuzje. Teraz Mateusza Pielacha, wcześniej Jasona Gorskiego, czy Mateusza Gawrysiaka. Druga sprawa to wahania formy innych graczy. Trzeba jednak o tym zapomnieć i po prostu za wszelką cenę ograć Limanovię. Rywal na pewno jest groźny zwłaszcza w grze z kontry. Dlatego nie będziemy mogli za bardzo się otworzyć – przekonuje drugi trener Wisły Marek Nowak.
O 17:00 zapraszamy do kibicowania Wiśle
 W ekipie Wisły zabraknie dziś kontuzjowanych Mateusza Pielacha ( przeszedł artroskopię kolana) i Kamila Kłuska.
 16:32 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u
 18 stopni ciepła, słońce piękna jesienna pogoda i piękne jesienne popołudnie,
 Rozpalają się już jupitery nad stadionem MOSIR-u. Gramy od samego początku przy światłach.
 Na ławce Wisły dziś Piotr Lipka, Wojciech Jakubiec, Piotr Charzewski, Jarosław Niezgoda, Piotr Nowosielski, Dawid Pożak i Konrad Szczotka
 Na ławce gości Hubert Bieda, Michał Ruchałowski, Karamo Sane, Mariusz Mężyk, Mohahmedou Sadio, Bartłomiej Pająk, i Bartłomiej Hudecki
 Trwa rozgrzewka. W składzie Wisły żadnej zmiany w porównaniu do spotkania z Radomiakiem. I słusznie bo zwycięskiego składu się nie zmienia.
 Image and video hosting by TinyPic
 Całość świateł się rozpala już teraz. Czyli od początku światła na maksa
 Obie ekipy już w szatniach. Rozpoczyna się prezentacja obu ekip
 Około 300 widzów na trybunach. Klatka oczywiście pusta
 Eye of the Tiger w głośnikach to znak, że obie drużyny pojawiają się na placu gry
 Wiślacy zagrają na biało-niebiesko, Limanovia na czerwono
 Kółeczko wiślaków i zaraz gramy
2' Komorek szarżował na bramkę Wisły, podaje wzdłuż bramki, na szczęście nikt nie sięga dogranej przez Komorka piłki
3' Faulowany w środku pola Litwniuk. Wiślacy od wolnego
4' Z dystansu uderza Litniuk. Nad bramką Sotnickiego
6' Gawrysiak do Jabkowskiego, ale podanie zbyt mocne.
7' Z dystansu Pietras pewnie broni Penkowec
11' Uderza Pyciak Penkowec z problemami ale łapie piłkę.
12' Faulowny Gawrysiak. Wiślacy od wolnego
13' Kontra gości, Serafin nabija Kwiatkowskiego i róg dla przyjezdnych
16' Spokojny mecz toczony w ciszy.
 Teraz Jabkowski o mało co nie urwał nogi Garzełowi.
20' Komorek fauluje Litwniuka.
22' Litwniuk walczy o dojście do piłki, złapał piłkę ale za linią. Protesty trybun.
26' Kolejna akcja gości. Uderza Komorek wysoko i daleko od bramki Wisły
28' Centra Komorka w pole karne, Penkowec uprzedza wszystkich i łapie piłkę.
 Faulowany jeden z graczy Limanovii. Reakcja sędziego na krzyk
29' Ależ rozegranie rzutu wolnego przez ekipę gości. Czarowali czarowali uderzył jeden z graczy Limanovii ale Penkowec pewnie broni
30' Ależ kontra Nowaka. Napastnik Wisły w sytuacji sam nam sam obok bramki. Jednak kąt był bardzo ostry co usprawiedliwia gracza Dumy Powiśla
35' Litwniuk w słupek. Blisko blisko coraz bliżej ale goście się bronią.
36' Tym razem akcja Limanovii. Serafin z kilku metrów nad bramką Penkowca
38' Zakotłowało się pod bramką Sotnickiego. Swoje szanse mieli Martuś i Jabkowski, ale uderza blokowane przez obronę gości
39' Z dystansu Litwniuk nad bramką.
41' Komorek znowu centruje i znowu piłkę łapie Penkowec
43'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL BUDZYŃSKI 1:0!!!!!
