Wisła Puławy : KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski -

Ednilson Furtado 11,47, 50, Bartosiak 63, 82,Kacprzycki 67, Brągiel 75 - Dwórzyński 33
Arbiter: Jan Pawlikowski ( Poronin)

Kołotyło- Brągiel, Wiech, Kiczuk, Cheba, W.Puton, Ednilson Furtado, Bartosiak, Kacprzycki, Kondracki, K.Puton

Korzewicz-Mężyk, Pawlik, M.Kaczmarek, Partyka, Paluch, Źiółkowski, Zaklika, Szymański, Dwórzyński,P.Kaczmarek

Już w sobotę ekipa Dumy Powiśla pożegna się z III ligą. Na zakończenie tej przygody ekipa Dumy Powiśla zmierzy się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Początek naszej relacji od 11:45
 11:27 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach
 Przed nami pożegnanie z rozgrywkami III ligi. Mamy już składy
 Na ławce Wisły zasiedli dziś sami młodzieżowcy. A więc zaczynamy. Piotr Owczarzak, Konrad Pyska, Przemysław Skałecki, Jakub Konc, Stefan Gołąb, Jakub Figura, Kacper Pyska
 Na ławce KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zasiedli dziś Tomasz Lipiec, Tomasz Persona, Maciej Kraśniewski, Dawid Zalewski, Bartosz Szydłowski, Szymon Stanisławski
 Obie ekipy już na rozgrzewce.
 Tyle osób na trybunie prasowej ostatni ra mieliśmy chyba w Fortuna I lidze. No sukces ściąga i media
 Około 27 stopni ciepła w Puławach. Na niebie niegroźne chmurki. Ale wieje nad stadionem MOSIR-u więc nie jest aż tak duszno.
 Pod stadionem zaś sporo radiowozów policyjnych. No jak zawsze spora mobilizacja puławskich stróżów prawa. Aż się boimy co będzie jak do Puław przyjedzie Ruch Chorzów :)
 Od 11:40 rozgrywany będzie baraż o prawo gry w Fortuna I lidze pomiędzy KKS-em Kalisz a Skrą Częstochowa. Jednej z tych ekip nie zobaczymy jesienią w eWinner 2 lidze. Kto to będzie? Zobaczymy
 Relacje tekstowe ze spotkań Wisły Puławy przeczytacie w portalu WISLAPULAWY.PL słyszymy na stadionie. Mamy nadzieję, że jesienią będzie tak samo.
 No właśnie może czytają Nas dobrzy ludzie, którzy chcieliby nam pomóc w zmniejszeniu kosztów takich wyjazdów? Jeśli tak prosimy o kontakt. Na adres mailowy piotrek@wislapulawy.pl
 W głośnikach La Ista Bonita
 Michał Świderski rozpoczyna prezentację składów. Ostatni raz w III lidze.
 Przyjemna pogoda, przyjemna muzyka cóż chcieć więcej? Wygranej i fajnego pożegnania z III ligą w której spędziliśmy ponad 3 lata. Długo ale cóż czasem tak się składają piłkarskie losy. Od lipca zapraszamy już na spotkanie eWinner 2 ligi.
 Schodzą wiślacy do szatni. Przed meczem jeszcze zraszanie murawy.
 Pod obiektem policja z pałkami i tarczami.
 Zespół gości też już w szatni. Nie pozostaje nic innego jak czekać pierwszego gwizdka sędziego Jana Pawlikowskiego z Poronina.
 Bardzo pozytywną muzykę serwuje nam dzisiaj Dj odpowiedzialny za oprawę muzyczną. Brawo :)
 W klatce pojawiają się kibice KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Póki co sześciu fanów zespołu gości
 Wybiegają wiślacy. Ekipa Dumy Powiśla w pasiakach!!!!!
 Są też gracze KSZO 1929 oni pomarańczowe koszulki czarne spodenki
2' Próba Kacprzyckiego, ale pewnie w bramce goście Korziewicz
4' Na spalonym Ednilson.
 Około 15 fanów KSZO 1929 w klatce i Jesteśmy zawsze
6' Z dystansu Kaczmarek ale wysoko nad bramką Kołotyły
 W barażu o Fortuna I ligę prowadzi zespół Skry Częstochowa.
10' Kondracki zablokowany przez Pawlika i tylko róg dla Wisły
11' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL EDNILON FURTADO!!!!!!!!!!!!
