Polonia Bytom : Wisła Grupa Azoty Puławy -

2:2

Zieliński 47, Wojtyra 85 (k) - Wiech 30, Cichocki 82 (s)
Arbiter: Damian Gawęcki ( Kielce)

1. Szymkowiak, 2. Szmigiel, 4. Cichocki, 5. Romanowski, 6. Ściślak, 7. Zieliński, 9. Wojtyra, 18. Gajda (kpt), 19. Wolny, 28. Farbiszewski, 29. Piekarski 13. Mielcarz - 3. Seweryś, 18. Wiech, 66. Kaczorowski, 74. Skałecki, 88. Kargulewicz, 19. Ponce Garcia, 34. Bortniczuk, 91. Klichowicz, 7. Puton (kpt) 11. Giel

Już w niedzielę ekipa Wisły Grupa Azoty zmierzy się w Bytomiu z Polonią. Początek naszej relacji od 18:55. Zapraszamy
 17:54 Piotrek wita z obiektu Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom
 Chłodno około 8 stopni przed meczem spore oberwanie chmury nad Bytomiem. Dziś gramy na sztucznej murawie tak więc powoduje to spory poślizg
 Powoli zachodzi słońce nad obiektem.
 Jupitery jeszcze zgaszone
 Mamy już składy obu ekip.
 Rozpalają się jupitery na obiekcie
 Na ławce Wisły Grupa Azoty zasiedli dziś 1. Paweł Łakota, 8. Kamil Kumoch, 10. Robert Janicki, 16. Maksymilian Tkocz, 17. Janusz Nojszewski, 26. Damian Kołtański,, 37. Jan Flak, 94. Mikołaj Kosior, 99. Karol Noiszewski
 Na ławce Polonii zasiedli dziś 33. Kamil Hajduk 10. Filip Żagiel, 14. Jakub Pochcioł, 15. Dawid Krzemień, 16. Patryk Stefański, 17. Sebastian Steblecki, 21. Dawid Brzozowski, 25. Dominik Konieczny
 Trwa zraszanie murawy przed meczem
 Wybiegają piłkarze Wisły Grupa Azoty. Do boju Panowie
 W głośnikach Funky Polak Nie zapomnij skąd tutaj przybyeś
 Warto dodać, że to Bytom po wysiedleniu Niemców był miejscem gdzie przybyło ze wschodu masa osób ze Lwowa.
 Od remisu 1:1 z Unią Bełżyce rundę wiosenną rozpoczęły rezerwy Wisły Grupa Azoty.
 Oni na pewno pamiętają skąd pochodzą. Ale kącik historyczny za nami. Przed nami kącik sportowy i walka o 3 oczka
 Delegatem PZPN jest Bartosz Ryt z Krakowa a obserwatorem Marcin Słupiński z Sieradza
 Oba zespoły już w szatniach gdzie słuchają uwag szkoleniowców.
 Czekamy na wyjście obu ekip. Pełno na trybunie prasowej oraz na trybunach. Około 500 osób tyle może obejrzeć to spotkanie z trybun
 Wychodzą!!!!!
 Wisła Grupa Azoty na biało, Polonia swoje tradycyjne stroje niebieskie koszulki z czerwonymi pasami z przodu
 Ostatnie kółeczka. Jadymy krzyczą z trybun
1'  Zaczyna Polonia
2' Kaczorowski blokuje rywala. Od autu gospodarze
3' Dużo nerwów i nieporozumień z obu stron
4' Co tu się wydarzyło?? Błąd obrony Polonii piłka trafia Klichowicza ten uderza w słupek a dobitkę broni Szymkowiak!!!!
 Mocne rozpoczęcie spotkania, ale nadal 0:0. Oby to zwiastowało lepsze okazje dla Dumy Powiśla
8' Polonia Bytom na trybunach. Klatka dziś pusta
9' Dobra akcja gospodarzy uderzenie Wojtyry, ale pewnie broni Mielcarz
10' Prostopadłe podanie do Wojtyry, ale na spalonym napastnik gospodarzy
12' Faulowany Manuel w środku pola. Od rzutu wolnego ekipa Wisły
13' Faulował w ataku Klichowicz i od rzutu wolnego Polonia
14' Dogranie z prawej strony Zieliński nie sięga piłki, ale ostatecznie wybija ją jen z wiślaków na rzut rożny
 Centra Romanowskiego głową Piekarski, ale pewnie broni ten strzał Mielcarz
18' Ostro potraktowany przez Wiecha Wolny. Bez na szczęście kartki dla zawodnika Dumy Powiśla.
19' Prawą stroną szarżował Giel, ale niestety centra bardzo nieudana i od bramki grę wznowi Szymkowiak
20' Skałecki niepotrzebnie zahaczył Zielińskiego i gospodarze zaczną od rzutu wolnego
 Centra Ściślaka i sędzia pokazuje rzut rożny. Spore zamieszanie w polu karnym Wisły Grupa Azoty
 Przewinił w ataku jeden z rywali. Piłka dla gości
23' Nieudana centra Romanowskiego. Dużo nerwów i dużo walki w Bytomiu.