 Kapitalna bramka Michała Budzyńskiego. Wrzutka Litwniuka z rzutu wolnego do Michała Budzyńskiego a ten pięknym strzałem w długi róg pokonuje Sotnickiego.
45'  +1
45+1' Jeszcze rzut wolny dla gości.
 Uderza Komorek prosto w mur. Ufff
45+1'  Koniec I połowy
 Bardzo ciekawe spotkanie w Puławach. Wiślacy mieli kilka sytuacji bramkowych, jednak aż do 43 minuty czekać musieliśmy na bramkę.
Zasłużone prowadzenie ekipy Dumy Powiśla
 My wracamy za kilka chwil. Zapraszamy na przerwę
 W głośnikach Bałkanica zespołu Piersi. Będzie zabawa, będzie radośnie. Oby po drugiej części spotkania tak było dla Wiślaków
 I znowu nieprzespana noc i znowu zwariowany dzień, czas życia krótki napijemy się wódki niesie się po stadionie. Ale to dopiero po meczu :). Hity disco polo na stadionie w Puławach
 Gracze Limanovii już na boisku
 Są i powitani co miłe brawami wiślacy.
46'  Zaczynają gośćie
47' Jabkowski szarżował na bramkę gości jeden z obrońców Limanovii ofiarnie blokuje gracza Wisły i leży kontuzjowany na placu gry.
49' Z graczem Limanovii już OK, a my gramy dalej. Szarżuje Nowak, ale niestety podanie zbyt mocne. Od bramki Sotnicki
52' Budzyński wślizgiem powstrzymuje gracza z Limanowej w szesnastce. Róg dla gości
53' Wisła z kontry będzie próbowała zagrozić bramce Limanovii. Próba kontry zakończona faulem Serafina na Nowym, za co ten otrzymuje
54'  Wiącek za faul na połowie limanowian.
58'  dla Majchera, będzie wolny dla Wisły z prawej strony pola karnego.
59' Cały czas wiślacy w posiadaniu piłki. Mądrze
61'  Skiba.
62' Ochłodziło się w Puławach. Jest już zupełnie ciemno
63' Kapitalna akcja wiślaków. Martuś z narożnika centruje do Jabkowskiego ten uderza głową, ale piłka nad bramką.
64' I kolejna szansa Jabkowskiego. Po ziemi ale obok słupka.
65' Kolejna szansa Wisły. Kapitalnie uderza Maksymiuk piłka jednak uderza w poprzeczkę. Brawa na stadionie w Puławach.
68'  Za Komorka Mężyk
69' Groźna akcja gości Mężyk z przed pola karnego w boczną siatkę. Było groźnie
 Dla wszystkich ciekawskich, skład Polski na mecz z Ukrainą
Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Grzegorz Wojtkowiak - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Mariusz Lewandowski, Mateusz Klich, Waldemar Sobota - Robert Lewandowski.
71'  Sane za Skibę
73' Jabkowski walczy walczy ale piłka dla gości.
75'  Nowak ale za co??? To wie tylko pan sędzia
76'  Martuś
77'  Opuszcza plac gry żegnany oklaskami Litwniuk za niego Charzewski
79'  Pająk za Serfaina
79'  1:1 Kwiatkowski
 Wrzutka w pole karne Wisły nieporozumienie bramkarza i obrony jeden z wiślaków pakuje piłkę do własnej bramki
83'  Szczotka za Kwiatkowskiego
84'  Nowosielski za Martusia
85' Męzyk na spalonym
86'  Pająk
 Charzewski w pole karne ale pewnie łapie Sotnicki
87' Dziadzio przestrzela w dobrej sytuacji
88' Uderza z dystansu Budzyński. Pół metra od bramki gości
89' Wiącek ale do kogo?? No właśnie
90'  +3
90+1' Przerwa w grze. Leży Jabkowski i jeden graczy z Limanowej
90+1' Gawrysiak do Nowosielskiego i wybiją obrońcy.
90+2' Ależ nerwy.!!!!!
90+3' Sane uprzedza Jabkowskiego
90+3'  Koniec spotkania
 Nie udało się wiślakom wygrać kolejnego spotkania. Po jednym błędzie w obronie i bramce samobójczej wiślacy zremisowali z Limanovią 1:1.
Smutne to trochę bo samo sobie strzeliliśmy bramkę i ten wynik niestety nie jest zasłużonym wynikiem