Gancarczyk 8 - Darmochwał 45 (k)
Arbiter: Piotr Urban ( Warszawa)

Drazik- Kulawiak, Kawula, Pacholski, Weis, Semeniuk, Tront, Ali, Gancarczyk Jadach, Caniboł
Madejski- Sedlewski, Żemło, Poznański, Sulkowski, Maksymiuk, Darmochwał, Szymankiewicz, Smektała, Zulciak, Hirsz

Już w sobotę 23 września puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Jastrzębiu -Zdroju z GKS-em. Początek naszej relacji ze stadionu przy Harcerskiej 14b od 14:45.
 14:32 Piotrek wita ze Stadionu Miejskiego w Jastrzębiu- Zdroju
 Trwa rozgrzewka. Zaraz podamy składy.
 Około 10 stopni ciepła w Jastrzębiu. Lekko mży. Trybuna dla prasy podobnie jak w Rybniku w budynku na koronie stadionu. Warunki całkiem znośne
 Sam stadion na pewno swoje najlepsze dni ma za sobą, ale całkiem przyjemny obiekt. Niestety dziś wiemy, że miejscowi nie włączą jupiterów, które są na obiekcie. Jak dowiadujemy się mają one moc 600 lux to za mało na grę w II lidze.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Nazar Penkovets, Alen Ploj, Konrad Szczotka, Sebastian Murawski, Irakli Meskhia, Adrian Popiołek i Dawid Brzeski
 Na ławce GKS-u zasiedli dziś Bartosz Szelong, Tomasz Dzida, Dominik Szczęch, Tomasz Musioł, Daniel Szczepan, Marcin Ruda i Oskar Mazurkiewicz
 Wiślacy od kilku dobrych minut na rozgrzewce. Miejscowych póki co nie widzimy.
 I obok mnie znajomy reporter z TVP Katowice, którego ostatni raz widziałem w Rybniku. To bardzo blisko stąd. Oby tym razem on miał gorszy humor.
 Trwa rozgrzewka. Wierzmy, że dziś wyjdziemy z tego spotkania zwycięscy. Musimy!!!!!
 Another day in paradise w głośnikach. Tak jeśli wygramy będziemy w takim piłkarskim raju.!!!!!!! Dopingujcie głośno Wisłę!!!
 Zamilkła muzyka i spiker zaczyna swój spektakl od przypomnienia wyników 9 kolejki
 Niektóre nazwiska wiślaków sprawiają problem sympatycznemu spikerowi w Jastrzębiu.
 Zbiegli wiślacy do szatni.
 Na ławce GKS-u zabrakło dziś trenera Ireneusza Skrobacza. Czyżby to efekt kary? Nie wiemy. Na wiślackiej ławce Ryszard Wieczorek, Adam Burek, Mariusz Mucharski, Marcin Popławski i masażysta Marcin Sikora
 Schodzą do szatni gracze gospodarzy. Zaraz zaczynamy ten ważny mecz.
 Obie ekipy jeszcze szatniach.
 Może 200-300 osób na trybunach stadionu w Jastrzębiu- Zdroju. Jesienna aura nie sprzyja wizytom na stadionie.
 Jeszcze czekamy.. Troszkę długo to trwa. Cisza w głośnikach. Oczekiwanie na mecz.
 Wychodzą!!!!!!!!!!!!
 Muzyka z filmu Rokcy. Oko Tygrysa
 Wisła zagra w pasiakach, GKS zielone koszulki, czarne spodenki, żółte getry.
 Kółeczko wiślaków... KTO WYGRA MECZ???
 WISŁA niesie po obiekcie przy Harcerskiej 14b
1'  Zaczyna Wisła
2' Gospodarze od rzutu wolnego. Jest doping dla GKS-u.
 Piłka nabita od jednego z wiślaków i róg dla gospodarzy.
 Pewnie puławska obrona.
4' Przewinił w ataku Hirsz.
 Dużo niedokładności w grze obu ekip.
5' Sedlewski prawą stroną, ale radzą sobie obrońcy GKS-u z tą wrzutką.
