1:0

Kamieć 31 -
Arbiter: Tomasz Marciniak ( Płock)

Wróbel, Pluta, Reiman, Daniel da Silva, Pląskowski, Kmieć, Pawlusiński, R.Brzęczek, Holik, Buczkowski, Balogun Leszczyński, Pielach, Gorskie, Jędrzejczyk, Barański, Sedlewski, Wiącek, Filipov, Lisiecki, Nowak, Martuś

Już w sobotę 23 sierpnia puławska Wisła rozegra kolejne ligowe starcie. Tym razem w Częstochowie z Rakowem. Początek naszej relacji od 16:45.
 16:49 Piotrek wita ze stadionu Rakowa w Częstochowie
 Łatwo nie było ponad 40 minut szukaliśmy prądu na stanowisku.
 Na ławce Wisły dziś Jakub Zolech, Karol Kalita, Maciej Machalski, Arkadiusz Maksymiuk, Jarosław Niezgoda, Dawid Pożak, Konrad Szczotka
 Na ławce Rakowa zasiadają Mateusz Kos, Łukasz Góra, Patryk Serafin, Łukasz Kowalczyk, Arkadiusz Porochonicki, Diogo Alves, Adrian Kural
 Rozpoczęła się prezentacja składów. Zaraz zaczynamy
 Mamy nadzieję, że problemy z prądem to jedyne problemy w Częstochowie. Oby tak było. Nie ma zbyt wielu kibiców na starym stadionie Rakowa. Ten obiekt pamięta jeszcze występy Rakowa w Ekstraklasie
 Na trybunie prasowej rozmowa o żużlu tak bowiem niedaleko znajduje się piękna Arena zmagań żużlowych na której jeździ miejscowy Włókniarz
 Chyba ta nazwa jeszcze obowiązuje, nie mamy pewności bowiem w żużlu zmiany nazw ekip zdarzają się tak często jak zmienia się nastrój kobiety :).
 Wychodzą !!!
 Wisła nietypowo, białe koszulki i czerwone spodenki, Raków czerwone koszulki i niebieskie spodenki
 W Częstochowie piękne są dziewczyny leci z głośników.
Przywitanie kapitanów i zaraz gramy
 Kółeczko Wiślaków i głośne kto wygra mecz. WISŁA niesie się po cichym obiekcie.
2' Wrzutka Filopova i róg dla Wisły
 Ostra centra Bułgara ale prosto na głowę obrońców Rakowa.
3' Był będzie jest Raków RKS niesie się doping dla gospodarzy. Klatka pusta
4' Szarża Martusia po błędzie obrony Rakowa zatrzymana przez bramkarza, który nogami wybija piłkę
6' W oddali przejeżdżają pociągi.
7' Za mocne podanie do Nowaka. Od bramki bramkarz gospodarzy.
8' Nowak do Martusia nie było spalonego ale napastnik Wisły zatrzymany przez Wróbla
9' Bardzo groźnie pod bramką Wisły. Pawlusiński uderza w słupek.
10' Tym razem uderza obok bramki Pląskowski. Dwie groźne akcje prawą stroną Rakowa
13' Akcja Wisły Nowak do Filipova ale ten zatrzymany naszym zdaniem faulem jednak sędzia Marciniak twierdzi inaczej.
15' Pielach na róg.
 Dobrze radzi sobie puławska obrona
16' Uderza Sedlewski ale zbyt lekko pewnie łapie piłkę Wróbel
17' Nowak wywalcza rzut rożny
 Zła centra Filipova
18' Z dystansu uderza Lisiecki. Nad bramką Rakowa
19' Centruje Sedlewski prosto w ręce bramkarza
 W odpowiedzi Raków, ale żaden z dwóch napstników gospodarzy nie trafia w piłę w polu karnym. Od bramki Leszczyński
21' Z rzutu wolnego uderza Buczkowski prosto w ręce Leszczyńskiego
  Holik za faul
 Faulowany Lisiecki pojawili się noszowi. Źle to wygląda
 Pomocnik Wisły na szczęście podniósł się i o własnych siłach opuścił plac gry. Gramy dalej
 Pląskowski do Pawlusińskiego i były pomocnik Cracovii na spalonym
24' Daniel da Silva z 5 metrów wysoko nad bramką po zgraniu z rzutu rożnego przez jednego z kolegoów
26' Sedlewski centruje Wróbel na raty łapie piłkę ale Nowak zbyt daleko i bramkarz Rakowa naprawia swój błąd
27' Lisiecki na spalonym. Szkoda
30' Wiącek fauluje.
31'  Kmieć
 Uderzenie zza pola karnego z 20 metrów Kmiecia na tyle precyzyjne, że piłka trafia do siatki.
 Miejscowi uważają, że spóźniony był z interewencją Michał Leszczyński. Ciężko ocienic
34' Jeszcze raz uderza Kamieć, ale tym razem piłka nad bramką Wisły
35' Wrzutka z prawej strony Pielach uprzedza Kmiecia i głową wybija piłkę na róg
36' Lisiecki centruje prosto w obronców Rakowa
 W Stargardzie Szczecińskim Błękitni ulegli Zagłębiu Sosnowiec 1:0
38' Reiman wywalcza róg
39' Z dystansu Pląskowski pewnie w bramce Leszczyński
40' Uderza Nowak prosto w nogi obrońców
42' Faulowany Filipov. Wisła od wolnego
