-
Arbiter: Tomasz Wajda ( Żywiec)

Penkovets- Litwniuk, Poznański, Żemło, Sedlewski, Maksymiuk, Popiołek, Patejuk, Smektała, Pożak. Nowak
Libera- Kiercz Sulewski, Miklecić, Marciniec, Sobczak, Panayotov, Drzazga, Kolev, Getinger, Sadzawicki

Już 13 maja puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem na stadionie przy ulicy Hauke-Bosaka w Puławach, a jej rywalem będzie zespół Stali Mielec. Początek naszej relacji od 19:45
 19:29 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u Puławach
 W Puławach około 16 stopni ciepła. Słońce. Trwa rozgrzewka. Mamy składy.
 Pod stadionem sporo policji z pałkami i w kaskach.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Andrzej Witan, Adrian Cierpka, Sebastian Głaz, Fabian Hiszpański, Mariusz Idzi, Toni Kolehmainen i Konrad Szczotka
 Na ławce Stali zasiedli Marek Kozioł, Sebastian Zalepa, Przemysław Lech, Piotr Głowacki, Arkadiusz Górka, Dorian Buczek, Kamil Radulj.
 Bardzo niewielu kibiców na trybunach. Mimo, że pogoda sprzyja. Jupitery już zapalone.
 Bardzo złe informacje napływają do nas z Bielska-Białej gdzie GKS prowadzi z Podbeskidziem 2:1
 I zmiana wyniku. Mamy remis w Bielsku. Walczyć Bielsko walczyć!!!!!!
 Idzie Idzie Podbeskidzie. Teraz wszyscy jesteśmy bielszczanami.!!!!!!
 Wiślacy schodzą powoli do szatni. Mielczanie jeszcze na boisku.
 Ekipa Stali także powoli udaje się do szatni. Za kilka minut zaczynamy bardzo ważny mecz.
 W klatce powoli gromadzą się kibice z Mielca.
 Zaszło słońce i idzie jakaś chmura. Oby nie padało dziś w Puławach.
 Jak my się denerwujemy w Puławach przed tym meczem. To arcyważne spotkanie
 Rozpoczyna się prezentacja składów
 Każde nazwisko wiślaków nagradzane brawami.
 Około 50 fanów Stali Mielec w klatce
 Wychodzą!!!!!!!!!!!!
 Wisła na czerwono, Stal na niebiesko
 Za chwile kółeczko wiślaków!!! I głośne kto wygra!!!! WISŁA!!!!!!! Tak wierzymy w to!!!! Chcemy tego
2' Jakiś uraz gracza gości. Sędzia przerywa mecz
 Vasil Panayotov był kontuzjowany. Z graczem Stali już OK. Gramy dalej
 Od początku doping dla Stali. Fanatyków Wisły brak
4' Z dystansu Panayotov. Nad bramką Penkovetsa
5' Sulewski zatrzymany przez Litwniuka
6' Kontra Wisły Patejuk i róg dla Dumy Powiśla. Są brawa
 Dobra centra Litwniuka ale Poznański uprzedzony przez Liberę.
8' Uff!!!! Ależ szczęście wiślaków!!! Wpadł w pole karne jeden z napastników Stali minął Penkovetsa, ale Piotr Żemło wybija piłkę z linii bramkowej. Brawo Piotrek!!!!!!!
9' Pożak centruje w pole karne ale nikt nie sięga tej piłki. Pojawił się doping dla Wisły!!! WISŁA WISŁA krzyczy prosta!!!
11' Zza pola karnego Dawid Pożak, ale zbyt lekko i łapie bez problemów piłkę Libera
12' Tym razem dobrze w obronie Sedlewski, który uprzedza Sobaczka i Stal od autu
13' Dobrze wyłapany wrzut z autu przez Penkovetsa.
 Długa piłka do Nowaka, głową Kiercz, ale szybszy od Nowaka Libera.
14' Piłka w siatce Stali, ale bramki nie ma. Konrad Nowak po podaniu Arkadiusza Maksymiuka zdaniem sędziego na spalonym
 Leży na boisku Tomasz Sedlewski. Chyba poważny uraz naszego zawodnika.
 Wstał Sedlewski i kuśtykając opuszcza plac gry.
 Wraca Sedleś.
18' Nie ma ma Fanatyków, ale jest doping dla Wisły
18' Z dystansu Patejuk ale nad bramką.
19' WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy prosta. Na meczu tata Arkadiusza Maksymiuka.
22' I co??? I znowu piłka w bramce i znowu gola nie ma!!!! Znowu spalony.
 Głośne WISŁA WISŁA WISŁA
 Cała sytuacja to bardzo dobre zachowanie Patejuka, który dograł kilka metrów przed pole karne a tam jeden z wiślaków wpakował piłkę do siatki. Ale cóż gola znowu nie ma.
24' Nowak faulowany od wolnego Wisła
25' Bardzo ostre wejście Sulewskiego w nogi Litwniuka. Przy tej sytuacji uraz gracza Stali. Ale bez kartki
26' Bardzo groźnie z dystansu Marciniec, ale obok bramki strzeżonej przez Nazara Penkovertsa
28' Zła centra Sadzawickiego. Od bramki zacznie Wisła
29'  Milekić.
30' Nowak za mocno do Smekały. Od bramki Libera
31' Smektała wywalcza róg... Może teraz??
