- Jabkowski 27, Nowak 30, 51, Pożak 84
Arbiter: Mariusz Korzeb ( Warszawa)

Salik, Bogusz, Wegner, Atanakovic, Tuttas, Pomian, Lauryn, Beccera, Omilianowicz, Tarnowski, Widejko
Penkowec, Budzyński, Jakubiec, Kwiatkowski, Jabkowski, Litwniuk, Maksymiuk, Wiącek, Martuś,Nowak

Już 24 sierpnia puławska Wisła rozegra kolejne spotkanie w II lidze. Tym razem rywalem Dumy Powiśla będą Wigry Suwałki. Początek naszej relacji z bieguna zimna już w sobotę o 18:15.
 Piotrek wita z Suwałk. Po dwóch deszczowych dniach dziś w tym mieście od samego rana słońce. Około 20 stopni ciepła. Wydaje się, że warunki do gry idealne.
 Wiślacy do polskiego bieguna zimna udali się bez Christophera Edwardsa, Jasona Gorskiego i Mateusza Pielacha. Brak tego ostatniego to spore osłabienie jednak liczymy, że wiślacy dadzą radę sprawić tutaj niespodziankę.
 Gospodarze liczą, na wygraną, która może dać im fotel lidera II ligi. Oby się przeliczyli... :)
 Jak donosi miejscowa prasa w składzie Wigier zabraknie dziś Mateusza Romachowa i Adriana Karankiewicza z powodu kontuzji
a za nadmiar kartek pauzować musi Valentin Jeriomenko.
 18:16. Piotrek wita z pięknego stadionu OSIR-u w Suwałkach
 Trwa rozgrzewka. Około 19 stopni lekko zachodzące słońce nad Suwałkami.
 W drużynie Wisły brakuje kontuzjowanych Mateusza Pielacha i Christopher Edwards
 Na ławce Wisły zasiadają dziś.
Jakub Zolech, Dawid Pożak, Bartłomiej Siwak, Szymon Wiejak, Paweł Zabielski i Piotr Charzewski
 Rozpoczyna się prezentacja składów. Na początek Wisła Puławy nazwana przez spikera Dumą Powiśla. Wiecie kto wymyślił tą nazwę.???
 Jupitery na stadionie zgaszone. Pierwsza połowa raczej bez świateł.
 Mało kibiców na stadionie. Obok stadionu na skwerze toczy się festyn szantowy czyżby tam kibice byli??
 Dziennikarze z Suwałk patrzą na Rzeszów, gdzie Stal remisuje ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
 Obie ekipy już w szatni. Za kilka minut zaczynamy.
Piotrek wita wszystkich. Jestem na pracującym urlopie. Ale czego nie robi się dla Wisły :)
 Wiślacy dziś na czerwono, Wigry na biało
1'  Zaczynają Wigry
 I już groźnie pod bramką Wigier. Uderzał z dystansu Nowak dobrze broni Salik.
2' Ależ kapitalna akcja Wisły. Centra z prawej strony Jabkowskiego uderza Martuś minimalnie obok bramki Wigier
 Obserwowanie spotkania utrudnia nam słońce święcące prosto w oczy. Coś takiego jak na naszej trybunie VIP.
5' Tym razem z dystansu uderza Rafał Wiącek. Nad bramką Salika. Póki co dobra gra Wisły.
9' Przerwa w grze. Leży kontuzjowany były legionista Bartosz Widejko
10' Lauryn uprzedza Martusia. Wiślacy od wrzutu z autu
12' Na spalonym jeden z graczy Wigier.
16'  Drągowski za kontuzjowanego Widejkę.
17' Beccera do Tuttasa ale we wszystko wmieszał się Penkowec, który odważnym wyjściem złapał piłkę.
18'  Nowak
19'  Budzyński ale tam nie było faulu. Co gorsza rzut wolny dla gospodarzy
 Uderza Beccera w mur dobitka Lauryna kibice widzą w siatce ale Nazar Penkowec wyciąga się jak długi i łapie piłkę. Dziennikarze miejscowi zdążyli krzyknąć jeseee
20'  Lauryn
 Około 200 kibiców dziś w Suwałkach. Słabo to wygląda
24' Centra Bogusza z prawej strony ale jeden z napastników gospodarzy uprzedzony.
25'  Tuttas
27' GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL 0:1 JABKOWSKI
 Piękna wrzutka Iwana Litwniuka piłka trafia do Pawła Jabkowskiego a ten głową kierują do siatki. Brawo Wisła
30'  GOOOOOOOOOOOOLLLLLLL NOWAK!!!!!!!!!!
 Kapitalne minuty Wisły. Piękne prostopadłe podanie z głębi pola do Konrada Nowaka ten w sytuacji sam na sam podcinką obok Salika. Brawo Wisła, Brawo Konrad.
36' Groźnie pod bramką Wisły. Z ostrego kata uderza Omilanowicz Penkowec z problemami wybija piłkę w bok
37' Wrzutka Litwniuka z rzutu wolnego Nowak głową piłkę łapie Salik. Ale jest i tak dobrze.
39' Szok i niedowierzanie. 3 punkty miały zostać w Suwałkach. A to Wisła prowadzi
40' Martuś zatrzymany w ostatniej chwili przez Salika w sytuacji sam na sam. Szkoda.
41' Omilanowicz niby to wrzuca ale Penkowec na wszelki wypadek piąstkuje piłkę.
