Motor Lublin : Wisła Puławy -

4:1

Fidziukiewicz 24, 55(k),Ceglarz 78. Firlej 90+3 - Bartosiak 3
Arbiter: Paweł Kukla ( Kraków)

Madejski- Błyszko- Moskwik, Wójcik, Najemski, Sędzikowski, Kołbon, Kusiński, Ryczkowski, Fidziukiewicz Owczarzak- Cheba, Pielach, Cyfert, Wawszczyk, Puton, Kondracki, Carlos Daniel, Ednilson Furtado, Bartosiak, Drozdowicz

Już w sobotę 13 listopada puławska Wisła rozegra na Arenie kolejne Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem. Początek naszej relacji od 17:15.
 Dzień dobry!!!!. Z Areny Lublin wita wszystkich Piotrek
 Dziś w końcu nadszedł dzień Wielkich Derbów Lubelszczyzny. Oby tym razem wiślacy sprawili tutaj niespodziankę i sięgnęli po 3 oczka. Raz jeszcze dzień dobry mówi Piotrek. Mamy nadzieję, że to będzie dobry dzień a nawet i wieczór.
 Mamy już skład Wisły. Zaraz go podamy
 Mamy już składy.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Paweł Socha, Lukas Kuban, Piotr Lisowski, Dylan Ruiz-Diaz, Borys Piotrowski, Łukasz Wiech, Adam Gałązka, Dominik Banach, Jakub Konc
 Na ławce Motoru zasiedli dziś Seweryn Kiełpin, Kamil Rozmus, Maciej Firlej, Rafał Król, Maksymilian Cichocki, Vitinho, Bartłomiej Kafel, Sebastian Rak
 Wybiegli na rozgrzewkę wiślacy. Oczywiście powitani brawami nielicznych fanów z Puław
 Trwa rozgrzewka a ja jestem już po krótkiej rozmowie z Tomaszem Jasiną, który będzie dzisiaj komentował ten mecz w TVP Sport
 Około 10 stopni ciepła w Lublinie. Jupitery mocno płoną na Arenie
 Wybiegli na rozgrzewkę gospodarze
 W głośnikach reklama społeczna w której organizatorzy zachęcają do kulturalnego dopingu. Popieramy oczywiście.
 W porównaniu do Chorzowa gdzie kibice już dawno zasiadali na trybunach w Lublinie pustki. Dopiero powoli kibice gromadzą się pod kasami.
 Czujemy lekki stres w końcu gramy z faworytem ligi, który dysponuje lepszym budżetem ale piłka nożna to sport, który lubi sprawiać niespodzianki
 Wiślacy to wiemy dzisiaj w szarych kompletach strojów. Ekipa Motoru prawdopodobnie żółte koszulki białe spodenki
 W głośnikach Manam falowane i spadanie. Trwa rozgrzewka. Mocno kibicujcie Wiśle dzisiaj.
 Przemysław Ziemiński za mikrofonem rozpoczyna swój show.
 Obie ekipy już w szatniach
 Obok mnie Józef Kufel z Radia Lublin
 Wychodzą !!!!!
 Wisła szare komplety strojów, Motor żółte koszulki, białe spodenki
 Obserwatorem meczu jest Pan Mariusz Szumigaj z Lublina
 Delegatem Michał Krościcki z Warszawy
1'  Zaczyna Wisła
 Centra Ednilsona wybita przez Błyszkę
2' Faulowany Kondracki. Od rzutu wolnego wiślacy.
3' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL BARTŁOMIEJ BARTOSIAK!!!!!!!!!!!! BRAWO BARTEK!!!! BRAWO WISŁA!!!!!!
 Ależ fantastyczny początek spotkania!!!!. Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Bartosiaka i prowadzimy na Arenie 1:0!!!!!!!!
 Co wy robicie wy nasz Motorek hańbcie na trybunach!!!!!
 Boże co zrobił Piotrek Owczarzak?? Złe wybicie naszego bramkarza, piłka trafia w Ceglarza, ale nad bramką!!!!!
7' Z dystansu Ednilson ale pewnie Madejski w bramce gospodarzy
9' Kocioł w polu karnym Wisły, ale nie zdołał oddać strzału Fidziukiewicz
10' Wpadł w pole karne Wisły Ryczkowski, ale broni to Owczarzak!! Brawo Owca!!!
11' Kolejna próba gospodarzy uderzał Fidziukiewicz Owczarzak na róg!!!
12' Błyszko uprzedza Drozdowicza. Aut dla Wisły
13'  Ceglarz za ostre wejście w nogi Pielacha
15' Wawszczyk ostro w rywala i gospodarze od rzutu rożnego.
