2:1

Malinowski 40, Płonka 115 - Pielach 5
Arbiter: Marcin Szczerbowicz ( Olsztyn)

Loska- Góra, Petrasek,Cyfert, Szymański, Malinowski, Figiel, Margol,Mizgaała, Warchował, Płonka Witan- Turznyniecki, Duda, Pielach, Budzyński, Głaz, Maksmymiuk, Darmochwał, Szczotka, Pożak, Patejuk

Już w piątek 15 lipca puławska Wisła rozegra pierwsze spotkanie o stawkę. Tym razem w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Rywalem Dumy Powiśla będzie ekipa Rakowa Częstochowa. Start naszej relacji od 16:45
 16:42 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Częstochowie
 Troszkę nam zeszło żeby wszystko przygotować, ale witamy po przerwie letniej.
 Zaraz składy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Nazar Penkovets, Ivan Litwniuk, Konrad Nowak, Tomasz Sedlewski, Patryk Słotwiński, Klimas Gusocenko i Szymon Wiejak
 Na ławce Rakowa zasiedli Jakub Jastrzębski, Filip Kowalczyk, Maciej Pałaszewski, Grzegorz Rogala, Daniel Rumin i Kamil Wojtyra
 Około 18 stopni ciepła, niebo zachmurzone ale nie pada. Pogoda sprzyja grze
 Piotrek raz jeszcze wita serdecznie. W składzie brakuje Mateusza Olszaka. To efekt pauzy za czerwoną kartkę, którą otrzymał Mateusz w starciu rezerw w Pucharze Polski ze Stalą Poniatowa
 Obie ekipy już w szatniach.
 Zaraz gramy
 Rozpoczyna się prezentacja składów.
 Witamy ze stadionu przy Limanowskiego 83, gdzie Raków Częstochowa podejmuje beniaminka I ligi Wisłę Puławy. Pięknie to brzmi
 Wychodzą!!!!!!!!!!
 Wisła na czerwono, Raków na biało
 Minuta ciszy ku czci poszkodowanych w Nicei
 Jeszcze kółeczko wiślaków i zaraz gramy!!!!!
 Głośne Wisła i jesteśmy gotowi do gry
2' Płonka wywalcza róg
3' Za mocne podanie do Darmochwała
4' Malinowski lewą stroną centruje Płonka głową, ale pewnie Witan
5' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL MATEUSZ PIELACH 0:1
 Kapitalna centra z rzutu rożnego centra Sebastiana Głaza, a głową piłkę do siatki pakuje Mateusz Pielach. Brawo Beny Brawo WISŁA!!!!!!
7' Rzut wolny dla Rakowa
 Z rzutu wolnego groźnie uderzał Figiel, ale piłka w boczną siatkę
10' Bardzo spokojna gra. Wiślacy czyhają na kontry częściej przy piłce gospodarze
12' Za mocne podanie do Pożaka. Od autu Raków
13' Szarża i centra Mizgały spokojnie wyłapana przez Andrzeja Witana
14' W natarciu gospodarze, ale pewnie Witan.
 Przerwa w grze, Andrzejowi rozwiązały się buty.
17' Malinowski zablokowany przez Turzynieckiego. Oj groźny jest pomocnik Rakowa
18' Pożak faulowany ale sędzia twierdzi inaczej.
19' Zgranie Płonki do Warchowała a ten zablokowany
21' Znowu Malinowski ale znowu czujnie Turzyniecki. Wszystkie akcje gospodarzy idą właśnie lewą stroną tam gdzie gra ten szybki Malinowski
22' Z dystansu uderza Margol. Bardzo niecelnie
23' Przy linii wskazówek udzielają wiślakom Robert Złotnik i Adam Piekutowski. Obaj w niebieskich znacznikach
25' Loska poza polem karnym uprzedza Darmochwała
26' Bardzo brzydki faul Malinowskiego na Patejuku. Panie sędzio gdzie kartka?
 Na szczęście z Sylwkiem wszystko OK. Gramy dalej
27' Tym razem Malinowski na spalonym
28' Centra Patejuka wybita. Kontra gospodarzy przerwana faulem Pożaka
29' W kontrze Darmochwał, który zdecydował się strzelać. Uderzenie zablokowane.
 Próba wymuszenia rzutu karnego przez gracza Rakowa.
31'  Mizgala za symulowanie
 Na trybunie prasowej tematem nr jest odejście Radoslawa Latala, który po wczorajszym laniu z IFK Getoborg rozwiązał kontrakt z klubem
33'  Pielach.
Brzydki faul Benego na rozpędzonym Malinowskim
34' Centra z rzutu wolnego Witan uprzedza Płonkę i róg
35' Tym razem brzydki faul Płonki na Budzyńskim
36' I kolejny raz Płonka fauluje Pielacha. Od wolnego Wisła
