1:2

Patejuk 34(k) - Bartoszewicz 60, Paluchowski 80 (k)
Arbiter: Mariusz Korpalski ( Toruń)

Witan- Turzyniecki, Budzyński, Gusocenko, Litwniu,, Patejuk, Maksymiuk, Popiołek, Pożak, Olszak, Nowak Misztal- Jaroch, Długołęcki, Zembrowski, Zaborowski, Niewulis, Bartoszewicz, Machalski, Grabowski, Jagiełlo, Paluchowski

Już w sobotę 16 września puławska Wisła rozegra kolejne ligowe starcie. Tym razem rywalem ekipy Dumy Powiśla będzie zespół Znicza Pruszków. Początek naszej relacji ze stadionu MOSIR-u od 17:45.
 17:21 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Puławach
 Pogoda całkiem dobra jak na wrzesień. 21 stopni ciepła, słońce lekko za chmurami
 Mamy już składy.
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Nazar Penkovets, Sebastian Głaz, Adam Patora, Patryk Słotwiński, Konrad Szczotka i Dawid Brzeski
 Na ławce Znicza zasiedli dziś Michał Bigajski, Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz, Maciej Mysiak, Piotr Basiuk, Patryk Kubicki, Maksymilian Banaszewski
 Obie ekipy już na rozgrzewce
 Na trybunach powoli gromadzą się kibice.
 Rozpoczyna się prezentacja historii Znicza.
 Jupitery już zapalone. Paweł Nowosadzki przypomina historię spotkań Wisły ze Zniczem
 Obie ekipy już w szatniach. Za kilka minut gramy!!!. Oby o 3 punkty!!!!
 W 15 minucie oprawa kibiców Wisły.
 Rozpoczyna się prezentacja składu Wisły. Każde nazwisko wiślaka nagradzane brawami
 Na mecz do Puław przyjechał Dariusz Banasik trener Pogoni Siedlce a były opiekun Znicza Pruszków.
 Wychodzą!!!!!!
 Znicz żółte koszulki, czerwone spodenki, Wiślacy w swoich pasiakach.
 Zaraz kółeczko wiślaków i pytanie kto dziś wygra!!!!!
 I głośne WISŁA !!!!!
1'  Zaczyna Znicz
2' A za redakcjami obserwator PZPN-u Pan Andrzej Kuśmierczyk
3' Faulowany Mateusz Olszak. Od wolnego Wisła
 I kolejne przewinienie na Olszaku. Od rzutu wolnego ekipa Wisły
 Pomysłowe rozegranie rzutu wolnego Patejuk wrzuca piłkę w pole karne, ale pewnie łapie ją Misztal.
5' Z dystansu uderza Niewulis. Broni Witan
6' Faulowany Maciej Machalski. Od wolnego goście
7' Dużo nerwów na boisku. Kolejny faul na Wiślaku. Poszkodowany Arkadiusz Maksymiuk
 Mamy dobre informacje z Borzechowa gdzie rezerwy Wisły wygrały z miejscową Perłą 5:1
10' I kolejny faul. Tym razem przewinił Adrian Popiołek a poszkodowanym był Maciek Machalski. Od wolnego Znicz
 Sam poszkodowany centruje w pole karne, ale tam na Witana wpada jeden z graczy z Pruszkowa. Od wolnego Wisła
11' Z dystansu uderza Jagiełło, ale bardzo niecelnie. Od bramki zacznie Witan
13' Na razie niezbyt wiele ciekawego na boisku. Dużo nerwów i dużo walki
14' Litwniuk faulem zatrzymuje Paluchowskiego. Około 20 metrów do bramki Witana. Może być groźnie
 Wrzucił piłkę w pole karne Machalski, ale pewnie wypiąstkował piłkę Witan
15' Cała prosta macha balonami i śpiewa WISŁA WISŁA WISŁA
17' I już po balonach :).
18' Patejuk zablokowany i róg dla Wisły
 Zacentrował Litwniuk ale prosto w ręce Misztala.
20' W Katowicach Miedź prowadzi z GKS-em Katowice 1:0
21' Bardzo dobra akcja wiślaków. Patejuk z prawej strony do Pożaka ten do Nowaka ten uderza i Misztal na róg
 Po centrze z rzutu rożnego głową uderza Klimas Gusconeko. Obok bramki
22' Dawid Pożak wywalcza kolejny corner dla Wisły
25' Witan poza polem karnym uprzedza Jagiełłę.
27' Kolejny czas gry w środku pola.
28' Bardzo groźna kontra Znicza. Budzyńsku uprzedza napastnika gości i rzut rożny dla ekipy z Pruszkowa
29' Popiołek zagrywa kapitalną piłkę do Pożaka ten lekko zawahał się i nogami uprzedza pomocnika Wisły Misztal
30'  Zaborowski za przerwanie kontry Mateusza Olszaka
32' Jagiełło pada w polu karnym Wisły ale bez karnego!!!!
