Górnik Polkowice : Wisła Grupa Azoty Puławy-

1:0

Piech 51 -
Arbiter: Paweł Horożaniecki ( Żary)

1. Furtak- 3. Magdziak, 4. Ratajczak, 7. Kiebzak, 14. Burka, 16. Leopold, 18. Piech (kpt), 22. Krasa, 23. Kuźma, 35. Makuch, 37. Piątkowski 12. Zieliński - 27. Cheba (kpt) 4. Błyszko, 18. Wiech, 47. Bernard, 17. Ryszka, 26.Kołtański, 10. Kona, 67. Kargulewicz, 91. Klichowicz, 11. Retlewski

Już w sobotę 15 kwietnia ekipa Wisły Grupa Azoty zagra w Polkowicach z Górnikiem. Początek naszej relacji od 12:45.
 12.10 Piotrek wita ze Stadionu Miejskiego w Polkowicach
 Mimo ogromnych kłopotów na A4 udało się dotrzeć omijając ten korek. Pogoda w Polkowicach to około 11 stopni ciepła, nie ma słońca
 Mamy już składy.
 N ławce Wisły Grupa Azoty zasiedli dziś
1. Błażej Sapielak, 3. Robert Majewski, 19. Mateusz Kaczmarek, 21. Jakub Czajkowski, 22. Robert Janicki, 37. Oskar Przywara, 74. Przemysław Skałecki, 80. Dominik Banach, 87. Adrian Paluchowski
 Na ławce Górnika Polkowice zasiedli dziś
12.Błażej Niezgoda, 6. Rafał Karmelita, 15. Kacper Poczwardowski, 20. Yevhenii Bilokin, 25. Karol Fryzowicz, 27. Mariusz Idzik, 29. Filip Baranowski, 30. Kamil Wacławczyk, 77. Jan Ciućka
 Ogromny korek na A4 mamy nadzieję, że na powrocie już pojedziemy normalnie. Obie ekipy jeszcze w szatniach. Zaraz zaczynamy rozgrzewkę
 Są na rozgrzewce zawodnicy Dumy Powiśla oczywiście podziękowali nasi gracze brawami za przybycie
 Schodzą obie ekipy do szatni
 Około 100 osób na trybunach. Nie ma zainteresowania dzisiejszym meczem tym bardziej że o 20 miejscowe koszykarki BC Polkowice grają z lubelską Pszczółką AZS UMCS mecz o złoty medal
 Wychodzą!!!!
 Wisła Grupa Azoty na niebiesko, Górnik na zielono
 W głośnikach lokalny hip-hop to chyba hymn Górnika
1'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty
 Głośne Górnik grać z trybuny prasowej
2' Klichowicz uderza ale piłka leci nad bramką!!!
3' Kołtański faulowany przez Ratajczaka. Spokojnie wiślacy
4' Ryszka z prawej strony piłka mija wiślaków trafia do Bernarda a ten uderza obok bramki Górnika
5' Retlewski do wychodzącego Klichowicza, ale na spalonym pomocnik Dumy Powiśla
7' Zablokowane uderzenie Klichowicza. Dobrze bronią się gospodarze
8' Pierwszy strzał gospodarzy w wykonaniu Piecha, ale piłka szybuje nad bramką Zielińskiego
11' Próba strzału Kołtańskiego, ale poślizgnął się chwilę przed pomocnik Wisły i piłka trafia w rywala
 Całą noc padało w Polkowicach. Ciężkie boisko
14'  67. Kargulewicz za faul taktyczny
15' Kolejna próba Piecha, tym razem lepsza ale pewnie łapie piłkę Zieliński
 Zablokowany Klichowicz w kontrze i rzut rożny dla Wisły Grupa Azoty
 To powinno być 0:1. Ogromne zamieszanie pod bramką Furtka po uderzeniu Kony nie trafił w bramkę Błyszko!!! Znakomita okazja dla Dumy Powiśla
20' Klichowicz do będącego na piątym metrze Retlewskiego ten jednak źle trafia w piłkę i futbolówka mija bramke Furtaka
22'  23. Kuźma za faul na Konie
 Kuriozalna sytuacja Kuźma próbując wybic piłkę trafił z bliska sędziego bocznego.
 Przy okazji połamał chorągiewkę
24'  17. Ryszka za przerwanie kontry rywali
26' Cheba blokuje centrę Magdziaka i corner dla Górnika
 Piąstkowanie Zielińskiego piłka trafia do Kuźmy ale jego strzał broni Zieliński
27' Wpada w pole karne Górnika Klichowicz ale broni to Furtak!!!
28'  27. Cheba za kolejny faul taktyczny
 Trybuna prasowa żyje co chwile krzyczy komentując decyzje arbitrów
30' Kiebzak chciał podać do Piecha, ale zrobił to za mocno i od bramki Zieliński
31' Okazja dla gospodarzy strzela Piatkowski wybija Zieliński piłka trafia do Piecha, który z ostrego kąta trafia w słupek
32' Szalony mecz. Tym razem Kiebzak głową Ryszka i rzut rożny dla gospodarzy
 Za krótka centra gospodarzy i pewnie obrona Wisły Grupa Azoty
