3:0

Puton 15, Paluchowski 20(k),Drozdowicz 68 -
Arbiter: Marek Śliwa ( Pińczów)

Owczarzak - Cheba, Bracik, Wiech, Flak, Kondracki, Lisowski, Ryszka, Drozdowicz, Puton, Paluchowski

Madejski- Rozmus, Błyszko, Swędrowski,Król,Wójcik, Zbiciak, Sędzikowski, Mandrincenko, Ceglarz, Fidziukiewicz

Już w niedzielę 22 maja ekipa Dumy Powiśla zakończy sezon 2021/2022 i na jego zakończenie zmierzy się w Wielkich Derbach Lubelszczyzny z Motorem Lublin. Początek naszej relacji od 12:15
 11:48. Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach
 Mimo ogromnych utrudnień i zamknięcia wszystkich ulic w obrębie stadionu udało mi się dotrzeć na stadion. Szczerze to byłem w Chorzowie i kilku innych miastach, ale tam nie zamyka się pół miasta przed meczem
 Pod klatką spora grupa kibiców z Lublina.
 Mamy już składy. Zaraz je podamy
 Wybiegli wiślacy na plac gry.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Bartłomiej Gradecki, Lukas Kuban, Bartłomiej Bartosiak, Stefan Ilić, Ednilson Furtado, Błażej Cyfert, Przemysław Skałecki, Jakub Konc, Ariel Wawszczyk
 Witamy dziś szczególnie Przemysława Skałeckiego, który wraca po bardzo poważnym urazie. Brawo SKAŁA
 Na ławce Motoru zasiedli dziś Seweryn Kiepłin,, Jakub Swięciński, Maciej Firlej, Paweł Moskwik, Maksymilian Cichocki, Tomasz Kołbon, Adam Ryczkowski, Sebastian Rak, Arkadiusz Najemski
 Jest oczywiście Józef Kufel z Radia Lublin, oraz masa mediów z Lublina. Dla nich to arcyważne spotkanie. Dla Nas gra o prestiż o panowanie w regionie
 W klatce gromadzą się powoli kibice w żółtych koszulkach.
 Pod stadionem masa policji szczególnie prewencji w kaskach i z tarczami
 Około 15 stopni ciepła, nie pada ale nad Puławami trochę chmur z których mamy nadzieję nie będzie padało
 Sędzią technicznym dzisiaj będzie Pan Karol Iwanowski z Lublina, delegatem meczowym Jan Cicierzyński a obserwatorem PZPN-u Andrzej Kuśmierczyk z Lublina
 Obie ekipy już w szatniach
 Wychodzą!!!!!
 Motor żółte koszulki, białe spodenki
 Wyróżniony Krystian Puton, który rozgrywa dziś 100 mecz w barwach Wisły
 Ekipa Dumy Powiśla w pasiakach
2' Paluchowski do Kondrackiego ale przecina Blyszko i kończy się na strachu dla Motoru
 Jesteśmy u siebie krzyczą kibice z klatki. Smutno tego się słucha
3' Za mocne podanie do Ceglarza. Od bramki grę wznowi Piotr Owczarzak
4' Za mocne podanie Lisowskiego szybszy od Paluchowskiego Madejski, który pewnie łapie piłkę
5' Ostre wejście Drozdowicza w Swędrowskiego. Od rzutu wolnego goście
7' Bracik uprzedza Sędzikowskiego i Motor od autu
8' Centra Rozmusa zablokowana i rzut rożny dla Motoru
 Zablokowany strzał Błyszki, piłka trafia do Sędzikowskiego, który uderza prosto w Wiecha. Kolejny corner dla ekipy z Lublina
 Centra Swędrowskiego przedłużenie piłki wolejem ale niecelnie uderza Fidziukiewicz
10' Pierwsze minuty to przewaga Motoru. Widać, że ekipa Motoru zmotywowana
12' Ruch Chorzów już prowadzi z Hutnikiem Kraków 1:0 co pozbawia zespół Motoru szansy na trzecie miejsce
14' Sędzikowski brzydko zatrzymuje Chebę. Bez kartki
14' Tym razem na 21 metrze powalony Flak. Kolejny rzut wolny dla Wisły
15' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL KRYSTIAN PUTON!!!!!! 1:0. BRAWO WISŁA!!!! BRAWOK KRIS!!!!!!
