Stomil Olsztyn : Wisła Grupa Azoty Puławy-

Żwir 15, Stromecki 26, Sadowski 73 - Paluchowski 56
Arbiter: Daniel Stefański ( Bydgoszcz)

39. Mądrzyk0 3. Kuban, 8. Spychała, 9. Kurbiel, 10. Żwir (kpt),14. Szabaciuk, 25. Sadowski,26. Walencik, 28. Stromecki, 50. Karlikowski, 77. Florek

1. Zieliński- 21. Czajkowski, 3.Majewski, 18.Wiech, 37. Przywara, 74. Skałecki, 10. Kona, 91. Klichowicz, 80. Banach, 7. Puton, 87. Paluchowski (kpt)

Już w środę 7 czerwca ekipa Wisły Grupa Azoty Puławy zmierzy się w półfinałowym spotkaniu barażowym o awans do Fortuna I ligi ze Stomilem Olsztyn. Początek naszej relacji od 17:30.
 7 czerwca 2023 roku godzina 16:46 w ten ważny dzień z Olsztyna dzień dobry mówi Piotrek
 Przed nami bardzo ważne spotkanie Wisły Grupa Azoty w którym w półfinale zmierzy się ze Stomilem Olsztyn
 Stawką meczu jest awans do finału i możliwość gry o awans do Fortuna I ligi. Mamy już składy
 Mamy już składy obu ekip
 Na ławce Wisły Grupy Azoty Puławy zasiedli dziś
12. Błażej Sapielak, 17. Marcin Ryszka, 19. Mateusz Kaczmarek, 20. Jakub Wlaźlik, 22. Robert Janicki, 23. Bojan Gvozdenović, 26. Damian Kołtański, 67. Kamil Kargulewicz
 Na ławce Stomilu zasiedli dziś 12. Konrad Syldatk,7. Hubert Krawczun, 11. Filip Wójcik, 15. Shun Shibata, 20. Werick Caetano, 29. Mateusz Maćkowiak, 44.Łukasz Borkowski, 66. Dawid Kalisz, 99. Kacper Kondracki
 Piękna pogoda w Olsztynie. Około 28 stopni ciepła, niebo praktycznie bez chmur. Trwa zraszanie murawy
 Śmieją się miejscowi, że wykrakali taki mecz. Faktycznie podczas ostatniego spotkania mieliśmy tutaj rozmowy o tym, że może dojść dziś do powtórki spotkania.
 W dzisiejszym spotkaniu zagramy osłabieni. W wyniku urazu w składzie brakuje Wojciech Błyszki a z powodu kartek nie może grać Dominik Cheba
 Bardzo duże napięcie i oczekiwania w Olsztynie. Oni muszą my możemy tak więc presja ciąży na Stomilu
 Wybiegają na rozgrzewkę wiślacy!!!!!
 Są brawa nielicznych fanów z Puław.
 Wiemy jedno dziś nie może paść remis. W takim wypadku arbiter zarządza dogrywkę a jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia rzuty karne.
 Liczymy, że dodatkowe emocje nie będą potrzebne i po 90 regulaminowych minutach będziemy mogli cieszyć się z wygranej i awansu do finału. Jak będzie? Okaże się to tylko sport.
 Obie ekipy udają się do szatni. Zaraz zaczynamy ten mecz
 Czekamy na początek spotkania. Spore zainteresowanie spotkaniem. Nas to nie dziwi.
 Jeszcze chwila i będziemy mogli przeżywać ogromne emocje w Olsztynie. Wiemy, że to będzie trudne 90 minut, ale musimy wierzyć w naszych graczy. Oni zrobili wiele żeby tu być. Przez mecze w Sieniawie czy Daleszycach o możliwość gry w I lidze. To jest wiele
 Wychodzą!!!!!!
 Wisła Grupa Azoty na niebiesko, Stomil na biało
 Decyzją organizatorów pierwsza połowa zostanie rozegrana bez włączenia jupiterów.
1'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty
1' I już mogło być 0:1, ale Klichowicz minimalnie się myli!!!
3' Duże zainteresowanie lokalnych mediów w Olsztynie. To mecz dekady można powiedzieć
4' Centra Banacha uprzedzony Puton i kończy się na strachu dla gospodarzy
5' Ufff!!! Błąd Majewskiego, który się potknął piłkę przejął Kurbiel ale broni strzał Zieliński!!! Tylko corner dla gospodarzy
 Na szczęście radzą sobie wiślacy
7' Klichowicz do Czajkowskiego ten uprzedzony i tylko róg...