6' Sedlewski wywalcza aut
8'  Gancarczyk
 Źle to się zaczyna dla Wisły. Wydawało się, że nic nie będzie po akcji i centrze Kawauli, ale piłka trafiła do ustawionego na 20 metrze Gancarczyka, a ten uderza i piłka po rękach Madejskiego wpada do siatki...
9' Smektała, ale nikt nie sięgnął tej piłki w polu karnym.
11' Centra Darmochwała, ale trafia na głowę rywala. W odpowiedzi kontra GKS-u i upadł w polu karnym napastnik gospodarzy, ale nie ma mowy i rzucie karnym
15' Bardzo ostro zaatakowany Szymankiewicz. Od wolnego Wisła
16' Centra Darmochwała głową uderzał Gancarczyk, ale nie zdołał pokonać własnego bramkarza.
17' Tym razem uprzedzony Smektała, który mógł wyjść sam na sam
 Zza pola karnego uderza Smektała. Obok bramki Drazika
19' Zła centra Sulkowskiego. Od bramki zacznie Drazik. Gospodarze mają czarne numery na zielonych koszulkach. Nie ułatwia to czytania numerów ze stanowiska prasowego.
22' Rzut wolny dla Wisły.
23' Za krótka centra i kontra gospodarzy zatrzymana przez Żemłę.
24' Wrzutka w pole karne Smektały, ale uderzenie Maksymiuka zablokowane!!!!
25' Walczy Niklas Zulciak. Uderza młody pomocnika Wisły, ale minimalnie niecelnie. Wcześniej padł przed polem karnym, ale sędzia nakazał grać dalej
27' Z dystansu Smektała, ale nad bramką Drazika.
29' Faulowany Sulkowski. Bardzo ostre wejście.
31' I kolejna centra Darmochwała trafia w głowę obrońcy GKS-u
32' Centra Darmochwała, głową uderza Tomasz Sedlewski niecelnie. Wisła od kilku minut cały czas w natarciu
33' Tym razem z lewej strony centruje Smektała, pewnie Drazik wyłapuje tę piłkę.
35' Darmochwał i mamy róg....
 Ale wcześniej kapitalnie do Szymankiewicza krzyżakiem podaje Zulciak. Bardzo dobry mecz Niklasa.
36' Sedlewski i znowu lepsi obrońcy GKS-u. Ekipa Wisły coraz dłużej operują piłką. Przewaga optyczna Dumy Powiśla. Szkoda,że nie przekłada się to na bramki
37' Po centrze Smektały zamieszanie w polu karnym GKS-u piłka trafia do Darmochwała, ale ten uderza obok bramki!!!!
39' I znowu kotłuje się pod bramką GKS-u, ale Zulciak nie trafia nożycami w piłkę...
40'  Darmochwał za próbę wymuszenia rzutu karnego. Moim zdaniem faul był.....
41' Pierwsza od dłuższego czasu akcja GKS-u. Ale centra z lewej strony wyłapana przez Madejskiego
43' Będzie rzut karny dla WISŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Ręką zagrał jeden z graczy GKS-u........
45' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL PIOTR DARMOCHWAŁ!!!!!!!! 1:1 BRAWO DONIU!!!!!!!
 Wyczuł intencję Darmochwała Drazik miał piłkę na rękach, ale ta wpadła do siatki!!!. BRAWO WISŁA!!!!
46'  Koniec pierwszej połowy
 Wiślacy fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Mimo tego do przerwy mamy remis. Remis zasłużony, bo wiślacy przez praktycznie całą połowę mieli tutaj przewagę.
 Zapraszamy na kilka minut przerwy i ciepły obiad. My wracamy za kilka chwil
 Wybiegają wiślacy!!!!
 Są też gracze GKS-u. Taka informacja. Nadal mżawka w Jastrzębiu. Kawa ze śmietanką 4 złote
 Nie ma żadnych zmian. Zaraz gramy
46'  Zaczyna GKS
47' Wrzutka w pole karne Wisły wyłapana przez Madejskiego.
48' Szymankiewicz faulem zatrzymuje rywala.