 Ależ uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Krystiana Putona. Idealnie uderzona piłka trafia w okienko bramki Madejskiego!!! BRAWO WISŁA
17' Pojawiło się WISŁA WISŁA. Zasłużone. Ależ smutne miny mają VIP-y z Lublina
19' Będzie rzut karny dla WISŁY!!! Faulowany Adrian Paluchowski!!!!!!!
Błyszko
20' GOOOOOOOOOOOOOLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!!! BRAWO WISŁA!!!!! BRAWO PALUCHOWSKI!!! BRAWO WISŁA !!!!
 Pewnie uderzył Adrian Paluchowski i mamy prowadzenie 2:0. Kapitalna atmosfera WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy cały stadion
24' Głową uderza Swędrowski pewnie łapie to Owczarzak
25' Flak przed polem karnym faulem zatrzymuje Rozmusa. Od rzutu wolnego Motor
 Pewnie obrona Wisły po centrze Swędrowskiego
27'  Rozmus za faul na Kondrackim
30' Zablokowany strzał Fidzukiewicza przez Wiecha i kolejny corner dla gości
 Bardzo zła centra Swędrowskiego. Od bramki Owczarzak
31' Pojawiła się nieliczna grupa kibiców Wisły
33' Uderzenie Sędzikowskiego, ale broni to Owczarzak i od rzutu rożnego zespół Motoru
 Głową nad bramką po centrze z cornera uderza Rozmus
35'  Cheba za faul na Swędrowskim
36' Błyszko uprzedza Paluchowskiego. Od autu Wisła
37' Daleki wrzut z autu przedłużenie piłki przez Ryszkę ta trafia do Paluchowskiego, który uderza przewrotką nad bramką Madejskiego
38' Jakieś problemy ze zdrowiem Fidziukiewicza, ale wstał napastnik Motoru
40' Wrzutka Sędzikowskiego, ale niecelne uderzenie Fidzukiewicza
 Smutny Józef Kufel ma nadzieję,że Wisła powtórzy błędy z Siedlec
 Smutni są przyjezdni z Lublina, którzy nie wiedzą jak to się dzieje
43' Wrzutka Flaka wydawało się, że ręką zagrał Błyszko, ale sędzia każe grać dalej do futbolówki dopadł Paluchowski, ale uderzył obok bramki Madejskiego
44' Około 600 kibiców ogląda ten mecz trybun
45' Z dystansu Ryszka, ale pewnie broni Madejski
45' +1
45+1' Mądrze wiślacy ale trzeba być czujnym do końca spotkania. Oby wiślacy dziś wygrali byłoby to wspaniałe zakończenie sezonu
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Kapitalna pierwsza połowa dla Wisły. Puławianie mimo kłopotów w pierwszych 15 minutach opanowali sytuację i prowadzą z Motorem Lublin 2:0. Wiślacy grają mądrze, ale mając na uwadze to co wydarzyło się w Siedlcach trzeba być czujnym.
 Do Puław wracamy za 15 minut
 Są wiślacy nie ma graczy Motoru
46'  Firlej za Króla
Moskiwik za Rozmusa
Cichocki za Błyszkę
46'  Zaczyna Motor
47' Puton do Drozdowicz, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę Madejskiego
49' Paluchowski nie sięgnął piłki zagranej z prawej strony przez Kondrackiego
52' Za mocne podanie do Kondrackiego. Od bramki Madejski
52' Centra Moskwika i piłka po nogach Flaka wychodzi na rzut rożny
53' Głową Zbiciak,ale nad bramką Wisły
55' Ależ postawa Madejskiego w bramce Motoru!!!! Najpierw sam na sam Drozdowicz a chwilę później bramkarz Motoru broni strzał Putona!!!