44' Szybko leci czas na pięknym stadionie Wigier. I miło bo Wisła prowadzi już 2:0. Cisza na stadionie w Suwałkach
45'  +2
45+1' Spokojna gra z obu stron. Chyba jedni i drudzy czekają na przerwę.
45+2'  Koniec I połowy
 19:17 rozpalają się jupitery na stadionie.
 Kapitalna postawa w pierwszej połowie Wisły. Dwa ciosy Pawła Jabkowskiego i Konrada Nowaka i wiślacy prowadzą 2:0. Całkiem zasłużenie
 Co ciekawe spiker ogłosił że mecz obserwuje ponad 1072 widzów. Ciekawe gdzie są Ci kibice.
 W przerwie konkursy dla kibiców. Między innymi ,,rzut młotem" dla kibiców.
 W rozegranych dziś spotkaniach
Siarka pokonała Motor 2:0, Concordia Elbląg wygrała z Radomiakiem 1:0, Legionovia pokonała Pelikana Łowicz 3:2. Pogoń Siedlce wygrała z Limanovią 3:0
 Są już obie ekipy i sędziowie. Tak więc zaraz gramy.
46'  Karłowicz za Beccere
 Gramy już oczywiście przy jupiterach, które kapitalnie wyglądają przy zachodzącym świetle.
51'  GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 0:3 NOWAK
 Miło się gawędziło z dziennikarzami z Suwałk o historii sportu w Suwałkach a tutaj wiślacy przeprowadzili zabójczą kontrę. Katem Wigier Konrad Nowak, który kolejny raz w sytuacji sam na sam z Salikiem go pokonuje
52' Na spalonym Pomian. Ale w sytuacji sam na sam i tak fatalnie spudłował
57' Wrzutka w pole karne Wisły, ale pewnie w aut obrona Wisły.
57' Uderza Pomian ale zbyt lekko i łapie Penkowec.
56' Martuś do Nowaka ale ten wypchnięty z pola karnego i tylko róg dla Dumy Powiśla
58' Uderza Karłowicz.
60' Karłowicz aktywny dziś ale przy próbie przyjęcia pomógł sobie ręka i od bramki Penkowec
63' Pięknie to wygląda. Oby tak do końca.
64' Karłowicz najpierw w obrońcę a Tarnowski w swojego kolegę. Dużo nerwowości w wykoaniu graczy Wigier
65'  Karłowicz
66' Maksymiuk z dystansu ale wysoko nad bramką Salika
68'  Makaradze za Atanaskovicia
69' Leży kontuzjowany Wojciech Jakubiec. Oby z Wojtkiem było wszystko OK
70' Makaradze fauluje Gawrysiaka. Nie podoba to się kibicom Wigier, którzy gwiżdżą.
71' Kolejna groźna akcja Wigier. Najpierw uderza Tarnowski piłka trafia w nogi obrońców Wisły później uderza Drągowski. Obok bramki Wisły.
73' Z Wojtkiem Jakubcem wszystko OK. Tak więc grajmy o ten historyczny wynik.
74' Uspokoiła się gra w Suwałkach. Wiślacy zadowoleni z prowadzenia, Wigry próbują, ale bardzo nerwowo.
75' Trener Magnuszewski spokojnie stoi przy ławce. Nie planuje na razie żadnych zmian. Bo i po co??
76' Pomian ale co on chciał zrobić?? Nikt nie wie na pewno chyba sam zawodnik, który wykopał piłkę za linię autową.
77'  Pożak za Litwniuka
80' Jabkowski nabija jednego z rywali. Wiślacy od autu
82'  Nowosieslski za Martusia.
83' Kolejna akcja Wigier. Uderza Makaradze ale zbyt lekko i broni Penkowec. Końcówka należy do gospodarzy. Wiślacy wyraźnie zmęczeni
83'  Sawicki za Omilianowicza
84'  GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL POŻAK 0:4
 Kapitalna kontra Wisły. Jabkowski prawym skrzydłem piłka mija wszystkich w polu karnym trafia do Pożaka a ten uderza w krótki róg i pokonuje Salika
85' Wychodzą kibice Wigier ze stadionu. WISŁA WISŁA WISŁA
86'  Zabielski za Jabkowskiego
89' Miejscowi dziennikarze zastanawiają się kiedy Wigry przegrały u siebie 4:0. A my zastanawiamy się kiedy Wisła tak wysoko wygrała na wyjeździe
90'  +3
90+1' Uderza Tarnowski i jak twierdzi spiker bramka zaczarowana bo klei piłkę do siebie niczym piłkarz ręczny Nazar Penkowec
 Nie ta bramka jest właśnie odczarowana. Cały stadion w Suwałkach jest odczarowany!!!!!!!!!!
90+2' Smutne miny mają kibice w Suwałkach. Koledzy dziennikarze także smutni z nosami w laptopach. Dzieję się bo to Wisła dziś wygrywa!!!!!
90+3' Jeszcze wrzutka w pole karne. Makaradze nie sięga tej piłki
90+4'  KONIEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Uradowany Grzegorz Nowosadzki. Wiślacy zagrali kapitalnie i zasłużenie pokonali Wigry 4:0
 Bardzo dobra gra, wiślakom wychodziło dziś wszystko co cieszy.
 Pozdrowienia od Pawła Nowosadzkiego dla wszystkich w Puławach.
 Piotrek dziękuje za uwagę ze szczęśliwego stadionu w Suwałkach. Warto kibicować i jeździć za Wisłą!!!!