33' A teraz karny dla Wisły!!!! Padł w polu karnym Mateusz Olszak!!!!!
 Sędzia wyrzuca Pawła Pazdana na trybuny
 Przy piłce Sylwester Patejuk
34' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL SYLWESTER PATEJUK!!!!!!! 1:0. BRAWO PATEJ!!!! BRAWO WISŁA!!!!!
 Bardzo pewne uderzenie Sylwestra Patejuka i gol. Brawo!!!!
 Bardzo głośno odpowiedzieli fani kto strzelcem bramki!!!
35' Bardzo dobra akcja wiślaków. Z prawej strony centruje Patejuk ale nikt w polu karnym nie sięga tej piłki
 Zakotłowało się pomiędzy zawodnikami.
36'  Nowak
36'  Zembrowski
 To efekt tej małej bójki na boisku.
42' Bardzo szybko mija nam ta połowa.
45' Jeszcze Znicz w ataku
45' +1
45+1' Po centrze Machalskiego nikt nie sięga tej piłki. Od bramki Witan
45+2'  Koniec pierwszej połowy
 Po rzucie karnym Wiślacy zasłużenie prowadzą ze Zniczem Pruszków 1:0
 Oby po przerwie wiślacy po przerwie dołożyli kilka bramek i wygrali to bardzo ważne spotkanie.
 Wracamy za kilka chwil.
 Dwie bramki dla ekipy rezerw zdobył Adrian Dudkowski a po jednym golu strzelili Bartłomiej Kursa, Łukasz Płonowski i Bartosz Tetych.
 Wychodzą obie ekipy!!!!!
 Nie będzie żadnych zmian
46' Mogło być kapitalne rozpoczęcie drugiej połowy dla Wisły. Po dograniu Olszaka na bramkę Misztala uderza Parejuk. Minimalnie niecelnie
47' W odpowiedzi Machalski z 10 metrów nad bramką Witana.
48' Bardzo groźnie pod bramką Wisły. Ratuje nas Witan!!!
50' Rzut karny dla Znicza
Witan
 Broni ANDRZEJ WITAN!!!!!!!!
 Uderzał Adrian Paluchowski!!!! Rzut rożny!!!!!
52' Rzut rożny dla Wisły
53'  Popiołek
55'  Głaz za Pożaka
56' Uderza Jagiełło minimalnie niecelnie
57' Z dystansu uderza Popiołek. Minimalnie niecelnie
58' Padł w polu karnym Machalski
  Machalski za próbę wymuszenia rzutu karnego
60'  Bartoszewicz
 Z dystansu uderzył pomocnik Znicza i piłka ląduje w siatce Wisły
61' Na spalonym Paluchowski
62' Nie opanował piłki Paluchowski. Gra Znicza to długa piłka na tego gracza.
 Do gry gotowy Dawid Brzeski
64'  Brzeski za Popiołka
 W Zniczu do gry gotowy Patryk Kubicki
65'  Kubicki za Machalskiego
67' Na boisku leży Aleksander Jagiełło. Chyba konieczna będzie zmiana.
 Banaszewski gotowy do gry
68'  Banaszewski za Jagiełłę
69'  Sedlewski za Patejuka
70' Po niepewnej interwencji Misztala uderza Turzyniecki obok bramki
72' Wrzutka w pole karne wyłapana przez Misztala
 I znowu zakotłowało się między graczami Wisły i Znicza. Ależ nerwy
 Gusocenko chciał szybko zacząć grę piłki nie chciał oddać Bartoszewicz
73'  Gusocenko
  Bartoszewicz
74' Jeden z graczy Znicza zagrał ręką domagał się rzutu karnego Konrad Nowak. Niestety bez reakcji sędziego
75' Głaz do Nowaka za mocne podanie łapie je Misztal
76' Banaszewski nad bramką.
 Do gry szykuje się Piotr Basiuk
77'  Basiuk za Grabowskiego
78' I kolejny karny dla Znicza!!!!
 Padł w polu karnym Paluchowski...
  Paluchowski
 Niestety tym razem Paluchowski pewnie pokonuje Witana.
82' Strzela Sedlewski niecelnie!!!
83' I kolejny rzut wolny dla Znicza.
84' Nowak do Olszaka a ten na pustą bramkę nie trafia.....
86' Za mocne podanie do Nowaka
87' Kibice wierzą, ale póki co jest źle... Bardzo źle...
89'  Paluchowski za odkopnięcie piłki
90' +4
 Tyle minut nadziei wiślaków
90+1' Główką uderzał Budzyński za lekko
90+2' Wiślacy jeszcze grają....
 Padł w polu karnym jeden z graczy Znicza. Eh....
90+4' Ostatnia akcja !!!!!
90+4'  Turzyniecki za faul na Kubickim
90+5' I jeszcze rzut wolny dla Znicza
 Banaszewski nad bramką...
90+6'  Koniec spotkania.......
 Nie da się opisać tego co się stało w Puławach. Wydawało się, że wiślacy mają pod kontrolą a tu jednak przegrali..... Ależ smutno w Puławach...