 Kapitalna atmosfera w Olsztynie. Głośny doping.
 Żaden z wiślaków nie sięga piłki po centrze Putona z rzutu rożnego. Od bramki Mądrzyk
10' Klichowicz wystawia futbolówkę Banachowi ten uderza ale prosto w rywala
11' Kolejna próba Klichowicza tym razem zablokowana i wiślacy wznowią grę od kolejnego rzutu rożnego
 To powinno być 0:1!!! Puton centruje piłkę głową do Paluchowskiego zgrywa Skałecki, ale uderzenie kapitana Wisły Grupy Azoty broni Mądrzyk!!!
14' Aktywny Klichowicz uderza, ale zbyt lekko i pewnie łapie piłkę Mądrzyk
15'  Żwir
 Przewagę mieli wiślacy oni częściej gościli pod bramką Stomilu a tu centra z prawej strony boiska a w polu karnym głową bramkę dla gospodarzy zdobywa Żwir. No taka jest piłka.
19' Krzyczą miejscowi zapominając, że jest VAR i wszystkie sporne sytuacje analizują dziś sędziowie
19' Wrzutka w pole karne Stomilu uprzedzony Paluchowski i tylko rzut rożny....
 Głową uderza Wiech, ale obok bramki Mądrzyka. Od swojej świątyni grę wznowi bramkarz gospodarzy
22' Faulowany Puton ale niestety bez reakcji sędziego oraz VAR-u
23' Nad bramką uderza Klichowicz!!!. Szkoda bo to niezła okazja do wyrównania. Wiślacy są dziś aktywni i lepsi ale przegrywają
24' Faulował w ataku Banach. Od rzutu wolnego Stomil
 Odpalone piro na sektorze kibiców Stomilu.
26'  Stromecki
 No taka jest piłka centra z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odznaczał się Stromecki i głową pokonał Stromeckiego
28' Z rzutu wolnego Puton, ale zbyt lekko i pewnie broni Mądrzyk
30' Za mocne podanie do Banacha od Czajkowskiego. Od bramki gospodarze
 Jest źle, ale nie tragicznie. Można to jeszcze odrobić!!!
31' Na spalonym Klichowicz ale czy na pewno??
32' Majewski blokuje rywala i kolejny corner dla olsztynian
 Tym razem Skałecki głową na aut
35' Zderzenie Żwira z Przywarą. Obaj gracze lezą na boisku. Przerywają gospodarze grę
 Wstał Przywara nadal leży Żwir, ale na pewno wstanie bo to za ważny mecz, żeby odpuścić
 Oddali wiślacy piłkę i gramy dalej
37' Klichowicz centruje ale w boczną siatkę. Od bramki grę wznowi Mądrzyk
38' Sadowski głową na rzut rożny
 Zamieszanie pod bramką Stomilu futbolówka trafia pod nogi Banacha, który uderza, ale piłka mija bramkę rywali!!!
42' Piłka w posiadaniu Wisły Grupa Azoty, ale co z tego?? Bramek niestety nie ma a to jest solą piłki nożnej
43'  77. Florek
43'  25. Sadowski za faul na Paluchowskim
45' +2
45+1' Zatrzymany Skałecki kontra Stomilu
45+2' Jeszcze centra Czajkowskiego ale pewnie obrońcy gospodarzy zgrali klatką piersiową do Mądrzyka
45+3'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut spotkania w Olsztynie. Niestety ta połowa nie jest dla Nas udana. Przegrywamy 2:0, chociaż byliśmy lepszą ekipą do Stomilu. Gospodarze wykazali się zabójczą skutecznością i prowadzą 2:0
 Puławianie mają 45 minut na zmianę wyniku i zapewnienie emocji kibicom w niedzielę. Z takim nadziejami żegnamy się z Olsztynem. Na chwilę oddajemy głos do studia
 Decyzją organizatorów drugą połowę gramy przy zapalonych jupiterach. Właśnie rozbłysły światła na stadionie w Olsztynie
 2401 osób ogląda ten mecz ogłosił w przerwie spiker spotkania
 Wychodzą wiślacy!!!!
 Będzie zmiana w zespole Wisły Grupa Azoty. Do gry przygotowany Damian Kołtański
46'  26. Kołtański za 74. Skałeckiego
46'  Zaczyna Stomil
47' [zolta[ 18. Wiech za faul na Kurbielu
47' Z rzutu wolnego Spychała ale obok bramki
49' Przerwa w grze. W starciu z Czajkowskim ucierpiał jeden Florek
50' Wrócił Florek ale chwilę później ucierpiał w starciu z Putonem
 Gospodarze mają wynik więc mogą tak grać.
