3:2

Letniowski 11(k), Łuczak 42,83 - Ednilson Furtado 45+1, Orłowsk 90 +1(s)
Arbiter: Piotr Pazdecki ( Koszalin)

Czajkowski - Orłowski, Kosznik, Straus, Kaszuba, Letniowski, Bahshali, Surdykowski, Łuczak, Kita Zieliński- Cheba, Wiech, Majewski, Przywara, Skałecki, Papkijan, Ednilson Furtado, Banach,Josino, Retlewski

Już w środę ekipa Dumy Powiśla w sercu Kaszub rozegra starcie rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski z Radunią Stężyca. Początek naszej relacji ze Stężycy od 17:45.
 17:21 Piotrek wita ze Stężycy
 W tym momencie na rozgrzewkę wybiegli wiślacy, którzy powitali mnie brawami tak jak i ja ich
 Przed nami mecz Rundy Wstępnej Pucharu Polski. Mamy nadzieję, że wygramy i awansujemy do kolejnej rundy
 W Stężycy chłodno około 18 stopni , niebo za chmurami. Nie ma tłumów na trybunach
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Filip Rutz, Krystian Puton, Radosław Turek, Maciej Kona, Damian Kołtański, Adam Gałązka, Mateusz Kaczmarek, Mateusz Klichowicz
 Na ławce Raduni zasiedli natomiast Kacper Tułowiecki, Adam Płotka, Tomasz Dejewski, Sebastian Deja, Nikodem Potrac, Adrian Rajski, Radosław Stępień, Marcel Górski, Bartosz Zynek
 0 17:50 miła uroczystość wręczenia Pucharów dla młodych piłkarzy Raduni.
 Już są dyplomy i puchary dla młodych piłkarzy ze Stężycy
 Młodziki piłkarze wygrali zmagania D2 i awansowali do ligi wojewódzkiej D1.
 Obie ekipy udały się do szatni
 Zaczyna lekko mżyć nad Stężycą.
 Obawiamy się, że jak taka pogoda się utrzyma końcówkę spotkania będziemy grali przy latarkach, bo aktualnie miejscowy obiekt nie posiada oświetlenia
 Wychodzą!!!!
 Radunia na żółto, Wisła w pasiakach!!!
1' Centra Ednilsona wyłapana przez Czajkowskiego
2' Za mocne podanie do Banacha. Od bramki gospodarze
3' Ednilson nabija rywala i zaczniemy grę od rzutu rożnego
 Pewnie jednak obrona gospodarzy.
5' Cheba z rzutu wolnego, ale wysoko nad bramką Czajkowskiego
6' Uderzenie Nowickiego, mija bramkę Zielińskiego
10' Niestety błąd popełnili wiślacy i będzie rzut karny dla gospodarzy...
11'  Letniowski
 Niestety pewne wykonanie rzutu karnego przez Letniowskiego, Zieliński poszedł w prawo, Letniowski piłkę posłał w lewo.
Walczyć WISŁA WALCZYĆ
14' Wrzutka Cheby uprzedzony Retlewski i aut dla Wisły
15' Nie pada w Stężycy.
17' Dużo walki w Stężycy. Widać, że obu ekipom zależy na wygranej i awansie dalej.
18' Paprzycki nieprzepisowo zatrzymuje Kitę. Rzut wolny dla gospodarzy
 W poprzeczkę Łuczak z rzutu wolnego!!!!
20' Obraz gry bez zmian. Wiślacy próbują, ale bez efektów. Dobrze bronią się gospodarze, którzy czyhają na kontry i stałe fragmenty gry
23' Upadł w polu karnym Ednilson gramy dalej pokazuje sędzia
24' Zablokowany Cheba i tylko aut dla Wisły.
 Zgrywa Majewski, ale oby dalej gospodarze
25' Zdołał oddać strzał Retlewski. Niestety piłka poszybowała obok bramki gospodarzy
27' Ależ to była okazja dla Wisły. Kapitalne podanie Papkijana do Retlewskiego ten wpada w pole karne Raduni ale lepszy w tym pojedynku Czajkowski. Na usprawiedliwienie napastnika Wisły chwilę później chorągiewka asystenta w górze, bo napastnik Wisły na spalonym
30' Od ostatniej wizyty w Stężycy miejscowi dorobili się grupy dopingującej swój zespół
31' Ręką po uderzenie Papkijana jeden z graczy gospodarzy, ale sędzia Pazdecki każe grać dalej!!!. Dobitka Josino nad bramką!!!
34' Wpadł w pole karne gospodarzy Banach uderzył ale Czajkowski na róg!!!!
 Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, upadł Wiech, ale nie ma mowy o rzucie karnym!!!
36' Nabity jeden z wiślaków i corner dla gospodarzy
 Bardzo złe uderzenie Nowickiego. Od bramki grę wznowi Piotr Zieliński
 Jakiś uraz Łukasza Wiecha. Przerwa w grze
 Wstał Wiech i chyba zaraz wróci do gry.
40'  Orłowski za przerwie kontry Ednilsona