 Piąstkowanie Owczarzaka i kolejny corner dla Motoru.
 Pewnie wiślacy po tym cornerze i od rzutu wolnego Piotr Owczarzak bo faulowany był Mateusz Pielach
17' Ryczkowski nie opanował za mocnej piłki. Od bramki grę wznowią wiślacy
19' Kusiński wpadł w pole karne, ale podał do nikogo i kończy się na strachu!!!
20' Niech żyje Motor niech żyje Śląsk Wrocław i niech żyje zadyma na trybunach
 Na Arenie komunikaty głosowe z prośbą o nieużywane wulgaryzmów
24'  Fidziukiewcz
 Niestety wisiała ta bramka dla gospodarzy w powietrzu i stało się. Centra z prawej strony w wykonaniu Ceglarza piłka trafia do Fidziukiewicza, który trafia do siatki
25' Wiślacy w szoku bo kolejna okazja dla Motoru, ale tym razem Owczarzak zatrzymuje w sytuacji sam na sam Fidziukiewicza
26' Nikt nie sięgnął centry Ednilsona!!!
 Kondracki ale Madejski to broni!!! Dobitka Drozdowicza zablokowana i róg!!! Dzieje się!!!
 Zakotłowało się pod bramką Motoru, ale strzał Wawszczyka łapie Madejski!!!!
30' Błyszko w aut. W ataku Wisła
 Z dystansu uderza Puton, ale pewnie Madejski. Dobra postawa byłego bramkarza Wisły w bramce Motoru
31'  Moskwik za brutalny faul na Bartosiaku
32' Tym razem ucierpiał Cheba po starciu z Ceglarzem
33' Drozdowicz zablokowany i wiślacy zaczną grę od rzutu rożnego
 Złe dośrodkowanie Putona i od bramki Madejski
35' Wypluł piłkę Owczarzak po strzale Ceglarza i róg dla gospodarzy
 Ależ kocioł w polu karnym Wisły!!! Ale zablokowane uderzenie jednego z rywali!!!!
36' Kontra Wisły Moskwik w trybuny
37' Dlaczego to nie wpadło?? Wawszczyk do Drozdowicza ten uderza obok bramki Madejskiego!!!!
39' Leżał Moskiwik ale nie przerwał gry sędzia Kukla ani Ceglarz ale centra pomocnika gospodarzy niecelna
40'  Bartosiak za faul na Moskiwiku
41'  Ariel Jakubowski także obejrzał żółtą kartkę
 Sporo dzieje się na Arenie. Bardzo ciekawe spotkanie. W końcu to derby.Wielkie Derby Lubelszczyzny
41' Jakiś uraz Bartosiaka. Leży nasz zawodnik.
 Udzielana jest mu pomoc medyczna. Oby to nic groźnego.
 Kuleje Bartosiak... Źle to wygląda...
 Potrzebna będzie zmiana
42'  Kuban za Bartosiaka
43' Faulowany Drozodowicz przez Moskwika. Bez kartki
45' +2
45+1' Uderzał Kołobon, ale pewnie w bramce Piotr Owczarzak
45+2' Kołobon do Fidziukiewicza ten uderza ale nad bramką!!!!
 Oby wiślacy to utrzymali!!!
45+3'  Koniec pierwszej połowy
 Za nami pierwsze 45 minut spotkania. Bardzo dobre w wykonaniu Wisły, ale mamy tylko remis 1:1. Wiślacy spotkanie rozpoczęli od bramki Bartosiaka, jednak lublinianie pokazali, że są faworytami ligi i za sprawą Fidzikiewcza wyrównali stan meczu
 Do przerwy mamy remis 1:1. Oby druga połowa była lepsza dla puławian. Tego chcemy. Oddajemy głos do studia. Do Lublina wracamy za kilka minut
 Wybiegli na plac gry wiślacy!!! Powitani gwizdami miejscowych
 Są też gracze Motoru.
46'  Zaczyna Motor
 Wawszczyk faulem zatrzymuje Wójcika. Od rzutu wolnego gospodarze
47' Groźne uderzenie Ceglarza ląduje w rękawicach Owczarzaka
48' Tym razem Wawszczyk mocno potraktował Sędzikowskiego. Kolejny rzut wolny dla Motoru
49' Wrzutka Moskiwika głową Błyszko minimalnie obok
50' Faulowany Ednilson. Od wolnego wiślacy.
50' Ednilson wpadł w pole karne ale za mocne podanie od Drozdowiczaa i od bramki Madejski.
