0:4

- Bartosiak 10, Ednilson 33, Paluchowski 64 Cyfert 85
Arbiter: Jan Pawlikowski ( Poronin)

Osobiński, Szywacz, Czerwiak, Prętnik, Szpakowski, Piróg, Jopkiewicz, Więckowski, Turek, Cukrowski, Bielka Kołotyło- Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Skałecki, Ednilson, Bartosiak, Zając, Drozdowicz, Paluchowski

Już w niedzielę ekipa Dumy Powiśla uda się do Kielc na spotkanie z rezerwami Korony Kielce. Początek naszej relacji ze stadionu przy ulicy Wojciecha Szczepaniaka 29 od 11:45.
 11:12 Piotrek wita ze stadionu przy ulicy Wojciecha Szczepaniaka 29 w Kielcach
 Na rozgrzewkę wybiegli Kacper Kołotyło z Pawłem Sochą.
 Słoneczna pogoda w Kielcach około 8 stopni ciepła. Jednak momentami spory wiatr
 Mamy już składy. Wbrew obawom z szerokiej kadry pierwszego zespołu trzech graczy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Piotr Owczarzak, Marcel Kąkol, Dariusz Brągiel, Włodzimierz Puton, Łukasz Wiech, Łukasz Kacprzycki, Kacper Kondracki
 Na ławce rezerw Korony zasiedli dziś Mikołaj Drej, Michał Zawadzki, Piotr Lisowski, Dawid Słabosz, Karol Świtowski, Ernest Rozmysłowski, Karol Malec
 Wybiegli wiślacy. Są brawa przedstawicieli mediów Wisły.
 Są też gracze z Kielc.
 Trwa rozgrzewka. Mamy nadzieję, że ta niedziela będzie dla Nas i zrobimy kolejny malutki krok ku 2 lidze
 Obie ekipy już na rozgrzewce. 24 minuty do startu. Emocje rosną.
 Schodzą wiślacy do szatni
 W Kielcach fotoreporterzy nie mogą robić zdjęć z płyty muszą robić to z trybun
 Obie ekipy w szatniach. Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia spotkania.
 Wychodzą wiślacy. Ekipa Dumy Powiśla w pasiakach
 Nie ma gospodarzy. Czekamy czekamy czyżby jakiś protest gospodarzy?
 Wychodzą gracze gospodarzy. Żółte koszulki, czerwone spodenki
 Przywitane kapitanów i za chwilę gramy. Oby to wiślacy zdobyli 3 oczka. Trzymajcie kciuki
 Ależ ostre wejście Bielki w Zająca... Bez kartki aż dziwne
 Wpadł w pole karne Paluchowski, ale źle trafił w piłkę i łapie piłkę Osobiński
4' Dużo walki w środku pola. No ale młodzi kielczanie nie odpuszczą na pewno.
5' Szpakowski próbował wymusić rzut karny, sędzia każe grać dalej
8' Bartosiak uderza z dystansu piłka ociera się o gracza Korony i rzut rożny dla Dumy Powiśla
8' Błażej Cyfert w słupek po centrze Bartosiaka
10' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL BARTŁOMIEJ BARTOSIAK!!!!!! BRAWO BARTEK!!!! BRAWO WISŁA!!!!!
 Ależ uderzenie Bartosiaka. Z około 20 metrów od bramki uderzył pomocnik Wisły a piłka wpada w okienko bramki Osobińskiego. Brawo WISŁA!!!!
13' Faulowany Kuban. Od rzutu wolnego Wisła.
13' Dobra centra Ediego ale Cyfert nie zdołał oddać czystego strzału na bramkę rywali
17' Pielach zatrzymuje rywala i aut dla gospodarzy
18' Ednilson wpada w pole karne uderza, ale piłka uderza w poprzeczkę...
19 ' Ależ brzydkie zachowanie graczy z Kielc. Trafiony piłką Kuban, który leżał i nie podnosił się z boiska gracze Korony grali....
21' Ależ okazja Zająca!!!!!! Edi podaje na piąty metr Zając zablokowany a Drozdowicz nie zdołał tego dobić!!!!
23' Rzut karny dla Wisły. Faulowany przez Osobińskiego Ednilson!!!!!!!
 Do strzału gotowy Bartłomiej Bartosiak
 Niestety Osobiński lepszy i broni to uderzenie Bartosiaka. Rzut rożny dla Wisły
26' Na spalonym Paluchowski
27' Cukrowski zablokowany przez Chebę i róg dla gospodarzy
 Co ciekawe Jakub Osobiński ma patent na wiślaków. To drugi rzut karny obroniony przez tego zawodnika. Jesienią okazał się lepszy od Krystiana Putona
