K.Puton 47, Paluchowski 87 -
Arbiter: Jakub Pych ( Czarna)

Owczarzak- Pigiel, Cyfert, Kiczuk, Cheba, Piotrowski, Kubań, Barosiak, K.Puton, Kacprzycki,Paluchowski
Borusiński- Dyszy, Daniel Ruzi Romera, Gajewski, Misiak, Michalak, Wolski, Skrzyński, Cygan, Zawierucha, Popiołek

Już w sobotę 19 września ekipa puławskiej Wisły rozegra kolejne spotkanie. Tym razem na stadion przy Hauke-Bosaka zawita Stal Kraśnik. Początek relacji od 15:45.
 15:15 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach
 21 stopni ciepła, słońce idealna pogoda do gry. Nic tylko grać i wygrać ten mecz. Chociaż wiemy że nie będzie to łatwe spotkanie dla wiślaków.
 Mamy już skład wiślaków.
 A więc uraz Kacpra Kołotyły okazał się niestety zbyt poważny żeby dziś zagrać. Wierzymy, że nasz wychowanek Piotr Owczarzak zagra jak jego tata i będzie zatrzymywał pewnie rywali. Powodzenia Piotrek. W wyjściowym składzie debiutuje także Borys Piotrowski.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Paweł Socha, Włodzimierz Puton, Emil Drozdowicz, Jakub Konc, Tomasz Zając,Wiktor Łuczkowski, Andrzej Rutkiewicz
 Tak tak wiślacy pozyskali nowego zawodnika Andrzeja Rutkiewicza. To wychowanek Cracovii mający na swoim koncie występy w Górniku Wieliczka a ostatnio w Termalice-Bruk-Bet Nieciecza
 Na ławce Stali zasiedli dziś Paweł Rabin,Jakub Pacocha, Adrian Kisiel, Kacper Nastałek, Kacper Wójtowicz, Kamil Bartoś
 Obie ekipy już na rozgrzewce
 Jest i Bohdan Bławacki. Były opiekun Wisły dziś w czapce z daszkiem i jeansach. Z tej strony Pana trenera nie zmaleliśmy
 W Białek Podlaskiej Podlasie prowadzi z Hetmanem Zamość 2:1.
 Przywitany brawami Bohdan Bławacki
 Kraśniczanie już w szatni, wiślacy korzystają z ostatnich chwil rozgrzewki
 No i wiślacy już powoli udają się do szatni. Do rozpoczęcia spotkania coraz mniej czasu.
 To na pewno nie będzie łatwy mecz, ostatnio w Puławach nie wygrywaliśmy ze Stala. Ostatnia wygrana z ekipą z Kraśnik w Puławach to sezon 2009/2010, kiedy to po bramkach Michała Chwiszczuka i Rafała Dryka wygraliśmy ze Stalą 2:1. Oby dziś to się zmieniło. Do boju Wisło.!!!!
 Ostatnie sekundy i zaraz zobaczymy obie ekipy na placu gry.
 Wychodzą kraśniczanie, którzy zagrają dziś na czarno
 Wybiegają wiślacy ekipa Dumy Powiśla dziśw swoich pasiakach.
 Kapitanem Stali Adrian Popiołek, kapitanem Wisły Krystian Puton
1' Zaczyna Stal
1' Wpadł w pole karne Wisły Zawierucha, ale kapitalnie broni jego strzał Piotr Owczarzak
3' W odpowiedzi głową uderza Piotrowski, ale obok bramki Borusińskiego
4' Ależ brutalnie Zawierucha w nogi Cheby!!!. Bez kartki !!!!!
  Zawierucha. Jednak zreflektował się sędzia i ukarał zawodnika Stali.
 Nie wygląda to dobrze... kulejąc opuszcza plac gry Cheba
7' Wrócił na plac gry Cheba. Na szczęście
8' Cyfert uspokaja sytuację i wybija piłkę w aut. Sporo walki na placu gry
 W Świdniku 10 minut gry i 2:0 dla ekipy Avii
11' Bartosiak z lewej strony do Paluchowskiego ten wydaje się uprzedzony przez rywala, ale sędzia pokazuje, że od bramki zacznie Borusiński
12' Faulowany Bartosiak na środku pola. Od wolnego Wisła
14' Od rzutu rożnego grę rozpocznie Wisła
 Piąstkowanie Borusińskiego i kolejny corner....
 Centra Bartosiaka uderzał głową Pigiel pewnie Borusiński, Piłka po strzale Pigiela lekko otarła się o głowę rywala i to osłab siłę strzału
19' Zgranie Paluchowskiego do Kacprzyckiego ten drugi uderza, ale piłka szybuje nad bramką Borusińskiego
21'  Misiak za taktyczny faul na Krystianie Putonie
 Bartosiak uderza, ale nad bramką Stali
 Potwierdza się wszystko co wiedzieliśmy. Stal bardzo dobrze zorganizowana. Widać rękę trenera Bławackiego
28' Zza pola karnego K.Puton ale piłka zbyt blisko środka i pewnie Borusiński
29' Bartosiak ale zbyt lekko i znowu pewnie Borusiński.
30' Cheba uprzedza Zawieruchę i mamy rzut rożny dla Stali
32' W Świdniku Avia demoluje Chełmiankę. Już 3:0 dla miejscowych
34' Ładna akcja wiślaków, Kacprzycki do Pigiela ten wpada w pole karne, ale piłka mija bramkę gości
 Podlasie Biała Podlaska prowadzi z Hetmanem Zamość 4:2 a Wólczanka Wólka Pełkińska z Jutrzenką Giebułtów 2:0
39'  Cygan za faul na Kacprzyckim
 Nie radzą sobie kraśniczanie z wiślakami stąd sporo fauli i fauli
 Ależ uderzenie Kacprzyckiego z rzutu wolnego ale Borusiński na róg...