43' Uderzał Barańki piłka trafia w rękę jednego z obrońców Rakowa i co? I gramy dalej
44' Kontra gospodarzy Brzęczek sam na sam fatalnie przestrzela
45'  +1
45+1' Z dystansu próbuje Buczkowski. Nad bramką Wisły
45+2'  Koniec I połowy
 Nadal nie ma przełamania w grze. Wiślacy niby nie ustępują ekipie Rakowa, ale wynik do przerwy nie jest dla nich korzystny. Oby drugie 45 minut było lepsze i szczęśliwsze dla puławian
 Wracamy za kilka chwil
 Po pierwszych połowach notujemy następujące wyniki.
Siarka Tarnobrzeg: Energetyk ROW Rybnik 0:0
Okocimski Brzesko : Kotwica Kołobrzeg 1:0
Rozwój Katowice : Górnik Wałbrzych 0:1
Limanovia Limanowa : MKS Kluczbork 0:1
Legionovia : Puszcza Niepołomice 0:0
Nadwiślan Góra : Stal Stalowa Wola 0:2
 Liczymy na zmianę wyniku tutaj w Częstochowie. Wisła na pewno nie zasługuje na porażkę bo jest równorzędnym rywalem dla Rakowa.
 Na boisku są wiślacy.
46'  Machalski za Martusia
 Ciekawe jak teraz będzie grać Wisła
46'  Zaczyna Raków
 Wiślacy zostali z jednym napastnikiem wyraźnie zagęszczając środek pola. Tak graliśmy za kadencji Jacka Magnuszewskiego
47' Faulowany Reiman na linii pola karnego
 Reiman prosto w mur.
49' Zakotłowało się pod bramką Rakowa ale łapię w końcu piłkę bramkarz
50' W odpowiedzi Reiman i róg dla Rakowa
51'
Porochnicki za Buczkowskiego
51'  Góra za Baloguna
54' Uderzał Pawlusiński broni Leszczyński. Dobry mecz byłego pomocnika Cracovii
 W odpowiedzi Nowak i róg dla Wisły
55' Zakotłowało się pod bramką Wróbla po centrze Machalskiego z rożnego ale ostatecznie skończyło się na strachu dla gospodarzy
57' Pląskowski w kapitalnej sytuacji sam na sam z Leszczyńskim. Broni bramkarz Wisły!!!!!!.
 To musi się w końcu zemścić na graczach Rakowa
 Maksiu i Niezgoda przywołani przez trenera Jałochę.
60' Lisiecki i Wisła od autu
61' Centra Lisieckiego Nowak źle trafia głową.
62' Zderzenie Holika i Sedlewskiego.
Przerwa w grze
62'  Maksymiuk za Wiącka
62'  Niezgoda za Nowaka
 Zaskoczył nas trener Jałocha zdejmując Nowaka i grając jednym napastnikiem.
65' Lisiecki na spalonym.
Bliżej Jason krzyczy Jałocha kibice Rakowa niezbyt miło pytają się natomiast czy Jałocha jest u siebie czy na wyjeździe. Widocznie nie każdy może korzystać z możliwości picia piwa na obiekcie
 Aktywny Pawlusiński wykłada piłkę wprost do Gorskiego
66' Góra do Pląskowskiego ten z 10 metrów efektownie ale obok bramki Wisły.
 Łapią się miejscowi za głowy bo była to typowa setka.
69' Barański faulowany
70'  Diogo Alves za Pawlusińskiego
71' Kolejna zmiana już gotowa.
72'  Serafin za Brzęczka
73' Coraz mniej czasu. A po stronie Wisły nadal 0, co gorsza po stronie gospodarzy 1
75' Wrzutka wiślaków w pole karne pewnie obrona Rakowa
78' Sedlewski wychodzi z piłką na aut
79'  Kmieć
81' Będzie zmiana w Wiśle. Gotowy do wejścia Szczotka
82'  Szczotka za Barańskiego
 Centruje Machalski prosto w ręce Wróbla
83' Reiman w poprzeczkę.
Ależ nieskuteczność Rakowa dzisiaj
 To musi się na graczach Jerzego Brzęczka zemścić. Tyle setek co mieli?? Niemożliwe
84' Złapał piłkę Leszczyński kibice krzyczą, że wyszedł z nią poza pole karne. Arbiter twierdzi inaczej
84' I co dogrywa Reiman a Serafin w kolejną poprzeczkę.
86' Szczotka na spalonym
88' Leży gracz Rakowa. Przerwa w grze
 Pomocy udziela mu Jędrzejczyk za co dostaje brawa
89' Kolejny raz leży Pląskowski. Opuszcza boisko na noszach
90' +5
 Dziwią się miejscowi że aż 5 minut dłużej
90+1' Artur Lampa na boisku bo kolejny uraz gracza Rakowa
 Nie dziwmy się się gospodarzom. My też pewnie byśmy tak bronili się
90+2' Kolejna centra ląduje w rękach Wróbla
90+3' Do kogo podaje Jędrzejczyk?? Nie wiemy
90+4' Aut dla Wisły
 Szczotka zatrzymany
90+5' Sekundy do końca
 Może jeszcze?? Faulowany Wiślak
 Ostatnia akcja
 Uderza Szczotka obok bramki
90+6'  Koniec spotkania
 Niestety nie udało się wiślakom wygrać tego spotkania. Mimo przewagi optycznej bramkę zdobyli gracze Rakowa, którzy mądrze się bronili. Szkoda