Sowiński 21, Łabojko 54 -
Arbiter: Filip Kaliszewski ( Gdańsk)

Zoch- T. Lewandowski, Rudnilson, Łabojko, Babiarz, Rybicki, Mularczyk, M. Lewandowski, Sowiński, Gvezdenovic, Michalski

Gradecki- Flak, Bracik, Wiech, Cheba, Pedro Gaio,Puton, Kondracki, Carlos Daniel, Drozdowicz, Ilić

Już w sobotę 19 marca ekipa Dumy Powi¶la rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Suwałkach nasz zespół zmierzy się z Wigrami. Pocz±tek naszej relacji od 13:45.
 13:00 Piotrek wita z Suwałk. Polskiego bieguna zimna, miasta, które Wisła ostatni raz zdobyła w 2013 roku.
 Przed nami bardzo trudne ligowe spotkanie z Wigrami. Wiemy, że nastroje po porażce z KKS-em Kalisz s± złe, ale wierzymy, że tym razem czeka nas wesoła droga powrotna do domu
 Rzecz jasna z tamtego składu, który zdobywał Suwałki w 2013 nie pamięta tego meczu żaden z piłkarzy.
 W Suwałkach ładna słoneczna pogoda. Około 8 stopni ciepła. Nic tylko grać
 Cóż czekamy na składy meczowe organizatorzy nie wiedz± kiedy będ±. Pewnie przed samym meczem powiedział ¶piewnym głosem jeden z ochroniarzy :)
 Mamy skład Wisły ale oczywi¶cie jest to skład nieoficjalny
 Miejscowi dziennikarze dziwi± się, że kto¶ wymaga składów godzinę przed meczem. Zapomniałem jak to już w Suwałkach się dzieje
 Na ławce Wisły zasiedli Paweł Socha, Błażej Cyfert, Piotr Lisowski, Adrian Paluchowski, Maciej Kona, Dominik Banach, Bartłomiej Bartosiak, Lukas Kuban
 Bramkarze Wisły na rozgrzewce wraz ze swoim trenerem Pawłem Romp±.
 Poprzestawiał trochę skład Wisły trener Mariusz Pawlak. Mamy dzi¶ debiut Pedro Gaio.
 W kadrze meczowej brakuje Ednilsona Furtado oraz nowego wi¶laka Marcina Ryszki
 Mamy już składy
 Na ławce Wigier zasiedli dzi¶ Michał Kot, Michał Ozga, Cetano De Oliveria Werick, Kosei Iwao, Dawid KrzyĽański, Łukasz Kurbak, Bartosz Prętnik, Łukasz Bogusławski, Michał Żebrakowski
 Wi¶lacy powitani brawami już na rozgrzewce.
 Delegatem meczowy jest Pan Zbigniew Kamieński a obserwatorem Marek Bilmin z Białegostoku.
 Trwa rozgrzewka a miejscowi kibice w strefie VIP rozmawiaj± o Stężycy. To gdzie¶ koło Lublina pyta jeden drugiego?
 Tok my¶lenia może i dobry, bo faktycznie Stężyca jest koło Dęblina, ale drugi kolega już wyja¶nił, że to niestety nie ta miejscowo¶ć.
 Dla wszystkich ciekawych kapitanem Wisły dzisiaj Krystian Puton.
 Na meczu Prezesi Wisły Pan Piotr Włodarczyk oraz Pan Paweł Wójcik
 Miejscowy spiker rozpoczyna już swoj± pracę. Serdecznie witamy Wisłę Puławy w Suwałkach
 Piłkarze Wigier już w szatni. Wi¶lacy jeszcze na rozgrzewce
 Wi¶lacy także w szatni
 Oba zespołowy w szatniach. Czekamy i denerwujemy się bo to ważne dla Nas spotkanie.