29' Faulowany Ednilson przez Czerwiaka
 Wrzutka Bartosiaka ale pewnie Osobiński
31' Na spalonym Paluchowski
33' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL EDNILSON FURTADO!!!!! 0:2 BRAWO EDI!!!!!!!!
 Nie było bramki z rzutu karnego to mamy chwilę po ładnej zespołowej akcji Wisły. Prawą stroną pomknął Dominik Cheba, dograł piłkę do Bartosiaka a ten dostrzegł lepiej ustawionego Ediego, który wpakował piłkę do siatki. 0:2.
39' Uderzenie Ediego, ale pewnie broni Osobiński
40'  Bartosiak za faul
43' Wrzutka Zająca, ale Osobiński ratuje Koronę wybijając piłkę po centrze
45'  +1
45+1'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Bardzo szybko minęło nam to pierwsze 45 minut przy Szczepaniaka 29 w Kielcach. Wiślacy po pierwszej części gry zasłużenie prowadzą 2:0. Ekipa Dumy Powiśla mogła i powinna prowadzić wyżej, bowiem dwukrotnie piłka odbiła się od słupka i poprzeczki a Bartek Bartosiak nie wykorzystał rzutu karnego
 Do Kielc wracamy za kilka minut
 Do przerwy w Lubartowie Chełmianka prowadzi ze Stalą Kraśnik 1:0. Od 13:00 swój mecz rozpocznie ekipa Jutrzenki Giebułtów, która zmierzy się z Sokołem Sieniawa
 Wychodzą wiślacy!!!!
 Są też gracze Korony. Za kilka minut gramy
46'  Słabosza za Bielkę
Świtowski za Turka
46'  Zaczyna Korona
47' Wrzutka Bartosiaka w piąstkuje Osobiński i sędzia pokazuje rzut wolny dla gospodarzy
48'  Skałecki za mocne wejście rywala
49' Faulowany Skałecki. Od wolnego Wisła
50' Centra Cukrowskiego i pewnie Kołotyło.
53' Sporo walki w Kielcach. Widać, że młodzi gracze Korony będą tutaj walczyć
54' Wpadł w pole karne Piróg, ale nie oddał celnego strzału
56' Zablokowany Bartosiak i róg...
56' Zając uderza nad bramką
57'  Brągiel za Zająca
60' Więckowski ale wysoko nad bramką Kołotyły
61'  Zawadzki za Jopkiewicza
63' Edi do Paluchowskiego ale niestety na spalonym Paluch
64' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!!!!!! BRAWO PALUCH!!!!! BRAWO WISŁA!!!!!!
 W końcu na listę strzelców wpisał się Adrian Paluchowski. Kapitalne podanie Przemysława Skałeckiego Paluchowski w sytuacji sam sam z Osobińskim i płka w siatce
 Łokciem przez Prętnika trafiony Brągiel
68' Za mocne podanie Paluchowskiego i Osobiński łapie ją
69'  Rozmysłowski za Piróga
 Do gry gotowi Kacper Kondracki, Łukasz Kacprzycki oraz Łukasz Wiech
72'  Konradacki za Skałeckiego
Kacprzycki za Bartosiaka
Wiech za Drozdowicza
 Sokół Sieniawa prowadzi z Jutrzenką Giebułtów 2;0 a Chełmianka także 2:0 prowadzi ze Stalą Kraśnik
76'  Lisowski za Więckowskiego
77' Faulowany Kondracki. Od wolnego Wisła
79'  Mariusz Arczewski asystent trenera Korony Kielce
80' Rzut wolny dla Wisły. Dobra okazja na podwyższenie wyniku
 Przekombinowali wiślacy stracili piłkę.
83' Do gry gotowy Włodzimierz Puton gotowy do gry. Zmieni Ediego
84'  W.Puton za Ednilsona
85' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL BŁAŻEJ CYFERT!!!!!!! BRAWO WISŁA!!!!! BRAWO CYWA!!!!!!!
 Kapitalnie z dystansu uderzył Cyfert piłka po nogach obrońców wpada obok zaskoczonego Osobińskiego. Brawo WISŁA Brawo Błażej!!!!
85' Prętnik zatrzymuje Kacprzyckiego o róg
90' +2
90+1' Kacprzycki do Kondrackiego ale ten obok bramki
90+2'  Koniec spotkania!!!!!
 Zasłużona i pewna wygrana puławskiej Wisły. Wiślacy pokazali dzisiaj dojrzałość i do domu wracają za kompletem oczek. Brawo dla nich
 Jeszcze kółeczko wiślaków i pytanie kto wygrał mecz!!!!!