-
Arbiter: Piotr Kozłowski (Lublin)

Kurek- Barański, Poznański, Pielach, Litwniuk, Skałecki, Szczotka, Supryn, Zuber, Kacprzycki, Żelisko
Szelong- Kasolik, Pieprzyca, Witkowski, Szela, Wójcik, Feruga, Rutkowski, Duda, Chowaniec, Wyjadłowski

Już w niedzielę 26 maja puławska Wisła zagra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Kozienicach podejmiemy Sołę Oświęcim. Początek naszej relacji z ulicy Sportowej 1 od 16:45.
 Jeszcze nie z Kozienic, ale miłe informacje bo rezerwy Wisły wygrałem z LKS-em Stróża 4:2.
 Wygraną z Sygnałem Lublin zanotowali juniorzy starsi. Młodzi puławianie pokonali w Lublinie Sygnał 3:0. Liczymy, że to nie jedyne miłe informacje dla kibiców Dumy Powiśla. Na razie szykujemy się do wyjazdu.
 16:22 Piotrek wita ze Stadionu Miejskiego w Kozienicach
 Przed nami spotkanie 31 kolejki pomiędzy puławską Wisłą a Sołą Oświęcim. Mamy już składy. Są niespodzianki
 Witamy Konrada Szczotkę, który w pierwszej jedenastce melduje się pierwszy raz od września 2018, kiedy to wystąpił w Drwinii z GKS-em. Witamy także Mateusza Supryna i Krystiana Żeliskę
 Idealne pogoda do gry. Około 22 stopni w Kozienicach. Słoneczno na niebie
 Na ławce Wisły zasiedli dziś Paweł Socha, Szymon Stanisławski, Krystian Kusal, Dawid Chudyba, Piotr Zmorzyński, Adrian Popiołek
 Na ławce Soły zasiedli dziś Kacper Mioduszewski, Mateusz Stankiewicz, Roman Teryblan, Bartosz Nowakowski, Eryk Ceglarz, Michał Chowaniec, Kamil Kuczak
 Obie ekipy już na rozgrzewce
 Trwa rozgrzewka. Pusto na trybunach. Oby to było zwycięskie pożegnanie z Kozienicami. Na to czekamy.
 Dzisiejszy mecz będzie dla Mateusza Pielacha 150 spotkaniem w barwach Dumy Powiśla. Tydzień temu tyle spotkań świętował Ivan Litwniuk
 Paweł Nowosadzki rozpoczyna swój show za mikrofonem
 Wiślacy już w szatni
 Nie odbędzie się dzisiejszy mecz w Sieniawie. Spotkanie Sokoła z Wiślanami Jaśkowice zostało przełożone ze względu na zły stan murawy. Odbędzie się ono 5 czerwca o 18:00
 Obie ekipy w szatniach słuchają uwag szkoleniowców. Już za chwilę gramy
 Już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka.
 Nasi zawodnicy w koszulkach Arek Trzymaj się
 To reakcja na faul Piotra Darmochwała w meczu z Avią. Efektem tego zagrania jest złamana noga Arkadiusza Maksymiuka . Maksuiu zdrowia dla Ciebie. Wracaj szybko do Nas!!!!
 Wychodzą!!!!!!!
 Wisła w pasikach, Soła na czerwono
 Jeszcze chwila i zaczynamy.
2' Spokojny początek spotkania
 Na spalonym Michał Zuber. Od bramki Szelong
4' Tym razem na pozycji spalonej Łukasz Kacprzycki
5' Centra Zubera Witkowski wślizgiem o mały włos nie pakuje piłki do własnej bramki. Rzut rożny dla Wisły
 Uderzał Żelisko ale zbyt lekko i prosto w obrońców gości.
7' Szczotka do nikogo i od bramki grę zacznie Szelong
 Wyjadłowski podaje bardzo niecelnie i wiślacy mogą grać od autu
10' Faulował Szczotka rywala. Rzut wolny dla Soły. Około 20 metrów od bramki Kurka
 Kończy się to autem dla Soły
12' Za mocne podanie do Żeliski. Od bramki rozpoczną goście.
13' Przewinił Skałecki. Faulowany w tej sytuacji Feruga
 Lekki kocioł w polu karnym po centrze Ferugi, ale ostatecznie obrońcy Wisły wyjaśniają sytuację
17' Nie opanował piłki Łukasz Kacprzycki. Dobrze naciskał do Feruga
 Mecz toczony w zupełnej ciszy. Słyszymy jak przejeżdżają obok auta
18' Centra gości zablokowana, ale oświęcimianie zaczną od rzutu rożnego
 Dobrze radzą sobie puławianie z centrą gości, kontra ale podanie Supryna do nikogo.
22' Kolejny rzut wolny i kolejny raz Feruga, ale prosto do koszyczka Krzysztofa Kurka
22' Tym razem faulowany jeden z wiślaków. I rzut wolny dla gospodarzy.
 Dobra centra Konrada Szczotki z rzutu wolnego, ale chorągiewka sędziego asystenta w górze. Jakub Poznański pośpieszył się i był na spalonym.
