Kosior 10,53 - Kołtański 14, Klichowicz 17(k) Paluchowski 23,45+3, Banach 49,71
Arbiter: Robert Marciniak ( Kraków)

Bartnik- R.Król, Wójcik, Rudol, Jagodziński, Zbiciak, M.Król, Ceglarz, Kosior, Kashasy,Rybicki

Posiadała- Azikiewicz, Majewskim, Gvozdenović, Banach,Cheba, Kona, Kołtański, Puton, Klichowicz, Paluchowski

Już w niedzielę ekipa Dumy Powiśla rozegra spotkanie w ramach Wielkich Derbów Lubelszczyzny z Motorem Lublin. Początek naszej relacji od 10:55.
 10:53 Piotrek wita z Areny Lublin
 Deszczowej chłodnej bo całą trasę do Lublina leje. Na rozgrzewce obie ekipy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Piotr Zieliński, Łukasz Mościcki,, Josino, Agwan Papykiyan, Ednislon Furtado, Oskar Przywara, Przemysław Skałecki, Dawid Błasik
 Na ławce Motoru zasiedli dziś Michał Furman, Przemysław Szarek, Piotr Kusiński, Jakub Staszak, Arkadiusz Najemski, Jakub Szuta, Mateusz Wyjazdłowski, Wojciech Reiman, Jakub Lis
 Leje nad Lublinem jupitery już rozpalone na maxa.
 Schodzą wiślacy do szatni
 W niej już są gracze Motoru
 Ostatnie minuty to rozmowa z redaktorem Józefem Kuflem z Radia Lublin.
 Chłodno bo około 10 stopni ciepła w Lublinie
 Wychodzą!!!!!!
 Wisła w szarych kompletach, Motor żółte koszulki, białe spodenki
 Przed meczem pamiątkowa koszulka dla Maksymiliana Cichockiego za 100 mecz w barwach Motoru
1'  Zaczyna Motor
2' Z dystansu uderza Puton, ale Bartnik dotyka piłki i rzut rożny...
 Dobra centra Klichowicza, ale radzą sobie obrońcy z Lublina
4' Rzut wolny dla Motoru.
 Centra Rybickiego, ale mija bramkę Posiadały. Grę wznowi Posiadała
5' Uderzenie Wójcik zablokowane przez Majewskiego. Od rzutu rożnego Motor
6' Ależ błąd Posiadały, który w niegroźnej sytuacji trafił w Kashasy. Na szczęście piłka mija bramkę Wisły
8' Szybka akcja Wisły Klichowicz do Cheby, ale ten zatrzymany i grę od bramki wznowi Bartnik
8' Kontra Motoru uderza Jagodziński, ale pewnie Posiadała
9' Uderzenie Kashay, mija bramkę Posiadały
10'  Kosior
 Niestety fatalne rozpoczęcie tego spotkania. Uderzenie Kosiora zza pola karnego trafia do siatki.
 Co ciekawe w protokole Kosior ma numer 80 a na boisku widzimy go z numerem 13
14' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL DAMIAN KOŁTAŃSKI!!!!! BRAWO DAMIAN!!!! BRAWO WISŁA!!!!!
 Ależ odpowiedź wiślaków. Z 22 metrów uderzył Kołtański a piłka po jego strzale wpada do bramki strzeżonej przez Bartnika!!! BRAWO WISŁA!!!
15' To powinno być 1:2 kapitalnie wpadł w pole karne Dominik Banach wystawił piłkę Mateuszowi Klichowiczowi a ten uderzył w Bartnika!!!!
 Będzie rzut karny dla Wisły!!!!!!
16'  Zbiciak
17' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL MATEUSZ KLCHIWOCZ!!!! BRAWO KLISZI!!! BRAWO WISŁA!!!!
 Pewne uderzenie Klichwowicza i mamy prowadzenie!!! BRAWO WISŁA!!!!
18' Rzut wolny dla Motoru.
 Nad bramką uderza Wójcik
20' Zbiciak fauluje Kołtańskiego, ale bez kartki
 Ależ początek spotkania na Arenie. Wiślacy szybko wrócili do gry. Oby tak dalej. WALCZYĆ WISŁA!!!!
23' GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!! BRAWO WISŁA!!! BRAWO PALUCH!!!!!!
 Kapitalna centra Cheby z prawej strony i Adrian Paluchowski głową pokonuje Bartnika!!!
BRAWO WISŁA!!!!
 Teraz musimy grać spokojnie i dowieść ten wynik. Kapitalnie to się układa w ten niedzielny poranek
29' Kołtański ale słupek ratuje gospodarzy!!!!!
30' Krzyczą kibice Motoru tu jest Lublin trzeba walczyć.
32' Mocno pada nad Areną.
34'  R.Król za wcześniejszy faul na Paluchowskim
 Ależ kocioł w polu karnym Motoru po rzucie rożnym i centrze Klichowicza. Ostatecznie ani Paluchowski ani Gvodenović nie zdołali oddać strzału na bramkę Bartnika
38' Gvozdenović naciskany przez Kasyhaya w aut
39' Azikiewicz tym razem głową na rzut rożny. Leje w Lublinie
 Centra Ceglarza piłka trafia do Jagodzińskiego a ten faulowany i rzut wolny dla gosopodarzy