 Niezła centra Kulawiaka ale uderzenie jego kolegi nad bramką Madejskiego.
50' Nie opanował piłki Sedlewski.Od autu GKS
51' Kapitalne podanie Zulciaka do Sedlewskiego, ale jeszcze lepsza postawa obrońcy GKS-u, który wślizgiem zatrzymuje obrońcę Wisły
 Bardzo dobrze w obronie Piotrek Żemło i Madejski zacznie od bramki.
54' Po przerwie więcej z gry mają gospodarze, ale liczymy, że Wisła pójdzie do przodu i zdobędzie zwycięskiego gola
 Sedlewski centruje i obrońcy GKS-u na róg...
56' Powinno i mogło być piękne. Po centrze Darmochwała głową uderza Poznański a piłka trafia w poprzeczkę!!!!!!
57' Uderza Zulciak, ale pewnie w bramce GKS-u Drazik
58' Zakotłowało się pod bramką Wisły padł jeden z graczy GKS-u na szczęście nie ma karnego!!!
60' GKS wywalcza rzut rożny.
 I kolejny corner. Widać, że teraz gospodarzom zależy na bramce, aby cofnąć się jak w pierwszej połowie
 Jazda z k..... GKS jazda z k... na trybunach z ust kibiców GKS-u
 A teraz jakieś uwagi do arbitra.
62'  Kawula
 Szczerze to nie widzieliśmy za co ta kartka!!!!! Jazda z k.... na trybunach
63'  Mazurkiewicz za Caniboła
 Jakieś przepychanki na boisku i Kawula wyleciał z boiska. Bardzo brzydkie odzywki w stronę arbitra z Warszawy
 Do gry gotowy Irakli Meskhia
65'  Meshkia za Smektałę
65'  Szczepan za Semeniuka
66' Za mocne podanie do Sedlewskiego.
68' Niepotrzebne nerwy w puławskiej obronie.
69' Wisła spokojnie na swojej połowie
70' Co zrozumiałe GKS skupiony na obronie.
71' Mocno z dystansu Jaach, ale i bardzo niecelnie
73' Wisła w ataku mamy aut
74' Będą zmiany w obu drużynach.
75'  Sedlewski
76' Kotłuje się pod bramka GKS-u ale gola nie ma
 Z dystansu uderza Sedlewski na bramką
 Do gry gotowi Dawid Brzeski i Alen Ploj
78'  Ploj za Zulciaka
Brzeski za Maksymiuka
79' Tym razem ratuje nas Madejski!!! Zakotłowało się pod bramką Wisły uderzenie Aliego i broni Madejski a piłkę wybijaja obrońcy Wisły!!!! Od razu słychać Jastrzębie na trybunach!!!!
80'  Szczęch za Gancarczyka.
81'  Sulkowski
 A kilka minut spiker przypominał o dopingu dla GKS-u. No i takowy jest.
 Sulkowski blokuje rywala i róg dla GKS-u
84' Kolejna okazja dla gospodarzy, ale Ali wysoko nad bramką. Ależ doping dla gospodarzy.
 Faulowany Piotr Darmochwał a sędzia pokazuje faul dla jastrzębian....
86' Zatrzymany Brzeski w ataku
87' Tym razem faulował w ataku Ploj
88' Wrzutka Sulkowskiego piąstkowanie Drazika
89' Coraz mniej czasu. Ile doliczy arbiter??
90'  Weis
90' +4
90+1' Niecelne uderzenie napastnika GKS-u
90+2' Oby dalej GKS
90+3' Strzał rozpaczy gospodarzy. Bez powodzenia
90+4' Jeszcze gramy...
 Brzeski przyjął ręką szkoda!!!
90+5'  Koniec spotkania
 Niestety nie udało się wiślakom wygrać w deszczowym Jastrzębiu z GKS-em
 Wiślacy byli ekipą lepszą szczególnie w pierwszej połowie, ale cóż. Mamy podział punktów.
 Jak się nie da wygrać meczu to trzeba go zremisować podsumował mecz spiker meczu. No cóż do Puław wracamy z jednym punktem.