52' Centra Klichowicza mija wszystkich wiślaków i kończy się na strachu dla gospodarzy
54' Czajkowski faulem zatrzymuje rywala. Bez kartki, ale mamy rzut wolny dla Stomilu
 Centra Stromeckiego wyłapana przez Zielińskiego
55'  3. Kuban za faul na Kołtańskim
 Będzie rzut karny dla Wisły Grupa Azoty!!! Ręką zagrał jeden z rywali!!!!!!
 Paluchowski......
 Ale długo to trwa!!!!!
56' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!!! BRAWO WISŁA!!!! BRAWO PALUCH!!!!!
 Ależ emocje w Olsztynie. Na raty wykonał tego karnego Paluchowski pierwsze uderzenie odbił Madrzyk dobitka Paluchowskiego ląduje w siatce!!!
 Szykują nam się tutaj ogromne emocje.
62'  17. Ryszka za 10. Kołtańskiego
67. Kargulewicz za 37.Przywarę
63' Obok bramki uderza Klichowicz!!!!
65' Za mocna centra Klichowicza. Od bramki grę wznowi Mądrzyk
66' Groźnie uderzał Spychała ale obok bramki
67' Centrę Putona łapie Mądrzyk.
68'  7. Krawczun za 77. Florka
68' W dobrej okazji znalazł się po bilardzie w polu karnym Wisły Grupa Azoty Szabaciuk, ale uderzył obok bramki
69' Jeszcze aut dla Wisły Grupa Azoty
70' Głową nad bramką uderza Kurbiel. Otworzyło się to spotkanie, bo puławianie coraz mocniej ryzykują
72' Czajkowski uprzedza Krawczuna i tylko aut dla gospodarzy
73' Sadowski
 Składna akcja gospodarzy piłka trafia do Sadowskiego, który z 20 metra strzałem w długi róg pokonuje Zielińskiego.
To chyba koniec marzeń o awansie do finału. No cóż.
75' Uderzenie Kargulewicza mija bramkę Mądrzyka. Nie poddają się wiślacy
78' Na boisku po stronie Stomilu pojawi się Kalisz
79' Centra Czajkowskiego głową uderza Paluchowski ale nad bramką
80'  66. Kalisz za 28. Stromeckiego
 Do gry w Dumie Powiśla szykuje się Robert Janicki
81'  22. Janicki za 10. Konę
82'  18.Wiech za faul na rywalu
82'  18.Wiech za drugą żółtą
84' Do wejścia przygotowany Bojan Gvozdenović
85'  23. Gvozdenović za 7. Putona
87' Zatrzymany Kurbiel. Od bramki grę wznowi Zieliński
 Maćkowiak i Borkowski gotowi do gry po stronie gospodarzy
88'  44. Borkowski za 10. Żwira
29. Maćkowiaka za 14. Szabaciuka
90' +6
90+1' Ryszka uderza, ale Madrzyk na aut!!!
 Piąstkowanie bramkarza i gramy dalej
90+2' Jeszcze wrzutka Banacha głową uderza Paluchowski, ale lepszy Mądrzyk
90+3' Walczą wiślacy to ważne mimo gry w osłabieniu piłka należy do Dumy Powiśla
90+4' Pytają się miejscowi jaki wynik. Panowie więcej pokory i chłodnej głowy.
90+5' Niecelnie uderza Ryszka.
 To koniec sezonu dla Wisły Grupa Azoty. Zostajemy w II lidze na kolejny rok. Dziękujemy za te baraże bo to naprawdę duży sukces.
90+6' Cieszą się miejscowi bo OKS wygrał mecz. Kapitalna atmosfera na trybunach. Abyśmy dożyli takiej przy HB-1. Tego sobie życzę i Wam
90+7'  Koniec spotkania
 No cóż piękna przygoda Wisły Grupa Azoty kończy się. Dziś przegrywamy w Olsztynie ze Stomilem i odpadamy z baraży. Nie byliśmy gorszym zespołem, ale to gospodarze okazali się skuteczniejsi.
 Cóż taka jest piłka. Mimo wszystko naprawdę możemy być zadowoleni z tego sezonu. Do wielkiego sukcesu zabrakło niewiele. Na podsumowanie przyjdzie czas. Dziś odpadamy i dziś jesteśmy smutni.