1:4

Ciesielski 12 - Głaz 8, Lisiecki 32, Sedlewski 45 (k), Kanarek 56
Arbiter: Paweł Malec ( Łódź)

Kuświk, Grzesiek, Czech, Paczkowski, Grabowski, Lis, Gawlik, Ciesielski, Kostov, Stoychev, Chojnacjki Penkowec, Lisiecki, Gusocenko, Pielach, Litwniuk, Głaz, Maksymiuk, Szczotka, Sedlewski, Pożak, Nowak

Już w sobotę 18 lipca puławska Wisła rozegra spotkanie Pucharu Polski w Kaliszu z KKS-em. My zapraszamy na relację live. Początek około 19.10.
 18:55 Piotrek wita ze stadionu Miejskiego w Kaliszu
 Trwa rozgrzewka. W Kaliszu parno gorąco dwie godziny przed meczem była burza
 Wiślacy powitani brawami na rozgrzewce
 Zaskoczył trener Bogdan Bławacki szczególnie posiedzeniem na ławce Jarosława Niezgody
 Na ławce KKS-u zasiedli Krzysztof Walczak, Filip Sówka, Remigiusz Malicki, Tobiasz Kupczuk, Jacek Gajewski, Bartosz Jasiński i Aleks Szajowski
 Na ławce Wisły zasiedli Maksymilian Żuber Michał Budzyński, Przemysław Kanarek, Jarosław Niezgoda i Szymon Wiejak
 Na meczu obecni Wojtek i Jola a także prezes Grzegorz Nowosadzki
 Przed meczem zamieniłem kilka słów z jednym z miejcowych działaczy, który pochodzi z Szydłowca a sędziował spotkania w Radomiu, Lublinie i Białej Podlaskiej. Bardzo miłe podejście działaczy KKS-u
 Trwa rozgrzewka i rozpoczyna się prezentacja składów i naszego zespołu.
 Duma Kalisza na przeciwko Dumy Powiśla. Kto będzie lepszy??
 My mamy nadzieję, że nasza Duma Powiśla
 Nie ma kompletu widzów na kameralnym stadionie w Kaliszu.
 Schodzą obie ekipy do szatni. Wiślacy przywitani ze mną i Adqse-m. Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Wisła gra
 W głośnikach boje nuty, obie ekipy w szatniach. Troszkę wiaterku na trybunie prasowej, ale na pewno nie można powiedzieć, że dziś w Kaliszu jest rześko.
 5 minut do początku spotkania. Na trybunach może 400-500 osób.
 W Chełmie inny przedstawiciel Lubelszczyzny Chełmianka przegrała z Siarką Tarnobrzeg 1:0. Gola na wagę wygranej zdobył były gracz Wisły Szymon Martuś.
 Wychodzą !!!!!
 Wisła na czerwono, KKS na niebiesko.
 Przed meczem nagrodę za najpiękniejszą bramkę wiosny w drużynie gospodarzy odebrał Mateusz Gawlik
1'  Zaczyna KKS
2' Na spalonym złapany wracający na pozycję Lisiecki
2' O Jeju ależ okazja dla Wisły!!!!!! Konrad Szczotka sam na sam z Kuświkiem i nad bramką Kuświka. To powinna być bramka!!!!!
3' Jaki uraz gracza KKS-U. Przerwa w grze
 Gracz gospodarzy opuszcza na razie pole gry, gramy dalej.
6' Wiślacy wywalczają rzut rożny
 Dobra centra Litwniuka z cornera głową Maksymiuk broni Kuświk
7' Pojawił się doping dla KKS-u
8' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL SEBASTIAN GŁAZ 0:1
 Dobra wrzutka Litwniuka z rzutu wolnego w polu karnym najlepiej odnalazł się Sebastian Głaz i głową skierował piłkę do siatki. 0:1. Brawo!!!!!