 No i mamy prowadzenie Wisły. Autorem gola jest Ednilson Furtado, który wykorzystał bardzo dobre dogranie z prawej strony przez Dariusza Brągiela i po centrze Brągiela głową skierował piłkę do siatki. Brawo WISŁA. Brawo Edi!!!!
13' Zła centra Kondrackiego i od bramki goście.
15'  Kondracki
 No i mamy przerwę na uzupełnienie płynów
18' Ależ akcja wiślaków Kacprzycki do Krystiana Putona ten uderza ale fantastycznie w bramce KSZO 1929 Korziewicz!!!!
 Po rzucie rożnym z dystansu uderza po zgraniu Kiczuka Wiech minimalnie niecelnie!!!
20' Znowu rywali ratuje bramkarz sam na sam wychodzi Ednilson i broni to Korzeiewicz!!!
23' Kacprzycki zdaniem sędziego na spalonym. Mamy wątpliwości ale cóż akcja wiślaków przerwana
 Jest 5 Fanatyków Wisły na sektorze pod zegarem
 Kacprzycki wrzuca piłkę i kolejny raz dobrze bramkarz gości
26' Dobra postawa bramkarza KSZO 1929, który ratuje swój zespół
28' Mężyk z dystansu, ale bardzo niecelnie
 Wyszli Fanatycy Wisły zostawiając transparent na płocie
 W Kaliszu nadal prowadzi Skra i to ona jest bliżej występów w Fortuna I lidze.
30' Na spalonym Brągiel.
 I mamy kolejną przerwę na uzupełnienie płynów.
33' Brągiel na róg bo nadbiegał Pawlik.
33' Dwórzyński
 Mamy niestety wyrównanie. Zamieszanie pod bramką Wisły piłka trafia do Przemysława Dwórzyńskiego, który strzałem z kilku metrów pakuje ją do siatki.
36' Kolejny raz na spalonym złapany Brągiel
38' Rzut wolny dla Wisły po faulu na Bartosiaku
 Mocno Bartosiak ale niestety niecelnie.
40' Zza pola karnego Krystian Puton ale zbyt lekko i pewnie broni to bramkarz KSZO 1929
42' Słaba postawa Pana Jana Pawlikowskiego z Poronina.
 Można powiedzieć, ze wakacyjna forma arbitra, który nie panuje nad wydarzeniami na placu gry
44'  Ziółkowski za brzydki faul na Włodku Putonie
45' +1
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut w meczu z KSZO 1929 Ostrowiec. Po pierwszej odsłonie tego spotkania remisujemy 1:1 ale to wiślacy stwarzali lepsze wrażenie oraz mieli więcej okazji pod bramką Korzeiwicza. Jednak w bramce goście dobrze spisywał się ich bramkarz i mamy tylko remis. Oby po zmianie stron wiślacy zaprezentowali się skuteczniej i w pożegnaniu z III ligą zanotowali wygraną
 My oddajemy głos do studia. Na stadion przy Hauke-Bosaka wracamy za parę chwil
 Do przerwy w Kaliszu mamy prowadzenie Skry Częstochowa, która jest bliżej Fortuna I ligi.
 Powoli wracamy do Puław i taka ciekawostka, że zawodnicy KSZO 1929 nie rozgrzewają się w przerwie.
 Wychodzą wiślacy
46'  Stanisławski za Szymańskiego
Kraśniewski za Marcina Kaczmarka
 Miło przywitany w Puławach eks-wiślak Szymon Stanisławski
46'  Zaczyna KSZO 1929
47' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL EDNILSON FURTADO!!!!!! 2:1
 Ależ rozpoczęcie drugiej połowy spotkania. Kapitalna akcja wiślaków w pole karne wpadł Krystian Puton, który mógł strzelać, ale idealnie podał do Ednilsona, któremu pozostało dostawić nogę i skierować piłkę do pustej bramki. Brawo EDI!!!!!Brawo Wisła
50' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL EDNILOSN FURTADO!!!!!! 3:1
 Kapitalny mecz Ednilsona, który trafia trzeci raz do bramki rywali!!! Tym razem kapitalne podanie w głębi pola i Edi pakuje piłkę do siatki!!!!
52' Ależ okazja Ediego na czwartą bramkę dla Ediego piłka mija bramkę gości o kilka centymetrów. Po trzeciej bramce publiczność nagrodziła Ednilsona głośnym Furtado!!!!!!!
