- Hyjek 89
Arbiter: Rafał Rokosz ( Siemianowice Śląskie)

Owczarzak- Kuban, Pielach, Wawszczyk, Wiech, Cheba, Puton, Drozdowicz, Carlos Daniel, Ednilson Furtado, Banach, Drozdowicz
Burta- Radkowski, Boruń, Celeban, Krocz, Pawelec, Celiński, Jezierski, Bukowski, Michalski, Marchewka

Już w sobotę 23 października ekipa puławskiej Wisły rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie zespół rezerw Śląska Wrocław.Początek naszej relacji od 14:45
 14:19 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach
 Przed nami bardzo ważne spotkanie z rezerwami Śląska Wrocław.
 Mamy składy obu ekip
 Na ławce Wisły zasiedli dzisiaj Karol Pawłowski, Kacper Kondracki, Piotr Lisowski, Dylan Ruiz-Diaz, Bartłomiej Bartosiak, Błażej Cyfert, Borys Piotrowski, Jakub Konc
 W zespole rezerw Śląska na ławce usiedli dziś Maksymilian Boruc, Filip Olejniczak, Grzegorz Kotowicz, Sebastian Bergier, Michał Szmigiel, Javier Anejno Hyjek, Maksymilian Trepczyński
 Wybiegli wiślacy na rozgrzewkę.Powitani moimi brawami bo niestety póki co pusty stadion
 W zespole Śląska oprócz na stałe oddelegowanych do rezerw Celebana i Pawelca sama młodzież.
 Około 8 stopni ciepła. Na niebie brak słońca. Obie ekipy na rozgrzewce
 Trwa rozgrzewka. Niestety niewielu fanów na trybunach
 Mamy meldunki z innych bois. W Pruszkowie Znicz prowadzi z Ruchem Chorzów 1:0 a w Suwałkach Wigry także 1:0 prowadzą z GKS-em Bełchatów
 Schodzą do szatni gracze zespołu gości
 To samo zrobili wiślacy. 10 minut dzieli nas od pierwszego gwizdka Pana Rafała Rokosza z Siemianowic Śląskich
 Rozpoczyna się prezentacja składów obu ekip
 Na trybunach Tomasz Jasina z ekipą TVP Sport
 Delegatem meczowym jest Krzysztof Karaś z Siedlec a obserwatorem meczowym Andrzej Kuśmierczyk z Lublina.
 Jeszcze nie widzimy obu ekip.
 Podziękowania od kibiców przekazane przez spikera za mecz z Ruchem!!!
 Wychodzą wiślacy!!! Ekipa Dumy Powiśla w pasiakach
 Są też gracze rezerw Śląska. Wrocławianie na zielono
 Będą wyróżnienia dla wiślaków.
 Dzisiejszy mecz jest 200 spotkaniem dla Mateusza Pielacha w barwach Dumy Powiśla
 Drugim odznaczonym jest Pan Krzysztof Doroszewski lekarz Wisły, który z Dumą Powiśla związany jest od 40 lat
1' Zaczyna Śląsk
3' Sporo walki dzisiaj w Puławach
 Widać, że młodzież z Wrocławia ustawiona tutaj bardzo dobrze i mądrze się broni
4' Boruń faulem zatrzymuje Lukasa Kubana
6' Rzut rożny po szarży Cheby
 Źle wiślacy i pewnie obrońcy gości
9' Kolejny corner dla Wisły po Banacha
 Tym razem lepiej wiślacy, piłka trafia do Cheby, ale ten przenosi piłkę nad bramką
13' Uderzenie Ednilsona ale po nogach Radkowskiego i pewnie łapie piłkę Burta
16' Goście ustawieni nisko pod bramką. Ich interesuje tutaj remis
17' Próba Cheby z dystansu ale piłka jak zaczarowana mija bramkę Burty
19'  Radkowski za taktyczny faul na Putonie
21' Bardzo ładne podanie Putona do Drozdowicza ten wpadł w pole karne ale uderzył zbyt lekko i pewnie Burta
23' Uratował swój zespół Pawelec, który przeciął podanie od Drozdowicza do Ednilsona. I tylko róg dla Wisły
 Zablokowany Drozdowicz po strzale głową
 W Pruszkowie Znicz prowadzi już 2:0. W Suwałkach Wigry remisują z GKS-em 1:1 a Olimpia Elbląg prowadzi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:0
29' Wyszło słońce nad Puławami. Oby zaświeciło dla wiślaków.