 W Puławach burza
12'  Ciesielski
 Długa piłka na Ciesielskiego wychodzi Penkowec gracz KKS-u lobuje go i pakuje piłkę do siatki. To była pierwsza akcja gospodarzy i od razu zakończona bramką
14' Kostov uderza ale wysoko nad bramką.
16' Lisiecki centruje głową uderza Sedlewski obok bramki Kuświka
 Chwilę później z dystansu uderza Maksymiuk za lekko łapie bramkarz KKS-u
18' Teraz w natarciu KKS. Od autu gospodarze
19' Tylko KKS w Kaliszu tylko KKS śpiewają fani miejscowych
20' Litwniuk centruje uderza Szczotka i mamy róg
22' Kuświk naciskany przez Nowaka w aut
23' Przerwa na uzupełnienie płynów
25' Gramy dalej. Groźnie uderzał jeden z graczy z Kalisza ale na szczęście obok bramki
 W odpowiedzi wiślacy i kolejny corner uprzedzony Nowak w ostatniej chwili
 Sedlewski do Głaza i kolejny już róg dla Wisły
27' Bardzo dobre uderzenie Pożaka ale w pięknym stylu broni Kuświk
29' Kolejny rzut wolny dla Wisły. Spokojnie od tyłu grają wiślacy
31' Sedlewski faulowany przed polem karnym. Od wolnego Wisła nie podoba się to kibicom KKS-u
  Lis za ten faul
32' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL RAFAŁ LISIECKI 1:2
 Ależ filmowe uderzenie Lisieckiego z rzutu wolnego. Piłka od słupka wpada w dolny róg bramki Kuświka 1:2. Brawo!!!!!
34' Zakotłowało się dla odmiany pod bramką Wisły najpierw Penkowec broni, potem uderzenie trafia w nogi obrońców Wisły!!!. Uff
  Pożak
37' Nowak do Pożaka ten uderza Kuświk broni.
39' Litwniuk wrzuca Chojecki na róg.
 W Puławach potężna burza
 W Kaliszu nie pada, ale dosyć duszno i parno. Niebo zachmurzone
39' Efektownie nożycami Nowak ale zbyt lekko łapie Kuświk
41'  Gawlik za faul na Szczotce
 Rzut wolny dla Wisły. Jeszcze jeden jeszcze jeden krzyczą fani Wisły, którzy śledzą naszą relację
 Mocno z wolnego Lisiecki ale tym razem obok bramki KKS-u
 Trener Bławacki siedzi na ławce, przy linii wskazówek udziela trener Złotnik
43'  Ciesielski za próbę wymuszenia rzutu karnego. PZPN PZPN z trybun
44' Rzut karny dla Wisły. Faulowany Konrad Nowak!!!!!!
 Złodzieje i sędzia ch..... na trybunach. Faul ewidentny!!!
 Sedlewski!!!!!
45'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL TOMASZ SEDLEWSKI 1:3 !!!!!!!!
45' +3
 Pewnie po ziemi Sedlewski i 1:3. Brawo Wisła brawo Sedleś!!!!!!!
 Oj nie podoba się to kibicom w Kaliszu. Co chwila obelgi w stronę sędziego!!!!
45+1' Ależ kontra Wisły, Pożak do Nowaka a ten uderza w słupek!!!!
45+3'  Koniec pierwszej połowy
 Sędziów żegnają okrzyki złodzieje i czarne ch.....Oj nerwowi Ci kibice w Kaliszu
 Do przerwy jest dobrze. Prowadzimy 3:1 i jesteśmy w każdym detalu lepsi. Brawo Wisła.!!!!
 Zapraszamy na kilka minut przerwy i lekką kolację a kibicom w Kaliszu radzimy nerwosol albo troszkę wody na rozgrzane głowy!!!
 Rozpalają się jupitery nad stadionem w Kaliszu!!!!
