Wisła Grupa Azoty Puławy : Chojniczanka Chojnice-

Puton 58 -
Arbiter: Damian Gawęcki (Kielce)

1. Mielcarz- 3. Kaczorowski, 18. Wiech, 27. Pavlas,4. Noiszewski, 74. Skałecki, 67. Kargulewicz, 91. Klichowicz, 26. Kołtański,7. Puton, 11. Retlewski
29. Primel- 4. Golak, 6, Paprzycki, 7. Szepanek,8.Boczek, 9. Giel, 16. Borysiuk, 17. Mikołajczak, 19. Sztyniewski,26. Raburski, 98. Kolesar

Już w sobotę ekipa Wisły Grupa Azoty Puławy rozegra pierwszy mecz sezonu 2 ligi z Chojniczankę Chojnice. Początek relacji od 17:45.
 17:20 Piotrek po przerwie wita wszystkich kibiców
 Nowy sezon już 2 ligi, to nowe emocje i nowe wyzwania. Dziś nowa Wisła stanie w szranki ze spadkowiczem z Fortuna I ligi Chojniczanką. Wyzwanie jest ogromne, ale wierzymy, że wiślacy pokonają faworyta
 Wybiegają piłkarze Wisły Grupa Azoty na plac gry. Witamy serdecznie
 23 stopni słońce w Puławach.
 Mamy już składy
 W zespole Wisły Grupa Azoty kilka debiutów. W bramce Oskar Pogorzelec, w obronie Danian Pavlas, Kacper Kaczorowski oraz Karol Noiszewski.
 Na ławce Wisły Grupa Azoty zasiedli dziś.
12. Kacper Kołotyło, 10. Maciej Bortniczuk, 19. Mateusz Kaczmarek,21. Janusz Nojszewski, 22. Robert Janicki, 47.Kacper Szymanek, 37. Oskar Przywara, 41. Kamil Kumoch, 5. Jakub Wlaźlik
 Na ławce Chojniczanki zasiedli dziś
33. Sebastian Szabłowski, 21. Jakub Goliński, 24. Filip Pawlak, 34. Damian Nowacki, 54. Grzegorz Szymusik, 77. Antoni Prałat, 79. Marcin Kozina, 80. Dominik Banach, 91. Kacper Korczyc
 Obie ekipy już w szatni. Czekamy na ich wyjście
 Delegatem meczowym jest Grzegorz Frąc z Białegostoku, obserwatorem Cezary Wójcik Łęcznej
 Mocno schowany Pan Cezary chyba nie chce się opalić na trybunie VIP :).
 Ostatnie uwagi szkoleniowców i zaraz zobaczymy 22 zawodników, którzy rozpoczną sezon 2023/2024. Dla obu ekip to sezon po dużych zmianach kadrowych.
 Idą kibice Wisły na stadion. Na płocie flaga Duma Powiśla.
 Wychodzą!!!!!!!!
 Wisła Grupa Azoty na niebiesko, Chojniczanka na szaro
 Nowość bo mamy kółeczko wiślaków!!!!
1'  Zaczyna Chojniczanka
2' Głośno krzyknął Szczepanek sędzia Gawęcki uspokaja gracza gości.
3' Paprzycki faulem zatrzymuje szarżę Kargulewicza. Od wolnego wiślacy.
 Uprzedzony Wiech i tylko od aut dla Wisły Grupa Azoty
4' To mogła być bramką dla Dumy Powiśla zza pola karnego minimalnie myli się Klichowicz!!!!
5' W odpowiedzi na bramkę Mielcarza uderza Szczytniewski ale piłka po nogach wiślaków wychodzi na rzut rożny
 Bronią się wiślacy, ale piłka nadal dla gości.
7' Raburski ofiarnie ale wybija piłkę Klichowiczowi. Tylko rzut rożny dla Wisły Grupa Azoty
 Krótko wiślacy i tym razem Duma Powiśla zacznie grę od autu.
8' Z głębi pola podanie do Retlewskiego, ale napastnik Wisły Grupa Azoty na spalonym
10' Upadł w polu karnym gości Kargulewicz, ale nie było to na rzut karny więc gramy dalej
 Na trybunach Lubelski Pies to Motor RKS.
11' Kapitalne uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Kargulewicza, ale Primel jeszcze lepie wybija piłkę na rzut rożny!!!
 Pogubili się wiślacy przy tym cornerze i od bramki goście.
15' Giel do Mikołajczaka a ten głową nad bramką Mielcarza
 Nie zabrakło pozdrowień dla warszawskiej Legii i Pogoni Siedlce. Głośny doping i fajna zabawa na sektorze Fanatyków
19' Szczepanek nie trzyma dziś nerwów. Brutalny atak na Klichowicza. Bez kartki dla gracza z Chojnic
21' Cały stadion odpowiada krzyczą FANATYCY. KTO WYGA MECZ???
 WISŁA WISŁA WISŁA krzyczy prosta
22' Upomniany słownie trener Brede za protesty na ławce
24' Za nami 23 spotkania i na boisku widzimy sporo walki. Widać, że obie ekipy są w przebudowie.
27' Wrzutka z lewej strony w wykonaniu Pavlasa, ale żaden z wiślaków jej nie sięga i pewnie łapie piłkę Primel
29' Bardzo groźna akcja gości, ale Mikołajczak w kapitalnej sytuacji przenosi piłkę nad bramką Mielcarza!!!
30' Zza pola karnego uderza Klichowicz i Primel zbija futbolówkę na rzut rożny!!!
 Niezła centra Putona, ale pewnie głową Giel na kolejny corner
 Ależ zamieszanie pod bramką Chojniczanki po centrze Klichowicza!!! Ostatecznie strzał Putona zablokowany i trzeci corner !!!!
 Tym razem przekombinowali wiślacy i od brami goście.
