1:2

Stawny 90+3 - Paluchowski 59, Klichowicz 90+5 (k}
Arbiter: Paweł Horożaniecki ( Żary)

Burta- Caliński, Stawny, Wypart,Gerstenstein, Hyjek. Szmigiel, Samiec- Talar, Jezierski, Bergier Zieliński - Przywara, Majewski, Wiech, Azikiewicz, Kona, Skałecki, Klichowicz, Banach, Puton, Paluchowski

Już w niedzielę 16 października ekipa Dumy Powiśla rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem we Wrocławiu z rezerwami miejscowego Ślaska. Początek naszej relacji o 12:45.
 12:09 Piotrek wita ze stadionu przy Oporowskiej 62
 Mamy już składy obu ekip
 W zespole Wisły na ławce rezerwowych zasiedli dziś Filip Rutz, Łukasz Mościcki, Josino, Dawid Retlewski, Ednilson Furtado, Mateusz Kaczmarek, Jakub Wlaźlik, Dawid Błasik
 Na ławce rezerw Śląska zasiedli dziś Bartosz Głogowski, Yegor Matsenko, Mariusz Pawelec, Kuba Lizakowski, Przemysław Bargiel, Mateusz Młynarczyk, Miłosz Kurowski, Jakub Lutostański, Szymon Krocz
 Jest kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu w postaci Adriana Łyszczarza, Piotra Samca- Talara, czy Javier Ajenjo Hyjek
 Idealna pogoda w stolicy Dolnego Śląska. Około 20 stopni ciepła, lekkie słońce
 W składzie Wisły witamy po dłuższej przerwie Dawida Retlewskiego, który wraca po urazie. Za kartki pauzuje Dominik Cheba
 Wybiegają wiślacy na rozgrzewkę. Są kibice z Puław tak więc są brawa.
 Trwa rozgrzewka ale póki co nie ma muzyki w głośnikach
 W krótkiej rozmowie ze mną Dawid Retlewski zdradził, że ma nadzieję, ze strzeli dziś dwie bramki. Trzymamy za słowo.
 Trwa rozgrzewka nadal nie ma muzyki. Ciekawe czy będzie spiker na meczu
 Uzupełniając skład gospodarzy to Sebastian Bergier wczoraj jako jedyny spędził 30 minut na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Pozostali zawodnicy z kadry spędzili całe spotkanie w Radomiu na ławce
 Trybuna prasowa pęka w szwach. Niektóre redakcje w 4-5 osób. Zazdrościmy ale Piotrek daje radę i sam :)
 Schodzą wiślacy do szatni.
 Muzyki nie ma, ale spiker jest.
 Obie ekipy już w szatniach.
 Na meczu pojawił się Paweł Nowosadzki. Witamy Pawła
 Wychodzą!!!!!
 Wisła zagra dziś w wyjazdowych szarych strojach, Śląsk zagra na zielono
 Jeszcze chwila i zaczynamy. Oby kolejne 3 oczka pojechały z Wisłą do domu!!!.
2' Bardzo spokojny początek. Wiślacy czujnie dają grać gospodarzom
3' Na spalonym Paluchowski. Od rzutu wolnego Śląsk II
4' Prawą stroną gospodarze piłkę sięga Bergier, ale uderzył zbyt lekko i pewnie łapie futbolówkę Zieliński
5' W odpowiedzi Banach do Klichowicza, ale za mocne podanie i od bramki grę wznowi Burta
8' Bardzo groźnie pod bramką Wisły Łyszczarz do Berigera ten uderza ale prosto w Zielińskiego. Nawet jakby trafił to był spalony, ale nie wolno dopuszczać do takich okazji graczy gospodarzy
10' Na spalonym aktywny Bergier
11' Zablokowany Przywara i tylko aut dla Wisły
14' Ależ podanie Paluchowskiego do Klichowicza, ale w ostatniej chwili nogami zatrzymuje Klisziego Burta!!!!
16' Ależ ofiarnie wrocławianie. Dwie centry wiślaków zablokowane i tylko aut
19' Dobre podanie Putona do Paluchowskiego, który wpada w pole karne Śląska, ale dobrze blokowany Paluchowski, który nie zdołał oddać strzału na bramkę Burty
22' Skałecki ostro w Bergiera i rzut wolny dla gospodarzy
 Odważna próba Łyszczarza, ale piłka po jego uderzeniu leci na bramką Piotra Zielińskiego
25' Bardzo uderzenie Klichowicza z około 24 metrów, ale zbija futbolówkę na bok Burta!!!
27' Trudne spotkanie dla wiślaków. Bardzo dobrze dziś ekipa rezerw Śląska.
30' Azikiewicz głową i ekipa gospodarzy wznowi grę od rzutu rożnego
31' Dobrze głową Wiech i piłka dla Wisły
32'  Bergier za zagranie piłki ręką w stylu siatkarzy albo i piłkarzy ręcznych
34' Hyjek wykłada piłkę Łyszczarzowi, ale piłka mija bramkę Piotra Zielińskiego
35' Kolejna szansa dla gospodarzy tym razem zza pola karnego uderza Bergier, ale łapie pewnie futbolówkę Zieliński
38' Będzie rzut rożny dla Wisły. Może teraz??
 Źle to rozegrali wiślacy i kontra wrocławian
39' Zamieszanie pod bramką Wisły futbolówka trafia do Jezierskiego, który uderza zbyt lekko i pewnie łapie piłkę Zieliński