35' Za nami 35 minut w których dzieje się sporo, ale goli nie oglądamy
36' Kołtański do Kargulewicza ten uderza ale nad bramką.
37' Uprzedzony przez rywala Klichowicz i rzut rożny dla Wisły Grupa Azoty. Co gorsza wiślak leży z urazem na placu gry
 Nikt nie sięga piłki po centrze Kargulewicza
 Potrzebna będzie zmiana. Do gry przygotowany Mateusz Kaczmarek
40'  19. Kaczmarek za 91. Klichowicza
42' Cheba centruje ale szybsi obrońcy Górnika. Dobrze bronią się gospodarze
44' Uprzedzony Retlewski po dobrym dograniu od Kargulewicza
45' Kiebzak fauluje Ryszkę. Jeszcze rzut wolny dla Wisły Grupa Azoty. Może teraz??
 Centra Kołtańskiego, ale pewnie wyłapana przez Furtaka
45' +2
45+1' Uderzenie Kaczmarka piłka trafia do Retlewskiego, ale ten na spalonym
45+2' Piątkowski wywalcza rzut rożny. Trzeba się obronić i zejść do szatni przy remisie
45+3' Zamieszanie pod bramką Zielińskiego uderzenie przewrotką mija bramkę Wisły Grupa Azoty
45+3'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Po pierwszej połowie spotkania remisujemy w Polkowicach z Górnikiem 0:0. Wiślacy mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale brakowało im skuteczności i wykończenia. Gospodarze dobrze się bronią i groźnie atakują szczególnie za sprawą Piecha
 Do Polkowic wracamy za kilka minut
 Nie wiemy czy coś się stało, ale w przerwie brak muzyki na stadionie.
 W pobliskim Lubinie rezerwy Zagłębia przegrywają z Kotwicą Kołobrzeg 1:0
 Wychodzą wiślacy!!!! Brawo Pany
46'  87. Paluchowski za 26. Kołtańskiego
46'  Zaczyna Górnik
47'  7. Kiebzak za ostre wejście w nogi Błyszki
50' Dużo walki w Polkowicach. Nie przebierają w środkach obi ekipy
51'  Piech
 Zamieszanie pod bramą Wisły Grupy Azoty piłka trafia do Piecha a ten trafia do siatki.
Walczyć WISŁA
 Krzyczą miejscowi kończ mecz do sędziego
54'  17. Ryszka
54'  17. Ryszka za drugą żółtą
 To sobie utrudniliśmy zadanie maksymalnie.
 Trybuna VIP żyje co chwila krzyczy
57' Uderzenie Leopolda broni Zieliński
58' Próba Retlewskiego ale piłka mija bramkę Furtaka
59' Wiech podaje do Piecha ten zablokowany przez Błyszkę i rzut rożny. Sami sobie szkodzimy
 Centra piąstkowana przez Zielińskiego
61' Z dystansu Kona, ale obok bramki Furtaka!!!
62' Nikt nie sięga piłki po centrze Kiebzaka ta trafia do Magdziaka, ale ten wysoko i niecelnie nad bramką Zielińskiego
65' Piech na spalonym
66'  3.Magdziak za faul
67' Strzał Bernarda na raty łapie Furtak
68'  25. Fryzowicz za 16. Leopolda
20. Bilokin za 7.Kiebzaka
72' Uderzenie Piecha pewnie łapie Zieliński
74' Dużo kopaniny w środku pola. Pasuje to miejscowym
75' Z dystansu Kaczmarek, ale nad bramką
76' Z dystansy Fryzowicz, ale nad bramką
 Do gry przygotowani Przemysław Skałecki i Dominik Banach
77'  74. Skałecki za 10. Konę
80. Banach za 67. Kargulewicza
78' Faulowany Paluchowski przez Makucha. Od rzutu wolnego Wisła Grupa Azoty
 Centra Kaczmarka, ale niestety grę wznowi od bramki Furtak
80' Minimalnie niecelnie uderza Magdziak!!!
81'  27. Idzik za 37. Piątkowskiego
83' Jeszcze rzut wolny dla Wisły Grupa Azoty
 Centra Kaczmkarka i rzut rożny....
 Źle wiślacy ...
84'  18.Piech za taktyczny faul na Wiechu
87' Wiślacy jeszcze wierzą... Ale czasu coraz mniej
88' Kolejna próba Kaczmarka, ale kolejny raz niecelna!!!
90' +3
90+1' Jeszcze corner dla Wisły Grupa Azoty!!!
 Kolejny róg!!!!!
 Tym razem aut!!! Piłka dla Nas ale co z tego??
90+2' Faulowany Cheba. Jeszcze gramy!!!!
90+3'  Skałecki
 Co z tego że zamykamy rywali?? Jak nic nie wpada
90+4'  Koniec spotkania
 No niestety nie mamy dobrych informacji dla kibiców Wisły Grupa Azoty z Polkowic. Wiślacy po dziwnym spotkaniu przegrali z miejscowym Górnikiem 1:0
 Niestety do domu wracamy smutni i źli. Puławianie mogli i powinni wygrać, ale brakowało skuteczności. Tej nie zabrakło rywalom i to oni zdobyli bramkę i wygrali mecz