25' Z dystansu uderza Szela, ale piłka mija bramkę Krzysztofa Kurka o kilka metrów
 Co chwilę gwizdka używa Pan Piotr Kozłowski z Lublina. Dużo walki dziś w Kozienicach
26' A teraz dziwna decyzja arbitra bo faulowany był Michał Zuber i gramy dalej. Ciekawe
27' Uraz Szeli krótka przerwa w grze. Zadrżałem bo goście przyjechali dziś bez masażysty
 Za pół godziny msza w pobliskim kościele o czym informują bijące dzwony
31' Od wolnego Wiślacy. Ale wszystko na swojej połowie
32' Supryn chciał do Zubera, ale podał za mocno i piłka wyszła w aut
33' Znowu uraz Szeli. Nie ma masażysty to pomocy udzielić mu musi Pan Krzysztof Doroszewski lekarz puławskiej Wisły
 Z zawodnikiem gości wszystko OK
35' Zatrzymany Kacprzycki. Od autu Wisła
 Wrzutka Szczotki, ale dobra interwencja Szelonga, który łapie piłkę
36' Uderzał Wyjadłowski ale pewnie w bramce Kurek
38' Uderzenie gości ociera się o nogi obrońców Wisły i corner dla ekipy z Ośięcimia
 Głową Rutkowski ale bez zagrożenia bramki Kurka
40' Centra Witkowskiego i kolejny róg dla gości
 Piąstkowanie Kurka zażegnuje niebezpieczeństwo
42' To powinno być 1:0 dla Wisły. W pole karne Soły wpadł Michał Zuber, ale Szelong kapitalnie skrócił kąt i obronił strzał pomocnika Wisły. Dobitka Żeliski zablokowana przez obrońcę Soły
43' Szczotka z rzutu wolnego ale prosto w ręce Szelonga
44' Jeszcze rzut rożny dla oświęcimian
45'  +2
45+1' Mądrze się bronią goście
45+2'  Koniec pierwszej połowy
 Nie oglądaliśmy bramek w pierwszych 45 minutach spotkania w Kozienicach. Bardzo wyrównane spotkanie, ale póki co bramek nie ma. Oby w drugiej odsłonie wiślacy zagrali skuteczniej i z Kozienicami pożegnali się wygraną
 Do Kozienic wracamy kilka minut
 Są już piłkarze Wisły
46'  Zaczyna Soła
 Na boisku widzimy Michała Chowańca. Nie wiemy kogo zmienił
48' Rzut wolny dla gości.
  Skałecki
 Feruga nad bramką
50' Rzut rożny dla Wisły ale nic ostatecznie z niego nie wynika
51' Skałecki zatrzymuje Chowańca
52' Rzut z autu dla Wisły.
 Będzie zmiana w Wiśle
55'  Stanisławski za Szczotkę
57' Na spalonym Kacprzycki
58' Od autu wiślacy.
59' U gości do gry gotowy Kamil Kuczak
60'  Kuczak za Wyjadłowskiego
61' Nieporozumienie Pielacha z Kurkiem i kończy się autem dla gości
62'  Zmorzyński za Kacprzyckiego
64' Wyszedł z piłką poza plac gry Kuczak
65' Barański w pole karne, ale Szelong pewnie uprzedza Żeliskę.
67' Uraz Chowańca. Przerwa w grze
 Wstał zawodnik Soły. Gramy dalej. Goście oddają piłkę wiślakom.
69' Tym razem urazu doznał Karol Barański. Przerwa w grze
 Wstał Barenek i gramy dalej
70' Z dystansu uderza Stanisławski obok bramki Szelonga
72' Przewinił w ataku Zmorzyński
73'  Jaworek za Chowańca
 Coś nam się nie zgadza, ale na boisku pojawił się aktualnie nr 21 czyli Jaworek.
 Chyba trener Surma dokonał korekt w swoim zespole.
76'  Ceglarz za Szelę
76' Ceglarz pudłuje w dobrej sytuacji.
 Już chyba mamy dobrze ze składem Soły. Szkoda, że o tych zmianach w kadrze nie powiedział wcześniej opiekun Soły.
79' Nie zdołał opanować piłki Stanisławski
80'  Chudyba za Zubera
 I dobra akcja Chudyby, który wywalczył rzut rożny
82' Od autu zacznie Wisła.
83' Do gry gotowy Adrian Popiołek
84'  Popiołek za Supryna
 Centra Chudyby z kłopotami ale Szelong. Kontra gości ale Wójcik zatrzymany przez Pielacha
85' Czy kolejny mecz Wisły w Kozienicach zakończy się bez zdobytej bramki? Wszystko na to wskazuje
 Będzie zmiana w zespole Soły
86'  Terblayan za Wójcika
87' Barański centruje ale kolejny raz pewnie w bramce Szelong
88' Chudyba i mamy kolejny corner
 Centra młodzieżowca Wisły wypuszcza piłkę z rąk Szelong ale gwizdek arbitra. Faulowany bramkarz Soły
89' Chudyba faulem zatrzymuje Jaworka
90' Bez zagrożenia pod bramką Wisły po tym rzucie wolnym
90+1' Litwniuk do nikogo. Od bramki goście
90+2' Nieporozumienie w szeregach wiślaków. Od bramki goście
90+3' Patrzy na zegarek sędzia Kozłowski
90+4' Kuczak wywalcza rzut rożny.
90+4'  Feruga za próbę wymuszenia rzutu karnego
 Trzeba przyznać, ze aktor z niego marny
90+5'  Koniec spotkania
 Nie udało się wiślakom strzelić bramki podczas tego spotkania i podczas dwóch spotkań w Kozienicach. Dziś po mocno letniej grze remisujemy z Sołą Oświęcim 0:0
 Przed nami jeszcze dwa spotkania ligowe wyjazdowe w Daleszycach i ostatnie na stadionie MOSIR z Podlasiem Biała Podlaska. Za uwagę dziękuje Piotrek