Wisła Grupa Azoty Puławy : Motor Lublin-

Paluchowski 61 -
Arbiter: Piotr Rzucidło ( Warszawa)

12. Zieliński- 27. Cheba, 18. Wiech, 4. Błyszko, 47. Bernard, 10. Kona, 17. Ryszka, 26. Kołtański, 67. Kargulewicz, 91. Klichowicz, 87. Paluchowski (kpt)
53. Budziłek, 4. Szarek, 7. Rybicki. 10. R.Król (kpt), 15. Staszak, 17. Wójcik, 19. Wełniak,24. Luberecki, 25. Zbiciak, 26. M.Król, 55. Gąsior

Już w sobotę czekają Nas Wielkie Derby Lubelszczyzny z Motorem Lublin. Początek relacji ze stadionu przy Hauke-Bosaka od 19:08
 18.08 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach. Stadionu twierdzy, bo puławska policja obstawiła praktycznie wszystkie drogi dojazdowe do obiektu
 Pod stadionem mnóstwo oddziałów policji, oraz ogromne kolejki pod kasami
 Szkoda, że kibice nie skorzystali z okazji zakupu biletów wcześniej. Są ogromne kolejki do kas.
 W Janowie Lubelskim 86 minuta spotkania i remis rezerw z Janowianką 1:1. Niestety końcówkę gramy w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z graczy
 Nasze rezerwy zremisowały w Janowie Lubelskim z Janowianką 1:1. Bramkę dla młodych graczy Wisły Grupy Azoty strzelił Adam Gałązka w 75 minucie gry. Brawo młodzieży
 Ale już wracamy na stadion MOSIR-u w Puławach.
 Mamy już składy.
 Co cieszy w składzie widzimy Mateusza Klichowicza. Do wyjściowej jedenastki wraca także Adrian Paluchowski
 Na ławce Wisły Grupa Azoty zasiedli dziś
1. Błażej Sapielak, 3. Robert Majewski, 11. Dawid Retlewski, 19. Mateusz Kaczmarek, 20. Jakub Wlaźlik, 21. Jakub Czajkowski, 22. Robert Janicki, 37. Oskar Przywara, 80. Dominik Banach
 Na ławce Motoru zasiedli dziś
1. Kacper Rosa, 3. Kamil Rozmus, 13. Mikołaj Kosior, 14. Maksymilian Cichocki, 21. Sebastian Rudol, 27. Dawid Kasprzyk, 30. Marcel Złomańczuk, 73. Jakub Lis, 77. Piotr Ceglarz
 Wybiegają wiślacy witani brawami. Nie podoba to się dziennikarzom z Lublina.
 A ja już po rozmowie z Józefem Kuflem z Radia Lublin.
 Idą pod stadion kibice Wisły. Głośne WISŁA PUŁAWY pod obiektem
 Trwa rozgrzewka. Kibice gości też już praktycznie w komplecie na swoim sektorze. W powietrzu czuć atmosferę napięcia.
 Pula biletów na dzisiejszy mecz została wyprzedana. Mecz obejrzy 999 kibiców bowiem tyle biletów mógł sprzedać klub.
 Rozpalają się jupitery nad stadionem
 Każde nazwisko wiślaków przy prezentacji nagradzane brawami
 Delegatem na mecz jest Dariusz Derewicz z Warszawy a obserwatorem Zbigniew Zych z Lublina
 Zawodnicy obu ekip już w szatniach czekają na ostatnie uwagi szkoleniowców. Piłkarzy nie trzeba mobilizować to są Wielkie Derby Lubelszczyzny to są emocje i walka o 3 punkty
 WISŁA PUŁAWY z sektora Fanatyków. Głośny doping. Na sektorze gości flaga Włady Wschodu
 Wychodzą!!!!!!!
 Motor żółte koszulki białe spodenki, Wisła Grupa Azoty na niebiesko
 Tylko zwycięstwo Wisełko tylko zwycięstwo śpiewają Fanatycy na swoim sektorze!!!!
1'  Zaczyna Motor
2' Cały stadion krzyczy WISŁA PUŁAWY
3' Brzydki faul Wójcika na Klichowiczu
4'  10. Kona za faul na Rybickim.