 Duma Powi¶la i charakterne Wigry tak zapowiedział ten mecz spiker. Brawo dla redaktora Kopii, który pierwszy raz użył nazwy Duma Powi¶la
 Oczywi¶cie Kopie, el-dziego i szelaka pozdrawiamy z tego miejsca. Szkoda, że Was tu nie ma, ale wierzymy, że trzymacie mocno kciuki za Wisłę
 Wychodz±!!! Wisła na szaro, Wigry na biało
 Przed meczem zawodnicy obu ekip wystosowali apel stop wojnie na Ukrainie
 Nieporozumienie Ilicia z Flakiem. Od bramki grę wznowi Zoch
2' Flak faulował Michalskiego. Od rzutu wolnego Wigry
3' Złe wykonanie rzutu wolnego kontra Wisły ale Ilić wywalcza tylko rzut rożny
 Zakotłowało się w polu karnym Wigier, ale nie zdołał oddać strzału żaden z wi¶laków
5' Faulowany Drozdowicz. Od rzutu wolnego Wisła
7' Kolejny raz faulowany Wi¶lak. Dużo walki dzi¶ w Suwłkach
9' Z dystansu Sowński, ale piłka mija o metr bramkę Gradeckiego
10' Tym razem próba Rybickiego, ale uderzenie prosto w rękawice Gradeckiego
11' Faulowany Kondracki. Na ¶rodku boiska od rzutu wolnego wi¶lacy
 Wybita głow± centra Putona
14' Faulował zdaniem arbitra Ilić. Od rzutu wolnego Wigry
15' Dobra centra Flaka, ale nie sięgn±ł piłki głow± Drozdowicz
16' Pedro Gaio faulował Babiarza. Bez kartki dla Portugalczyka
16' Łabojko wrzuca piłkę nieporozumienie Wiecha z Gradeckim i gospodarze zaczn± grę od rzutu rożnego
18' To powinno być 0:1 Ilić do Putona, ten uderza ale Zocha na rzut rożny!!!!
 Centra Kondrackiego niepewnie Zoch piłka trafia do Carlosa Daniela, który jednak uderza nad bramk± gospodarzy!
20' Kolejna dobra akcja wi¶laków. W pole karne gospodarzy wpadł Carlos Daniel, ale niestety uderzył obok słupka bramki Zocha
21'  Sowiński
 Mieli trzy okazje bramkowe wi¶lacy, których nie wykorzystali i gospodarze wyprowadzaj± zabójcz± kontrę. M.Lewandowski do Sowińskiego ten wpadł w pole karne i strzałem w okienko pokonał Gradeckiego
25' Wrzutka Putona i mamy kolejny corner. Może teraz??
 Krótko wi¶lacy uderza Puton ale obok bramki Zocha.
27' Ilić wywalcza aut
 Kondracki nabija rywala i rzut rożny...
 Kolejny raz zakotłowało się pod bramk± Zocha, ale bez strzału wi¶lacy
29' Wpadł w pole karne Wisły Łabojko ale nad bramk± tym razem gracz gospodarzy
32' Od rzutu z autu grę wznowi Wisła
33' Kondracki wywalcza kolejny dzi¶ rzut rożny. Może teraz??
 Centra wyłapana przez Zocha.
36' Z dystansu Mularczyk ale nad bramk± Gradeckiego.
37' Rybicki do Mateusza Lewandowskiego ten głow± w sam ¶rodek bramki i łapie piłkę Gradecki
 Gvozdenović, ale bardzo mocno i niecelnie. Od bramki wi¶lacy
39' Rozochocił nam się Gvozdenovic ale tym razem uderzył w Mateusza Lewandowskiego a piłka wyszła poza pole gry
41' Rzut wolny dla Wigier. Trzeba uważać
 Próbowali gospodarze, ale trafiony w głowę piłk± Wiech i sędzia zatrzymał akcję. Od bramki Gradecki
42' Mogło być groĽnie sam na sam wychodził Rybicki, ale Gaio z Wiechem zatrzymali napastnika Wigier
43' W pole karne wpadł Michalski, ale nie zdołał sięgn±ć piłki.
44' Pierwsza połowa zbliża się ku końcowi. Na razie nie jest dobrze, ale wierzymy, że jeszcze dla Nas za¶wieci słońce
45'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 No cóż za nami pierwsze 45 minut. Przegrywamy z Wigrami 1:0, ale jest to bardzo wyrównane spotkanie. Wi¶lacy stworzyli sobie kilka sytuacji, których jednak nie wykorzystali, co w 21 minucie zem¶ciło się i to gospodarze mog± cieszyć się z prowadzenia.
 Mamy nadzieję, że druga odsłona będzie zdecydowanie lepsza i skuteczniejsza dla Wisły. Z takim życzeniem żegnamy się z Wami. Do Suwałk wracamy za kilka minut
 Będ± dwie zmiany w Wi¶le. Do gry gotowi Błażej Cyfert oraz Maciej Kona
 S± wi¶lacy!!! Walczyć WISŁA walczyć!!!