44' Kradną czas goscie
45' Uderza głowa Wolski, ale kapitalnie Piotr Owczarzak na rzut rożny
45' +2
45+1' Radzą sobie wiślacy z tą centrą z cornera
45+2'  Koniec pierwszej połowy
 Nie zobaczyliśmy bramek w pierwszych 45 minutach przy Hauke-Bosaka. Zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia Wisła, ale póki co musimy się pogodzić z tym, że mamy tylko remis. Kraśniczanie ustawieni dosyć nisko, sprawiają sporo problemów Wiśle
 Oby druga połowa była lepsza dla puławian. Zapraszamy na kilka minut przerwy
 Są gracze Stali
 Są też już wiślacy!!!
46'  W.Puton za Chebę
Drozdowicz za Barosiaka
46'  Zaczyna Wisła
47' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL KRYSTIAN PUTON!!!!!! BRAWO WISŁA!!!!! BRAWO KRYSTIAN!!!!!!
 Udane rozpoczęcie drugiej połowy przez Wisłę. Po wrzutce z lewej strony piłka odbija się od obrońców Stali trafia do Krystiana Putona, który wpada w pole karne i strzałem pod poprzeczkę pakuje piłkę do siatki!!!
50' Fatalne dośrodkowanie Michalaka. Piłka leci daleko poza stadion
52' Zawierucha z dystansu piłka ociera się o jednego z wiślaków i róg dla Stali
 Głową Zawierucha, ale piłka obok bramki Piotra Owczarzaka
54' Brutalny faul na Drozdowiczu a sędzia pokazuje rzut wolny dla Stali....
 Jakieś uwagi sędziego Pycha do ławki Wisły. Nie dziwimy się bo postawa arbitra jest dramatyczna
56'  Pacocha za Cygana
57' Kolejna próba Zawieruchy ale kolejny raz niecelna
59' Dobre zgranie do Paluchowskiego ale tylko róg...
 Radzą sobie gracze z Kraśnika
 Do gry gotowy Kamil Bartoś
 Ależ sporo pisania ma obserwator bo postawa arbitra na to zasługuje
62'  Nastałek za Skrzyńskiego
Bartoś za Wolskiego
 Co chwila siedzący obok nas obserwator wpisuje uwagi co do pracy sędziego. Co ciekawe przy niektórych sam się smieje
64' Rzut rożny dla Wisły
 Zdjęta piłka z głowy Drozdowicza
 Ależ błędów arbitra.....
66'  Kuban
 Uwagi Adriana Paluchowskiego ale cóż sędzia swojej decyzji już nie zmieni...
68' Nie opanował piłki Paluchowski. Sporo nerwów ale to wprowadził arbiter
70'  Wójtowicz za Misiaka
71' Borusiński nie opanował piłki i rzutu rożnego zacznie grę Wisła...
 Kiczuk głową, ale pewnie Borusiński
73' Faulowany Popiołek
74' Jakiś uraz Paluchowskiego... Co za mecz...
 Na szczęście Paluch już w pełni sił. Gramy dalej
76' Ostre wejście Piotrowskiego bez kartki
 Nastałek z rzutu wolnego, ale broni to Owczarzak
 Faulowany Kacprzycki gwizdek arbitra milczy i kolejny uśmiech obserwatora..
78'  Popiołek. Przeklął głośnie Łyda
79' Wpadł w pole karne Stali Kacprzycki ale uderzenie szybuje obok bramki Borusińskiego
80' Drozdowicz minimalnie za mocno do Paluchowskiego
81' Do gry gotowy Tomasz Zając
82'  Zając za Kacprzyckiego
83' Drozdowicz wywalcza rzut rożny....
 Faulowany w polu karnym Drozdowicz ale gwizdek sędziego Pycha milczy....
85' Kiczuk ale niecelnie
86' Dziwimy się,że tak słaby sędzia jest wysyłany na mecz III-ligi. Kolejny faul na wiślaku i bez kartki!!!
 Drozdowicz zablokowany i mamy rzut rożny...
87' GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!!!!!!!!! BRAWO WISŁA!!!!!! BRAWO PALUCH!!!!!
 Ależ piękna akcja Wisły. Z prawej strony piłkę dograł Lukas Kuban prosto na głowę Adriana Paluchowskiego a popularny Paluszek wpakował piłkę do siatki!!! BRAWO WISŁA!!!!
90'  Rutkiewicz za Piorowskiego
90' +3
90+1' Faulował Paluchowski w ataku
90+2' Faulowany Zając ale bez reakcji sędziego
90+3' Za mocne podanie do Drozdowicza
90+4'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!!!!
 Kolejna wygrana i kolejne 3 punkty dla Wisły. Dziś wygrana nie przyszła łatwo, ale ważne że wiślacy wygrywają i umacniają się na pozycji lidera
 Kółeczko wiślaków i tak się bawi tak się bawi WISEŁKA!!!!
 Tak się bawi WISEŁKA!!!! KTO WYGRAŁ MECZ !!!!!!!!!!
 Wisła WISŁA. Idą zawodnicy podziękować kibicom za doping. Tradycyjny dialog kto wygrał mecz!!!!!!!