55' Faulowany Puton, ale gracze Motoru grali dalej. Dopiero wiślacy wybili piłkę w aut
57' Udzielana jest pomoc Krystianowi. Oby pomocnik Dumy Powiśla mógł grać dalej.
 Wraca Puton a Paluchowski wywalcza rzut rożny dla Wisły
 Nie trafia w piłkę Bracik!!!
60'  Rak za Sędzikowskiego
62' Lisowski faulem przerywa kontrę rywali. Bez kartki
63'  Wiech za faul na Firleju
65'  Trener Mariusz Pawlak za protesty na ławce
66' Uderza zza pola karnego Swędrowski ,ale pewnie broni to Owczarzak
 Do gry gotowy Ednilson Furtado
67'  Ednilson za Kondrackiego
 Centra Putona głową Ednilson i rzut rożny dla Wisły
68' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL EMIL DROZDOWICZ!!!!! BRAWO EMIL !!! BRAWO WISŁA!!!!
70'  Ryczkowski za Mandrinceknkę
 Ależ zamieszanie pod bramką Motoru najpierw głową uderzał Paluchowski, ale jego strzał odbił Madejski, piłka trafiła do Drozdowicza, który pakuje piłkę do siatki!!! BRAWO WISŁA!!!
74' Ryszka blokuje Raka i tylko corner dla Motoru
 Pewnie obrona Wisły a uderzenie Firleja wysoko nad bramką Piotra Owczarzaka
76'  Ednilson za niesportowe zachowanie
78' Ależ brutalnie potraktowany przez rywala Owczarzak, który leży w swoim polu karnym
79' Kopnięty przez Fidziukiewicza Bracik ale bez kartki
80' Gubi się sędzia Śliwa Pińczowa. Każde wejście wiślaka to faul
82'  Bartosiak za Drozdowicza
83' Uderzenie Putona, ale pewnie broni Madejski
84' Uraz Ryszki, który leży na placu gry.
 Wrócił do gry Ryszka, smutny Józef Kufel mówi, że Motor przegra
87' Do gry przygotowany Przemysław Skałecki
87'  Skałecki za Ryszkę
 Lisowski uderza ale piłka po nogach obrońców wychodzi na rzut rożny!!!!
 Wiech co centrze Putona ale obok bramki
89' Mądrze wiślacy oby to utrzymali!!!!
90' Firlej ale pewnie broni to Owczarzak
90' +4
90+1' 4 minuty dzielą Nas o wygranej w Wielkich Debrach Lubelszczyzny!!!!
 W ataku faulował Firlej. Od rzutu wolnego wiślacy
 WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy prosta!!!!!!
90+2' Tym razem faulował rywala Bartosiak
90+3' Minął się z piłką poza polem karnym Madejski, ale uratował sytuację Wójcik
 A teraz mamy doping z obu stron. Głośne WISŁA PUŁAWY i Motor Lublin z klatki
90+4'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!
 Mamy to!!!!! Wielkie Derby Lubelszczyzny dla Wisły!!!!. Kapitalne spotkanie w Puławach, gdzie Wisła pokonuje mocny Motor Lublin.Wiślacy pokazali się wiele serce do gry!!!!!
 Mimo obaw nie powtórzyła się sytuacja z Siedlec gdzie wiślacy prowadząc 3:0 zremisowali mecz. Tutaj wygrana i radość
 Kółeczko wiślaków i głośne WISŁA WISŁA
 A teraz dialog kibiców z zawodnikami KTO WYGRAŁ MECZ!!!! WISŁA WISŁA WISŁA!!! Idą zawodnicy podziękować za doping
 Cieszymy się, bo to Duma Powiśla zagrał fair i zasłużenie ma prymat na Lubelszczyźnie. Wielkie Derby są dla NAS!!!!!