46'  Cyfert za Pedro Gaio
Kona za Kondrackiego
46'  Zaczynaj± Wigry
47' Faulowany Puton w polu karnym!!! Bez reakcji sędziego!!!!
 Niestety ogromny bł±d arbitra z Gdańska. No cóż musimy walczyć!!!
48' Zablokowany Ilić i tylko aut dla Wisły.
50' Kocioł w polu karny Wigier, ale zablokowany Ddrozdowicz!!! Leży Mularczyk. Przerwa w grze
 Wi¶lacy w mocnym ataku, ale dobrze spisuje się obrona Wigier.
52'  Bracik za przerwanie kontry rywali
53' Tym razem Cyfert zatrzymuje Mateusza Lewandowskiego. Od rzutu wolnego
54' Łabojko
 Nie wiemy co powiedzieć.... Rybicki do wpadaj±cego w pole karne Wisły Łabojki, a ten mocno w okienko bramki Gradeckiego
 Wydawało się, że wi¶lacy będ± tutaj łapać kontakt a tu kontra gospodarzy i 2:0. Tak wygl±da ten mecz...
57' Cyfert w ataku i kolejny aut
58' Co tu się dzieje?? Ilić ale nie zdołał oddać czystego strzału. Ależ ofiarnie gracze Wigier, którzy rzucaj± się pod nogi strzelaj±cych wi¶laków
59' Próba M.Lewandowskiego Gradecki zmuszony wybić piłkę na rzut rożny
 Próbował Mularczyk ale bardzo niecelnie
61'  Paluchowski za Drozdowicza
Bartosiak za Ilicia
62' No cóż lepsza dzi¶ Wisła przegrywa ze skutecznymi Wigrami
63' Z dystansu uderza Mularczyk, ale nad bramk± Gradeckiego
 Bartosiak prosto w ręce Zocha
 Będ± zmiany w Wigrach. Do gry gotowi Michał Żebrakowski oraz Dawid Krzyżański
 Miejscowi już snuj± plany awansu bez baraży. Ambitnie bo strata do rywali jest spora
68'  Krzyżański za Sowińskiego
Żebrakowski za Rybickiego
69' Zmarnowana okazja Krzyżańskiego. Od bramki wi¶lacy.
70' Z dystansu Bartosiak, ale piłka ku rozpaczy wi¶laków nad bramk± Zocha
73' Leży jeden z rywali przerwa w grze. No nic suwalczanie maj± dobry wynik to nie dziwimy się że będzie to tak wygl±dać.
 Urazu doznał Gvozdenović.
 Brzydko Carlosa Daniela w ataku faulował Mularczyk
78' Faulowany Cheba. Od rzutu wolnego wi¶lacy
  Michalski za faul na Chebie
80'  Ceatano za Mularczyka
Ptętnik za Łabojkę
81' Kona do Bartosiaka, ale w ¶rodek i pewnie broni Zoch
83' Będzie zmiana w Wi¶le. Do gry gotowy Dominik Banach
84'  Banach za Bracika
85' Banach wywalczył rzut rożny
 Kocioł w polu karnym Wigier, ale kolejny raz bez strzału piłka trafia do Bartosiaka, który uderza mocno, ale trafia w rywala...
87' Mateusz Lewandowski, ale pewnie w bramce Wisły Gradecki
 Do gry przygotowany Kosei Iwao
90' +4
90+1'  Iwao za Mateusza Lewandowskiego
 No cóż dzi¶ nie przełamiemy złej passy w w Suwałkach.
90+3' Banach i jeszcze aut dla Wisły
90+4'  Wiech
90+5' Ceatano ale pewnie Gradecki.
90+6'  Koniec spotkania
 No cóż możemy powiedzieć o tym meczu? Przegrywamy tej wiosny trzeci raz z rzędu. Dzisiaj wi¶lacy grali nieĽle byli momentami zdecydowanie lepsi od rywali, ale cóż? To gospodarze okazali się skuteczni i to oni strzelili dwie bramki
 Suwałki od 2013 roku pozostaj± dla Nas niezdobyte i kolejny raz musimy zej¶ć pokonani z boiska
 Smutni wi¶lacy schodz± z boiska. Dzięki za walkę... Musimy walczyć dalej.