-
Arbiter: Robert Marciniak ( Kraków)

Lemanowicz - Mikołajewski, Kluska, Marciniec, Majtereek, Biedrzycki, Piątek, Pazio, Kowalski- Haberek, Bajdur, Fidzukiewicz
Posiadała- Cheba, Majewski, Wiech, Gvozdenović, Kona, Kołtański, Ednilson, Klichowicz, Puton, Retlewski

Już w sobotę 20 sierpnia ekipa puławskiej Wisły rozegra wyjazdowe spotkanie w Warszawie z miejscową Polonią. Początek naszej relacji od 18:56.
 18:02 Piotrek wita ze stadionu Polonii przy ulicy Konwiktorskiej 6
 Jesteśmy na miejscu, ale co tu się dzieje? Zabezpieczenie spotkania bardzo poważne. Pod stadionem ogromne siły policji między innymi armatka wodna
 Wiślacy są już na obiekcie. Na pewno obiekt Polonii robi wrażenie. Stary stadion, ale z historią. Procedury wejścia też ciekawe.
 Około 30 stopni ciepła, słonecznie. Na każdym kroku ochroniarz. No widać miejscowi dbają o bezpieczeństwo :)
 Mamy już składy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Piotr Zieliński, Josino, Agwan Papikyan, Marcin Ryszka, Mateusz Kaczmarek, Oskar Przywara, Piotr Azikiewicz, Dominik Banach, Adrian Paluchowski
 Na ławce Polonii zasiedli Michał Brudnicki, Szymon Jarosz, Krystian Pieczara, Marcin Pieńkowski, Filip Balcewicz, Nikita Vasin, Wojciech Fadecki, Jakub Wawszczyk, Mateusz Michalski
 Jupitery zapalone
 Miejscowi dziennikarze mówią, że grają z Puławami. Nie z Puławami a Wisłą :)
 Schodzą wiślacy do szatni
 Serce Polski Warszawa serce warszawy K6 leci z głośników. Oj słabo się tego słucha
 Schodzą obie ekipy do szatni. Taka informacja kiełbasa na stadionie Polonii 15 złotych. Całkiem dobra. Lemoniada 8 złotych.
 Klatka oczywiście dzisiaj pusta.
 Ostatnie chwile przed rozpoczęciem spotkania. Oj trudne spotkanie Nas tu czeka
 Wychodzą!!!!!
 Wisła w pasiakach, Polonia oczywiście czarne stroje
 Muzyka z filmu Demony Wojny.
 Gorące przywitanie trenera Mariusza Pawlaka.
 Mariusz Pawlak Mariusz Pawlak z trybun
1'  Zaczyna Polonia
 Szybko zaczęli wiślacy centruje Ednilson ale piłka wychodzi za bramkę
2' Tym razem uderzenie Klichowicza, ale pewnie łapie piłkę Lemanowicz
3' Odważne wyjście Posiadały, który uprzedził Fidziukiewicza
5' Prawą stroną szarżuje Ednilson i kolejny trzeci dziś rzut rożny dla Wisły
 Dobra centra Putona, ale faulowany bramkarz Lemański i grę wznowią od rzutu wolnego gospodarze
7' Kolejny raz Posiadała zmuszony do interwencji poza polem karnym. Tym razem bramkarz Wisły lepszy od Bajdura
8' Ednilson centruje do Klichwicza ten zablokowany i tylko corner...
 Głową po centrze Putona uderza Retlewski, ale nad bramką Lemanowicza
 Od pierwszej minuty głośny doping dla gospodarzy
13' Gvozdenović mądrze zatrzymuje w kontrze Bajdura
15'  Retlewski za starcie z Mikołajewskim
17' Z dystansu niecelnie uderzał Kona. Piłka dwa metry od bramki Lemanowicza
19' O mały włos Posiadała nie sprokurowałby bramki, bowiem jego podanie przeciął Fidziukiewicz. Nie możemy tego robić!!!
20' Faulował w ataku Ednilson. I kolejny rzut wolny dla Polonii
 W pole karne futbolówkę wrzuca Pazio, ale pewnie łapie piłkę Posiadała
22' Pozdrowienia dla warszawskiej policji z trybun
23' Z 18 metra uderzał Ednilson, ale pewnie broni to Lemanowicz
 Piłka nożna dla kibiców z młyna Czarnych Koszul
24' Bajdur do Fidziukiewicza, ale za mocno i od bramki grę wznowi Posiadała
26' Z prawej strony piłkę wrzuca w pole karne Pazio, ale dobrze asekuruje to Cheba i tylko róg...
 Pewnie głową Puton wybija piłkę po centrze z cornera
27' Jakiś uraz Gvozdenovicia po zderzeniu z Kluską. Przerwa w grze
29' Wrócił Bojan gramy dalej
30' Zablokowane uderzenia Kony oraz Kołtańskiego
 Bardzo dobrze zorganizowana ekipa gospodarzy. Każdy z polonistów doskakuje do wiślaka i blokuje praktycznie każde uderzenie. Ciężko przebić się przez ten mur
33' Faulowany przez Bajdura Retlewski. Wiślacy od rzutu wolnego
34' Pazio strzeliłby ładną bramkę tyle, że samobójcza, ale piłka na jego szczęście mija bramkę Lemańskiego
 Rzut rożny dla Wisły, ale jeden z wiślaków głową obok bramki gospodarzy.
