Martuś 55, Budzyński - Melon 76
Arbiter: Mariusz Czyżewski ( Olsztyn)

Penkowec, Orzędowski, Jakubiec Budzyński, Kwiatkowski, Charzewski, Maksymiuk, Wiącek, Pożak, Martuś, K.Nowak.
Bigajski,Sosnowski, Drwęcki, Szabat, Krzymiński, Kamiński, Obem, Enow, Szczepański, Ziąbski, Zawiska

Już w środę 29 maja puławska Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będzie ekipa Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Początek naszej relacji w środę 29 maja od 16:45.
 Jeszcze kilka godzin do spotkania Wisły ze Świtem. Pogoda w Puławach zmienna raz słońce raz chmury. Nie pada około 20 stopni ciepła. Tak więc nic tylko grać.
Zapraszamy kibiców na stadion. Pokażmy, że jesteśmy z Wisłą
 Słoneczko nad Puławami. Liczymy, ze taka pogoda utrzyma się do końca spotkania ze Świtem
 Piotrek wita wszystkich ze stadionu MOSIR-u.
Mamy komunikat, mecz ze Świtem jest opóźniony!!!!
 Wszystko spowodowane jest korkiem i wypadkiem na trasie jaką jechali gracze Świtu do Puław. Póki co nie ma ich jeszcze w Puławach.
 Tak więc czekamy, na przyjazd gości
 Świt dotrze do Puław za około 10 minut. Tak więc pewnie zaczniemy około 17:40
 Znamy skład Wisły, z oczywistych względów składu Świtu nie mamy: ). Gości nadal nie ma na stadionie.
 Przypominamy spotkanie jest opóźnione, bowiem goście utknęli w korku. Początek spotkania coś pewnie nie wcześniej niż 17:30
 Na wiślackiej ławce, Konrad Przybylski, Łukasz Giza, Paweł Jabkowski, Rafał Kursa, Marek Nowak, Piotr Nowosielski i Mateusz Gawrysiak
 17.05 Autokar z piłkarzami Świtu pojawił się na stadionie.!!!!!!!!!
 Za kilka chwil dowiemy się kiedy rozpocznie się spotkanie. Zawodnicy Świtu już w szatni.
 Spotkanie rozpocznie się punktualnie 17:45.
 Dotarli gracze Świtu są i składy :)
 Wiślacy powitani brawami przez nieliczną, ale wierną publiczność. Puławianie się rozgrzewają.
 Chełmianka wygrywa z Orlętami Łuków już 2:0. W barwach Orląt dwóch wiślaków, Mateusz Łakomy i Dawid Jacyna. W II lidze bez bramek
 Na ławce Świtu Misiewicz, Drewnowski, Nowotka, Gajewski, Grzelak, Kosiński i Melon
 Gracze Świtu na rozgrzewce
 W klatce kibice Świtu w liczbie osób 6
 Kończy się powoli rozgrzewka. Są także Fanatycy Wisły, którzy zbierają na oprawę meczu ze Stalą już w sobotę.
 Rozpoczyna się prezentacja składów, obie ekipy już w szatni
 Nadal czekamy na piłkarzy. Mimo, ze już 17:45. No chwilę i zaczynamy. MKS MKS już tu jest krzyczą fani Świtu
 Wychodzą obie ekipy prowadzone przez sędziów. Towarzyszy im muzyka z filmu Rokcy
 Wisła na biało- niebiesko, Świt na zielono
2' Wiślacy w natarciu. Ale pewnie obrona gości. Doping dla obu ekip.
3' Uderza Wiącek, ale jego strzał blokują obrońcy Świtu
4' Akcja prawą stroną Wisły, Piotr Charzewski w pole karne do Martusia ten z 10 metrów wysoko nad bramką Bigajskiego
6' Pożak do K.Nowaka w ostatniej chwili piłkę blokuje obrońca z Nowego Dworu
8' Uderzał z 25 metrów Maksymiuk, prosto w ręce Bigajskiego.
10' Uderza K.Nowak prosto w Kamińskiego
11' Nieporozumienie obrońców Wisły z Penkowcem ten wypuszcza piłkę z rąk. Jakubiec na róg
13' Enowa fauluje Wiącka. W Puławach jest tylko Wisła niesie się po sektorze
14' Centra z rzutu wolnego w pole karne tam głową uderza Jakubiec, niestety dla puławian w słupek. Szkoda
15' Za mocne podanie do K.Nowaka.
