- Bracik 18, Drozdowicz 90+1
Arbiter: Piotr Szypuła ( Kozy)

Dudek- Wenger, Guilherme, Krawczun, Bawolik, Czarny, Kurbiel, Czernis,Ostrovskyi, Piekarski, Stanisławski
Gradecki- Wawszczyk, Bracik, Cyfert, Flak, Carlos Daniel, Kona, Kondracki, Puton, Bartosiak,Drozdowicz

Już w Wielką Sobotę 16 kwietnia ekipa Dumy Powiśla zmierzy się w Elblągu z miejscową Olimpią. Początek naszej relacji od 13:45.
 13:12 Piotrek wita z Elbląga
 Bramkarze Wisły już na rozgrzewce. Mamy składy
 W Elblągu około 6 stopni ciepła. Słonecznie
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Paweł Socha, Pedro Gaio, Stefan Ilić, Łukasz Wiech, Marcin Ryszka, Dominik Banach, Adrian Paluchowski
 Na ławce Olimpii zasiedli dziś Andrzej Witan, Łukasz Sarnowski, Bartłomiej Danowski, Yan Senkevich, Jakub Branecki, Sebastian Milanowski, Patryk Winsztal, Dominik Kozera
 Powitani brawami wiślacy już na rozgrzewce
 Z szatni wybiegli także gracze Olimpii.
 Trwa rozgrzewka. Obiekt w Elblągu praktycznie się nie zmienia. Od naszej ostatniej wizyty przy Agrykola 8 przybyły jedynie jupitery
 W bardzo ważnym spotkaniu w Suwałkach Hutnik prowadzi z Wigrami 1:0.
 Delegatem meczowym jest Pan Janusz Pietrzyk z Kujawsko-pomorskiego a obserwatorem Dariusz Borucki z Gdańska
 Na meczu prezes Piotr Włodarczyk oraz klubowe media w osobie Julki.
 18 minut do pierwszego gwizdka sędziego Piotra Szypuły z Kóz. Ważnego bo wiślacy aby mieć spokój powinni dziś zdobyć punkty najlepiej 3. Będzie to bardzo trudne, ale dlaczego nie przełamać się w Wielką Sobotę??
 Schodzą gracze gospodarzy do szatni. Wiślacy na rozgrzewce
 Wiślacy także schodzą z rozgrzewki. Ostatnie uwagi szkoleniowców i gramy też ważny mecz
 Czekamy w sporych nerwach, bo to jednak ważny mecz a z Olimpią nigdy w historii nie wygraliśmy. Jak nie teraz to kiedy?? Mamy nadzieję, że dziś.
 Wychodzą!!!!!!
 Wisła w pasiakach, Olimpia żółte koszulki, białe spodenki
1'  Zaczyna Olimpia
2' Dużo walki w środku pola.
3' Bracik faulem zatrzymał Stanisławskiego. Gospodarze od rzutu wolnego na środku boiska
4' Centra Kondrackiego wybita w aut
5' Pierwsza próba Krystiana Putona z 20 metrów, ale piłka mija bramkę Dudka.
 Od początku spotkania głośny doping dla Olimpii. Klatka niestety dziś pusta
7' Dużo nerwów i niedokładności z obu stron. Widać, że obu ekipom bardzo zależy na dobrym wyniku
8' Nieudana próba z dystansu Kondrackiego.
9'  Wenger za faul na Kondrackim
10' Z rzutu wolnego uderza Krystian Puton, ale pewnie łapie piłkę Dudek
11' Zamieszanie pod bramką Wisły, ale nie zdołał oddać strzału Stanisławski i kończy się na strachu
 W odpowiedzi kontra Wisły centra Flaka i rzut rożny dla Dumy Powiśla
 Centruje Puton głową uderza Bracik, ale piłka znowu mija bramkę Dudka
14' Guilherme centruje ale czujnie Wawszczyk w aut
16' Na trybunach pozdrowienia dla Legii Warszawa oraz Zagłębia Sosnowiec
18' Wenger w aut
18' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL KRYSTIAN BRACIK!!!! BRAWO WISŁA!!!! BRAWO WISŁA!!!!!
 Brawo WISŁA!!!!!. Spore zamieszanie w polu karnym domagali się miejscowi odgwizdania zagrania ręką Bracika, ale sędzia kazał grać dalej a młody gracz wpakował z bliska piłkę do siatki!!!! BRAWO WISŁA
 Groźnie popatrzyli się miejscowi na mnie, ale przeżyłem już fanów w Chorzowie :)
23' Brawo Wigry. W Suwałkach prowadzenie SKS-u 2:1
24' Faulowany Bartosiak. Od rzutu wolnego wiślacy
 Niezła wrzutka Putona, ale faulowali w ataku wiślacy i od bramki grę wznowi Dudek
26' Upadł pchnięty Drozdowicz. Ostro gospodarze.