35' Centra z lewej strony uderza głową Fidziukiewicz, ale na nasze szczęście piłka nad bramką Posiadały
 Kolejowy Klub Sportowy Sandecja pozdrowienia dla zgody ekipy z Warszawy
36' Klichowicz zablokowany przez Mikołajewskiego. Kolejny corner
 Zła centra Putona trafia w ręce bramkarza Polonii
38' Z dystansu Piątek, ale piłka nad bramką Posiadały
39' Ależ szczęście wiślaków!!!. Centra Pazio głową uderza Bajdur ale piłka trafia w słupek i wychodzi w pole i trafia na nogę Fidzukiewicza, który trafia jednak w Posiadałę!!!!
40' Na spalonym Fidziukiewicz
42' Faulował Gvozdenović rywala i jeszcze rzut wolny dla gospodarzy
43' Zamieszanie po tym rzucie wolnym uderza Kowalski-Haberek, ale nad bramką Posiadały
44' Uprzedzony Kluska. Końcówka należy do Polonii
45' +2
45+1' Nie opanował piłki Cheba. Aut dla gospodarzy
45+2' Nie sięgnął piłki Fidziukiewicz.
45+3'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut spotkania w Warszawie. Trzeba przyznać, że bardzo wyrównane spotkanie. Pierwsze minuty należały do wiślaków, końcówka do Czarnych Koszul
 Na Konwiktorską wracamy za kilka minut
 Na meczu były trener Polonii Krzysztof Chrobak
 Mocno rozgrzewa się w przerwie Mateusz Kaczmarek
 Wychodzą wiślacy!!!!!
46'  Kaczmarek za Kołtańskiego
 Dużo uwag do swoich graczy ma trener Polonii
 Dopiero teraz pojawili się na murawie gracze Czarnych Koszul
47' Za mocne podanie do Biedrzyckiego. Grę wznowi Posiadała
48' Uprzedzony Retlewski i tylko aut dla Wisły
49' Pozdrowienia od Polonii dla warszawskiej Legii
50' Kluska fauluje Ednilsona ale bez kartki
52' Brawo Albert!!! W pole karne wpadł Kluska, ale bramkarz Wisły wygrał sytuację sam na sam z Kluską!!!!
53' Centra Gvozdnovicia ale pewnie bramkarz
55' Faulowany Ednilson i znowu bez kartki!!!!!
 Piłka w siatce Polonii autorem gola Majewski, ale niestety chorągiewka arbitra w górze. Spalony
 Nie wiemy czemu sędzia Marciniak nie daje kartek gospodarzom.
57' Centra Ednilsona z prawej strony ale szybszy jest Lemański, który uprzedza Retlewskiego.
59' Puton faulowany ale sędzia Marciniak pokazuje faul wiślaka...
60'  Cheba
62'  Fadecki za Pazio
63' To powinno być 0;1 ale Ednilson obok bramki!!!!
65' Cheba zablokowany i mamy rzut rożny...
 Pewnie po centrze Putona gracze z Warszawy
66'  Paluchowski za Retlewskiego
Ryszka za Ednilsona
67' W dobrej sytuacji znalazł się Fidziukewicz, ale Wiech wybija piłkę z pustej bramki!!!
 Groźnie robi się pod bramką Wisły
 Po rzucie rożnym nie sięgnął piłki Piątek!!. Ależ gospodarze wściekle atakują
70' Głową Biedrzycki, ale piłka mija bramkę Posiadały
71'  Piotr Grabarz za protesty po kolejnej dziwnej decyzji sędziego Maricniaka
73'  Pieczara za Fidziukiewicza4
Michalski za Bajdura
74'  Papikyan za Klichowicza
75' Zablokowany Kluska i grę od bramki wznowi Posiadała
77' Wpadł w pole karne Papikyan ale jego strzał został zablokowany i tylko corner
 Niestety żaden z wiślaków nie sięgnął piłki po centrze Putona i od bramki grę wznowi bramkarz gospodarzy
80' Paluchowski faulował w ataku.
81' Sporo walki przy Konwiktorskiej 6
83' Uderzenie Ryszki ale broni to Lemanowwicz!!!
84'  Vasin za Kluskę
Pieńkowski za Biedrzyckiego
85' Ostatnie trudne minuty!!!
 Jeszcze rzut wolny dla Wisły!! Może teraz??
 Niestety wrzutka Papikyana wyłapana przez Lemańskiego
87' Paluchowski głową, ale tylko górna siatka bramki Polonii
88' Jakieś nieporozumienia kibiców gospodarzy
89' Ryszka blokuje rywala
90' +4
90+1' Ryszka faulem zatrzymuje Pieńkowskiego. Od wolnego gospodarze
90+2' Bardzo źle uderza Fadecki
 Cały stadion wspiera gospodarzy
90+3'  Puton za faul taktyczny
90+4'  Majsterek za faul na Paluchowskim
90+5'  Koniec spotkania!!!!
 Wracamy do domu z jednym punktem. Jest to wynik, który na pewno nie krzywdzi żadnej z ekip. Oba zespoły mogły dziś strzelić bramki, ale obaj bramkarze spisywali się dziś dobrze
 Schodzą brawami żegnani wiślacy. Pojedyncze i nieśmiałe Brawo WISŁA!!!
 Trzeba cieszyć się z tego punktu, bo przy Konwiktorskiej punkty straci jeszcze nie jedna ekipa