25' Z dystansu uderzał Szmigiel, ale bez kłopotów broni ten strzał Mielcarz
26' Leży jeden z rywali i przerywa grę Damian Gawęcki.
27' Już wszystko OK i gramy dalej. Głośny doping dla gospodarzy
30' Lewą stroną Klichowicz Szymkowiak przerzuca piłkę na róg!!!
30' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL ŁUKASZ WIECH!!!!!!! BRAWO WIECHU!!!!!!!!
 Bardzo dobra centra Putona w pole karne i tam najlepiej odnalazł się Wiech, który pokonał Szymkowiaka
 To powinno być 0:2, ale strzał Klichowicza zablokowany a poprawka Kaczorowskiego szybuje nad bramką
 W szoku są miejscowi. Ale bramka należała się wiślakom.
35' Zamieszanie pod bramką Mielcarza uderza Piekarski, ale minimalnie obok!!!!
39' Uderzenie Putona trafia w rywala!!!
41' Z dystansu uderza Wolny. Na szczęście nad bramką!!!
43' Kto nie skacze ten z policji na trybunach.
44' Skałecki uprzedza Gajdę. Kolejny corner dla Polonii
 Centruje Romanowski piąstkuje Mielcarz, ale kolejny raz z rogu boiska zaczną bytomianie
45' Ależ Mielcarz obronił sam na sam Wolnym!!!!
45' +1
45+1' Jeszcze rzut wolny dla Polonii. Obronić to!!!!
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsza połowa spotkania. Po 45 minutach mamy dobre humory, bo po bramce Łukasza Wiecha prowadzimy 0:1.
 Mamy nadzieję, że druga połowa będzie tak samo dobra i będziemy mogli się cieszyć. Teraz oddajemy głos do studia
 Wybiegają wiślacy
46'  10. Żagiel za 19. Wolnego
46'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty
47' Ależ kocioł w polu karnym uderza Wojtyra bronią się puławianie!!!!
47'  Zieliński
 Wisiała ta bramka w powietrzu i niestety piłka wpadła do siatki. Dobra centra z prawej strony Żagla a Zieliński szczupakiem pakuje piłkę do siatki
49' No oby kolejne minuty były lepsze.
49'  74. Skałecki
51'  6. Ściślak za faul
52' Centra Kaczorowskiego pewnie wyłapana przez Szymkowiaka
54' Z dystansu Gajda, ale wysoko nad bramką Mielcarza
56' Rzut rożny dla Polonii.
58' Zamieszanie pod bramką Szymkowiaka, ale ostatecznie sędzia Gawęcki przerywa grę. Od rzutu wolnego Polonia
59'  99. Noiszewski za 34. Bortniczuka
63'  16. Stefański za boiskiem
 A na boisku Kargulewicz z z ostrego kata w słupek!!!
66' Ciężki mecz, wiele walki ale może się uda!!
67' Będzie rzut rożny dla Wisły Grupa Azoty
 Krótko wiślacy centra Putona i strzał głową Wiecha, ale piłka mija bramkę Szymkowiaka
69' Manuel do Noiszewskiego ale ten uderza zbyt lekko
70'  17. Steblecki za 7. Zielińskiego
72' Obie ekipy grają tutaj o wygraną.
73' Szmigiel zza pola karnego, ale zbija na bok Mielcarz!!!
74' Szmigiel z prawej strony, wpadł w Mielcarza Wojtyra, ale nie ma karnego!!! Wstali aż kibice w Bytomiu.
76'  8. Kumoch za 7. Putona
78'  10. Żagiel za faul Klichowiczu
80' Uprzedzony Wojtyra w ostatniej chwili. Było groźnie
81' Zablokowany Klichowicz i tylko corner dla Wisły!!!!
82' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL Maksymilian Cichocki (s)
 Rzut karny dla Polonii
85'  Wojtyra
 Pewny strzał Wojtyry i niestety znów remis
86'  37. Flak za 19. Ponce Garcie
88' My wierzymy!!!!!
89' Jeszcze rzut rożny dla Wisły!!!!!
 Niestety faulował jeden z wiślaków w ataku!!!!
90' +5
90+1'  6. Ściślak za faul na Kargulewiczu
6. Ściślak za dwie żółte
90+2' Ale nerwy w Bytomiu
90+3'  99. Noiszewski za protesty
90+4' Klichowicz ale nad bramką!!!
90+5' Wojtyra nie trafia sam na sam z Mielcarzem!!!!
90+6' Kaczorowski ale nikt nie potrafi oddać strzału!!!!
90+7'  Koniec spotkania
 Szalony mecz przy Piłkarskiej. Po emocjonujących 90 minutach z Bytomia wracamy z 1 punktem. Cóż mogło być lepiej, ale trzeba cieszyć się chociaż z jednego punktu