 Nowak głową, ale nad bramką w której stoi Libera.
33' Nowak faulem zatrzymuje rywala. Zbigniew Smółka dopomina się kartki dla naszego gracza
35' Sadzawicki za mocno i pewnie łapie piłkę Penkovets
37' Kolejny rzut wolny dla Wisły. Wiślacy spokojnie od tyłu rozgrywają atak
39' Kolev brzydko atakuje Maksymiuka
 Nerwowo w Puławach bo zawodnicy Stali od razu rzucają się do bójki
39' Sedlewski wywalcza róg..
 Patejuk mocno ale obrońcy Stali na kolejny róg
 Drugi raz centra Patejuka mija wszystkich i od bramki Libera
 Bardzo napakowani dziś emocjami gracze Stali.
41' Panayotov z dystansu bardzo niecelnie
43' Bardzo dobra postawa Penkovesta, który uprzedza Drzazgę.
45' +1
45+1' I znowu na spalonym Nowak. Teraz na wyraźnym spalonym napastnik Wisły
45+2' I trzeci raz piłka w bramce Stali i trzeci raz Konrad Nowak na spalonym.....
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Bardzo wyrównane spotkanie w Puławach. Wiślacy aż trzykrotnie strzelali bramki Stali, ale trzykrotnie arbiter uznał, że Konrad Nowak był na spalonym. Mielczanie mieli jedną sytuację Panayotova, kiedy piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Żemło
 Zapraszamy na kilka minut przerwy. My wracamy za kilka minut
 W przerwie odbyłem kilka miłych rozmów z Mateuszem Pielachem i Michałem Budzyńskim.
 Wybiegają wiślacy!!!!!
 Są i gracze Stali
46'  Zaczyna Stal
46' Na spalonym Sobaczak.
49' Wpadł w pole karne Litwniuk, ale uderzył bardzo źle. Od bramki goście
52' Prostopadła piłka od Maksymiuka trafia do Nowaka ten wpada w pole karne, ale uderza zbyt lekko i broni Libera!!
54' Mielczanie wywalczają rzut rożny. Bronimy!!!!
55' Ależ sytuacja dla Stali. Wpadł w pole karne Kolev uderzył szczupakiem Penkovets z kilku metrów broni to uderzenie!!! BRAWO NAZAR!!!!
56' Tym razem Panayotov, ale kolejny raz dobrze Penkovets
 Dzisiejszy mecz ogląda 1110 widzów
59' Zablokowane uderzenie Nowaka
 Kontra Stali centra z prawej strony i Poznański na róg. Lepsza postawa Stali w drugiej połowie
61' Piąstkowanie Penkovetsa i nasz bramkarz faulowany
63'  Nowak. Ostre wejście w nogi Drzazgi. Dobrze, że to nie czerwony kartonik.
 Jakieś problemy z ławką Stali.
 Sędzia upomina jednego z graczy Stali
 Do gry szykuje się Mariusz Idzik.
66' Kolejna próba zza pola karnego Nowaka, ale zbyt lekko i broni Libera
68'  Idzik za Nowaka
 A w klatce kibice Stali machają flagami na kijach.
68'  Panayotov
69' Do gry szykuje się Piotr Głowacki
70' Brzydkie zachowanie ekipy z Mielca!!! Leży jeden z wiślaków gracze Stali nie wybili piłki!!!!
 Co gorsza gdy wiślacy chcieli wybić piłkę w aut przejął jeden z graczy Stali i grał dalej!!!!
 Przerwa w grze
 Potrzebne są nosze.
 Kontuzjowany jest Mariusz Idzik.....
 Idzik kuśtykając opuszcza plac gry
 W końcu. Sobczak teraz oddaje piłkę wiślakom. Takie gesty chwalimy
 Idzik wraca do gry
73'  Głowacki za Sulewskiego
 Nie śpieszy się Sulewskiemu
76' Mariusz Idzik niestety kuśtyka. Chyba będzie zmiana
 Do gry szykuje się Toni Kolehamianen
77'  Kolehmainen za Idzika
79' W ataku Wisły z konieczności Sylwester Patejuk
80'  Marciniec za brzydki faul na Smektale
 Zrywa się doping dla Wisły
82' Drzazga zatrzymany. Od bramki Penkovets
82' Z dystansu uderza Sobczak ale tylko boczna siatka
84'  Górka za Marcińca
86' Do nikogo podają wiślacy.
87' Walczyć, biegać i się starać w Stali trzeba za.... lać śpiewają fani Stali
88'  Radlij za Drzazgę
89' Getinger bardzo głośno krzyczy i co?? I faul dla Stali
89'  Sedlewski
 Upomniany trener Buczek. Słaba postawa arbitra
90' +5
90+1' Co zrobił Penkovests!!!! W bardzo niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk, ale nikt tego nie wykorzystał!!!!
90+2' Sobczak zatrzymany przed Sedlewskiego
90+3' Sadzawicki brzydkim faulem zatrzymuje Litwniuka
90+4' Jeszcze gramy!!!
90+5' Panyotov za dystansu minimalnie niecelnie
90+6'  Koniec spotkania
 Niestety nie udało się wiślakom wygrać spotkania ze Stalą Mielec. W pierwszej połowie to ekipa Wisły była lepsza, ale niestety nie udokumentowała tej przewagi golem. Druga odsłona to bardziej wyrówna gra.