3:0

Musiolik 49, Bodzioch 53, Muszalik 59 -
Arbiter: Łukasz Szczech ( Warszawa)

Rybicki, Borovcanin, Grolik, Bodzioch, Gojny, Fonfara, Wolniewicz, Krotofil, Muszalik, Sobczak, Musiolik Zolech, Edwards, Jędrzejczyk, Pielach, Barański, Lisiecki, Machalski, Maksymiuk, Sedlewski, Szczotka, Nowak

Już jutro puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie zespół Energetyka ROW-u Rybnik.
Początek naszej relacji od 18:15.
 17:42 Piotrek wita z Rybnika
 Już za niecałą godzinę rozpoczniemy spotkanie 8 kolejki, między Energetykiem ROW-em a puławską Wisłą
 Winny Wam jestem meldunek pogodowy. W Rybniku od czasu mojego przyjazdu około 16:30, leje, jest burza.
 Parno, deszczowo, około 18 stopni ciepła
 I już mamy garść informacji.
Mecz z Piastem zamiast w środę odbędzie się we wtorek wynika to z prośby gości, a spotkanie rezerw z Sokołem Konopnica w niedzielę nie na bocznym boisku MOSIR-u tylko na sztucznym boisku przy ZSO im KEN
 Na rozgrzewce bramkarze Wisły Jakub Zolech i Leonid Otchenashenko
 Mamy już składy.
 Na ławce Wisły Leonid Otchenashenko, Piotr Charzewski, Jason Gorskie, Karol Kalita, Adrian Popiołek, Dawid Pożak
 Na ławce Energetyka Daniel Kajzer, Łukasz Bałuszyński, Michał Bedronka, Konrad Gilewicz, Szymon Jary, Paweł Mandrysz, Szymon Popiela
 Trwa rozgrzewka jupitery zgaszone.
W składzie Wisły kilka zmian. Brak chorych, Michała Budzyńskiego i Szymona Martusia, którzy nie przyjechali z drużyną do Rybnika. W wyjściowej 11 Karol Barański
 Brakuje także Rafała Wiącka, tak więc osłabień jest sporo.
Na ławce 3 młodzieżowców, dla których dzisiejszy mecz to debiut w 18 meczowej seniorskiej drużyny.
 18:11 ale tłumów nie ma na trybunach. Jest za to kilku dziennikarzy między innymi z Radia Katowice czy Telewizji Katowice.
 A z głośników reklama supermarketu Piotr i Paweł ;).
 Jupitery nadal zgaszone, chociaż tylko 15 minut do meczu.
 Co ciekawe Michał Leszczyński dziś masażystą Wisły :).
 Rozpalają się jupitery
 Trwa prezentacja składów. Za 8 minut zaczynamy jupitery płoną, ale na pewno nie na pełną moc.
 Może około 600-700 lux
 Prezentacja składów i osiągnięć Wisły.
 Wychodzą
 Wisła na czerwono, Energetyk ROW na czarno
 Kto wygra mecz niesie się po stadionie
1'  Zaczynają gospodarze
 Leje nad Rybnikiem.
 Jupitery już raczej na pełnej mocy.
2' Dobra akcja Wisły i Nowak uprzedzony. Róg dla Wisły
 Pielach nie sięga piłki po centrze z rzutu rożnego.
4' Niepotrzebna zabawa wiślaków w swoim polu karnym , ale tracą gospodarze piłkę.
5' Nowak w kontrze ale chorągiewka sędziego bocznego w górze. Spalony
 Na boisku tworzą się kałuże, ciężkie warunki do gry
7' Na boisku sporo nerwów i niedokładności. Warunki są trudne a Wisła na pewno będzie grała z kontry.
9' Musolik uprzedzony przez Pielacha. Róg
10' Dobra szansa dla gospodarzy po zgraniu z rzutu rożnego Fonfara w boczną siatkę.
11' Sobczak fauluje Jędrzejczyka. Od wolnego Wisła
13' Edi zagrywa ręką. Tym razem od wolnego gospodarze
12' Ładne rozegranie rzutu wolnego, Muszalik do Gojnego a ten centruje w pole karne a głową niecelnie uderza Bodzioch.
15' Naciskał Nowak Rybickiego i ten wybija piłkę w aut
18'  Jędrzejczyk za faul na Muszaliku
19' Uderza Muszalik Zolech wybija ale niezbyt pewna interwencja Jakuba
20' Lewą stroną Krotofil Pielach na róg
 Piłka w siatce Wisły, ale spokojnie spokojnie gola nie ma. Faul na jednym z wiślaków. Od bramki Zolech
 Torcida śpiewają fani gospodarzy
21' Sedlewski w kontrze nie sięga piłki
24' Z dystansu uderza Maksymiuk. Dobre uderzenie niestety obok bramki Rybickiego
25' Nie opanował piłki Edwards, na wślizgu przejechał po śliskiej murawie. To pokazuje jak trudno się tu gra
27' Walczy Sedlewski i wywalczył aut.
28' Tym razem prawą stroną Edi i róg dla Wisły
29' Lisiecki na spalonym.