38' Drybling Darmochwała i strata piłki. W odpowiedzi Płonka zatrzymany przez Dudę
39' Warchoł w ostatniej chwili wyłuskał piłkę Pożakowi.
40'  Malinowski
  Witan
 Kapitalne podanie do Malinowskiego ten sam na sam lobuje Witana, który jeszcze wpada w pomocnika Rakowa.
43' Petrasek fauluje Pateuja. Od wolnego Wisła
44' Głaz prosto na głową stoperów
45' +1
45+2'  Koniec pierwszej połowy
 Rozpoczęło się fantastycznie dla Wisły, bo już w 5 minucie gola zdobył Mateusz Pielach. Gospodarze walczyli do końca i 5 minut przez końcem połowy wyrównali.
 Oby druga odsłona była lepsza dla wiślaków.
 Zapraszamy na kilka minut przerwy
46'  Zaczyna Raków
46'  Litwniuk za Turzynieckiego
46'  Rogala za Szymańskiego
50' Przewaga Rakowa, ale goli nie ma
51' Darmochwał zagrywa do Głaza a ten nie trafia w piłkę
55' Gra i wynik bez zmian. Oj ciężko będzie
57' Źle Litwniuk i od bramki gospodarze
58' Szczotka fauluje rywala od wolnego Raków
59' Faulowany Pielach. Dużo walki na boisku
60' Z dystansu Maksymiuk minimalnie niecelnie
63' Szczotka wywalczył róg, ale nie ma bramki jak na początku spotkania
65' Głaz niedokładnie do Szczotki
66' Pielach niepotrzebnie fauluje rywala. Ma już żółtą kartkę
 Złe rozegranie rzutu wolnego przez graczy Rakowa
68' Pielach za lekko do Witana i bramkarz Wisły w ostatniej chwili zatrzymuje rywala
69'  Nowak za Szczotkę
 Ale chwilę wcześniej w kapitalnej sytuacji z kilku metrów fatalnie spudłował Cyfert
70' W ekipie Rakowa do gry gotowy Pałaszewski.
71' Z dystansu uderza Maksymiuk ale nad bramką
72'  Pałaszewski za Warchoła
73' Ależ kontra Wisły. Darmochwał do Pożaka ten uderza zza pola karnego minimalnie niecelnie
74' Do gry szykuje się Tomasz Sedlewski
75' Uderza Malinowski zbyt lekko Witan pewnie
76'  Sedlewski za Pożaka
78' Sedlewski uprzedzony i mamy aut
79' Za mocne podanie do Nowaka Loska szybszy
80' Z dystansu Nowak niecelnie
82' Teraz Wisła w obronie
83' Piłka dla Wisły po faulu na Budzyńskim
85' Szanują piłkę wiślacy
86' Uprzedzony w polu karnym Darmochwał
87' Uderza Duda Loska w kłopotami ale łapie piłkę
88' Góra i róg dla Rakowa
89' Kolejna próba Maksymiuka z dystansu niecelna
90' +2
90+1' Nie ma gola!!!!!!!
 Płonka skierował piłkę do siatki ale Płonka na spalonym!!!!!. Brawo!!!!!!!!!
90+2' Ależ szczęście wiślaków
90+2'  Darmochwał
90+3'  Koniec drugiej części gry
 Czeka nas dogrywka. Uff mieliśmy szczęście, ale na szczęście jest dobrze. Ależ oburzenie w szeregach Rakowa
 Chwila przerwa i gramy kolejne 30 minut
 Chwila przerwy minęła i gramy dalej
90'  Zaczyna Raków
91' Na spalonym Pałaszewski
92' Od wolnego Wisła
94' Nowak zatrzymany w polu karnym
95' Nowak zablokowany a po chwili róg dla Wisły
96' Do gry gotowy Filip Kowalczyk
96' Uderzał Patejuk broni Loska a piłka odbija się od Głaza i leci nad bramką
98'  Kowalczyk za Mizgałę
99' Rzut wolny dla Rakowa. Może być niebzpiecznie
100' Z wolnego Figiel Witan pewnie w bramce Wisły
101' Budzyński minimalnie niecelnie.
105'  +1
105=`'  Koniec pierwszej części dogrywki
105'  Zaczynamy
108' Sedlewski zablokowany
110'  Pielach
  Pielach bo to druga żółta kartka
 Musimy się bronić się 10!!!!
111' Ależ cięźkie zadanie czeka wiślaków
112' Kotłuje się pod bramką Wisły. Aby dalej
113' Malinowski do nikogo!!. Cała Wisła się broni
115'  Płonka
 Zakotłowało się pod bramką Wisły pierwszy strzał zablokowany ale dobitka Płonki ląduje w bramce
116' Głaz w pole karne źle
117' Rogala z metra nie trafia do bramki
118'  Margol
119' Bardzo złe wykonanie wolnego przez Wisłę
120'  Koniec spotkania!!
 Niestety krótko trwała przygoda Wisły z Pucharem Polski. Dziś po dogrywce ekipa Dumy Powiśla przegrała w Rakowie 2:1