41' Lewą stroną Ednilson, ale piłka jak zaczarowana mija bramkę Czajkowskiego
42'  Łuczak
 Niestety ale tracimy tutaj drugą bramkę. Strata piłki w środku pola piłka do prawej strony i ostatecznie ląduje na nodze Łuczaka, który dopełnia formalności
43' Głową Majewski, ale zbyt lekko i łapie to Czajkowski
45' +1
45+1' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL EDNILSON FURTADO!!!!!!!!!!!!!
 Udało się w końcówce wiślakom zdobyć bramkę!!!!. Już w doliczonym czasie gry centra z prawej strony Dominika Banacha a głową z piątego metra piłkę do siatki wpakował Ednilson FURTADO!!!!! BRAWO EDEK!!!! BRAWO WISŁA!!!!
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsza połowa. Na pewno była to pechowa polowa dla wiślaków, bowiem to ekipa Dumy Powiśla częściej gościła pod bramką gospodarzy. Niestety dwa błędy spowodowały dwie bramki dla Raduni. W końcówce bramkę kontaktową dla Wisły zdobył Ednilson Furtado. To zwiastuje emocje w drugich 45 minutach.
 Zapraszamy na kilka minut przerwy
 Są wiślacy!!!
46'  Puton za Banacha
46'  Zaczyna Radunia
48' Uspokajamy wszystkich kibiców w Pucharze Polski na boisku musi być tylko jeden młodzieżowiec.
49' Wpadł w pole karne Wisły Letniowski, ale broni ten strzał Zieliński
50' Centra Letniowskiego głową Kosznik,ale prosto do koszyczka Zielińskiego
53' Zatrzymany Papkijan i od bramki grę wznowi Czajkowski
 Znowu rozpadało się nad Kaszubami
56' Strata Josino kontra gospodarzy w pole karne wpada Nowicki, ale broni uderzenie po krótkim rogu Zieliński
57' Nożycami uderza Łuczak, ale trafia w Mjaewskiego i tylko róg dla Raduni
58' Głową Bahslai ale pewnie łapie mokrą piłkę Zieliński
59' Centra Papkijana głową Retlewski na bramką
60'  Klichowicz za Ednilsona
Kaczmarek za Josino
61' Dobrze zatrzymany przez Nowickiego Klichowicz i od bramki Czajkowski
63'  Stępień za Kitę
64' Skałecki z dystansu piłka po głowie rywali wychodzi na róg..
 I jeszcze jeden corner dla Wisły
 Trafiony Majewski w polu karnym ale sędzia nakazuje grać dalej.... Nie ma dobrej formy Pan Piotr Pazdecki...
66' Centra wiślaków zablokowana i kolejny corner...
 Surdykowski na kolejny róg
 Momentami to zamykamy rywali, ale co z tego?? Liczy się wynik a ten jest niekorzystny.
67' Piłka w siatce Wisły ucieszyli się miejscowi, ale jeden z graczy ze Stężycy na spalonym
70' Faulowany Papkijan. Od rzutu wolnego Wisła
71' Sam poszkodowany ale nad bramką Czajkowskiego
72'  Koltański za Papkijana
73' Nowicki mija Przywarę, ale centruje prosto w Wiecha. Tylko rzut rożny dla Raduni
 Bronią się wiślacy i kolejny corner
75' Wpadł w pole karne Wisły Kosznik, ale uderzył zbyt lekko i łapie to Zieliński
76' Łuczak zatrzymany przez Wiecha. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy
 Centra Stępnia głową Surdykowski obok bramki w której stoi dziś Zieliński
78' Powalony w środku pola Skałecki. Od rzutu wolnego Wisła
79'  Kołtański ale za co??? Nie wiemy
  Mariusz Pawlak za krytykę orzeczeń sędziowskich
83'  Łuczak
83'  Kona za Skałeckiego
 Niestety ale gospodarze wykorzystują jedna z nielicznych okazji i Łuczak z kilku metrów pokonuje Zielińskiego
86'  Deja za Łuczaka
87' Próba Kołtańskiego szybuje nad bramką Czajkowskiego
89' Za mocna piłka do Stępnia. Od autu wiślacy
90' Puchar jest Nasz śpiewają w Stężycy
90' +4
90+1' Klichowicz w rywala. Od autu Wisła
 Kradną czas gospodarze
90+1' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL MACIEJ ORŁOWSKI !!!!!
 Centra w pole karne Raduni Orłowski uprzedza wszystkich i głową pakuje piłkę do własnej siatki!!!
90+2' Jeszcze rzut wolny dla Wisły!!!!!.
 Centra Putona piąstuje Czajkowski
90+3' Przywara faulowany przed polem karnym!!!!!! Nie ma rzutu wolnego
90-+4'  Koniec spotkania
 Wiślacy mimo ambitnej postawy przegrali. Czy była to zasłużona porażka? Raczej nie, ale tak jest piłka. Za uwagę dziękuje smutny Piotrek