Nowak 4,63 - Górecki 83
Arbiter: Marcin Muszyński ( Łódź)

Penkowec, Gawrysiak, Pielach, Kwiatkowski, Budzyński, Jabkowski, Maksymiuk, Wiacek, Litwniuk, Martuś, Nowak
Jękot,Byrski,Pluta,Kowalski, Piszczek, Górecki, Kalemba, Metz, Leszczak, Kalicki, Ogar

Już w sobotę 17 sierpnia puławska Wisła rozegra kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie ekipa Garbarni Kraków. Początek naszej relacji w sobotę 17 sierpnia od 16:45.
 W Puławach pogoda sprzyja grze. Około 27 stopni niegroźne chmurki na niebie nic tylko biegać za piłką.
 Wisła wciąż będzie grała dwójką napastników, a tymi powinni być Szymon Martuś i Konrad Nowak. - Musimy nad tym jeszcze popracować, ale na pewno nie zawiesimy tego eksperymentu - dodaje drugi trener puławian. - Myślę, że efekty niedługo przyjdą.
 16.43 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u.
 26 stopni na niebie słońce, pogoda idealna do gry, chociaż pewnie Piotr Ćwieląg stwierdziłby inaczej. Ale nie czepiamy się byłego gracza Śląska
 Na ławce Wisły zasiadają dziś Jakub Zolech, Piotr Charzewski, Piotr Nowosielski, Wojciech Jakubiec, Dawid Pożak, Bartłomiej Siwa i Paweł Zabielski
 Na ławce Garbarni Robert Błąkała, Przemysław Senderski, Adrian Fedoruk, Mariusz Stokłosa, Gjentijan Haxijan, Karol Kostrubała i Piotr Kaczor
 Kibiców około 200, długi weekend kibice na działkach i przy grilu chyba
 Rozpoczyna się prezentacja składów obu ekip.
 Obie drużyny już w szatniach. Za kilka minut zaczynamy.
Witamy kibiców z Puław i Krakowa.
 Wiślacy dziś w niebieskich spodenkach czerwonych koszulkach, Garbarnia na biało
2' Bardzo spokojny początek spotkania. Wiślacy w natarciu, jednak bez zagrożenia bramki Jękota.
3' Szarża Martusia i rzut wolny dla Wisły
4'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL NOWAK
 Dobra wrzutka z rzutu wolnego Ivana Litwniuka w pole karne, do piłki dopada Konrad Nowak i precyzyjnym strzałem pakuje ją do siatki.
6' Pielach uprzedza wślizgiem Ogara
7' Leszczak prostopadle i piłkę łapie Penkowec
10' Górecki nabija jednego z obrońców i róg dla gości
11' Byrski głową do Jękota bramkarz Garbarni w ostatniej chwili wybija piłkę ratując piłkę przez rogiem
12' Gramy w ciszy, przerywanej tylko brawami za udane akcje.
14' Nowak do Martusia obrońcy Garbarni na aut
15'  Za faul na Leszczaku
18' Bardzo spokojna gra. Wiślacy kontrolują grę goście nie kwapią się do ataków na bramkę Penkowca
19' Wiącek wpada w pole karne uderza ale prosto w obrońców z Krakowa. Wydawało się, że po drodze któryś z obrońców dotknął ją ręką, ale sędzia każe grać dalej.
21' Gawrysiak prawą stroną lekko faulowany ale nie przewrócił się i gramy dalej.
 W Katowicach Legia prowadzi do przerwy już 2:0. W Stalowej Woli dogrywka Stal remisuje ze Śląskiem 1:1
23' Rozpoczyna się nieśmiały i cichy doping dla Wisły. Dobre uderzenie głową Wiącka ale pewnie broni Jękot
 To pierwszy doping dla wiślaków w tym sezonie. Chwali się, że pojawił się doping
27' Dobra akcja wiślaków lewą stroną przerywa niedwiadomo czemu sędzia. Dziwne
29' Jabkowski do Gawrysiaka akcję przerywa Byrski. Szkoda
31' Pluta o mało nie przelobował własnego bramkarza. Podanie do Jękota zbyt mocne z problemami wybił bramkarz z Krakowa
33' Kalemba fauluje Jabkowskiego. A gdzie kartka panie sędzio??
34' Jabkowski kapitalnie centruje na 7 metr do Litwiniuka uderza pomocnik Wisły instynktownie broni Jękot.
37' Uspokoiła się gra w Puławach. Wiślacy spokojnie kontrolują grę.