40'  Skałecki za ostre starcie z Łyszczarzem, który krzyczał tak głośno, ze słychać go na pewno było w całym Wrocławiu
41' Kolejne ostre starcie Skałeckiego i Szmigla i co ?? I faul
42' Uderzenie Łysczarza ale pewnie Zieliński
43'  Caliński za faul
45' +1
45+1'  Samiec- Talar za brutalne wejście w nogi Skałeckiego!!!!
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Bardzo trudne 45 minut dla Wisły. To wzmocnieni wrocławianie radzą sobie tutaj lepiej i to ekipa gospodarzy oddała więcej strzałów na bramkę Zielińskiego. Wiślacy czekają na kontrę. Mamy nadzieję, że drugie 45 minut będzie lepsze dla Wisły
 Do Wrocławia wracamy za kilka minut
 Wychodzą wiślacy
 W Wiśle zmian nie widzimy.
46'  Kurowski za Łyszczarza
46'  Zaczynają rezerwy Śląska
47' Głową po centrze Banacha Paluchowski ale piłka po górnej siatce wychodzi na aut bramkowy
48' Ależ okazja dla gospodarzy piłkę otrzymał Bergier, ale z ostrego kata jedynie w boczną siatkę!!!
50' Bardzo mądrze rzut wolny wymusił Samiec-Talar. Wychodzi ogranie w wyższych ligach
51' Caliński brzydki fauluje Klichowicza!! Bez kartki bo kapitan rezerw Śląska ma już żółty kartonik
52' Centra Klichowicza głową uderza Wiech broni to Burta, ale chwilę potem asystent pokazuje, że Wiech był na spalonym
54' Centra Klichowicza pewnie łapie Burta, ale przy okazji bramkarz Śląska zderzył się z Jezierskim i mamy przerwę w grze bo leżą dwaj gracze gospodarzy
55' Już wszystko OK i gramy dalej
56' Co robi arbiter??? Faulowany w polu karnym Paluchowski i gramy dalej!!!!
57' Zza pola karnego uderza Kona, ale pewnie łapie piłkę Burta
58' Zablokowany Banach i rzut rożny dla Wisły
59' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!! BRAWO PALUCH!!! BRAWO WISŁA!!!!!!
 Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po tym rzucie rożnym piłka ostatecznie trafia do Adriana Paluchowskiego, który pakuje ją do siatki!!! BRAWO WISŁA
 Gospodarze reklamowali spalonego ale sędzia pokazał na środek
60'  Bargiel za Samca- Talara
Krocz za Bergiera
Młynarczyk za Hyjka
65' Rzut rożny dla gospodarzy. Trzeba uważać
 Obronili się wiślacy!!!.
66' Majewski uprzedza Kurowskiego i tylko aut dla gospodarzy
67' Szmigiel obok bramki
68' Leży Adrian Paluchowski. W kleszcze wzięty wiślak ale sędzia nie widział faulu Celińskiego.
69' Uraz Zielińskiego piłka trafia do Kurowskiego ale ten z kilku metrów nie trafia do pustej bramki!!! Mówią miejscowi pudło roku
 Wstał Zieliński i gramy dalej
71' Przywołany do ławki Ednilson. Będzie zmiana w Wiśle
72' Kolejna kapitalna okazja dla gospodarzy ale Jezierski w dobrej sytuacji nad bramką!!!
73'  Ednilson za Azikiewicza
75' Uraz Majewskiego. Kolejna przerwa w grze.
76' Wrzutka Banacha Caliński głową na rzut rożny
78'  Wiech za niebezpieczne zagranie w polu karnym. Wiech próbował uderzać przewrotką ale nie trafił w piłkę
80' Bronią się wiślacy. Cała ekipa Śląska już w ataku
82' To powinno być 0:2 kapitalnie Klichowicz do wychodzącego sam na sam z Burtą Ednilsona ale ten przegrywa rywalizację z bramkarzem Śląska!!!!!
 Leży Paluchowski
83'  Retlewski za Paluchowskiego
Lutostański za Jezierskiego
85' Centra w pole karne Wisły Kona w aut
 Dużo nerwów w tych minutach. Gospodarze nie mają nic do stracenia.
87' Wiech faulem zatrzymuje Lutostańskiego
88' Kontra Wisły Ednilson zatrzymany ale Wisła ma aut
89' Kolejny aut dla Wisły. Nabił rywala Klichowicz
90' Stracił piłkę Retlewski
90' +5
90+1' Oby dalej wiślacy!!!!
90+2' Faulował rywala Majewski. Jeszcze rzut wolny dla rezerw Śląska
 Wrzutka w pole karne i piąstkuje Zieliński!!!
90+3' ? Stawny
90+4'  Burta!!!!!
Stawny!!!!
 Będzie rzut karny dla WISŁY!!!!!!!!
90+5' GOOOOOOOOOOOOOOOLLL MATEUSZ KLICHOWICZ!!!! BRAWO KLISZY!!!!!! BRAWO WISŁA!!!
90+6'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!!
 Ależ końcówka spotkania we Wrocławiu.Najpierw w 3 minucie doliczonego czasu gry gospodarze trafiają na 1:1 ale wiślacy walczą i wykorzystują rzut karny w 5 minucie doliczonego czasu gry. BRAWO !!!!
 Bardzo trudne spotkanie ale możemy cieszyć się z wygranej i 3 oczek!!! Brawo PANOWIE!!!!!