 Mogę pisać rzadziej, bo korzystam z miejscowego cateringu w strefie VIP
47' Uderza Chojewcki prosto w nogi obrońców Wisły
48' Litwniuk na róg po szarży Chojeckiego
49' Z dystansu Chojnacki ale obok bramki Penkowca
50' Ciesielski z kilku metrów fatalnie
 Kaliszanie w ataku. Widać, że gracze Krzysztofa Pawlaka nadal wierzą odwrócenie losów spotkania
52' Kolejna centra w pole karne Wisły nikt nie sięga tej piłki
 Do gry gotowy Przemysław Kanarek
54'  Kanarek za Pożaka
56' Nowak do Szczotki ale zatrzymany pomocnik Wisły tylko aut
56'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL PRZEMYSŁAW KANAREK 1:4
 Piękna akcja Wisły wrzutka Litwniuka w pole karne, a tam głową piłkę do siatki kieruje Kanarek. Piłka zanim wpadła do siatki od poprzeczki i do siatki 1:4. Brawo!!!!
59' Nowak próbował lobować bramkarza KKS-u nieskutecznie piłka w rękach Kuświka
60' Do ławki biegnie Jarosław Niezgoda. Będzie kolejna zmiana
62' Mimo wyniku w ataku wiślacy. Tym razem lobuje Kanarek minimalnie nieclenie
63'  Niezgoda za Nowaka
64'  Malicki za Stoycheva
66'  Gajewski za Czecha
67' Ciesielski w słupek.
68' Przerwa na uzupełnienie płynów
 Sędzie jest gejem taki wniosek padł z trybun :). Folklor w Kaliszu :)
 Do ławki podbiegł Szymon Wiejak.
70' Sedlewski do Niezgody a ten uprzedzony w ostatniej chwili przez Kuświka
71'  Gusocenko
72'  Malicki.
Zakotłowali się między zawodnikami
 Kibice KKS-u rzucają czymś w stronę sędziów i boiska
73'  Wiejak za Szczotkę
76' Uderza Sedlewski nad bramką
76' Ucichł doping dla KKS-u.
77'  Lis za faul na Niezgodzie
78'  Lis druga żółta kartka Lisa.
Inna sprawa, że Lis faulował wychodzącego na czystą pozycję Niezgodę.!!!
 Wiślacy w mur. KKS w 10
79' Tym razem rzut wolny dla KKS-u. Może być groźnie
79' Uderzenie z wolnego nad bramką Penkowca
 My chcemy gola KKS zrozumiano?? Mówią kibice na trybunach
82' Z dystansu Maksymiuk na raty ale łapie Kuświk
83' I kolejny róg dla Wisły
83' Po centrze z rzutu rożnego jeden z wiślaków w słupek
 Chyba już nic złego tutaj się nie stanie!!!!
 Leży na boisku Tomasz Sedlewski. Oby z nim wszystko dobrze
 Z Zagłębiem Sosnowiec i tak dostaniecie baty pożegnał nas kibic z Kalisza. No cóż pewnie Pan kibic nie wie, że w poprzednim sezonie Wisła dwa razy zremisowała z Zagłębiem 1:1
86' Uderza Niezgoda broni Kuświk
88' Za bardzo efektownie chciał Niezgoda i kończy się na strachu dla rywali
89' Jeszcze rzut wolny uderza Chojnacki, pewnie broni Penkowec
90' +3
 Jeszcze 3 minuty i awans do kolejnej rundy stanie się faktem. Będzie to pierwsza wygrana Wisły w Pucharze Polski od 2009 roku, kiedy wiślacy pokonali w Zwoleniu Wigry Suwałki
90+1' Patrzycie na sprzedany mecz krzyczy jeden z kibiców KKS-u
90+2'  Ciesielski
  Ciesielski bo to druga żółta kartka. KKS w 9
90+3' Sedlewski minimalnie obok bramki Kuświka
90+4'  Koniec spotkania!!!!!!
 Brawo Wisła. Pewna wygrana i zasłużona wygrana Wiślaków Kaliszu!!!!!
 Tak się bawi się bawi Wisełka kółeczko wiślaków!!!