Mamy przerwę w grze bo urazu doznał bramkarz Chojniczanki Damian Promiel
 Krzyczą rezerwowi, że konieczna będzie zmiana ale póki co masażyści gości przy swoim zawodniku
 Wstał Primel tak więc mamy nadzieję, że z jego zdrowiem wszystko OK. Za chwilę gramy dalej
35' Szaleje Kargulewicz na prawej stronie ale jego centra zablokowane i tylko rzut rożny
 Centra Putona głową uderza Retlewski ale nad bramką.
 Nowy sezon to nowe pozdrowienia na trybunach. Fanatycy pozdrawiają zespół Czarnych Dęblin, beniaminka lubelskiej okręgówki
40' Kaczorowski centruje z prawej strony i wywalcza kolejny rzut rożny dla Wisły Grupa Azoty
42' Po centrze z rzutu rożnego głową niecelnie uderzył Boczek
44' Retlewski nie sięga centry Kaczorowskiego
45' +1
45+1'  4. Noiszewski za faul
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Pojawiają się wiślacy na placu gry.
 Będzie zmiana w zespole Wisły Grupa Azoty. Do gry gotowy Oskar Przywara
46'  37. Przywara za 27. Pavlasa
46'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty
47'  16. Borysiuk za faul na Skałeckim
49' Wpadł w pole karne Wisły Grupa Azoty Kolesar, ale jego podanie pewnie wyłapał Mielcarz
50' Klichowicz z lewej strony do Retlewskiego, ale szybszy od napastnika Dumy Powiśla Primiel, który łapie pewnie piłkę
51' Faulowany w polu karnym Klichowicz i co?? Nie ma rzutu karnego!!!!!!
54'  Leszek Szank- kierownik drużyny
Łukasz Szpremgel masażysta
obaj na ławce za protesty w drużynie Chojniczanki
55' Rzut wolny dla gości.
 Uderzenie Sztyniewskiego wysoko nad bramką w której widzimy dziś Mielcarza
58' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL KRYSTIAN PUTON!!!!!! 1:0!!! BRAWO CRISU!!!! BRAWO WISŁA!!!!!!
 Błąd obrony gości, piłkę przejął Puton, który pomknął na bramkę Primela. Kapitan Wisły Grupa Azoty wpadł w pole karne i kapitalnym strzałem otworzył wynik spotkania!!!!
61' Wpadł w pole karne Chojniczanki Kargulewicz i wywalczył rzut rożny
 Centra Klichowicza uderzenie Skałeckiego, ale piłka leci nad bramką!!!
66' Będzie zmiana w Wiśle Grupa Azoty Do gry gotowy Maciej Bortniczuk
67'  10. Bortniczuk za 11. Retlewskiego
68' Centra Klichowicza z lewej strony piąstkuje Primel
 Ale piłka nadal w posiadaniu gospodarzy.
70' Kibice Wisły tańczą walczyka Labada a na boisku twarda walka o 3 punkty. Goście coraz mocniej nacierają
72'  8. Boczek za protesty
73' Centra Putona z rzutu wolnego, ale pewnie łapie piłkę Primel
73' Będą trzy zmiany w zespole Chojniczanki
75'  34. Nowacki za 16.Borysiuka
80. Banach za 98.Kolesara
79. Kozina za 17.Mikołajczaka
77' Brawami przywitany w Puławach Dominik Banach
77'  74. Skałecki za przerwanie akcji rywali
  Michał Piros za protesty na ławce
79' Ależ okazja dla Wisły w pole karne wpadł Kołtański, ale broni to Primel!!!!
 Skurcze łapią Skałeckiego. Wiślacy zostawili serce na boisku.
80' Paprzycki brutalnie w nogi Kołtańskiego. Bez kartki
81'  91. Korczyc za 7. Szczepanka
82'  41. Kumoch za 74. Skałeckiego
84' Zza pola karnego uderza Korczyc, ale piłka mija bramkę Mielcarza. Od bramki wiślacy
85' Zablokowany na lewej stronie Kozina. Rzut rożny dla gości
 Pewnie złapał piłkę Mielcarz po centrze z cornera
87' Mądrze Noiszewski zmusza rywala do wybicia piłki na rzut rożny
88' Noiszewski naciskany przez Giela w aut
 Pewnie wiślacy, ale Szczytniewski faulem zatrzymuje Kargulewicza
90' +5
90+1'  77. Prałat za 6. Paprzyckiego
90+2' Będą dwie zmiany w zespole Wisły Grupa Azoty
 Kargulewicz wywalcza rzut rożny
90+3'  21. Nojszewski za 26. Kargulewicza
22. Janicki za 67. Kargulewicza
90+4'  91. Klichowicz za taktyczny faul
90+5' Uderza z wolnego Boczek, ale łapie Mielcarz!!!!
90+6' Bortniczuk do Nojszewskiego ten uderza ale Primel na róg!!!!
90+7'  KONIEC SPOTKANIA!!!!
 W końcu po wielu minutach nerwów sędzia Gawęcki zakończył to spotkanie. Początek ligi wymarzony dla Nowej Wisły. Piłkarze Wisły Grupa Azoty pokonali spadkowicza z Fortuna I ligi Chojniczankę 1:0!!!!!
 Zasłużona i cenna wygrana ekipy Michała Pirosa
 Kółeczko i głośne WISŁA WISŁA!!!
 Teraz dialog z kibicami kto wygrał mecz bo to cenna wygrana Dumy Powiśla!!! Brawo Panowie!!!!!