31' Złe podanie Ednilsona, bo nikt go nie sięgnął. Od bramki Burta
32' W ostatniej chwili uprzedzony Bukowski, który miał idealnie dograną piłkę na 12 metr od bramki Wisły przez Borunia
34' Boruń fauluje Ednilsona. Dużo fauli i walki w Puławach
 Nie klei się gra wiślakom. Mądrze bronią się goście
34' Zablokowany przez Wiecha Bukowski. Tylko aut dla wrocławian
38' Zgranie Drozdowicza ale źle złożył się do strzału Banach, który przeniósł futbolówkę nad bramką Burty
 Trafiony w twarz przez Pawelca Drozdowicz!!! Sędzia Rokosz nakazuje grać dalej. Wiślacy w aut
 Wstał Emil oddają wrocławianie i gramy dalej
40'  Kuban nie wiemy za co. Dziwna decyzja arbitra
43' Kopnięty Ednilson przez Borunia!! Bez kartki
 Zamieszanie pod bramką Burty po wrzutce Putona ale uderzenie jednego z wiślakó zbyt lekkie i łapie piłkę Burta
44' Ednilson z dystansu ale obok bramki gości
45'  Koniec pierwszej połowy
 Za nami pierwsze 45 minut tego spotkania. Nie była to wybitna połowa wiślaków. Dominowała w niej walka i spora ilość fauli.
 Goście skupieni na obronie dobrego remisu, a wiślacy nie mogą przebić się przez mur ekipy rezerw Ślaska. Oby druga połowa była dla puławian lepsza
 Do Puław wracamy za kilka minut
 Znicz Pruszków pokonał zespół Ruchu Chorzów 2:0, Wigry Suwałki pokonały GKS Bełchatów 2:1
 Wybiegają wiślacy!!!!!!
 Są też gracze rezerw Śląska
46'  Zaczyna Wisła
 Obie ekipy bez zmian w składach
47' Bardzo duży błąd Wiecha sam na sam z Owczarzakem wychodzi Marchewka, ale przenosi piłkę nad bramką!!!!
49' Ednilson centruje z lewej strony szczupakiem uderza Drozdowicz, ale piłka mija bramkę Burty!!!
50' Michalski w ataku fauluje Kubana
52' Aktywny Ednilson podaje do Banacha ten niestety w ostatniej chwili zablokowany i nie ma gola!!!
53'  Jezierski
54' Próba Pielacha, ale pewnie broni Burta
55' Pierwszy celny strzał gości z 20 metrów uderzał Jezierski, ale pewnie Piotr Owczarzak łapie tę piłkę
56' Ręką obrońcy Śląska, ale sędzia Rokosz pokazuje rzut rożny dla Wisły
57'  Kondracki za Banacha
58' Dużo walki i dziwnych decyzji arbitra. Słaba postawa Pana Rokosza
62'  Bergier za Marchewkę
Hyjek z Jezierskiego
65' Wywalcza rzut z autu Ednilson
67' Ednilson w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału Drozdowicz!!!
 Ależ zamieszanie pod bramką Śląska. Wrzutka Kondrackiego głową Ednilson niepewne Burta i obrońcy z Wrocławia na róg!!!
 Po tym rogu Ednilson głową niecelnie
70'  Cyfert za Chebę
Bartosiak za Ednilsona
72' Dlaczego to nie wpadło??? Kapitalnie Lukas Kuban do Putona ten uderza ale broni to Burta!!!!!!!
73'  Kotowicz za Krocza
Olejniczak za Michalskiego
73'  Bartosiak
76' Co robi sędzia Rokosz?? Nie widział uderzenie bez piłki Pawelca a teraz pokazuje faul Kubana!!!!
 Fatalna postawa arbitra z Siemianowic
78' Bergier z prawej strony ale niecelnie
 Kradną sekundy przyjezdni. Teraz leży jeden z zawodników!!!!.
 Wstał Bukowski, któremu nic nie dolegało. Ale kilka minut ukradł
80' Tym razem pociągany w polu karnym gości Kuban i co?? Gramy dalej!!!!
83' Ręką jeden z graczy Ślaska!!! Nie ma karnego!!!!
 Ależ słaba postawa arbitra z Siemianowic
84'  Młynarczyk za Bukowskiego
86' Trafiony piłką po strzale Krystiana Putona jeden z rywali
88'  Dylan Ruiz-Diaz za Drozdowicza
89' Uderzenie Ruiza-Diaza ale pewnie Burta
89'  Hyjek
 Co tu się wydarzyło??? W pole karne wpadł Kotowicz jego strzał odbił Owczarzak ale piłka trafiła do Hyjka, który wpakował ją do siatki
90' +4
90+1' Kondracki obok bramki....
90+2' Na spalonym Pielach....
90+3' Jeszcze wierzymy!!!!!! WISŁA WISŁA
 Faulowany Kondracki. Ostatnia okazja dla Wisły!!!
90+4' Zła centra Carlosa Daniela......
90+5'  KONIEC SPOTKANIA......
 Niestety nie udało się wiślakom wygrać spotkania z rezerwami Śląska Wrocław. Ekipa Dumy Powiśla była dziś lepsza i powinna wygrać, ale cóż goście mieli jedną okazję do zdobycia bramki którą wykorzystali
 Smutne i przykre, ale piłka nożna często bywa bardzo niesprawiedliwa. Dzisiaj okazała się fatalna twarz tego pięknego sportu. Przykro, bo gości zupełnie nie zasłużyli na wygraną... Taki jest sport.