55' Ależ nieznacznie pomylił się Kacprzycki!!! Wiślacy już na luzie
58' Paluch z lewej strony i Kiczuk na róg...
59'  Pawlik za faul na Bartosiaku
62' Będzie zmiana w zespole KSZO 1929
 Do gry przygotowany Dawid Zalewski
63' GOOOOOOOOOOOOOOLLL BARTŁOMIEJ BARTOSIAK!!!!!! BRAWO BARTEK!!!!! BRAWO WISŁA!!!!!
64'  Zalewski za Pawlika
Szydłowski za Zaklikę
 Ależ ładna bramka Bartosiaka. Wpadł w pole karne z lewej strony do środka Bartosiak uderzył a piłka wpadła idealnie w okienko bramki gości. Brawo WISŁA
65' Paluch nad bramką Kołotyły
67' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL ŁUKASZ KACPRZYCKI!!!!!BRAWO MAŁY!!!!BRAWO WISŁA!!!!!!
69' Tym razem próbował Stanisławski, ale wysoko nad bramką Wisły
 A my jesteśmy winni opowiedzieć jak padła piąta bramka dla Wisły. Kapitalne podanie z prawej strony do Łukasza Kacprzyckiego ten wpadł w pole karne i pewnym strzałem wpakował piłkę do siaki. BRAWO WISŁA
 Jeszcze dwóch bramek brakuje wiślakom do magicznej granicy 100 bramek w sezonie
72'  Figura za Kondrackiego
Konc za Ednilsona
 Opuścił żegnany brawami plac gry Edi. Na boisku kolejny wychowanek Dumy Powiśla Jakub Figura, dla którego to debiut w III lidze
74' Bartosiak nad bramką KSZO 1929
75' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL DARIUSZ BRĄGIEL!!!!!!BRAWO DARIUSZ!!!!!! BRAWO WISŁA!!!!!
 Solowa akcja Brągiela, który wpadł w pole karne KSZO 1929 i pokonał bramkarza gości. To 99 bramka Wisły w sezonie!!!!!
 Krzyczą kibice jeszcze jeden!!! Oj byłoby fajnie
77' Figura centruje i Wisła ma rzut rożny...
 Głową Kiczuk, ale niestety niecelnie
79' Cheba nabija Stanisławskiego. Od bramki wiślacy
80' Szydłowski z dystansu ale obok bramki Kołotyły
82' GOOOOOOOOOOLLLLLLLL BARTŁOMIEJ BARTOSIAK!!!!!!!!!!!! 7:1 100 BRAMKA W SEZONIE!!!!!!
 Ależ bramka Bartosiaka. Brągiel lewą stroną wycofanie do Bartosiaka a ten od poprzeczki pakuje piłkę do siatki.!!! BRAWO WISŁA!!!!!
84'  Kacper Pyska za W.Putona
Konrad Pyska za Chebę
 Kolejni absolutni debiutanci i wychowankowie Dumy Powiśla
 Ależ cieszyli się wiślacy w kółeczko z 100 bramki w sezonie. Kapitalna sprawa dla Dumy Powiśla.
86'  Dwórzyński za faul na Bartosiaku
87' Jeszcze próba Krystiana Putona, ale pewnie w bramce Korziewicz
87'  Gołąb za Kacprzyckiego
 Kolejny debiutant na placu gry.
89' Ależ szydera z klatki gości
90'  Koniec spotkania!!!!!!!
 Nie przedłużył ani minuty sędzia Jan Pawlikowski tego spotkania. Chyba to litość dla graczy gości!!!!!
 96 punktów 100 bramek tak kończymy sezon!!! Brawo WISŁA!!!!!!!
 Zasłużona wygrana Wisły. Wiślacy mogli wygrać zdecydowanie wyżej, ale i tak wynik robi wrażenie
 Kółeczko wiślaków i kto wygrał mecz!!!! WISŁA WISŁA WISŁA
 Idą wiślacy podziękować za doping. Najpierw brawa w stronę pustego sektora Fanatyków a chwilę później piątki z innymi kibicami
 Ekipa KSZO 1929 pod klatką na rozmowie z kibicami
 Brawo wiślacy. To był trudny sezon, ale zakończony awansem i widać, że to Duma Powiśla zasłużyła na awans.
 Zabrał piłkę do domu Ednilson. Powoli chyba czas się żegnać.
 za ten sezon, za te emocje dziękuje szczęśliwy Piotrek. Teraz chwila przerwy a potem trudny sezon w eWinner 2 lidze.