39' Litwniuk do Nowaka a ten w polu karnym wywalcza rzut rożny
 W Lublinie Motor prowadzi z Wigrami 1:0, Radomiak przegrywa 2:1 z Pogonią Siedlce a Olimpia Elbląg remisuje po 0:0 z imienniczką z Zambrowa
41' Niebezpieczna wrzutka Byrskiego nikt nie dosięga piłki
44' Z dystansu uderza Kalemba nad bramką Penkowca
45'  Koniec I połowy
 Przyzwoita gra Wisły. Puławianie zdecydowanie lepsi i w ich grze widać doświadczenie i ogranie w 2 lidze. Przy odrobinie szczęścia gospodarze powinni i mogli prowadzić wyżej
 Zapraszamy na kilka minut przerwy.
 Dobre wieści z Mielca. Wiślacy prowadzą z miejscową Stalą 1:0. Brawo Panowie
 Legia prowadzi z Rozwojem Katowice już 3:0.
 Wychodzą powoli gracze Wisły powitani brawami.
 Są gracze Garbarni i trójka sędziowska.
46'  Zaczyna Garbarnia
47' Pielach fauluje Piszczka od wolnego krakowianie.
48' Litwniuk dorzuca piłkę ale Jabkowski nie sięga jej głową. Szkoda
50'  Zabielski za Jabkowskiego
52' Kwiatkowski fauluje Góreckiego. Rzut wolny dla Garbarni na 20 metrze do bramki Penkowca
  Kwiatkowski za ten faul
 Uderza Kalemba obok bramki Penkowca. Pomocnik z Krakowa w rozkroku niczym Cristiano Ronaldo. Dobrze, że strzał nie w stylu Portugalczyka
55' Uderza Nowak ale zbyt lekko i łapie Jękot.
56' Maksymiuk prosto w ręce Jękota.
58' Centruje Litwniuk i wiślacy od rożnego
61' Nowak ale odskoczyła mu piłka i piłkę łapię bramkarz gości
63' Zabielski prawą stroną centruje i obrońcy Garbarni na róg
63'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL 2:0 NOWAK
63'  Fedoruk za Ogara
 Bardzo dobra wrzutka z rzutu rożnego Litwiniuka jeden z graczy Wisły głową przedłuża piłkę ta trafia do Nowaka a ten szczupakiem pakuję piłkę do siatki.
65'  Kostrubała za Kalembę
  Nowosielski za Martusia
67'  Litwniuk za co panie sędzio???? No sędzia Malec gubi się dziś
70' Brzydkie zachowanie graczy z Krakowa. Leży Pielach krakowianie nadal grają. Gwizdy na trybunach.
 W Radomiu hokej 5:3 prowadzi Radomiak z Pogonią, w Lublinie Motor w 10 po czerwonej kartce dla Lipca remisuje z Wigrami 1:1
74' Nowak wywalcza kolejny rzut rożny
 W Lublinie Motor gra graczem z pola w bramce i przegrywa 1:2
 Uderza głową Pielach. Obok bramki Jękota
77' Faulowany Litwniuk. Rzut wolny dla Wisły
78'  Charzewski za Litwniuka
 Centra Nowosielskiego w pole karne i obrońcy Garbarni na róg
 Po wrzutce Charzewskiego z rzutu rożnego mija się z piłką Nowak. Szkoda
79'  Kaczor za Piszczka
 Bardzo spokojnie w Puławach. Wiślacy mądrze prowadzą ekipa gości bez pomysłu na grę
83'  Górecki
  Makysmiuk
 Błąd puławskiej obrony chwila zawahania i Górecki strzela bramkę kontaktową. 2:1
 Bramka dla gości zupełnie przypadkowa. Ale spowoduje na pewno sporo nerwów
87' Na spalonym Kalicki
88' Prostopadła piłka Kaczora ląduje w rękach Penkowca
89' Charzewski centruje Zabielski nie sięga tej piłki.
90'  +4
90+1' Nowisleski do Nowaka tego drugiego uprzedza obrońca z Krakowa i róg dla Wisły
90+2' Charzewski centruje w pole karne bramkarza atakuje Nowak i dostaje kartkę.
  Nowak za faul na bramkarzu
90+3' Bronią się wiślacy. Pielach byle dalej
 Panie Malec koniec już!!!!!!!
90+4' Leży jeden z wiślaków. Przerwa w grze. To powinien być koniec !!!!!!!
90+5'  Koniec spotkania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Zasłużona wygrana puławskiej Wisły. Przed prawie całe spotkanie wiślacy byli lepsi i zasłużenie zgarnęli 3 punkty.