 Bardzo złe i niecelne uderzenie Ceglarza. Od bramki Posiadała
 Robert Marciniak podbiega do Posiadały i ostrzega go o grze na czas
42' Centra Klichowicza odbita przez Bartnika
43' Uraz Rafała Króla. Przerwa w grze
 Cierpi doświadczony pomocnik Motoru. Ale wstał tak więc chyba będzie zdolny dla gry
45' +2
45+1' Jeszcze w ataku gospodarze
45+2'  R. Król za zagranie ręką w polu karnym
  R.Król
 Będzie rzut karny dla WISŁY!!!!!!!!
45+3' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!!! BRAWO PALUSZEK!!!!!! BRAWO WISŁA!!!
 Ależ kapitalnie to się układa. Pewny strzał Paluchowskiego i mamy prowadzenie 4:1 na Arenie. O tym nikt nie marzył i nie śnił. !!!!
45+3'  Koniec pierwszej połowy!!!!
 Zaczęło się to fatalnie od bramki strzelonej przez Motor, ale koleje akcje należały do wiślaków i po 45 minutach prowadzimy na Arenie Lublin 4:1. Tak to nie sen!!!
 Zapraszamy na kilka minut przerwy!!!!
 Wybiegają wiślacy!!!
46' Z dystansu Paluchowski, ale pewnie Bartnik
48' Motor to My krzyczą kibice na Arenie
49' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL DOMINIK BANACH!!!!!!! BRAWO DOMINIK!!! BRAWO WISŁA!!!!
 Brawo WISŁA!!!! Kapitalna akcja Wisły Paluchowski do Banacha, a ten strzałem w długi róg pokonuje Bartnika!!! BRAWO WISŁA!!!
 Co wy robicie Wy nasz Motorek hańbicie krzyczą kibice
53'  Kosior
 Wpadł w pole karne Wisły Kosior i ładnym strzałem pokonał Posiadałę. Walczyć WISŁA!!!!
54' Ceglarz z dystansu piłka po nogach wiślaków wychodzi na rzut rożny
56' Faulował Zbiciak Paluchowskiego.
 Festiwal bluzg na Arenie.
57'  Reiman za Rybickiego
Wyjadłowski za Jagodzińskiego
60' Kosior na spalonym.
Po każdym zagraniu gospodarzy gromkie OLE
61' Będzie zmiana w Wiśle. Do gry gotowy Agdwan Papikyan
 Drugim graczem, który pojawi się na placu gry jest Oskar Przywara
63'  Przywara za Kołyańskiego
Papikyan za Azikiwicza
64' Spokojnie wiślacy. Dla Nas liczy się wygrana. Jest blisko ale musimy walczyć do końca!!!!
65' Uderza Kashay ale tylko rzut rożny. Musimy być czujni i walczyć!!!
 Centra gospodarzy, ale Majewski na kolejny corner
 Bronią się wiślacy. Jeszcze 7 krzyczą fani Motoru
67' 1473 osób ogląda Wielkie Derby Lubelszczyzny
 Awans jest Nasz śpiewają fani Motoru
 Spokojnie wiślacy a na trybunach szydera i awans jest Nasz
71' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL DOMINIK BABNACH!!!!! BRAWO DOMINIK!!! BRAWO WISŁA!!!!!
 Brawo WISŁA!!! Co tu się dzieje!!! Maciej Kona kapitalnie podaje do Dominika Banacha, którym kapitalnym strzałem pokonuje Bartnika!! Czy to nie sen???
 Po latach upokorzeń wygrana jest coraz bliżej.
 Zejdzie z boiska nie róbcie z Nas pośmiewiska na Arenie
75'  Skałecki za Paluchowskiego
Ednilson za Klichowicza
77'  Staszak za M.Króla
Szuta za Kashaya
79' Papykian uprzedzony i tylko aut
79' Centra Przywary przecięta przez Bartnika
 Skałecki faulowany przez Reimana
80' Papykiyan z rzutu wolnego ale w mur i tylko rzut rożny...
 Piąstkowanie Bartnika, ale piłka nadal dla Wisły
83'  Ceglarz za faul na Konie
83' Kolejna próba z rzutu wolnego tym razem Puton, ale w trybuny
84' Do gry przygotowany Josino
85' Dobre uderzenie Rudola Posiadał na rzut rożny
86' Puton obok bramki
87'  Josino za Putona
87'  Kusiński za Ceglarza
 Centra Papykiana za rzutu rożnego głową Ednilson ale nad bramką
88' Coraz bliżej do tej wygranej!!!!
90' +2
90+1' Cheba do Josino ale broni to Bartnik i tylko rzut rożny...
90+2' Jeszcze faul na Josino. Rzut wolny dla Wisły
90+3'  KONIEC SPOTKANIA!!!!!!
 Mamy to!!! Wielkie Derby Lubelszczyzny są dla Nas. Po 9 latach wygrywamy z Motorem w Lublinie!!!!!!!!! BRAWO WISŁA!!!!!!
 Kółeczko wiślaków i tak się bawi tak się bawi WISEŁKA!!!!!!
 Schodzą wiślacy żegnani brawami kibiców. Tak to się wydarzyło!!! Mamy wygraną!!!!!! BRAWO WISŁA