 Z rzut wolnego Cyfert ale bardzo niecelnie. Od bramki Dudek
28'  Stanisławski za próbę wymuszenia rzutu wolnego
31' Nie jest to wybitnie dobry mecz obu ekip. Ale co ważne to wiślacy prowadzą
32' Krawczun z dystansu piłka ociera się o wiślaków i wychodzi na rzut rożny... Było groźnie
 Przewinili na szczęście gospodarze przy tym cornerze. Piłka dla Wisły
33' Tym razem Stanisławski wpadł w Wawszczyka. Oj porozbija wiślaków Stasiek
 W Suwałkach Wigry prowadzą z Hutnikiem 4:1. Brawo SKS
35'  Piekarski za brutalne wejście w nogi Bartosiaka.
 Co gorsza Bartosiak leży i nie podnosi się z placu gry. Nie przebierają dziś w środkach gospodarze.
 Wstał wiślak. Gramy dalej
39'  Cyfert
40' Zamieszanie pod bramką Wisły i gospodarze mają rzut rożny
 Pewnie wiślacy
42' Czarny fauluje Cyferta. Bez kartki
43' Nie opanował za mocnej piłki Puton. Od bramki Dudek
 Uderzenie Krawczuna mija bramkę Gradeckiego
45' Solowa akcja Carlosa Daniela zakończona strzałem ale piłka mija bramkę Dudka
45' +1
45+1' Z młyna Olimpii słychać także Puławy Puławy!!!!
45+2'  Koniec pierwszej połowy
 Za nami pierwsze 45 minut spotkania. Po pierwszej połowie jest dobrze, ale jesteśmy dopiero w połowie drogi!!!
 W drugiej połowie musimy zachować czujność a będzie dobrze.
 W dobrych nastrojach oddajemy głos do studia., Do Elbląga wracamy za chwilę
 Wybiegają wiślacy!!! Brawo Panowie
 Są też gracze Olimpii. Będzie zmiana w zespole gospodarzy
46'  Sarnowski za Stanisławskiego
Senkevivh za Ostrowskvego
47'  Kondracki
48' Na pewno czeka nas tu sporo nerwów, ale wierzymy że dziś będziemy lepsi
49' Wenger nie opanował piłki. Od autu Wisła
50' Z trybun sporo rad dla gospodarzy.
52' Kondracki uderza ale niecelnie. Od bramki Dudek
53' Wrzutka Jao Guilherme ale pewnie Gradecki
54' Bawolik z kilku metrów, ale pewnie broni to Gradecki
54'  Senkkevich
57' Krawczun wywalcza rzut rożny
 Pewnie Gradecki po centrze!! Brawo Gradek
59' Za mocne podanie do Kondrackiego od Flaka i szybszy Dudek
60' Za mocna piłka do Kurbiela. Od bramki Gradecki
62' Ależ Dudek ratuje Olimpię!!! Wpadł w pole karne gospodarzy Drozdowicz, który uderzył, ale kapitalnie zbił piłkę Dudek.
63'  Kona
65'  Ryszka za Bartosiaka
66' Nabija rywala Carlos Daniel i Wisła wznowi od rzutu rożnego
 Zamieszanie pod bramką Olimpii zakończone strzałem Putona, ale od bramki Dudek
68' Z dystansu Bawolik, ale pewnie łapie to Gradecki
70' Kondracki zablokowany i tylko róg...
 Głową Cyfert, ale obok bramki gospodarzy
72' Niecelnie z dystansu Piekarski.Od bramki Gradecki
73'  Winsztal za Czernisa
74' Wintszal zablokowany przez Bracika i piłka w rękach Gradeckiego
74' Kondracki zza pola karnego i znowu Dudek!!!!
76'  Wenger za faul na Drozdowiczu
76'  Wenger za dwie żółte
77' Krystian Puton, ale Dudek nad poprzeczkę i tylko róg....
 Zamieszanie pod bramką Dudka, ale ostatecznie piłka w rękach bramkarza
80' Zablokowany Kondracki i tylko aut
81' Faulowany Cyfert. Od wolnego Wisła
82'  Kozera za Kurbiela
84' Centra Putona ale łapie to na raty Dudek
85' Ostro Flak, ale tylko aut
86'  Paluchowski za Kondrackiego
87' Kozera wpadł w pole karne ale Bracik go zablokował a przy okazji nabił rywala!! Od bramki Gradecki
88' Walczyć WISŁA WALCZYĆ WISŁA!!!!!
89' Paluchowski ale Dudek na róg!!!!
90' Piłka w siatce rywali ale nie ma gola!!!
90' +3
 Ależ to będą długie 3 minuty!!!!
90+1' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL EMIL DROZDOWICZ. BRAWO DROŹDZIE. BRAWO WISŁA
 Brawo Wisła!!!! Kapitalne dogranie z lewej strony od Carlosa Daniela w pole karne gdzie piłkę do siatki pakuje Emil Drozdowicz
90+2'  Banach za Putona
90+3'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!!
 Mamy to!!! Wielka Sobota w Elblągu!!! Po wielu latach porażek wygrywamy z Olimpią 2:0!!! Brawo WISŁA
 Schodzą szczęśliwy wiślacy do szatni!! Należała się ta wygrana Wiślakom.
 To Duma Powiśla dziś walczyła i zasłużenie wygrała. To było ważne zwycięstwo. Wielka Sobota w Elblągu!!!!