17' Uderza głową Martuś, niestety daleko od bramki Bigajskiego.
18' Uderza Charzewski, ale piłka jak zaczarowana mija bramkę Bigajskiego
21' Pożak centruje w pole karne i obrona Świtu na róg
23' Charzewski z prawej strony Kamiński głową na róg.
24' Centra Ziąbskiego z wolnego trafia w ręce Penkowca
28' Centra Sonowskiego prosto w ręce Penkowca
30' Starcie Sonsowskiego z Budzyńskim. Bez kartek ale faul gracza Świtu brzydki bez piłki
34' Pożak wywalcza rzut rożny. Może teraz?
 Uderza po krótkim rozegraniu Konrad Nowak prosto w Bigajskiego.
36' Uderza Martuś ale daleko daleko od bramki Michała Bigajskiego
39' Martuś i Krzymiński głową na róg. Który to już róg dla Wisły??
 Centra wiślaków i Szabat na kolejny róg
40' Charzewski prawą stroną wykłada piłkę nadbiegającego Konrada Nowaka, który strzela w nogi obrońców z Nowego Dworu
42' I kolejna próba Wisły. Uderza obok bramki uderza K.Nowak
45'  Koniec I połowy spotkania
 W pierwszej połowie ogromna przewaga wiślaków. Puławianie mają wiele sytuacji pod bramką gości, jednak szwankuje skuteczność. Co ciekawe Świt nie rozegrał żadnej groźnej akcji pod bramką Penkowca
 Wracamy za chwilę.
 Wiślacy już na boisku
46'  Zaczyna Świt
47' Centruje Charzewski nie sięga piłki Martuś
48' Charzewski tym razem strzela i prosto do rąk Bigajskiego.
49' Kibice z Nowego Dworu przypominają kto jest Mistrzem Polski. A jest nim oczywiście LEGIA.
52' Ziąbski wywalcza rzut rożny
55'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL MARTUŚ 1:0
 Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Rafał Wiącek Bigajski broni piłkę dopada do niej Martuś i z bliska pakuje piłkę do siatki. Brawo
57' Uderza z dystansu Kamiński, piłka wysoko nad bramką Penkowca
60' Będzie zmiana w Wiśle. Za Martusia wejdzie Giza. Ale to zaraz
61'  Giza za Martusia
63' Giza fauluje jednego z graczy Świtu. Szkoda bo mogło być już 2:0
66' Na spalonym Szabat
67'  Grzelak za Obema
68' Charzewski centruje ale piłka za mocna.
70' Penkowec uprzedza Szabata
70'  Kamiński za fuul na wychodzącym na czysą pozycję Konrada Nowaka. To powinna być czerwona kartka
71'  Nowosielski za Charzewskiego
73'  Melon za Zawiskę
73' Centra Nowosielskiego z lewej strony głową uderza Pożak piłka trafia w słupek.
74'  M.Nowak za Pożaka
77'  Melon
 Błąd puławskiej obrony wyłożenie piłki do Melona a ten strzela z bliska na pustą bramkę.
80' Orzędowski w pole karne, Giza głową bardzo niecelnie.
81' Giza poza boiskiem. Pomocy udziela mu doktor Doroszewski
84' Łukasz na placu gry.
85'  M. Nowak
87' Będzie zmiana w Wiśle. Wejdzie Paweł Jabkowski
88'  Kosiński za Szczepańskiego
  Jabkowski za Maksymiuka
89'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL MICHAŁ BUDZYŃSKI!!!!!!!! 2:1
 Dobra centra z rzutu wolnego Piotrka Nowosielskiego w pole karne Świtu Budzyński głową pakuje piłkę do siatki. Brawo!!!!!
90'  +3
90+2' Ziąbski nabija Orzędowskiego. Róg dla Świtu
 Łapię centrę Penkowec
 Kontra Wisły Konrad Nowak z dystansu broni Bigajski. Róg
90+3'  KONIEC!!!!!!!!!!
 Wiślacy dziękują kibicom za doping.
 Bardzo ważna wygrana puławskiej Wisły. Brawo dla wiślaów, którzy walczyli do ostatnich sekund. Dziękuje za uwagę Piotrek