51' Brzydkie zachowanie Błyszki w starciu z Ednilsonem. Od wolnego Wisła
53' Wawszczyk blokuje Ceglarza. Od rzutu rożnego ekipa Motoru
 Ależ zamieszane pod bramką Wisły!!! Uderzenie Sędzikowskiewgo wypluwa pilkę Owczarzak dopada do niej Wójcik, ale w słupek!!!!!
54' Rzut karny dla Motoru... Faulowany Sędzikowski....
55'  Fidziukiewicz...
 Ależ pech wiślaków mocno uderzył Fidziukiewicz piłka od poprzeczki wpada do siatki....
56' Zablokowany Puton. Od rzutu rożnego Wisła
 Walczyć WISŁA WALCZYĆ!!!!
 Cieszą się miejscowi, ale wierzymy,że Wisła pokaże charakter !!!!
57' Zatrzymany Drozdowicz!!!
59' Wiślacy w ataku ale cóż jak nie ma bramek!!!!
 2351 osób ogląda to spotkanie z trybun
 Do gry gotowy doświadczony Rafał Król.
62' Fidziukiewicz nad bramką Owczarzaka
 Faulowany Drozdowicz. Nie przebierają w środkach gracze Motoru
64'  Król za Kołbona
 Za linią boczną Drozdowicz. Wiślacy w osłabieniu
 Ale chyba wróci do gry Drozdowicz.
66' Będą zmiany w Wiśle. Trwa narada kto wejdzie na plac gry
 Zablokowany strzał Ednilsona!!!
 Do gry gotowi Dylan Ruiz-Diaz oraz Dominik Banach
69'  Ruiz-Diaz za Drozdowicza
Banach za Kondrackiego
 Vitinho gotowy do gry
70' Wiślacy w posiadaniu piłki, ale dobrze ekipa Motoru w obronie
71' Ednilson po plecach gospodarzy i łapie piłkę Madejski
73'  Vitinho za Ryczkowskiego
74' Zablokowany Ednilson i róg dla Wisły...
 Wawszczyk głową, ale pewnie Madejski
 Leży jeden z graczy Motoru. No tak się gra jak się ma wynik...
76' Vitinho nie opanował piłki aut dla Wisły
 Mądrze gospodarze. Oni oddalają grę od swojej bramki a puławianie mimo, że mają piłkę nie mogą zagrozić Madejskiemu
78'  Ceglarz
 No to po meczu. Centra z lewej strony piłka trafia do Ceglarza, który z bliska pakuje piłkę do siatki..
 Cieszą się miejscowi, którzy krzyczą,że na Wschodzie jest tylko Motor. Ech... Cóż tym razem nie wygramy na Arenie
81' Dylan Ruiz-Diaz ale piłka mija bramkę Madejskiego!!!
83' Sędzikowski zablokowany przez Pielacha
 Do gry wejdzie Maciej Firlej
83'  Firlej za Ceglarza
Rak za Sędzikowskiego
Cichocki za Błyszkę
85'  Wiech za Ednilsona
Lisowski za Putona
 Komplet zmian dokonany w obu ekipach
86' Głową Ruiz-Diaz ale za lekko i pewnie Madejski
87' Fidziukiewicz do Króla ten zablokowany i jeszcze róg.. Jest nam smutno jest nam źle
 Nie tak miał wyglądać ten wieczór w Lublinie
88' Jeszcze w ataku wiślacy. Ale niestety nie łudzimy się już
 Jeszcze rzut wolny dla Wisły.
90' +3
90+1' Dowiadujemy się, że Bartek Bartosiak opuścił boisko z zakrwawioną nogą..
90+2' Jeszcze faulowany Wawszczyk
90+3'  Firlej
 Dobił nas Firlej, który otrzymał idealne podanie od Fidziukiewicza i z bliska pokonał Owczarzaka
90+4'  Koniec spotkania
 No cóż mamy powiedzieć?? Motor wygrywa Wielkie Derby Lubelszczyzny z Wisłą. Za wysoka wygrana ekipy Marka Saganowskiego, ale taka jest piłka
 Jest nam na pewno smutno, bo rozpoczęło się to fantastycznie od bramki Bartosiaka. Kolejne minuty to jednak skuteczna mądra gra Motoru i cóż do domu wracamy bez punktów...
 Jest nam na pewno smutno, bo nie zasłużyliśmy na tak wysoką wygraną, ale lublinianie pokazali jak się wykorzystuje stwarzane sytuacje.
 Nie podchodzą kibice Motoru do młyna!!!!!