5' Dużo nerwów i walki jak to w derbach
6' Tym razem Zbiciak fauluje Kołtańskiego. Od rzutu wolnego Wisła Grupa Azoty
 Klichowicz posyła piłkę do której nie dobiega Paluchowski!!!
 Z dystansu Ryszka, ale Budziłek na róg!!!!!
 Źle rozegrali ten corner wiślacy i kontra którą zatrzymał Ryszka
9' Wójcik do Michała Króla ten uderza ale łapie Piotr Zieliński piłkę.
11'  18. Wiech
 Co ciekawe arbiter z Warszawy kartkuje tylko wiślaków
13' Uraz Mateusza Klichowicza... Pokazuje Klicha, że potrzebuje zmiany...
14' Z dystansu Rybicki, ale pewnie broni Zieliński
15'  80. Banach za 91. Klichowicza
 Kapitalna atmosfera na trybunach. To są derby
19' Trafiony łokciem Karuglewicz bez reakcji sędziego!!!
21' Niecelna centra Michała Króla. Od bramki grę wznowi Piotr Zieliński
22' Ryszka do Banacha, ale za mocne podane i łapie ją Budziłek
25' Faulował w ataku Wełniak. Od rzutu wolnego wiślacy
26' Z dystansu uderza Kona, ale piłka szybuje nad bramką Budziłka
27'  4 Szarek za brutalny faul na Paluchowskim
 Nikt nie sięga piłki po centrze Kołtańskiego. Od bramki Budziłek
29' Uprzedzony Wełniak przez Bernarda i rzut rożny dla Motoru
30' Głową Szarek po centrze Rafała Króla ale pewnie Zieliński
31' W odpowiedzi Paluchowski ale kapitalnie Budziłek na róg!!!!
 Pomysłowo wiślacy piłka trafia do Kargulewicza, który strzela, ale obok bramki gości!!!
 Bardzo dużo kibiców ogląda ten mecz zza płotu!!!
33' Cheba wywalcza kolejny corner dla Wisły Grupa Azoty
 Nie zdołał oddać czystego strzału głową Błyszko,
 Łokciem trafiony Paluchowski znów gwizdek arbitra milczy. Słaba postawa arbitra z Warszawy
37' Kolejna próba zawodników Wisły Grupa Azoty. Tym razem z dystansu uderzał Banach, ale nad bramką Motoru
39' Kargulewicz ale w głowę Wójcika, który podbił piłkę i tylko róg...
 Niezbyt dobre wykonanie rzutu rożnego piłka trafia do Bernarda, który podaje ją do Budziłka
41' Rzut wolny dla Motoru ale za co?? Niestety nie wiemy.
 Uderzenie Wełniaka ociera się o mur i rzut rożny dla gości
42' Głową po centrze Wełniak, ale kapitalnie broni Zieliński!!!!
 Przerwa w grze bo ucierpiał Błyszko w starciu z rywalem
 Teraz uraz Bernarda... Oj źle to zaczyna wyglądać. Ostra gra rywali
 Niestety są nosze...
  Mariusz Pawlak za protesty przy linii
45' +3
45+1' Wiślacy w 10
45+2' Jeszcze próba Gąsiora i piłka po nogach Wiecha wychodzi na rzut rożny
 Pewnie Zieliński łapie.!!!
45+3' Kargulewicz zatrzymany. Piłka dla gości
45+4'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Pierwsza połowa Wielkich Derbów Lubelszczyzny za nami. Wielkie emocje i kilka naprawdę dobrych akcji. Po stronie Wisły Grupa Azoty bardzo dobre szanse mieli Ryszka i Paluchowski po stronie Motoru Wełniak
 Goli nie mamy kilka chwil przerwy.
 Są już na placu gry piłkarze Wisły Grupa Azoty nagrodzeni brawami
 Wrócili na plac gry piłkarze Motoru.
46'  21.Czajkowski za 46. Bernarda
46'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty
47' Błyszko uprzedza rywala i tylko aut dla Motoru
48' Strzał Rybickiego podbity i tylko róg dla gości
 Głową Wełniak, ale niecelnie. Od bramki Zieliński
50' Dużo walki dziś w Puławach.