30' Bardzo aktywny przy linii bocznej Bogdan Bławacki, który podpowiada jak grać mają jego nowi podopieczni
 Szkoleniowiec Wisły całe spotkanie na stojąco w swojej strefie.
31'  Szczotka
33' Jędrzejczyk podaje do nikogo. Szkoda bo mogła być kontra Wisły
34' Sobczak próbuje wymusić faul w polu karnym. Panie sędzio za to jest żółtko
35' Róg dla gospodarzy
A na trybunach pozdrowienia dla Górnika Zabrze i Wisłoki Dębica.
36' Już nie pada w Rybniku
37' Centruje Lisiecki piąstkuje Rybicki
38' Barański wybija w aut
39'  Nowak
 Ta kartka oznacza pauzę Konrada w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola
40' Za mocne podanie do Sedlewskiego
41' Faulowany jeden z graczy gospodarzy w narożniku boiska.
41' Nikt nie sięga centry z rzutu wolnego. Od bramki Zolech
43' Nadal trudne warunki do gry.
 Optycznie lepszy Energetyk ROW, Wisła przyczajona na kontry. Ale nie dziwimy się.
45'  Koniec I połowy spotkania
 Nie było to pasjonujące 45 minut w wykonaniu obu ekip, ale póki co mamy remis 0:0, co biorąc pod uwagę osłabienia i mecz wyjazdowy daje nadzieję na lepszą drugą połowę
 Zapraszamy na ciepłą kolację my wracamy za parę chwil
 Kolacja zjedzona? :) Mamy nadzieję, że tak bo zaraz druga połowa spotkania Energetyk ROW Rybnik Wisła Puławy
 Wiślacy już na boisku.
 Są i gospodarze
46'  Zaczyna Wisła
47 ' Nad bramką Fonfara. Wysoko nad bramką
49'  Musiolik
 Centra z rzutu rożnego, i Musiolik jakoś wciska głowę i kieruje piłkę do siatki obok bezradnego Zolecha.
50' Rzut wolny dla gospodarzy.
51' Kontra Wisły Rybicki uprzedza Nowaka poza polem karnym. Aut
53' Barański zatrzymuje Krotofila
 I kolejny róg dla gospodarzy.
53'  Bodzioch
 Drugi stały fragment gry i druga bramka dla Energetyka. Pierwszy strzał Bodziocha obronił Zolech, przy dobitce był bez szans.
57' Będzie zmiana.
Dawid Pożak za Tomasza Sedlewskiego
58'  Pożak za Sedlewskiego
59'  Muszalik
 Szybka kontra gospodarzy wrzutka w pole karne do Muszalika a ten głową pokonuje Zolecha.
 1,2,3, mało krzyczą kibice gospodarzy....
62' Będzie druga zmiana w Wiśle. Pewnie zaskoczy Was ona ale wejdzie Jason Gorskie
63' Broni Zolech sam na sam z Muszalikiem
63'  Gorskie za Jędrzejczyka
64' Grolik miał lekkie spięcie z Edim. Wkroczył w to sędzia i gramy dalej
66'  Maksymiuk
67' Z dystansu Wolniewicz ale wysoko nad bramką
67' Lisiecki uderza broni Rybicki
70' Energetyk cofnięty Wisła próbuje ale jakoś bez przekonania
71' Kabaret w wykonaniu sędziów. Krzyknął jeden z graczy ROWU- ręka i sędzia gwiżdże rękę naszego zawodnika.
72'  Mandrysz za Musiolika
72'  Barański
Ostre wejście Barańskiego dobrze, że to tylko żółta kartka bo jeśli sędzia pokazałby czerwony kartonik na pewno nie moglibyśmy mieć pretensji
74' Do kogo podaje Makysmiuk? Do bramkarza Rybickiego
74' Uderzał z dystansu Nowak pewnie bramkarz gospodarzy
 Dwie ostatnie zmiany w Wiśle.
Wejdą Kalita i Charzewski, który wraca po kontuzji do gry
77'  Charzewski za Machalskiego
77'  Kalita za Szczotkę
78'  Grolik
 Charzewski w pole karne pewnie Oskar Rybicki
80'  Bałuszyński za Sobczaka
82' Uderzał obok bramki Borovcanin
84' Mogli nas dobić gospodarze czwartą bramką, ale tylko róg dla Energetyka bo piłka po rykoszecie wychodzi na róg
85' Poślizgnął się Gorski ale bez konsekwencji
85'  Gilewicz za Krotofila
88'  Charzewski za brzydki faul od tyłu
89'  Popiela za Woniewicza
 Sami synowie słynnych ojców, bowiem Bałuszyński, Mandrysz, Gilewicz to synowie byłych reprezentantów Polski
90 '  Gorskie
90+1' Nie pokazał arbiter techniczny ile zagramy, to gramy jeszcze
 Ale nic się na pewno nie zmieni.
 3 punkty zostaną w Rybniku niestety
90+2'  Koniec spotkania
 Nie udało się zdobyć Rybnika piłkarzom puławskiej Wisły. Mimo niezłej postawy w pierwszej części gry, druga odsłona była zdecydowanie gorsza i wiślacy przegrali 3;0.