52' Rafał Król do Lubereckiego ten próbuje uderzać, ale źle opanowuje piłkę i podaje do Zielińskiego
53' Kapitalnie Błyszko zatrzymuje Lubereckiego, który upadł w polu karnym ale nie ma mowy o karnym
54' Wełniak utrudniał wznowienie gry Zielińskiemu. Bez kartki!!!!
55' Centra Karuglewicza, ale nie sięgnął piłki Paluchowski!!!!
56' Zbiciak w prostej sytuacji na róg!!!
 W zespole Motoru będą dwie zmiany, Do gry gotowi Rudol i Ceglarz
60'  77. Ceglrza za M.Króla
21. Rudol za 4. Szarka
73. Lis za 7. Rybickiego
61' GOOOOOOOOOOOOOOOOLOOOLLLLLL ADRIAN PALUCHOWSKI!!!!!!!!!! BRAWO PALUCH!!! BRAWO WISŁA!!!
 Ależ mamy radość w Puławach!!!! Kapitalna akcja Wisły Grupa Azoty i Adrian Paluchowski na raty pokonuje Budziłka!!!!
 Te piękne panie w sukniach i panowie w garniturach, którzy tu przyjechali oni uciszyli się!!!
63' WISŁA WISŁA WISŁA niesie się po stadionie!!!!!
65' Zablokowani gracze Motoru ale corner dla gości
66'  27. Kasprzyk za 19. Wełniaka
70' Rzut z autu dla Wisły Grupa Azoty
71'  13. Kosior za 24. Lubereckiego
72' Ależ krzyczy trener Feio
 Zdenerwowany Portugalczyk tak jak kibice na trybunie VIP
75' Kosior uderza tak, że piłka wychodzi w aut!!!
 Głośne WISŁA PUŁAWY na prostej
 Są pozdrowienia dla Pogoni Siedlce i Legii Warszawa
78'  22. Janicki za 26. Kołtańskiego
11. Retlewski za 87. Paluchowskiego
 Pożegnany owacją Paluchowski!!!!
81'  80 Banach ale za co??? Nie wiemy. Gubi się sędzia
82'  11. Retlewski
 Kartkuje sędzia Rzucidło
84' Błyszko kapitalnie zatrzymuje Kasprzyka!!!
85' Wiech na róg. Cisną goście
 Głową Rudol, ale pewnie Zieliński
87' Zła centra Janickiego
 Spore emocje w końcówce!!!!!
88'  15. Staszak za brutalne wejście w nogi Banacha
 Wstał Banach!!! Leży teraz Retlewski
89' Skurcze łapią Retlewskiego!!! To są Wielkie Derby Lubelszczyzny!!!!
90'  19. Kaczmarek za 11. Retlewskiego
90' +6
 Bardzo dużo doliczył arbiter!!!
90+1' Cheba w aut!!!!
 Bronimy to!!! Oby dalej!!!!
90+2' Ależ kocioł w polu karnym Wisły
90+3' Od bramki zaczyna grę Zieliński!!!!
90+4' Jeszcze rzut wolny dla Motoru
 Faulowany Zieliński!!! Leży bramkarz Wisły Grupa Azoty!!!!!!
90+5' Wstał!!! Gramy dalej
90+6' Jeszcze zablokowany jeden z rywali!!!!!! Panie sędzio!!!!!!
90+7' Leży Banach gra przerwana. Skurcze wiślaka!!!
90+8' Ile można
??
90+9 '  KONIEC SPOTKANIA!!!!!!!!
 BRAWO WISŁA!!! Wielkie Derby Lubelszczyzny są nasze!!!!! BRAWO WISŁA!!!!!!!
 Trudne spotkanie, ale to piłkarze Wisły Grupa Azoty wykorzystali błędy rywali i zasłużenie wygrali!!!!
 Kółeczko wiślaków a teraz idą zawodnicy podziękować za doping!!! BRAWO PANOWIE!!!!!
 I teraz dialog kto wygrał mecz!!!! WISŁA WISŁA WISŁA. BRAWO !!!!!!